V A A Officiële Mededelingen Aanpak verlichting en A£-jpU4 parkeren Middelburg vIvLIvIII diversen milieu Oktober expositie bij Galerie-T met kleurige schilderijen De Dag van de Witte Stok dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.N L Dennis en Nikita zijn als enige Zeeuwen over Speedmeet voor werkdetailhandel Paddestoelen excursie en soep Kindermiddag herfstkleurenpalet van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl De Faam Woensdag 8 oktober 2008 - Pagina 13 MIDDELBURG - Galerie-T aan de Turfkaai in Middelburg heeft de hele maand oktober weer een nieuwe expositie. Er zijn kleurige schilderijen van Anne Rens, brons van Rieke van der Stoep, acryl op doek van Maria Megens en schilderijen van Erik Bosma. Via de beelden tuin is er verbinding met de ex positieruimte aan de vismarkt, met één sok) expo en werk van twintig andere kunstenaars. De galerie is open van donder dag tot en met zaterdag van 11,00 tot 16.00 uur. VLISSINGEN - MEE Zeeland en Koninklijke Visio hou den woensdag 15 oktober samen activiteiten rondom de Dag van de Witte Stok. Op deze manier kan men ken- Dennis en Nikita zijn al vier jaar een stel. Zij hebben al veel fotoshoots samen gedaan. Zij zijn niet het enige koppel dat de finale haalden, wel de enige finalisten uit Zeeland. foto: roy van akkeren nismaken met de verschillende hulpmiddelen en revalidatie- mogelijkheden die er zijn voor mensen met een visuele beper king. De informatiebus staat die woensdag van 14.00 tot 16.00 uur bij het gemeentehuis in Vlissingen. MIDDELBURG - Dennis van Akkeren en Nikita Rijk uit Middelburg strijden 19 oktober om de titel Het Ge zicht van 2008. Zij zijn de enige Zeeuwen die de finale hebben bereikt van de mo- dellenwedstrijd. Dennis (26) en Nikita (21) zijn al jarenlang een stel. Ze hebben zich samen opgegeven voor Het Gezicht van 2008. Dennis: "Ik kreeg via Hyves een mailtje waarin de wedstrijd werd ge promoot. Het leek ons leuk om mee te doen, dus zijn we naar de casting in Vlissingen ge gaan." Na verschillende rondes met fotoshoots zijn ze doorge drongen tot de finale. Op 19 ok tober laten de finalisten in Stu dio A19 Brothers in Bunnik zien wat ze in huis hebben. Het gaat er namelijk niet alleen om of ze fotogeniek zijn, de jury vindt het ook belangrijk dat Het Gezicht van 2008 sociaal- en communi catief vaardig is. Dennis en Niki ta denken beide dat ze een kans maken. Nikita: "Dennis maakt zeker een kans, ik vind hem een van de sterkste kandidaten. Hij springt er echt uit met zijn uit straling." Voor de bezoekers van de finale in Bunnik is ook veel te doen op het gebied van lifestyle en mo dellenwerk. Zo is er een bijvoor beeld een beautyruimte waar mensen kunnen meemaken hoe het is om model te zijn. Kaarten voor de finale zijn er vanaf 25 euro, waarvan 2,50 eu ro naar borstkankerorganisatie Pink Ribbon gaat. Stemmen kan nog steeds. Op www.hetge- zichtvan2008.nl kan gestemd worden op Dennis en Nikita. MIDDELBURG - Het is be kend dat er in de Detailhan del grote personeelstekorten zijn en daarom houdt het CWI Walcheren een kosten- loze Speedmeet op donder dag 9 oktober voor werkge vers. De kandidaten hebben allemaal een competentie test gehad. Én om de tien minuten kan er met een an dere kandidaat gesproken worden. Het is van 15.30 tot 16.30 in het CWI inMiddel- burg. OOSTKAPELLE - Museum Terra Maris in Oostkapelle houdt op zondag 12 oktober een paddestoelen excursie. Met een gids gaan de deelne mers van 14.00 tot 15.30 uur op zoek naar de soorten die in de Manteling voorkomen. Na afloop wordt een padde stoelensoep geserveerd. Het kost 9,25 voor volwassenen en 7,50 voor kinderen. Aan melden via 0118- 582620. OOSTKAPELLE - Museum Terra Maris in Oostkapelle houdt op maandag 13 okto ber een themamiddag voor kinderen over de herfst. Het is van 13.00 tot 15.30 uur. Ter inspiratie is er een boswan deling om de geuren en kleuren van de herfst te erva ren. Deze belevenis wordt vervolgens met verf en pen seel omgezet in een tastbare herinnering. Deelname kost 5,00 euro. Aanmelden; 0118-582620 door marina meuers MIDDELBURG - De gemeente Middelburg gaat in beraad over het parkeerbeleid in en rondom de binnenstad. Het is de Vereni ging Ondernemers Middelburg (VOM) een doorn in het oog dat het Hof van Tange regelmatig beschikbaar wordt gesteld voor allerlei zaken die niets te maken hebben met parkeren, zoals voor kermisexploitanten en cir cussen. Ook vindt de VOM de parkeermogelijkheden aan de oostkant van de stad onvol doende. De VOM stelt nu voor om een gratis shuttlebus te la ten rijden tussen de parkeer plaats op Ramsburg en het Damplein. Ook wilt de VOM een onderzoek naar de moge lijkheden om de parkeerruimte op het Hof van Tange te ver dubbelen door bijvoorbeeld een extra verdieping op het be staande terrein. Het fietsparke- ren in de winkelstraten gaat de gemeente terugdringen door achthonderdvijftig extra fiets parkeerplaatsen te realiseren in het winkelcentrum. Verder is er op verzoek van de gemeente een lichtplan geschreven door Het Lux Lab. Ondernemers wil len een betere basisverlichting, met name op de Markt, de ge meente heeft hier inmiddels een krediet voor verstrekt. Ook wil de gemeente graag de histo rische gebouwen en de bruggen beter verlichten. JIIIIIlIIIIIIIL Op naar een 7 tot 7 samenleving Werk en privé combineren een pro bleem? Provincie, gemeenten, werkgeversor ganisaties en vakbonden zijn heel nieuwsgierig naar de ervaringen van de inwoners van Zeeland over dit vraagstuk en wat er volgens u moet gebeuren om deze combinatie pretti ger te laten verlopen. Van 29 september tot 15 oktober kunt u hierover een vragenlijst invullen op de websites van de Provincie, gemeen ten, bedrijven en van Scoop: www.scoopzld.nl Deelnemers, maken kans op een gratis schoonmaakbeurt voor het hele huis. Doe mee en vul de vragenlijst in! Provincie Zeeland Actieplan Geluidsniveaukaart Zeeland Op 30 juni 2007 is door de het college van gedeputeerde staten van de pro vincie Zeeland een geluidsniveaukaart vastgesteld. Na de vaststelling van de geluidsniveaukaarten dient door het college van gedeputeerde staten een actieplan te worden opgesteld. Dit actieplan kent twee delen. Het eer ste is een beleidsmatig deel waarin ^en keuze voor de hoogte van de plan- drempel wordt gemaakt. In het tweede deel wordt aangegeven hoe wordt omgegaan met die woningen waar de plandrempel wordt overschreden. De provincie heeft de plandrempel in dit plan vastgesteld op 65 dB(A). Er zijn drie locaties waar deze plandrempel van 65 dB(A) wordt overschreden. In totaal ondervinden 17 woningen een geluidbelasting die hoger is dan de plandrempel. Hiervan zijn 6 woningen in het kader van de sanering wegver- keerslawaai reeds geïsoleerd. Van de overige 11 woningen liggen er 10 langs de Nieuwe Vlissingseweg. De geluid belasting afkomstig van het verkeer over de nieuwe Vlissingseweg zal in de toekomst waarschijnlijk afnemen als gevolg van de aanleg van de N57. In dit actieplan worden voor de planpe riode 2008-2013 geen maatregelen voorzien. Voorgesteld wordt de middelen die zijn overgébleven uit het opstellen van de geluidbelastingkaart te reserveren voor het doen van een onderzoek naar de mogelijkheid van toepassing van stil asfalt op de Nieuwe Vlissingese- weg. Het ontwerp actieplan ligt van 9 okto ber tot en met 19 november ter inza ge: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 8.00- 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afdeling vergunning en handhaving, Kanaalweg 3, op werk dagen van 8.00-15.00 uur en (na telefonische afspraak) op donder dagavond. - m het gemeentehuis van de ge meente Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, op werkdagen van 8.30-12.30 uur; - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur; - in het gemeentehuis van de ge meente Goes, M.A. de Ruijterstraat 2 te Goes op werkdagen van 9-12.00 en 13.00 tot 16.00 uur (alleen moge lijk na telefonische afspraak) en vrij dagavond van 18.00-21.00 uur in het bureau van de regiopolitie Hulst, Van der Maelstede 50 te Hulst; - in het gemeentehuis van de ge meente Kapelle, op werkdagen ge durende openingstijden en in de avonduren in het gemeentehuis (dag en tijd in overleg met de sector grondgebied afd VROM tel 01-13- 333110) - in het gemeentehuis van de ge meente Noord Beveland, Voorstraat 31 te Wissenkerke, op werkdagen van 9.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur en (na telefonisch afspraak 0113-377362) in de avonduren; - in het gemeentehuis van de ge meente Reimerswaal, Oude plein 1 te Kruiningen op werkdagen van 9.00-12.00 en 13.00 tot 16.00 uur en (na telefonische afspraak 0113- 395315) op donderdagavond van 17.30 tot 20.30 uur; - in het gemeentehuis van de ge meente Schouwen-Duiveland, Laan van St Hilaire 2te Zierikzee, op werk dagen van 9.00-16.00 uur en elke donderdag van 9.00 tot 19.30 uur; - in het gemeentehuis van de ge meente Sluis, Raadhuisplein 1 te Oostburg, op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en 14.00 tot 16.00 uur vol gens afspraak (tel 0117-457226); - aan de balie Ruimte, milieu en bedrijven in het sfadhuis van de gemeente Terneuzen, Oostelijk Bol werk 4 te Terneuzen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur; - in het gemeentehuis van de ge meente Tholen Hof van Tholen 2 te Tholen, op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur; - in het gemeentehuis van de ge meente Veere, Traverse 1 te Dom burg, op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en 14.00 tot 16.00 uur en op donderdagavond van 17.30 tot 19.00 uur. Een ieder kan tot en met 19 november 2008, bij voorkeur schriftelijk, ziens wijzen over het ontwerp actieplan in dienen bij Provincie Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan wor den verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot A. Scherbeijn (tel. (0118)—63 17 09 mail: asbOzeeland.nl).

de Faam | 2008 | | pagina 13