Zeeuwse Komedie jubileert O AutoTrack.nl |De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 24 september 2008 - Pagina 38 VLISSINGEN - In Vlissingen staat het laatste weekend van september helemaal in het teken van theater. De Zeeuwse Komedie viert dat ze veertig jaar bestaat. Het Vlissingse Kunstcentrum Willem3, waar de toneel groep haar thuisbasis het Vestzaktheater heeft, gooit op 27 en 28 september de deuren open voor het pu bliek. De Willem3 kazerne wordt het decor voor verschillende en ver assende voorstellingen. Vijftien toneelverenigingen uit heel Zeeland geven acte de présen- ce. Het jubilerend toneelgezel schap speelt een stuk uit de nieuwe najaarsproductie: De Liefde van de zeven Poppen. Al veertig jaar probeert de Zeeuw se Komedie enerverend, op zienbarend en hartstochtelijk theater te maken. Met groot succes onderscheidt deze groep toneelmakers zich met een op merkelijk repertoire. Ze zijn een tikkeltje eigenwijs en eigenzin nig. En ze gedragen zich niet al tijd conform de geldende wet ten. Dankzij deze onalledaagse eigenschappen is het de Zeeuw se Komedie, als één van de wei nige Nederlandse amateurge zelschappen, gelukt om al veer tig jaar een eigen theater Vest zak '99' te runnen. Het begon in juli 1968, het jaar van de cultu rele revolutie. In het Nederlands Koffiehuis aan de Markt in Mid delburg werd de Zeeuwse Ko medie opgericht. Amateurto neelspelers en journalisten had den behoefte aan meer cultu reel vertier en een eigen plek. Terwijl de studenten, tijdens de revolte in Parijs, idealen als De Verbeelding aan de Macht en Wees realistisch, doe het onmo gelijke op de muren van de Sor- bonne kalkten vonden de to neelliefhebbers dat de tijd rijp was om op zoek te gaan naar een geschikt podium. Anderhalf jaar na de oprichting werd de perfecte plek gevonden in Vliss ingen: Bellamypark 3-5. De ge meente Vlissingen gaf toestem ming om het monumenten- pand Edenburg te huren. Met man en macht is er gewerkt om er een echt theater van te ma ken. Het Vestzaktheater Eden- burg was een feit en de toneel kunstenaars hadden hun theater. Het zou een begrip worden tot ver buiten de Zeeuwse grenzen. Grote namen zoals Caro van Eijk, Juliën Schoenaerts, Jules Croiset en Jos Brink hebben zich in het verleden verbonden aan het Vestzaktheater. In 1999 ver huist De Zeeuwse Komedie haar theater naar de Willem3 Kazerne en verandert de naam in Vestzak '99. Veertig jaar to neelgeschiedenis van de Zeeuwse komedie wordt aan staande weekend met tal van optredens gevierd. Toneelver eniging Pauze, het Middelburgs theater, theatergroep Duinart, de Dametjes en vele anderen zullen het publiek trakteren op een onvergetelijke toneelbele venis in een apart decor. Het volledige programma is te vin den op de website van de Zeeuwse komedie. De najaars/jubileumvoorstelling van de Zeeuwse Komedie De liefde van de zeven Poppen, foto; p.r. Je kunt nu alle nieuwe auto's bekijken en vergelijken op AutoTrack.nl. Zet ze naast elkaar, check de extra's en zie welk model jouw voorkeur verdient. Keihard nieuwe auto's vergelijken doe je op

de Faam | 2008 | | pagina 38