't Is prachtig geworden! Hartelijk gefeliciteerd Werk in uitvoering op Walcheren Ook hier verzorgden wij de werkplaatsinrichting! Hogazon O Aluminium AUTOMATERIALEN GEREEDSCHAPPEN www.aoc.nl CONSTRUCTIEBEDRIJF B.V. Wij* feliciteren Auto de Laat waar wij alle trappen en leuningen verzorgden Prioriteit Nr. 1: Kwaliteit op alle niveaus www.hogazon.nl Gemeente Middelburg: Gemeente Vlissingen: Woensdag 8 oktober 2008 - Pagina 25 WT Vlissingen Goes f Industrieweg 35 Amundsenweg 4 110118-41 82 30 110113 - 21 55 55 M Installatiebedrijf Zuid b.v. r Tel Oil' I.B.Z. adviseert bij bouw, verbouw onderhoud en renovatie Wij verzorgden de complete elektrische installatie InstallatieBedrijf Zuid B.V. Het Rip 1,4493 RL Kamperland Tel.: 0113-372873 -Fax 0113-372874 - E-mail: ibz@zeelandnelnl HERCULESWEG 28,4338 PL MIDDELBURG TEL. (0118) 650800 FAX (0118) 650801 KOZIJNEN GEVELS ROLLUIKEN SERRES ZONWERING GARAGEDEUREN Heinkenszand: Schouwersweg 5 T 0113 568800 Middelburg: Klarinetweg 2a T 0118 476658 20 jaar te gast door karin 0cké ZOUTELANDE - Vijfen twintig jaar geleden kwa men Maria en Bernd Re- chenberg uit het Duitse Zül- pich-Enzen (bij Keulen) voor het eerst naar Zoute- lande. Vijf jaar lang brach ten ze hun vakanties door op verschillende locaties in de buurt van het dorp. Op een dag viel hun oog op een bord voor het raam van het huis van Dirk en Lut Lie- vense: kamers te huur. Nu, twintig jaar later huren ze er nog steeds. "Het is in het voor jaar en in de herfst bijna altijd mooi weer als wij komen," zegt Bemd, "We fietsen en wandelen veel en zijn heel vaak aan het strand te vinden." Maria voegt eraan toe dat zij ook een Strand huisje hebben. "Dat is handig voor alle spulletjes." Vrienden Het aantrekkelijke van Zoute- lande is voor het echtpaar de gezelligheid en de prachtige omgeving. "Een echt dorp, net zoals bij ons thuis. In de twintig jaar dat we hier komen, hebben we veel vrienden gemaakt en we delen lief en leed met el kaar," vertellen ze. De vraag of ze na twintig jaar niet een beet je Nederlands spreken, wordt glimlachend met 'nee' beant woord. Ze verstaan het echter goed, omdat er veel herken ningspunten zijn met hun dia lect. Reibekuchen Eén keer per jaar geven Bemd en Maria een groot feest voor hun vrienden met zelfgebakken reibekuchen. Ze hopen dit nog vele jaren te kunnen doen. door karin 0cké Voor alle gegeven einddata van de werkzaamheden geldt: in dien het weer het toelaat! Rotondes Torenweg Op de Torenweg zijn tot en met 24 oktober werkzaamheden aan de rotondes ter hoogte van de Ravensteijnweg en de Roozenburglaan. De Torenweg is afgesloten voor doorgaand verkeer, met uitzondering van de hulpdiensten en fïetsver- keer. Doorgaand verkeer over de Torenweg wordt omgeleid via de Nieuwlandseweg-A58- Schroeweg en vice versa. Bomenbuurt Door rioleringswerkzaamhe den zijn delen van de Kastanje laan, Esdoomlaan, Sleedoorn- laan en Berkenlaan vanaf 20 oktober gedeeltelijk afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. De werkzaamheden vinden gefa seerd plaats. De omliggende woningen zijn voor het lang zaam verkeer gewoon bereik baar. De werkzaamheden zul len eind april 2009 klaar zijn. Burgerweide- Baarsjesstraat In de Baarsjesstraat, deel Poele- daeleweg-Langevieleweg zijn tot 3 november werkzaamhe den. In de Burgerweidestraat vinden van 27 oktober tot 19 december verschillende werk zaamheden plaats. Maurits- Jasmijnstraat en het Van Epenpark In de Mauritsstraat, Jamijn- straat en het Van Epenpark zijn tot eind maart 2009 rioloerings- en bestratingswerkzaamheden. Deze straten worden tijdens de werkzaamheden voor het ge motoriseerd verkeer afgeslo ten. Seis- Sprencklaan Het vervangen van de riolering en het herstraten van de Sei- slaan en Sprencklaan duurt tot 5 december. Het ongemak dat de werkzaamheden met zich meebrengt, wordt tot het mini mum beperkt en toegang tot de woningen is te voet mogelijk. Middelburg-Koudekerke De werkzaamheden aan het wegvak Middelburg-Koudeker- ke duren tot medio november. De weg is voor alle verkeer afge sloten. De woningen en bedrij ven langs de weg zijn bereik baar. Het autoverkeer wordt via borden omgeleid. Om de veilig heid te waarborgen en sluipver- keer te voorkomen, zijn op de Breeweg en de Groeneweg aan vullende verkeersmaatregelen. Nieuwlandseweg Door voorbereidende werk zaamheden voor de realisatie van de N57 wordt het verkeer op de Nieuwlandseweg omge leid. Het duurt ongeveer zes weken. De werkzaamheden en de genomen maatregelen zijn afgestemd op de werkzaamhe den die tegelijkertijd op de To renweg plaatsvinden. Meanderhof De werkzaamheden aan ka bels, leidingen en riolering in de Meanderhof worden eind juni 2009 afgerond. Ten tijde van de werkzaamheden is de Meanderhof afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Herengracht Het vervangen van de riole ring, het aanleggen van een schoonwaterriool en het her straten van de herengracht tus sen de Volderijlaagte en het Molenwater duurt tot eind ja nuari 2009. Toegan tot de wo ningen is te voet mogelijk. Het ongemak dat de werkzaamhe den met zich meebrengt, wordt tot een minimum be perkt. Herstraten Koopmansvoetpad Een deel van de rijbaan van het Koopmansvoetpad wordt op nieuw bestraat. Er wordt ge werkt vanaf de Kanaalstraat tot aan de Middenhofsingel. De werkzaamheden duren onge veer vijf weken. Maaien watergangen Het maaien van de watergan gen binnen de-gemeente Vliss ingen duurt in totaal ongeveer zes weken. Onkruidbestrijding Alle verharde wegen waar een voeg tussen het bestratingsma teriaal zit, worden onkruidvrij gemaakt. De verwachting is, dat de werkzaamheden binnen heel de gemeente eind oktober kunnen worden afgerond. Bemd en Maria op hun favoriete plek, samen met dochter en kleindochter. foto: karin ocké

de Faam | 2008 | | pagina 57