www.middelburg.nl Kinderen kiezen voor fiets Het woord aan raadslid Aty Harwijne Schuif aan bij de wijktafe t.UWJJMIM.HDe Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL woensdag24 september 2008 - Pagina 8 De leerlingen van de Oleanderhof hebben in de Week van de voor uitgang de meeste 'Groene voetstappen' verzameld. Ze namen het op tegen de Dolfijnenburch. Leerlingen verzamelden de Groe ne voetstappen door een week lang zoveel mogelijk lopend en fiet send naar school te gaan. Voor elke heen- en terugreis die een leerling lopend, fietsend of step pend aflegde, kreeg hij een Groene Voetstapsticker. Wethouder Frank Streng nam maandag de Groene voetstappen in ontvangst en in het najaar krijgt minister Jacqueline Cramer alle in Nederland verza melde stappen aangeboden, zodat zij ze mee kan nemen naar de kli maattop in Polen. Doel van de Week van de vooruitgang is kin deren te voet of op de fiets naar school te laten gaan. Een actie om dit te stimuleren is "Op voe ten en fietsen naar school". De actie wordt ieder jaar in septem ber herhaald. De leerlingen van de scholen kregen voor hun inzet een Middelburgs kaart- en kwartetspel. Daarnaast won de Oleanderhof een fietspomp inclusief fietsplakset. In Middelburg moet u belasting betalen voor het houden van een hond. Voor zover bekend betalen vrijwel alle inwoners van de ge meente Middelburg die één of meer honden hebben dan ook hondenbelasting. Gewoon vol gens de regels. In feite is er dus geen nieuws. Toch is een regelmatig terugkeren de controle nodig om tot een goede uitvoering van deze belastingrege ling te komen. Het is de bedoeling binnenkort een controle uit te voeren in de ge meente Middelburg. Vanaf oktober De controle wordt in opdracht van het gemeentebestuur uitgevoerd. In oktober gaan de controleurs op pad. Aan de hand van door het gemeentebestuur verstrekte infor matie over de woningen die bezocht moeten worden, belt de controleur bij alle woningen aan. De controleur kan dus ook bij u aanbellen. Hij stelt enkele vragen over het al dan niet hebben van een hond. Het is de bedoeling dat hij de vragen aan de deur afhan delt. Als u niet thuis bent, zal de controleur ter plaatste een oor deel maken over het wel of niet aanwezig zijn van één of meer honden. Vanzelfsprekend kunnen de controleurs zich legitimeren met een door de gemeente ver strekt legitimatiebewijs. Tarief hondenbelasting Volgens de door de gemeenteraad vastgestelde 'verordening honden belasting' betaalt iemand voor het houden van één hond 59,34 per jaar (2008). Mensen die twee hon den hebben betalen 118,68 extra, in totaal dus 178,02. Voor de derde en volgende hond moet per hond nog eens 118,68 extra betaald worden. Aangeven van een hond Wanneer u een hond heeft, bent u verplicht dit aan te geven. Misschien heeft u sinds kort een hond en bent u nog niet in de gelegenheid geweest daarvan aangifte te doen. Wij adviseren u daarmee niet te lang te wachten. Het is uiteraard beter, dat u aan uw wettelijke verplichting heeft voldaan voordat de controleur komt. In de publiekshal van het stads kantoor aan de Kanaalweg 3, lig gen formulieren die u kunt gebrui ken om aangifte te doen. Informatie Wilt u meer weten en heeft u nog vragen? Bel dan met een van onze medewerkers van de gemeente lijke afdeling planning en control, 67 57 72. De leerlingen van de Oleanderhof hebben in de Week van de vooruitgang de meeste groene stappen gezet. Wethouder Frank Streng beloonde de school met een fietspomp. Foto: Jan Koole Wonen aan het kanaal De plannen voor de invulling van het Stationsgebied West zijn gepre senteerd aan omwonenden. De nu nog braakliggende strook grond wordt gevuld met drie gebouwen. Naast het station komt het nieuwe kantoor van Woongoed, op de kop het kantoor van de Kamer van Koophandel. Het middelste ge bouw krijgt een woonbestemming. Hierin worden 48 huurapparte- menten gerealiseerd voor 1 2 persoonshuishoudens. De PvdA fractie vindt dit een goede ontwik keling. In de visie op Middelburg zoals neergelegd in de kwaliteitsat las, zou het Stationsgebied een levendige schakel moeten zijn tus sen het centrum en het woonge bied ten zuiden van het kanaal. Dit is aan de oostkant niet gelukt. Als de kantoren gesloten zijn is het daar een dooie boel. Vandaar dat onze fractie er altijd voor heeft gepleit te proberen aan de westzij de ruimte voor wonen te maken. Met de moderne bouwtechnieken is tegengaan van geluidsoverlast van spoor- en autoverkeer immers mogelijk. Woningen en hun bewo ners zorgen voor levendigheid en geven de Kanaalweg een "boule vard "uitstraling. De geplande gebouwen variëren in hoogte van 12 tot 26,5 meter. Het gebouw van de Kamer van Koop handel is op de kop 26,5 meter hoog, vergelijkbaar met zeven woon lagen. In de gemeenteraad is gedis cussieerd of het wenselijk is voor heel Middelburg te bepalen waar hoogbouw plaats kan vinden. Onze fractie vindt dit niet. Wel of geen hoogbouw in een bouwlocatie is van veel factoren afhankelijk: de vraag op de woningmarkt, de ande re bebouwing op de locatie, de zichtlijnen op het centrum, enzo voort. Het zou omwonenden node loos verontrusten wanneer hun buurt als geschikte hoogbouwloca- tie wordt aangewezen, terwijl dit wellicht nooit gerealiseerd wordt. De maximale hoogte van gebouwen is nu bepaald in de bestemmingsplan nen en wanneer het College daar van wil afwijken worden er procedu res gestart, zodat omwonenden kans hebben bezwaar te maken. Het ontwerp van de gebouwen aan de Kanaalweg vind ik persoonlijk nogal traditioneel. Een gemiste kans. De locatie leent zich voor een uitdagende architectuur. Realiteit is dat uitgegaan is van de midde len, wensen en behoeften van de gebruikers van de kantoren. Er ligt een uitdaging voor de aankleding van het gebied rondom de gebou wen, met name op de hoek Kanaalweg/Schroeweg. Een van de aanwezigen op de informatieavond stelde een in het oogvallende fon tein voor. Geen gek idee. Het gaat om een belangrijke entree van Middelburg. Aty Harwijne PvdA fractie Binnenkort begint weer een nieuwe ronde wijktafels. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouders en maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijk- verenigingen. Onderwerp van gesprek op een wijktafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Dit is de kans om mee te praten over ontwikkelingen binnen uw wijk. De wijktafels zijn voor iedereen vrij toegankelijk en beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Behalve Stromenwijk/'t Zand, die begint om 19.30 uur en de zaal is open vanaf 19.00 uur. Wanneer en waar? Woensdag 1 oktober Zuid Palet Dinsdag 7 oktober Nieuw Middelburg Woonzorgcomplex ingang Oranjelaan Dinsdag 7 oktober Griffioen Wijkverenigings- gebouw OPDC Donderdag 9 oktober Binnenstad Schouwburg Maandag 20 oktober Veersepoort/ Klarenbeek Schouwburg Dinsdag 21 oktober Nieuw- en Sint Joosland Dorpshuis Dinsdag 21 oktober Sint Laurens Van Cittershof Donderdag 23 oktober Dauendaele/Mortiere Ontmoetings centrum Dauwendaele Woensdag 5 november Stromenwijk De Vergulde Baars Foto: Jan Koole i

de Faam | 2008 | | pagina 8