Walcheren Albert Heijn in Veerse Poort stress therapie Minder Slagerij de Visser stopt Aanwinst in St. Janstraat Gordijnspecialist Uit het Zakenhart van... dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL L'Art Brut T-shirts voor Zuid-Afrika Dance Dance Revolution bij Smid Galerie De Hom is vernieuwd Stress reductie met Heartmath in Vlissingen Woensdag 8 oktober 2008 - Pagina 41 Castenmiller voor de nieuwe Albert Heijn. foto: l janssens kleuraccenten, voor ons assorti- service en kwaliteit en tweehon- ment, alles met de bekende AH- derd gratis parkeerplaatsen. MIDDELBURG - Het jonge bedrijf L'Art Brut is begon nen met een T-shirt project voor Zuid-Afrika. Op de shirts staat de uitspraak van John F Kennedy: Ich bin ein Berliner. Van elk verkocht shirt wordt er 7,00 euro ge doneerd aan het holiday schools project van de Stich ting Projecten Zuid-Afrika. Holiday schools bieden tij dens de schoolvakanties op vang aan kinderen en jonge ren die in sloppenwijken wonen. De T-shirts zijn in verschillende maten en kleuren verkrijgbaar via www.lartbrut.nl. /eersche Poort VLISSINGEN - Als enige sportschool in de regio en als een van de eerste in het land heeft Sportinstituut Smid het Dance Dance Re volution in zijn lessensche- ma. De speler kan een liedje kiezen om op te dansen. Als de muziek speelt verschij nen er pijlen onderin beeld. Op het moment dat de be wegende pijlen de vaste pij len overlappen dient de spe ler met de voet op een pa neel te stappen waarop de corresponderende pijl staat afgebeeld. Er kan nu eenma lig een gratis proefles DDR gedaan worden. Meer infor matie is verkrijgbaar via 0118-471001. door leon janssens Nellie en Bram de Visser. foto: le0n janssens MIDDELBURG - Slagerij de Visser aan de Oude Koudekerkseweg 26 in Middelburg heeft vrijdag 3 oktober de deuren voor de laatste keer gesloten. De zaak heeft zesenvijftig jaar bestaan. "Vanaf 1963 zit ik in het slagersvak en heb de zaak in 1983 van mijn va der overgenomen", zegt Bram de Visser. Behalve vlees en vleeswaren had den Bram en zijn vrouw Nellie aandacht voor het lief en leed van hun klan ten. De vaste klanten vin den het jammer: "Dat is erg, de beste slager van de stad dicht." Het winkel pand en het inventaris staan te koop. MIDDELBURG - De Albert Heijn Supermarkt in het nieuwe winkelcentrum Veerse Poort in Middelburg opent vandaag. De winkel is te vinden aan de Fazanten hof 18. Drie willekeurige klanten mo gen één uur gratis winkelen voor een goed doel of hun ver eniging. Vanavond tussen 18.00 en 20.00 uur kan iedereen ken nismaken en morgen is de Al- bert Heijn vanaf 8.00 uur open. Supermarktmanager Michael Castenmiller: "De totale winkel inrichting is de nieuwe formule met een groot versplein, een lo gische routing, met duidelijke Geïnteresseerd bekijkt José Boer winkelcentrum Veersche Poort foto: izaak verkeste kunnen ze inkopen doen", laat Eric weten. José Boer (49) laat haar hond Dixie uit op de gras strook aan de Nassaulaan. "Mijn man en ik zijn boven het winkelcentrum gaan wonen. Het appartement is prachtig. Wij komen uit een huis in Dau- wendaele. Nu hebben wij een ruim uitzicht", vertelt de vrouw. "Ideaal die winkels vlakbij. In Veersche Poort wonen veel ou deren. Voor hen is het helemaal perfect. Voorheen deed ik mijn boodschappen in winkelcen trum Dauwendaele en bij Al- bert Heijn XL in Vlissingen. Dat AH hier is vind ik prima, dat geldt ook voor Kruidvat en de bakker. Ik ben gek op verse broodjes. Wel mis ik Lidl of Aldi en een dierenwinkel. Dus moet ik nog naar de stad", verklaart José. Ad en Jannie Meesters zit ten te lunchen in hun huis aan de Nassaulaan. De man is ver heugd over de komst van de winkels voor zijn deur. "Uitste kend. Dan hoeven wij niet meer zover weg. Meestal gingen wij boodschappen doen in Vrou wenpolder. Vooral Albert Heijn is handig voor de dagelijkse dingen", meldt hij. SEROOSKERKE - Galerie De Hom in Serooskerke Is to taal vernieuwd met een nieuwe kleurstelling van het interieur en trendy meubels. Vier maritieme schilders to nen gedurende de hele maand oktober hun maritie me werk met meerdere ma ritieme schilderijen en di verse andere afbeeldingen. De Galerie is dagelijks geo pend van 11.00 tot 17.00 uur. Alle aanwezige kunstwer ken, alsook de meubels, zijn te koop. meer informatie is verkrijgbaar via: 0118- 411476. voelen dit zelf ook. We zijn bij voorbeeld gejaagd, vergeten dingen of slapen slecht. Hier door neemt onder andere de productie van schadelijke stress hormonen, zoals Corti sol, toe. Een hoog Cortisol ge halte is schadelijk voor ons li chaam en zorgt ervoor, dat we moeilijk weer tot rust komen. Ik heb de meest verbluffende en verblijdende resultaten ge zien bij cliënten die ik tot nu toe heb behandeld. De kracht van deze vorm van stressre ductie is niet alleen het resul taat, maar ook het gemak van de oefeningen, die in korte tijd te leren en toe te passen zijn." Informatie: 0118-462661 door marcel van der voort MIDDELBURG - "In het ge bied rond Veersche Poort wonen veel mensen. Daar om is het prettig een groep winkels voor de dagelijkse boodschappen bij elkaar te hebben", vertelt directeur Eric de Ceuster van Woon- goed Middelburg over de komst van het nieuwe win kelcentrum. De officiële opening is woensdag 15 ok tober. Albert Heijn heeft dinsdag in de Veersche Poort de deuren geo pend. Binnenkort volgen Mars kramer, Kruitvat, Modewinkel Van de Ven, slager Mol, Bakker Daane, Slijterij Mitra, snack brasserie Foodmasters en apo theek Medsen. "Ik vind het compleet. Voor de dagelijkse inkopen en een beetje extra. Er zijn winkelketens, particuliere ondernemers, goedkoop en duurder. Helaas hebben wij on voldoende ruimte voor meer winkels. Albert Heijn wil er graag zijn en vind het prettig om op twee locaties in Middel burg een winkel te hebben", gaat de Woongoed directeur verder. "Wethouder Albert de Vries opent Veersche Poort en er zal een programma met ver schillende acties zijn", belooft hij. "Ik ben blij met deze voor ziening. Als de nieuwe N57 is aangelegd, ligt het gunstig voor mensen uit de noordoostkant van Middelburg en Veere. Voordat ze naar hun werk gaan Dirk van der Linde runt de nieuwe zaak. MIDDELBURG - Kring- loopbedrijf De Aanwinst in Middelburg heeft vanaf ju ni een winkel aan de Sint Janstraat 20a, met Zuster plein 13, het tweede ver kooppunt. "De panden grenzen met de achterkant tegen elkaar", vertelt Mar tin Hollestelle, "Wij kónden St. Janstraat 20a huren. Daar zijn we best blij mee want het Zusterplein is soms moeilijk te vinden. De St. Janstraat ligt veel meer in de loop. Misschien wordt het in de toekomst nog eens een pand." De nieuwe winkel wordt gerund door Dirk van der linde. Tele foon 0118-638579 en www.deaanwinst.nl door karin 0cké VLISSINGEN - Daling van de bloeddruk, beter slapen, toe name van de concentratie, meer energie en vitaliteit, bete re werking van het immuun systeem, voorkomen van de pressie. Een kleine greep uit de resultaten van de nieuwe the rapie HeartMath. Greet Vene man, van huis uit verpleeg kundige cardiologie, haalde af gelopen juni als eerste in Zee land de licentie om het Heart Math Stress Reductie pro gramma te kunnen geven. Dit programma is door samen werking van cardiologen, psy chiaters, psychologen en inge nieurs van verschillende uni versiteiten ontstaan. Heart Math maakt de lichamelijke gevolgen van stress meetbaar. "Door middel van biofeedback apparatuur en een computer kan ik de HRV, hart-ritme-va- riatie, zichtbaar maken," ver telt Greet. "Bij de meesten is dat een grillig patroon en dat betekent dat brein, zenuwstel sel, hart en hormoonsysteem niet goed samenwerken. We VLISSINGEN - Vrijdag opende Joleen Sulkers De Gordijnspecialist aan de Scheldestraat 50a. "Negen jaar werkte ik bij Ben de Graaf, maar die stopte met gordijnen. Er is best veel vraag naar zodat ik met De Gordijnspecialist begon. Gordijnen, vitrages, in be tween verkoop ik en ze wor den bij een goed atelier ge maakt. Met service en snelle levering." Joleen geeft advies voor kleur, uitvoering en stof aan haar klanten. Zij voor ziet tevens in binnenzonwe- ring jaloezieën, luxaflex, plis- sés, vouwgordijnen en pa neel gordijnen. Telefoon 0118-436345 en www.degor- dijnspecialistvlissingen.nl Gordijnspecialiste Joleen Sulkers. foto: leon janssens

de Faam | 2008 | | pagina 73