GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN ZIEKENHUIS VLISSINGEN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN VERGADERINGEN COMMISSIES SERVICETEAM 12 OKTOBER 3E VLISSINGSE ZEEDAG GEMEENTE WOENSDAG 8 OKTOBER 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Waar de roep, zo niet noodkreet, van de regionale bevolking bij de Midden-Zeeuwse ziekenhuistop geen gehoor vond, vindt deze mogelijk alsnog gehoor bij particuliere investeerders. Recent heeft een private partij plannen publiekelijk gemaakt voor de vestiging van een privaat volwaardig poedeisende hulp, intensive care en kinder-/kraamafde- 'oor ingewikkelde ingrepen blijven patiënten, net als nu, gespecialiseerde ziekenhuizen in Nederland of België. In deze plannen wordt ook rekening gehouden met de toenemende vraag naar zorgtoerisme; de voor- en/of nazorg bij grote ingrepen waarbij sprake is van beperkingen voor de patiënt. Hoewel de plannen nog zeker niet concreet zijn, is de Lokale Partij Vlissingen enthousiast over dit initiatief. Een goed en snel bereikbaar en volwaardig ziekenhuis behoort naar onze mening tot de noodzakelijkste primaire diensten die de bevolking geboden moet kunnen worden. Zonder volwaardig ziekenhuis zullen mensen zich minder snel op Walcheren huisvesten en zullen toeristen het ontbreken van een ziekenhuis in hun directe omgeving zeker mee gaan laten wegen in de keuze van hun vakantiebestemming. Deze nieuwe plannen richten zich niet op eisen van bestuurders maar op de zorgbehoefte van de mensen waar het uiteindelijk om gaat. Het zorgtoe risme is een tak van dienstverlening die Vlissingen bovendien nog eens unieke kansen biedt. De Lokale Partij Vlissingen meent dat onze unieke ligging aan zee en de mogelijke locaties voor het ontwikkelen van ziekenhuis- en/of zorgverblijfs- accomodaties een formidabele bijdrage kan leveren aan de invulling van de plannen voor behoud van een volwaardig ziekenhuis op Walcheren en de invulling van het zorgtoerisme. Met vriendelijke groet, Raadslid Mark Weug, Lokale Partij Vlissingen Telefoon 0118-431157, e-mail: mark@weug.nl www. lokale partij vlissingen. nl Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur De commissie economie en beheer op maandag 13 oktober, komt te vervallen. Actuele zaken van wethouder Rob van Dooren worden besproken in de commissie van 9 oktober. Dinsdag 14 oktober 2008 Commissie financiën en algemene zaken AGENDA 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Gesprek met de heer R. Maljaars, commandant van de Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen-Mid- delburg 4. Raadsvoorstellen 4.1 Eerste begrotingswijzi ging 2008 van de Veiligheidsregio Zeeland 4.2 Centrale Post Ambulan cevervoer (CPA) Zeeland: Jaarrekeningen 2006 en 2007, en saneringsbesluit negatieve reserve. 5. Rondvraag 6. Sluiting Donderdag 16 oktober 2008 Commissie begroting Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergunning: 1. intern verbouwen van een kan toorpand Dokter Stavermanstraat 59 2. plaatsen van een carport Filips de Goedebaan 3 3. plaatsen van een dakkapel Glads- straat 174 4. plaatsen van een dakkapel Glacis- straat 176 5. tijdelijk plaatsen van portokabins (kantoor) Engelandweg 12 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. gedeeltelijk vernieuwen van de onderpui Walstraat 90 2. bouwen van een woning Kabel- weg 14 3bouwen van een kantoorbedrij fs- woning Kabelweg 12 4. plaatsen van een berging Zandweg 58 5. bouwen van een opslaghal Ritthemsestraat 500 C) Aanvraag monumentenvergun ning: 1. gedeeltelijk vernieuwen van de onderpui Walstraat 90 2. gedeeltelijk vernieuwen van kozij nen Badhuisstraat 88-90 De publicatie van de ingediende aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt ver leend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en ge bruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. plaatsen van een tuinhuis Vlis- singsestraat (K) 27 volkstuincom plex "Levenslust" tuin nr 214 25-09-2008 2. slopen van een schuur met bijge bouw Schroeweg 2 25-09-2008 3. intern verbouwen van een kan toorpand Dokter Stavermanstraat 59 29-09-2008 4. gebruiken van een winkel Pape gaaienburg 6 30-09-2008 5. bouwen van een magazijnruimte Kanaalstraat 31 01-10-2008 6. plaatsen van een dakkapel op het achtervlak van de woning Keizer Karelhof 34 01-10-2008 7. uitbreiden van de woning Joke Sntitlaan 8 01-10-2008 Bezwaar/voorlopige voorziening tegen verleende bouw-, sloop-, gebruiks- en monumentenver gunningen. Tegen deze besluiten kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de termijn van zes weken na de datum van verzending van de ver gunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar wor den gemaakt bij burgemeester en wethouders. Tevens kan een voorlo pige voorziening worden gevraagd bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg. Daarvoor is griffierecht verschuldigd. De ver leende vergunningen met bijbeho rende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met W. Huige van de Afdeling Publiekszaken tele foon 0118-487339 worden ingezien. Deze zijn tevens in te zien op gemeen telijke website www.vlissingen.nl/ publicaties. Ontheffingen (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ont heffing in combinatie met de inge diende bou waan vragen: 1oprichten van een berging Nieuwe Vlissingseweg 77; 2. oprichten van een garage Henri Dunantstraat 60; 3. uitbreiden van de woning Ritthemsestraat 58; Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke ordening bieden daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situa tietekeningen en de ontwerp-beschik- king ingaande 9 oktober 2008 gedu rende zes weken, (dus t/m 19 november 2008) ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www.vlissin- gen.nl/publicaties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indienen bij burgemeester en wethouders (t.a.v. Afd. SBP), Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met W. Huige van de Afde ling Publiekszaken telefoon 0118- 487339. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiter lijk 17.00 uur) bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergade ring, raadplegen op www.vlissingen. nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 9 en 23 oktober, 6 november 2008. Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieube heer hebben ontvangen: Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer - van Wasserette Kepil te Vlissingen voor het veranderen van de inrich ting. De inrichting is gelegen op het perceel Scheldestraat 38 te Vlis singen. Ter inzage De meldingen en alle relevante stuk ken liggen gedurende de periode van 6 weken elke werkdag tijdens ope ningstijden ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kun nen de stukken ook op donderdag avond van 17.00 tot 20.00 uur wor den ingezien, telefoon 0118-487339 of 0118-487300 (e-mail whe@vlissin- gen.nl). Desgewenst wordt er onder kantoortijden door de afdeling Veilig heid, Vergunningen en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Vestiging adviesbureau Wilgen straat 66 Op grond "van artikel 15.6.2, artikel 15.6.3 en artikel 26 van de voor schriften van het bestemmingsplan Oost-Souburg maken wij het vol gende bekend. Wij hebben een aanvraag ontvangen om op het adres Berkenstraat 19 te Oost-Souburg een eenmanszaak (adviesbureau) te vestigen. De beoogde vestiging voldoet aan de voorschriften welke gesteld worden aan een huisverbonden bedrijf, zoals ziekenhuis inclusief ling op Walcheren, aangewezen op de bepaald in artikel 15.6.2 van het bestemmingsplan Oost-Souburg. Wij zijn dan ook voornemens vrijstelling te verlenen voor de vestiging van dit huisverbonden bedrijf. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvraag, liggen op grond van artikel 15.6.3 en artikel 26 van het bestem mingsplan Oost-Souburg de op aan vraag bestrekking hebbende stukken gedurende twee weken, ingaande 9 oktober 2008 tot en met 22 oktober 2008, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Gedurende deze ter mijn kan een ieder schriftelijk en/of mondeling zijn zienswijze indienen bij burgemeester en wethouders (t.a.v. Afd. SBP), Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met de W. Huige van de Afdeling Publiekszaken telefoon 0118-487339. Bestemmingsplan Oost-Souburg Bij besluit van 15 juli 2008 hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland het bestemmingsplan Oost-Souburg goedgekeurd. Dit bestemmingsplan is op 27 maart 2008 door de gemeen teraad vastgesteld. Het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland Op 12 oktober opent het muZEEum in Vlissingen haar deuren ter ere van de derde ZEEdag. Naast gratis muZEEumbezoek worden er tal van extra activiteiten georgani seerd. Wat dacht u bijvoorbeeld van een rondvaart door de haven van Vlissingen-Oost? Vlissingen, een maritieme stad, al eeuwenlang verbonden met de zee. Het muZEEum vertelt het verhaal van die boeiende maritieme geschiedenis. Daarom is het muZEEum ook van en voor de Vlis- singers. Om de inwoners van Vlissingen kennis te laten maken met die rijke Zeeuwse maritieme geschiedenis opent het muZEEum haar deuren van 15 juli 2008 is gepubliceerd op 30 juli 2008. Met ingang van 31 juli 2008 heeft het bestemmingsplan gedurende zes weken (t/m 10 septem ber 2008) ter inzage gelegen op het stadhuis. Tegen het plan is gedurende deze termijn geen beroep ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening maken wij bekend, dat de goedkeuring van het bestem mingsplan Oost-Souburg op 11 sep tember 2008 onherroepelijk is geworden. Het onherroepelijke bestemmings plan ligt vanaf heden ter inzage en is op aanvraag in te zien bij de publieks- balie van het stadhuis te Vlissingen, Paul Krugerstraat 1. Tevens is het bestemmingsplan te raadplegen op de website van de gemeente Vlissin gen: www.vlissingen.nl/bestem- mingsplannen. Vlissingen, 8 oktober 2008 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN op zondag 12 oktober, tijdens de derde Vlissingse ZEEdag. Kom kijken en zie, hoor, ontdek en ervaar wat de betekenis is van de zee, door de eeu wen heen. Het muZEEum is tijdens de ZEEdag gratis toegankelijk van 12.00 tot 17.00 uur. Daarnaast zal de Vlissingse ZEEdag ook in het teken staan van allerlei extra maritieme activiteiten, zowel in als rondom het muZEEum. In het muZEEum kunt u bijvoorbeeld ken nismaken met diverse maritieme organisaties, kunstenaars en schrij vers. Daarnaast zijn er buiten het muZEEum verschillende optredens: het Scheldeloodsenkoor, het Vocaal Ensemble 'St. I^aurens', kamerkoor 'Mi Canto' en Leerlingenorkest 'Ons Genoegen'. AGENDA 1. Opening 2. Raadsvoorstellen 2.1 Tweede Bestuursrappor- tage 2008 2.2 Programmabegroting 2009 2.3 Tarieven gemeentelijke belastingen 2009 3. Rondvraag 4. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbakken of ver keersborden? Een scheef paaltje, overhangend groen, kapotte riole ring? Bel dan het Service Team van de afdeling Beheer Leefomgeving. De medewerkers van de buiten dienst handelen snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. U kunt voor een melding over de openbare ruimte direct bellen naar 487500, mailen via meldingen@ vlissingen.nl of op de website het meldingenformulier invullen. www.viissingen.nl/ formulieren Last but not least: Tijdens de ZEEdag is het mogelijk om de haven van Vlissingen-Oost te bezoeken, per boot! Deze unieke rondvaart was zonder de medewer king van Zeeland Seaports niet mogelijk geweest. Kaarten voor de rondvaart kunnen vanaf 12.00 uur in het muZEEum afgehaald wor den, zolang de voorraad strekt! Er kan niet voor de boottocht gere serveerd worden. De boot vertrekt om 13.00 uur en zal om 16.00 uur terugkeren. De Vlissingse ZEEdag is er voor de Vlissingers en wordt georganiseerd door de 'Vrienden van het muZEEum en het Gemeentearchief Vlissingen' en het muZEEum. U bent van harte welkom, er is van alles te doen! www.muzeeum.nl

de Faam | 2008 | | pagina 10