Walcheren 1001 Marktenfestival Hairstudio Siesoo Modeshows Bobbe Mode Uit het Zakenhart van... Fashion Gallery Middelburg dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Zeeuwse producten doen het altijd goed De Kroo is hippische ondernemer 2008 Banenmarkt CWI is op 9 oktober Het regent prijzen op de Zeeuwse markt Woensdag 24 september 2008 - Pagina 13 Container terminal DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - "Ik verwacht dat de Westerschelde Con tainer Terminal (WCT) in de haven van Vlissingen-Oost in 2011 in gebruik wordt ge nomen. Er komt werk voor 850 mensen", aldus alge meen directeur Hans van der Hart van Zeeland Se aports, de motor achter het grote project Tijdens een informatiemarkt in Nieuwdorp is vorige week maan dag het startsein gegeven voor de nieuwe procedure van het Mi lieueffectrapport. Zeeland Se aports medewerkers, waaronder Arno Dirkzwager, hebben de plannen toegelicht. Hans: "On derzoekers rekenen alle effecten voor het milieu om in geld. Ze kijken naar de effecten op het achterland. Naar het gebruik van spoor, binnenwateren en de weg. Geluid en vervuiling komen ook aan bod", legt hij uit. Be zwaarmakers mogen naar de Raad van State. Dat kan voor op- onthoudt zorgen. "Voor de WCT offeren ze honderd hectare Wes terschelde natuur op. Raar in de ze tijd. Omdat wij in deze rivier juist meer natuur willen toevoe gen. Het gaat ecologisch niet goed", reageert Tjieu van Mierlo van de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF). "Er zijn geen goede argu menten om de plannen door te zetten. Alternatieven voor con tainer activiteiten zijn er vol doende op het land. Kijk naar Kloosterboer en de plannen van Verbrugge. Die zitten middenin de haven. Dat kost geen natuur", besluit Tjieu. Tweede kans voor de Westerschelde Container Terminal, foto: powernews OOST-SOUBURG - Echte Zeeuwse producten, wie kent ze niet? De Zeeuwse Vlegel, Appelaere of het Zeeuwse kruidenwijntje. De Vrijbuiter in de Paspoort straat in Oost-Souburg heeft meer Zeeuwse producten in zijn assortiment dan menig een zou verwachten. Vijf jaar geleden begonnen Ma ria en Kees Schroevers een winkeltje met authentieke producten. Ze begonnen deze zaak in hun bestaande winkel, die gespecialiseerd is in boeken, kaarten en gadgets. De Zeeuwse, speci aal voor De Vrijbuiter ge maakte, jams en marmela des zijn uniek. De Vrijbuiter maakt op bestelling rijk ge vulde cadeaumanden met Zeeuwse producten, van bier en honing tot zelfs Zeeuwse vlaggen. NIEUW- EN SINT JOOS- LAND - Tijdens het Onder nemers Congres dat gehou den werd op het Horse Event in Deume is De Kroo Ruiter sport uitgeroepen tot "Hip pisch Ondernemer van het jaar". Verschillende onder nemingen werden de afgelo pen periode door een des kundige jury beoordeeld op het financiële rendement, de bijdrage van de onderne ming aan de professionalise ring van de paardensport en innovatieve strategische keuzes die door de onderne ming worden gemaakt. De Kroo Ruitersport wist deze titel te behalen door op alle punten sterk te scoren. MIDDELBURG - De landelij ke banenmarkt van het CWI is donderdag 9 oktober van 14.00 tot 20.00 uur. Vijfenne gentig CWI-vestigingen in Nederland doen aan deze ideale ontmoetingsplek voor werkzoekenden en werkge vers mee. In Middelburg is het CWI te vinden aan de Ka- naalweg3. Teddy van Kempen Mireille Vink (r). foto: l janssens OOST-SOUBURG - Hair studio Siesoo gespeciali seerd in tribals scheren, dre ads, echte dreadlocks, hai- rextensions, hairweaving en pruiken op maat, opende aan de Kanaalstraat 69 in Oost-Souburg. Mireille Vink en Teddy van Kempen staan klaar voor hun klanten. "Hairextensions importeer ik zelf', zegt Mireille. "Aan brengen vaste prijs van 2,50 per streng. Tot eind septem ber 2 euro." Teddy scheert figuren op kort haar met tondeuse en scheermes. "Mooi uitgevoerde en ver zorgde haarcontouren. Daar ben ik een specialist in." In september voor 10 euro. Telefoon 0118- 436389 Aanvankelijk zou het eerste schip in 2006 de terminal aan doen. Tegenstanders hebben dat tegengehouden. De WCT neemt een groot deel van het strand De Kaloot in beslag. Hans: "Het grenst aan beide kanten aan waardevolle natuur. Daarom hebben wij het nu op die plekken 300 meter ingekort. Onze haven heeft één procent overslag van containers. Er is drieëndertig miljoen ton lading per jaar. Dat verschuift naar de containers. Als wij daar geen rekening mee hou den verliezen we ook die lading", waarschuwt hij. WCT is de nieuwste en laatste ruimtelijke uitbreiding van de haven in Vlis- singen-Oost. De kade komt bui tendijks in de Westerschelde. De terminal wordt 140 hectare. Voor het zeekade terrein is 2000 bij 500 meter gereserveerd. Tegelijk kunnen vijf diepzee container schepen worden gelost of gela den. Containeropslag, kantoren, reparatie- en onderhoudsbedrij ven, technische diensten, bewa king en beveiliging krijgen de be schikking over veertig hectare. MIDDELBURG - Het 1001 Marktenfestival is van 11 tot en met 19 oktober een landelijk evenement. Mid delburg pakt echter extra uit met onder andere een prijzenfestival. Hoewel de herfstvakantie pas de 11e oktober van start gaat, begint Middelburg al op de 2e met een persconferentie op de Markt. Willem de Stad is be trokken bij het festival: "Op 2 oktober promoten we het eve nement. Er worden kleurpla ten uitgedeeld waarmee de kinderen op de 16e een prijs kunnen winnen. Ik loop daar rond als marktlakei met een handkar." De negende en zestiende is het pas echt feest. Willem: "Wan neer je vijf euro besteedt op de markt krijg je een lot. Om het half uur is er een trekking waarbij leuke prijzen te win nen zijn. Verder krijgen senio ren een bon van Mr. X waar ze bij inlevering daarvan een klei ne attentie ontvangen. De 16e is er een presentatie van Zeeuwse klederdracht en wor den er aan het einde van de dag grote prijzen verloot." Op deze dag is er ook de euro- markt. "De bezoekers krijgen dan bij vijf euro aan bestedin gen één euro korting", vertelt Willem. De uitslag van de kleurwedstrijd wordt deze dag ook bekend gemaakt. Tijdens het festival is er net als vorig jaar een landelijke sms- actie. Je maakt daarmee kans op een van de acht bood- schappenfietsen ter waarde van 1000 euro. De fietsen ko men van De Fietsfabriek. Ze geven ook driehonderd keer gratis shoppen op de markt ter waarde van 50 euro weg. Ladylike is nu Fashion Gallery, foto: leon janssens Amuseer je slank is al vijfentwintig jaar een succesformule. ma bij Sportinstituut Smid wat en pillen maar met samenstel- bestaat uit een voedingsadvies, ling uit normale voeding en ui- zonder dure poeders, drankjes teraard sporten.. MIDDELBURG - Na een grote uitbreiding en verbou wing heet Ladylike nu Fas hion Gallery. Margot den Toonder en John Riemens hadden alleen damesmode; nu zijn heren- en kindermo de er bij gekomen plus schoenen, hondenaccessoi- res en Bareminerals make- nn Fachinn Clnllprv i« aanzienlijk groter geworden en die nieuwe ruimte is sfeervol ingericht met schil derijen en een kofBezitje. De wintercollectie is compleet binnen. Iedere tweede za terdag van de maand een li ve-mode presentatie en de eerste zaterdag een visagist. Langeviele 27, telefoon VLISSINGEN - Al 25 jaar werkt Sportinstituut Smid in Vlissin- gen met het zelf ontwikkelde Amuseer je slankprogramma. Daarbij is het vetpercentage van het lichaam veel belangrijker dan het gewicht. Wat niet wil zeggen dat het verstandig is om honderd kilo of meer te wegen. Maar wanneer je met het vet percentage werkt vergelijk je de hoeveelheid vet in het lichaam met de hoeveelheid water, spie ren en botten. Wanneer de ver houding een te hoog vetgehalte aangeeft, geeft dit meer kans op hart en vaatziekten, suikerziekte en cholesterolproblemen. Obe- sitas bij kinderen is ook een steeds meer voorkomend ver schijnsel. Aanpakken kan met het Amuseer je slankprogram- De najaarscollectie is kleurrijk. VLISSINGEN - Bobbe Mode in Vlissingen hield woens dag 17 september weer haar najaarsmodeshows. Alle drie de shows waren tot de laatste stoel bezet. Er was voor elk wat wils te bewon deren. Vooral de merken Vanilia, Geisha, Josphine en Co, Claudia Strater en Bas- Ier hadden veel succes. Mooie diepe kleuren gaven de toon aan zoals robijn rood, fonkelend paars, fuchsia en okergeel. De zeer uitgebreide collectie jassen met prachtige bijpassende shawls viel eveneens op! De najaarscollectie hangt na tuurlijk ook in de winkel.

de Faam | 2008 | | pagina 13