Politie mun nieuws: dé Weekkrant De Faam Politieberichten op Walcheren Woensdag 24 september 2008 - Pagina 33 Vervolg van pagina 32. naast is in het bestemmingsplan het provinciaal beleid vanuit het Omgevingsplan Zeeland verwerkt. De belangrijkste functie binnen het plangebied is agrarisch gebied, daarnaast komen ook functies zoals wonen, niet-agrarische bedrijfsacti viteiten, groenvoorzieningen, we gen enzovoorts voor. Inspraak wordt verleend aan ingeze tenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtsperso nen. Een exemplaar van het vooront werpbestemmingsplan kan voor en kele dagen worden uitgeleend tegen betaling van een bora van 15. Het voorontwerp kan ook worden beke ken op de gemeentelijke website www.middelburg.nl. Gedurende de termijn van terinza- geleggina kunnen inspraakreacties schriftelijk naar voren worden ge bracht op een daartoe bestemd in spraakformulier. Deze formulieren zijn verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte. Tevens kunnen, gedurende voormel de termijn, inspraakreacties monde ling naar voren worden gebracht. Hiervoor dient een afspraak te wor den gemaakt met de afdeling Ruim telijk Beleid, telefoon (0118) 67 52 36. AANLEGVERGUNNING EX ARTIKEL 3.16 WRO Op grond van de Middelburgse Inspraakverordening ligt met in gang van 26 september tot en met 6 november 2008, gedurende 6 weken, voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor, het verzoek tot verlenen van een aanlegvergunning. In dit verzoek wordt gevraagd aan legvergunning te verlenen voor de volgende werken, geen bouwwer ken zijnde of werkzaamheden: - het ophogen en aanbrengen van gronden in de flanken van de Westelijke Oude Havendijk (WOH); - het strak in profiel brengen van de top van de bestaande WOH; - het planten van een dubbele rij essen op de WOH; - het verwijderen van beplanting (struikgewas) aan de oostzijde van de WOH; - het op termijn (over ca 2 jaar) ver wijderen van (delen van) de beplanting (struikgewas) aan de westzijde van de WOH; - het kappen van de bestaande bomen op de WOH om zodoende ruimte te maken voor de nieuw aan te brengen dubbele bomenrij en de herkenbaarheid van het lineaire dijklichaam in combinatie met de nieuwe bomenrij te optimaliseren; - het verwijderen van de asfaltver- harding van een gedeelte van het bestaande pad op de WOH; - het aanleggen van een nieuw onderhouaspad aansluitend op het te handhaven deel van het bestaande pad op de WOH, binnen de beschermingszone van de op de bij het bestemmingsplan 'Mortiere' behorende plankaart aangegeven 'Beschermde dijk' (de Westelijke Oude Havendijk), gele en binnen de percelen, kadastraal ekend gemeente Middelburg, sec tie P, nrs. 1934 (gedeeltelijk) en 1927 (gedeeltelijk), een en ander zoals aangegeven op de tekening van Bosch en Slabbers, bestands naam aolfplan-bs-kleur.ai, d.d. 12 september 2008. Ingevolge de bepalingen van het ter plaatse vigerende bestemmingsplan 'Mortiere' (artikel 17, lid 23) zijn de hiervoor aangegeven werken en werkzaamheden slechts toegestaan indien de landschappelijke-, natuur lijke en/of cultuurhistorische waar den van de gronden niet onevenre dig worden of kunnen worden aan getast en de mogelijkheden voor herstel niet onevenredig worden of kunnen worden verkleind. Door Bosch en Slabbers is een 'Landschapstoets inzake de Wes telijke Oude Havendijk Middelburg' opgesteld. De aangegeven werken en werkzaamheden zijn in overeen stemming met de in deze Land schapstoets opgenomen adviezen en aanbevelingen. Inspraak wordt verleend aan inge zetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtspersonen. Gedurende de genoemde termijn kunnen inspraak reacties schriftelijk naar voren wor den gebracht op een daartoe bestemd inspraakformulier. Dit for mulier is verkrijgbaar bij de vakba lie. Tevens kunnen gedurende de genoemde termijn inspraakreacties mondeling naar voren worden gebracht. Hiervoor dient een afspraak gemaakt te worden met de afdeling Ruimtelijk Beleid, telefoon (0118) 67 52 25. AANVRAAG DRANK- EN HORECAVERGUNNING Ter voorbereiding op een beslissing van de Stichting Christelijke Jeugd soos Walcheren tot verlening van een Drank- en Horecavergunning op grond van artikel 3 van de Drank- en Horecawet voor een hore cabedrijf, te weten een jeugdsoos voor de christelijke jeugd uit Walcheren en de jeugd die zich interesseert in de christelijke iden titeit, te vestigen aan de Klevers- kerkseweg 17, ligt de aanvraag en de ontwerp-vergunning vanaf donderdag 25 september 2008 tot en met woensdag 5 november 2008 (zes weken) ter inzage bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en Handha ving aan de Kanaalweg 3. Ge durende genoemde termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling zijn/ haar zienswijze kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - Baarsjesstraat 42: plaatsen spelcontainer. - Hofplein 7: restaureren woning, vernieuwen serre en bouw carport. - Lange Delft 8: aanbrengen lichtreclame. -Mortiereboulevard 1: aan brengen gevelreclame. - Muiaenweg 4, Arnemuiden: plaatsen drijvende steiger. - Nieuwe Burg 3: aanbrengen lichtreclame. - Titus Brandsmakwartier 14: plaatsen berging. - Zusterstraat 47: plaatsen dak kapel. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het Stadskantoor, Kanaalweg 3, tele foon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouwver gunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen en ontheffingen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): - Diodeweg 57: wijziging op eer der verleende bouwvergunning d.d. 21 april 2008 betreffende wijzigen van de gevel (10-9). - Dorpsstraat 26, Kleverskerke: bouw aanbouw (15-9). - Herculesweg 18: slopen van dekvloeren, binnenmuren, vloer en staalconstructies van een be staande fabriek (12-9). - Hoogstraat 14: intern verbou wen van woning tot 2 apparte menten (12-9). - Jazzroute 45: plaatsen garage (12-9). - Loskade: plaatsen prefab trafo ruimten en 2 walkasten (10-9). - Nadorstweg 8D: slopen van dak van schuurtje (12-9). - Park Veldziat 35: plaatsen 2 reclames (16-9). - Spinhuisweg 26: plaatsen dak kapel voorzijde (17-9). - Waldammeweg 2: ged. ver anderen bedrijfspand (17-9). -Wielingen 17, Arnemuiden: uitbreiden woning (16-9). - Nieuwstraat 31, Middel burg: ontheffing bestemmings plan voor gebruik verdiepingen voor kantoordoeleinden (3-9). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen laakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van me ning is aat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor- zieninaenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PRO CEDURE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstellingen van het bestemmingsplan en bouwvergun ningen zijn verleend: - Achter de Houttuinen 2x, Achter het Hofplein, Bachten- steene 2x, Beenhouwerssin gel, Bodenplaats, Bogard- straat, Branderijmolengang, Bree: plaatsen ondergrondse afvalcontainer. - Hengst 8, Arnemuiden: uit breiden woning. - Kerklaan 2, Sint Laurens: uit breiden woning. - Molenweg 53, Arnemuiden: vernieuwen en vergroten aan bouw. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 25 sep tember 2008 tot en met woensdag 5 november 2008 elke werkdag tij dens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor, Ka naalweg 3 te Middelburg. Des gewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Hand having een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stuk ken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende vrij stelling ten behoeve van het uitvoe ren van het desbetreffende bouw plan kan vanaf vrijdag 26 septem ber 2008 tot en met donderdag 6 november 2008 een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voornoemd(e) besluit(en) komt ge durende laatstgenoemde periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient onderte kend te zijn en ten minste het vol gende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waarte gen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor- zieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. De volgende rijksmonumentenver gunningen zijn verleend: - Damplein 35: herstellen van dak- en gootconstructie, aanbren gen dakbeschot met isolatie en aanbrengen dakraam. - Segeersstraat 25-27: veran deren bestaand kozijn en maken nieuwe entree. - Sint Pieterstraat 50: aanbren gen tijdelijke stalen ondersteu ningsconstructie onder baldakijn. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 25 sep tember 2008 tot en met woensdag 5 november 2008 elke werkdag tij dens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor, Ka naalweg 3 te Middelburg. Desge wenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handha ving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend) kan vanaf vrijdag 26 september 2008 tot en met donder dag 6 november 2008 een gemoti veerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en te vens van mening is aat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht ver schuldigd. ONTWERP-MONUMENTEN- VERGUNNING Gedurende zes weken, van 25 sep tember 2008 tot en met 5 november 2008 ligt bij de vakbalie in het stads kantoor het ontwerp van een vergun ning op grond van de Monumenten wet 1988 ter inzage voor: - Langeviele 59: plaatsen van een hekwerk t.p.v. portaal. - Rotterdamsekaai 3: het plaat sen van gevelreclame. Voor mondelinge zienswijze tele foonnummer (0118) 67 52 84. - Vlissingsestraat 48: vergroten winkel en het verbouwen van de bovenwoning. Voor mondelinge zienswijze tele foonnummer (0118) 67 52 27. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het aangegeven telefoonnummer. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te .worden ver klaard in hun beroep bij de admi nistratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be stuursrecht naar voren hebben ge bracht. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatie pagina's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maxi maal Teletekstpagina 830. DOOR KARIN 0CKÉ Bromfiets gestolen OOST-SOUBURG - Op het Oranjeplein in Oost-Souburg is op 17 september tussen 20.30 en 21.00 uur een bromfiets ge stolen. Het is een oranje Aprilia Sonic 50 AC met kentekenplaat je 50DLK1. Brand aan de Torenweg MIDDELBURG - Nabij de bun ker op de kruising Torenweg/Reijersdwarsweg heeft zondagmiddag 21 sep tember een flinke brand ge woed. De brand werd even na 17.00 uur ontdekt door voorbij gangers. De vrijwilligers van de brandweerpost Torenweg wer den opgeroepen om het vuur te blussen. De brand verwoestte een flink aantal meters sloot kant. Het vuur was na twintig minuten volledig gedoofd. Drankrijder aangehouden MIDDELBURG - Een 24-jarige Spaanse automobilist is 21 sep tember rond 6.15 uur op de Schroeweg aangehouden voor het rijden onder invloed. Hij bleek twee maal de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben genuttigd. De man kreeg een rij verbod van vijf uur en een boete van vierhonderdvijftig euro. Winkeldiefstal bij AH VLISSINGEN - Een 49-jarige Vlissingse is zondagmiddag 21 september in de Albert Heijn aangehouden wegens winkel diefstal. De vrouw had uit de winkel aan de Gildeweg diverse toiletartikelen en een fles was middel wegenomen. Ze heeft afstand gedaan van de goede ren en kreeg een proces ver baal. Getuigen aanrijding VLISSINGEN - Politie Zeeland heeft donderdag 18 september om 21.44 uur in de Koudekerk- seweg een 18-jarige automobi list aangehouden op verden king van het doorrijden na een aanrijding die plaatsvond op de kruising Nieuwe Zuidbeekse- weg/Weyevlietweg om 21.34 uur, waarbij een 21-jarige fiets- ster gewond raakte. Politie Zee land verzoekt getuigen om te bellen naar 0900 8844. Fietsster geschept VLISSINGEN - Een 52-jarige automobilist uit Vlissingen reed vrijdagmiddag 19 september over de Verlengde Bonedijke- straat en verleende geen voor rang aan een 68-jarige fietsster, toen hij rechtsaf de Koudekerk- seweg wilde oprijden. Hij had haar, vermoedelijk door de laagstaande zon, niet gezien. De vrouw is naar het ziekenhuis overgebracht. Ze had een ge broken jukbeen, gebroken tan den en een hersenschudding. Bedrijfsongeval MIDDELBURG - Een 47-jarige man uit de gemeente Veere is vrijdagmiddag 19 september bij een bedrijfsongeval gewond ge raakt. Hij werd met een pijnlijke schouder en een hersenschud ding naar het ziekenhuis over gebracht. O {MIJN NIEUWS: WWW.DEWEEKKRANT.NL

de Faam | 2008 | | pagina 33