Weesfietsenactie bij het NS-station Start 1001 Marktenfestival Middelburg Roeien voor het goede doel Ook sportbuurtwerk in Klarenbeek Vogels trekken naar het zuiden dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 24 september 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Gemeente Middelburg organiseert vanaf dit jaar ook sportbuurtwerk in de wijk Klarenbeek. Om dit te vieren is op maandag 29 september een leuke opening van het sportbuurtwerk. De opening is op het schoolplein en in de gymzaal bij De Dolfijnen- burch aan de Generaal Hakewill Smithlaan. Op het schoolplein komt een panna-boarding te staan en in de gymzaal komt een sport- en spelgedeelte. Een Mid-delburgse vereniging ver zorgt het sportdeel in de gymzaal. De activiteiten worden georgani seerd voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. De opening start om 15.30 uur en eindigt om 17.30 uur. Deelname aan de activiteiten is gratis. Kinderen uit de Klarenbeek kun nen voortaan iedere maandag middag terecht op het schoolplein van De Dolfijnenburch voor een sportieve middag. Groep 3 tot en met 5 van 15.30 tot 16.30 uur en groep 6 tot en met 8 van 16.30 tot 17.30 uur. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met Christiaan Boon, telefoon 67 57 61 of c.boon@middelburg.nl r Op zaterdag 27 september is het jaarlijkse roei-evenement King of the Channel. Verschillende roeiteams nemen het tegen elkaar op in draken- boten. De wedstrijden zijn tussen 9.00 en 17.00 uur. De start is ter hoog te van Rijkswaterstaat in Middelburg op het Kanaal door Walcheren. Verschillende bedrijven en organi saties roeien mee. Ook medewer kers van de gemeente Middelburg bemannen drie boten. Verder zijn er studententeams vanuit heel Nederland, natuurlijk ontbreken de teams van de Hogeschool Zeeland en de Roosevelt Academy niet. School boot De organisatie is in handen van de Lions Club Middelburg en Walcheren, de Roosevelt Academy en de Hogeschool Zeeland. Het geld dat wordt opgehaald, is dit jaar bestemd voor Het Bolwerk, een school voor jongeren met een licht verstandelijke handicap. Zij kunnen zo deelnemen aan het pro ject 'Bouw je schoolboot', een leer werktraject waarbinnen zij een zeil/motorsloep bouwen. Op donderdag 2 oktober is er bij het NS-station in Middelburg een 'weesfietsenactie'. Wees- fietsen worden dan uit de onbe waakte fietsenstallingen verwij derd. Doel is een net stations plein en een goede bereikbaar heid van kaartautomaten, per rons en restauratie. Weesfietsen zijn fietsen die nog wel bruikbaar zijn, maar geen eigenaar meer hebben. Ze zijn een keer bij het station gezet en zomaar achtergelaten. Hoe gaat de actie in z'n werk? De fietsbeugels aan de voor- en achterkant van het station wor den op 2 oktober om 5.00 uur afgezet met linten. Fietsers die na dit tijdstip aankomen en hun fiets willen parkeren, kunnen op deze dag tot 9.00 uur hun rijwiel gratis stallen in de betaalde fiet senstalling op het station. Er zijn ook fietsen die soms 'overnacht en' tussen de fietsbeugels. Reizigers kunnen deze fietsen voor 8.00 uur uit de fietsenstal ling meenemen. Vanaf 8.00 uur worden alle fietsen die in de onbetaalde fietsenstallingen zijn achtergebleven - zonodig - losge maakt en in een tijdelijk depot aan de westzijde van het station geplaatst. Dit depot is een maand in gebruik. Tijdens deze periode kunnen eigenaren hun fiets meenemen. Na een maand worden de fietsen afgevoerd naar een gemeentelijk depot. Daar worden de weesfiet sen nog twee maanden bewaard. Tijdens deze periode kunnen eigenaren een afspraak maken om hun rijwiel op te halen. De fietsen die niet zijn afgehaald worden definitief verwijderd. Waar moet u rekening mee hou den? Zorg ervoor dat uw fiets op 2 Op donderdag 2 oktober is er bij het NS-station in Middelburg een 'weesfietsenactie'. Foto: Chris Marijs oktober tussen 5.00 en 9.00 uur niet tussen de beugels gepar keerd staat en zeker niet met een ketting. Als dit wel het geval is, wordt uw fiets losgemaakt. Fietsers die op donderdagmor gen naar het station komen, hoe ven zich geen zorgen te maken. Zij kunnen hun fiets tot 9.00 uur gratis in de bewaakte fietsenstal ling plaatsen. Fietsers die na 9.00 uur arriveren kunnen weer gebruik maken van de leegge maakte beugels. Gemeente Middelburg zet zich in voor haar stadsvogels. Middelburg doet dit jaar een serieuze gooi naar het predicaat van vogelvriendelijkste gemeente van Nederland. Waar zitten de vogels momenteel? Het is even ètil in de stad. Afgezien van wat rondstruinende mezen, clubjes brutale kauwen en troepen jonge spreeuwen is er aan vogelle ven in de stad niet veel te beleven. Daarbuiten en vooral langs de kust is er daarentegen volop activiteit. Al weken lang worden op de traditio neel goede vogelspots - de Nolle bij Vlissingen, het opslagterrein en de dijk van Westkapelle - vogels geteld. Trekvogels, immers de herfsttrek is weer begonnen. En geen gierzwaluwen meer boven de stad. Die zijn al lang en breed vertrokken, maar ook voor gele kwikstaarten, zwaluwen, roofvogels als boomvalken en bruine kieken dieven en kneutjes is de trek naar zuidelijke regionen al aangevangen. Gaat het nu nog om betrekkelijk geringe aantallen, de komende weken zwelt de stroom aan tot tien duizenden lijsters, spreeuwen, vin ken en piepers die langs de Walcherse kust trekken. Dan zullen vanuit het noorden en oosten van Europa ook wintervo gels als koperwieken, kramsvogels en verschillende soorten ganzen en mogelijk later kleine en wilde zwa nen bij ons arriveren. Dat merk je dan ook in de stad. Niet alleen hoor je 's nachts heel wat soorten nachttrekkers overko men, maar in de stad zie je plotse ling overal roodborsten, vinken, koperwieken. In de vesten en in het kanaal duikelen tientallen dodaars- jes; mini-fuutjes. In watergangen en soms zelfs kleine slootjes jagen ijs vogels. En voor de liefhebbers: in Toorenvliedt zitten bijna elke winter wel appelvinken. Zo lang het niet vriest of sneeuwt hoeft u de vogels niet te helpen. Zij vinden zelf voldoende voedsel in tuinen, plantsoenen en vijvers. Er liggen zaden, er zijn bessenstrui- ken te plunderen en regenwormen, spinnetjes en ander klein spul is nog op voorraad. Dus er is geen nood aan assistentie. Dat neemt natuurlijk niet weg, dat u best een vetbol kunt ophangen, wat appels in de tuin kunt leggen of brood kruimels kunt strooien. Daarmee lokt u mogelijk wat extra vogelvolk naar uw tuin of balkon. Donderdag 2 oktober start het 1001 Markten festival in Middelburg. Het feest krijgt een ver volg op donderdag 9 en 16 oktober. Een echte marktlakei deelt prijzen festival kaarten- en kleur platen uit. Doel van het markten festival is zoveel mogelijk (nieuwe) bezoekers te trekken. De herfstvakan tie is daarvoor een goede periode. Als publiektrek- ker is er een festival waar marktbezoekers leuke prijzen kunnen winnen. De klant krijgt bij elke aankoop bij een markt koopman een prijzen- festivalkaart. De kaart moet ingevuld ingeleverd worden bij de promotie- kraam. Elk half uur zijn dan de komende weken trekkingen met prijzen. Om 16.00 uur is er de trekking van de dagprij zen uit die dag ingelever de kaarten. De komende weken is het feest op de Middelburgse markt. Foto: Jan Koole

de Faam | 2008 | | pagina 9