MlWH!WEIiHPeFaam Verkeersmaatregelen rond Clasinastraat Het woord aan raadslid Benno Nieuwenhuis Delegatie Nagasaki op bezoek ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 17 september 2008 - Pagina 8 In de Clasinastraat in Arnemuiden is onlangs begonnen met de bouw van een supermarkt en 19 appar tementen. Daarnaast wordt eind oktober gestart met de bouw van zorgappartementen op de hoek van de Clasinastraat met de Radermacherstraat. De bouw hiervan zal veel zwaar vrachtver keer en extra verkeersbewegingen aantrekken. Om de veiligheid voor met name schoolgaande kinderen en overige verkeersdeelnemers te waarbor gen neemt de gemeente geduren de de bouwwerkzaamheden een aantal verkeersmaatregelen. Deze verkeersmaatregelen hebben een tijdelijk karakter van drie maanden. Na deze drie maanden worden de genomen verkeers maatregelen met belanghebben den geëvalueerd, daar waar wen selijk aangepast, en voor de duur van het werk definitief vastgesteld. De maatregelen brengen, met name voor de bewoners van het Poldertje, helaas enig overlast met zich mee. Deze worden bovenal ingegeven door het feit dat de gemeente voor iedere weg gebruiker van de Clasinastraat Zaterdag 20 september wordt van 11.00 tot 17.00 uur op en rondom een verkeersveilige oplossing eist. de Markt in Middelburg een anti-fietsdiefstalevenement gehouden. Te uwer informatie delen wij nog mee dat de supermarkt met ap partementen in december 2009 gereed zal zijn. De zorgwoningen van de SVRZ worden in juli 2009 opgeleverd. Voor vragen en meer informatie kunt u contact opnemen met de heer W. Reijnierse, telefoonnum mer 67 52 15. Op 24 en 25 september zal een delegatie van de Japanse stad Nagasaki een bezoek brengen aan Middelburg. De groep staat onder leiding van de burgemeester van Nagasaki de heer Tomihisa Taue en verder uit vertegenwoordigers van het stadsbestuur, het bedrijfsleven en de burgerij. Het bezoek aan Middelburg is een onderdeel van een rondreis door Europa. De delegatie zal ook de zustersteden Vaux-sur- Aure in Frankrijk en Porto in Portugal aandoen in het kader van 30 jaar vriendschapsbetrekkingen met de drie steden. Bij deze gelegenheid bieden de in woners van Nagasaki de Middel burgse bevolking een expositie aan van zogenaamde woodblock- prints. Afdrukken op Japans pa pier van houtsneden met voorstel lingen van het landschap rond Na gasaki. Deze expositie wordt ingericht in de hal en het restaurant van het Zeeuws Archief aan het Hofplein in Middelburg. De expositie zal don derdag 25 september om 12.00 uur worden geopend door de bur gemeesters van Nagasaki en Mid delburg. Vanaf 26 september is de exposi tie voor iedereen vrij toegankelijk tijdens de openstellingsuren van het Zeeuws Archief, maandag - vrijdag van 9.00 -17.00 uur en op zaterdag 4 oktober van 9.00 - 17.00 uur. De expositie duurt tot en met 17 oktober. RA, lust of last Geachte lezeres, geachte lezer, De Roosevelt Academy is niet meer weg te denken uit het Middelburgse stadsbeeld. Het markante stadhuis wordt nu al vijf jaar door deze universiteit (mede)- gebruikt. Studenten zoemen het hele jaar als bijen rond deze histo rische plek en één keer per jaar vormt zich een stoet van wonder lijk uitgedoste vrouwen en man nen die een korte wandeling maken naar de Nieuwe kerk om daar de opening van het school jaar/academisch jaar te verrich ten. Alsof het een traditie is die al eeu wen lang bestaat. De mensen noe men zich cortege, een echte hof houding dus, onder leiding van een deken. Dat is moeilijk Nederlands voor de baas van de academieschool. De RA is een bij zondere instelling die zo'n kleine 600 studenten een driejarige basis opleiding geeft, geheel in het engels. Binnen universitair Nederland staat deze jongste uni versiteit goed aangeschreven. Voor onze stad Middelburg is het een aanwinst. Een mogelijkheid voor jongeren om door te stude ren in eigen stad; een verlevendi ging van het straatbeeld. Maar ook een prachtige invulling voor de panden die door het gemeen tebestuur zijn verlaten door de verhuizing naar het nieuwe stads kantoor. Daarnaast een bekend- Foto: Jan Koole heid van internationaal gewicht en natuurlijk en aantal nieuwe inwo ners voor Middelburg en omlig gende gemeenten. Kortom: een geweldige pr voor de Zeeuwse hoofdstad. Het aantrekken van deze instelling heeft de Middelburger wel heel wat gekost: aan verbouwing en inrichting van de gebouwen (want voor gasten moet je toch een bedje opmaken) en aan beheer van het gotische stadhuis. Nu deed zich dit voorjaar een forse financiële tegenvaller vodr: ongeveer zeven ton tekort. Dat geld was er niet. En het voor bestaan van de RA liep echt gevaar. Gelukkig heeft de provin cie zich ingezet en nam het initia tief voor een steunfonds waarin ook onze gemeente meedoet. Dit fonds is een soort beleggingspot met gegarandeerde inleg. De RA kan met de renteopbrengst de tekorten dekken. Daarnaast is er vanuit onder andere de gemeente een fondsbestuur ingesteld van financiële deskundigen die mee denken en meekijken met het financieel beleid. Voor alle partijen een uitkomst: de RA blijft bestaan en Middelburg houdt de studenten vast. Win-win heet dat. Het voordeel voor ons als stad is een gegaran deerde controle over ons kroonju weel. En we hopen te voorkomen dat er opnieuw tekorten ontstaan. Zekerheden bestaan niet in het leven en in het onderwijs al hele maal niet. Maar we kunnen op deze manier wel zoveel mogelijk risico's uitslui ten. Daarover ging het in de laatste raadsvergadering. Een moeilijk besluit, want is de geldput nu hiermee gedicht? De WD - fractie denkt van wel. Want ook rozenveldjes moet je af en toe goed snoeien om tot bloei te laten komen. Met vriendelijke groet, Benno Nieuwenhuis, WD - fractie, bnieuwenhuis@online.nl Foto: Jan Koole bijgangers, waarbij de volgende zaken in het bijzonder naar voren komen: - het juiste gebruik van goede slo ten - weet de kenmerken van je fiets (framenummer/chipnummer) - doe aangifte bij diefstal - hoe te voorkomen dat men een gestolen fiets koopt (controleren f ietsd i efsta I regi ster) Tevens is er deze dag een 'fiet sendief' die mensen laat zien hoe eenvoudig het is een fiets te ste len. Hij geeft ook op een leuke manier uitleg over hoe fietsen het beste op slot kunnen worden ge zet en wat goede sloten zijn. Bij deze actie kan iedereen zijn fiets gratis laten graveren. In het eerste half jaar van 2008 zijn in Middelburg ruim 300 fietsen gestolen. Dit zijn er aanzienlijk meer in vergelijking met andere Zeeuwse steden. Een belang rijk feit is dat meer dan een kwart van de in Middelburg gesto len fietsen niet op slot stond. Daarnaast blijkt uit onderzoek dat de aangiftebereidheid laag is. Dit is echter wel belangrijk omdat er iedere week in Ne derland meer dan 1.000 fietsen worden teruggevonden. Deze fietsen komen lang niet altijd terug bij de eigenaar, simpelweg omdat er nooit aangif te is gedaan. Daar naast krijgen de poli tie en de gemeente door aangiftes goed inzicht in locaties waar veel fietsen worden gestolen en kunnen ze zich hier op concen treren bij de aanpak ervan. De aanpak van fietsdiefstal heeft bij de politie hoge prioriteit. Ech ter is er ook een belangrijke taak weggelegd voor de fietsbezitters zelf. Daarom organiseren de ge meente Middelburg en de politie Zeeland op zaterdag 20 septem ber 2008 een anti-fietsdiefstaleve nement op de Markt. Doel van het evenement is om het publiek te informeren over haar eigen rol en verantwoordelijkheid in de aan pak van fietsdiefstal. Tijdens het evenement zullen in de binnenstad van Middelburg re- gistratiekaarten en brochures wor den uitgedeeld. Daarnaast geven medewerkers van de politie en de gemeente voorlichting aan voor-

de Faam | 2008 | | pagina 8