www.middelburg.nl *13hi 11 W Monumentendag druk bezocht Gewoon chili Werkzaamheden rotondes Torenweg Commissievergaderingen september Filmopnames over Annie M.G. Schmidt dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 17 september 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg is voornemens werkzaamheden uit te laten voeren op twee rotondes in de Torenweg te Middelburg. Het betreft de rotondes ter hoogte van de Ravesteijnweg en Roozenburglaan. De werkzaam heden bestaan uit aanpassingen aan de rotondes ter verbetering van de verkeersveiligheid door onder andere de fietsers van het snelverkeer te scheiden en tevens om de rotondes qua in richting en afmetingen te laten voldoen aan de huidige richtlij nen. Om u een beeld te geven, de rotondes worden aangepast conform het model dat enkele jaren geleden is aangelegd in de Torenweg ter hoogte van de Dauwendaelselaan. Zie ook bij gevoegde tekening met het ont werp voor de rotondes. De werkzaamheden zijn gepland in de week van 29 september tot en met 24 oktober 2008. In deze periode zullen de rotondes ge sloten zijn voor het verkeer met uitzondering van de hulpdien sten waarvoor speciale voorzie ningen worden getroffen. Het fietspad aan de Dauwendaelse zijde blijft toegankelijk voor fietsverkeer. De werkzaamheden zijn afge stemd op de werkzaamheden welke in het kader van de N57 plaatsvinden ter hoogte van de Nieuwlandseweg. Doorgaand verkeer over de Torenweg wordt gedurende de uitvoeringsperio de omgeleid via de Nieuwland- seweg-A58-Schroeweg vice ver sa. Ongetwijfeld zult u enige over last ervaren, wij hopen op uw begrip. Wij verzoeken u contact op te nemen met de toezichthou der mochten er in uw beleving toch onacceptabele situaties ontstaan gedurende de werk zaamheden. Mocht u voorafgaand aan de werk zaamheden al vragen hebben dan kunt u vanaf deze week contact opnemen met Peter van Dijke, tele foonnummer 67 53 90. Van gemeentewege zal toezicht op de werken worden gehouden door de heer R. Versloot welke tijdens de uitvoering te bereiken is voor vragen of klachten, tele foon 06-196 04 282. Op woensdag 24 september ver gadert de commissie Maatschap pelijke Zaken. Aan de orde komt onder andere samenvoeging So ciale Dienst Walcheren, LétÉ en Kredietbank Walcheren. Op maandag 29 september komt de commissie Ruimte bij elkaar. Aan de orde komen presentatie Pleinenvisie, zwerfafval en evaluatie woonbeleid. Een dag later is er commissie Algemeen Bestuur. Zij hebben het over de visie op dienstverlening en oververkiezingen. De commissie- vergadering vinden plaats in het stadskantoor en beginnen om 19.30 uur. Inspraak Het eerste deel van een commis sievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp in brengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet meer af hankelijk van de agenda. De ge meente biedt op deze wijze een extra manier om bij de besluitvor ming betrokken te zijn. Wie wil in spreken, krijgt daarvoor vijf minu ten de tijd. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie meedoen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reac tie. Wie wil inspreken moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn: Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, tele foon 67 54 81. Ter inzage Agenda's en verslagen van com missievergaderingen zijn te bekij ken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie Raadscommissies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergade ring ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Een raadscommissie adviseert de raad over raadsvoorstellen die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehande ling wordt het advies van de commissie aan de gemeenteraad vast gesteld. Die staat op voor 6 oktober. Elk jaar op Open Monumenten dag komen veel belangstellenden voor onze monumenten naar Mid delburg. Ook dit jaar was het bij zonder druk. Vooral de bunker in Toorenvliedt en de wandeltocht met een bezoek aan het Minia tuur Walcheren. Het stadhuis was de grootste trekpleister met ruim 1500 bezoekers. Mede door het mooie weer kwa men veel mensen naar Middel burg om de dertig opengestelde monumenten te bezoeken en onder leiding van een gids een stadswandeling te maken. Veel mensen maken van deze gelegen heid gebruik de particulieren hui zen van binnen te bezichtigen maar ook gratis het Zeeuws Museum te bezoeken en de Lange Jan te beklimmen. Arend Rothuizen Dit jaar stond in Middelburg de Middelburgse architect Arend Rothuizen (1906-1990) in de belangstelling. In de Stadsschuur was een exposite aan hem gewijd en een symposium waarbij zijn bouwwerken en met name de Bomenbuurt de Griffioen de nodige aandacht kregen. De aanwezigen kregen een voorproefje van een in de maak zijnde documentaire te zien over het leven en zijn werken van deze architect. De hele docu mentaire, wordt gemaakt door Peter Gulien enis volgend jaar gereed. Speur- /wandeltocht Ook de wandeltocht had over belangstelling niet klagen. De speurtocht liep langs enkele bouwwerken van Arend Rothuizen en langs de voor die dag geopen de monumenten. De deelnemers aan deze tocht mochten ook gra tis Minatuur bezoeken. Prijswinnaars De prijswinnaars van de speur tocht zijn: - Ie prijs een waardebon van 25 euro: Debbie Ros, Middelburg - 2e prijs een waardebon van 15 euro: Robert Wieringa, Koude- kerke -3e prijs een waardebon van 10 euro: R van 't Hof, Middelburg De winnaars krijgen hun prijzen toegestuurd. EEN INITIATIEF VAN DE In de Middelburgse binnen stad worden op maandag 29 september enkele opnames voor de serie over Annie M.G. Schmidt opgenomen. Voor de filmopnames worden enkele maatregelen genomen. Er komt een zevendelige tv- serie over het leven en werk van de schrijfster Annie M.G. Schmidt. De serie is geba seerd op de biografie Anna van de schrijfster Annejet van der Zijl. De locaties voor de film zijn Bogardstraat en omgeving en de Vlasmarkt, Kromme Weele en Schutters hofstraat. De opnames rond de Bogardstraat zijn tussen 10.00 en 16.00 uur en voor de Vlasmarkt en omgeving van 13.30 tot 23.00 uur. Voor maandag 29 september zijn op genoemde locaties tij delijk gewijzigde verkeers maatregelen van kracht. Be woners in de directe omge ving van de filmopnames zijn tijdig van de te nemen maat regelen op de hoogte gesteld. Wanneer u - vóór de dag van de filmopnames - vragen heeft over de maatregelen dan kunt u contact opnemen met de heer Peter Maas van de gemeente Middelburg, te bereiken tijdens kantoortijden op telefoonnummer 67 53 05. Met de te nemen maatregelen denken wij dat de overlast minimaal zal blijven. Wij rekenen op uw begrip en op uw medewerking, waar voor wij u bij voorbaat dan ken. De uitzending op televisie van deze zevendelige serie is in het najaar van 2009. In Miniatuur Walcheren staat een maquette van de Zeevaartschool in Vlissingen. Dit gebouw is ontworpen door de Middelburgse architect Arend Rothuizen en was opgenomen in de speurtocht. Foto: Jacky Nijsen

de Faam | 2008 | | pagina 9