winckelaer dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Southpark Jong talent gezocht Met paard en wagen door natuur Informatieavond over het Damplein MT 3 zits Siska incl. longchair Longchair naar wens links of rechts te plaatsen H84xB205xD89cm van 879,- voor 599,- INTERIEUR LIFESTYLE Woensdag 8 oktober 2008 - Pagina 15 Doek voor vereniging Zuid valt door marcel van der voort MIDDELBURG - Eind van dit jaar valt, na drieënveer tig jaar, het doek voor de Wijkvereniging-Zuid in Middelburg. Hoge zaalhuur heeft voortbestaan onmo gelijk gemaakt. Vanaf 2009 is er geen populaire kinder disco meer, geen Middel burgers die een gokje wa gen tijdens de bingo en Sin terklaas krijgt evenmin kans om met een lange sliert kinderen achter zich Middelburg-Zuid te bezoe ken. Wim Geertse is niet blij. Tien jaar zit hij bij de wijkvereniging en als voorzitter ziet hij 'zijn' club liever nog jaren doorgaan. "De vereniging stopt, omdat er geen extra geld komt van de ge meente Middelburg. Dat is no dig om de zaalhuur te kunnen betalen", zegt hij. "Vroeger za ten wij in het Zuiderbaken. Een gebouw vrijwel voor ons alleen. De laatste jaren moet onze club MIDDELBURG - Wim Geertse is tien jaar actief ge weest bij Wijkvereniging- Zuid in Middelburg. Daar voor heeft hij in het bestuur gezeten van de Nieuwlandse wijkvereniging. Met zijn werkzaamheden voor het Southpark Festival is hij -net als Ruud Heerschop- ge stopt. Het evenement blijft bestaan. In de toekomst gaat Wim meewerken in de sponsorcommissie van korf balvereniging Fortis. Het Palet huren. Per jaar kost dat vijftienhonderd euro. Alle consumpties moeten daar ge kocht worden. Het bestuur geeft de vrijwilligers graag een kop koffie of glas fris tijdens hun activiteit. Dat kost veel geld", gaat Wim verder. "Twee jaar hebben wij het aangekeken. Uiteindelijk is het besluit om te stoppen gekomen. Jammer. Vooral omdat de wijkvereniging Wim Geertse speelt nog een keer bingo met de leden van Wijkvereniging-Zuid. foto: izaak verkeste drieënveertig activiteiten per jaar op het programma zet en 620 leden heeft", verklaart de voorzitter. Disco De allerlaatste volwassenen bingo is zaterdag 29 november en zaterdag 29 mogen de kinde ren nog één keer naar hun dis co. Tussen 19.00 en 20.30 uur kunnen de kids vanaf groep acht swingen en vanaf 21.00 uur is de oudere jeugd tot 23.30 uur aan de beurt. "Daarna is het echt klaar", verzucht Wim. En vervolgt: "Ik vind dit heel jam mer en had het niet verwacht. Zo'n einde komt rauw op mijn dak. Eerder dit jaar is gekeken of er een nieuw bestuur is te vin den die de kar wil trekken. Dat is niet gelukt. Daarom is Wijkver eniging-Zuid inmiddels bezig zichzelf op te heffen. Dat is be werkelijk. Het zal zonder ons stil worden in Zuid. Kinderen vra gen nu al waarom er iedere twee maanden geen disco meer is. Ook volwassenen gaan hun uitstapje missen. Dat er dit jaar al geen Sinterklaasoptocht in onze buurt meer is, vind ik ver velend. Ik vraag mezelf af wat de jeugd gaat doen. Gaan ze klie ren? besluit Wim. VUSSINGEN - Jong talent op het gebied van zang, rap, rock of andere muzika le talenten opgelet. De voorrondes van Crazyland 5, een muziekproject voor jongeren worden zaterdag 11 oktober in de Walk-Inn in Vlissingen en zaterdag 25 oktober in het jongerenge- bouw Dauwendaele in Middelburg om 20.00 uur gehouden.. Info: 0118- 420460. OOSTKAPELLE - Museum Terra Maris in Oostkapelle houdt op dinsdég 14 okto ber de activiteit met paard en wagen door natuur en tijd. Na een bezoek aan het museum en de landschaps tuin kan er met de paarden tram een twee uur durende rit door de bijzondere om geving van het museum ge maakt worden. Deelname kost 12,75 voor volwasse nen en 10,50 euro voor kin deren. Het is van 13.30 tot 15.30 uur en aanmelden kan via 0118-582620. MIDDELBURG - Het Dam plein in Middelburg is toe aan een opknapbeurt en de gemeente wil hiervoor een plan opstellen in overleg met bewoners. Daarom is er op donderdag 9 oktober vanaf 19.30 uur een infor matiebijeenkomst. Wet houder Frank Streng ont moet belangstellenden in de Graanbeurs, daarna in restaurant De Tropen. deze bank is te voor de kamer Showroom Strijen, Chr. Huygensstraat 3,3291 CN Strijen j Showroom Breda, Kruisvoort 22, 4814 RZ Breda Langs de Ettensebaan op de woonboulevard Breda) j www.winckelaer.nl Tel. 078 674 30 00

de Faam | 2008 | | pagina 39