SAMEN TROUWEN ONTBINDING CONTRACT PRIVACY VOOROP BIJ KEUZE INTERIEUR Een huwelijk 'op huwelijkse voorwaarden'. Vroeger heette het een 'zakenhuwelijk' en werd er met dédain over ge sproken. Toch kan het verstan dig zijn om erover na te den ken, en de wereld weet allang dat het niet minder roman tisch hoeft te zijn dan een hu welijk in gemeenschap van goederen. Als een paar dat in gemeen schap van goederen is ge trouwd gezamenlijk een huis koopt, wordt de woning ge meenschappelijk eigendom. Als het stel ook een hypotheek afsluit met een kew (kapitaal verzekering eigen woning) of een sew (spaarverzekering ei gen woning) is het verstandig om zowel de hypotheek als de kew of de sew op beider naam te zetten. Is het paar op huwe lijkse voorwaarden getrouwd en het koopt samen een huis, dan is de eigen woning toch een gemeenschappelijk vermo gensbestanddeel. Ook dan is het raadzaam om de hypothe caire lening en de kew of de sew op beider naam te zetten. Hypotheekcontracten, koopcontracten, voorlopige koopcontracten en andere contracten: voor een leek lijken ze vaak alleen maar te bestaan uit kleine let tertjes en nog kleinere lettertjes, die bedacht zijn om de argeloze huizenkoper het leven moeilijk te ma ken. Toch valt dit alles verschrikkelijk mee en is het onwennigheid die een huizenkoper koudwaterangst bezorgt. Tenslotte is het stof waarmee deze niet da gelijks te maken heeft. Neem bijvoorbeeld het be grip eigendom. Voor een eigen woning is (economische) eigendom vereist. Als een koper een koopovereenkomst ont bindt voordat de overdracht van het huis heeft plaatsgevonden, is er geen sprake van een eigen huis geweest. Hoe zit het dan met de 10% contractuele boete in verband met de ontbinding van het koop contract? Volgens de regeltjes leidt die boete niet tot een negatief vervreemdingssaldo. De staatssecre taris van Financiën keurt echter goed dat voor de bij leenregeling de boete kan worden aangemerkt als een negatief vervreemdingssaldo. Dit saldo vermin dert een eventuele positieve eigenwoningreserve. Wie graag een trendy interieur wil, zal regelmatig van inrichting moeten veranderen. Dat is niet alleen een geldvretende en tijdrovende activi teit, maar lang niet iedereen vindt het prettig om als een hondje achter de laatste modegrillen aan te rennen. Als tegenreactie op deze dwang is er nu een woontrend die duurzamer en tijdloos is. Deze woontrend stelt het interieur als een kunstwerk samen en bestaat uit een mooie verzameling van waardevolle objecten in een klas sieke sfeer. De basiskleuren van dit interieur zijn niet voor de hand liggend. Paars is een warme, nieuwe kleur. En ook blauwtinten, van delftsblauw tot indi go, verrassen de weinige gasten die dit vertrek mogen betreden. Want door de kostbare aankleding en de emotionele waarde van dit interieur laat je niet jan en alleman toe. Dit in tieme privévertrek maakt een come back in onze architectuur! Bron: www.perscentrumwonen.nl.

de Faam | 2008 | | pagina 27