MPt 40 jaar voor de klas Pimpen jongerenbus Miniatuur Walcheren heropent in mei mrnrnm mm Coca-Cola Kipfilet Broccoli We hebben er zin in. Juffrouw Mia en Liesbeth gaan ermee stoppen ONTMOETINGSPLEK IN VEERE Shantykoor in De Gouwe Tuyn Palazzoli begint met bijeenkomsten Bijdrage voor Open Tafelactiviteit Basisschool Kompas afscheid van juf Mia Liesbeth m Woensdag 17 september 2008 - Pagina 6 me liter 0.80 regular, light of zero set 4 flessen a 1,5 liter SI d? I ÊBÊÈÊÈ kilo kilo 1.18 500 gram Aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 20 september 2008. Prijswijzigingen, drukfouten en uitverkocht voorbehouden. door b0 van scheyen OOST-SOUBURG - Basis school het Kompas in Oost souburg zwaait twee juffen uit: Mia Moeleker en Lies- beth Schot. Beiden staan veertig jaar voor de klas. Op 30 september wordt er voor de twee juffen een af scheidsreceptie gehouden. Ouders, (oud-)leerlingen en bekenden zijn welkom. Veertig jaar kinderen leren le zen, schrijven en rekenen is na tuurlijk niet niks. Terugkijkend hebben de beide juffen de gan se periode met ontzettend veel plezier beleefd. En wat hebben ze een veranderingen in hun loopbaan meegemaakt. Begin jaren zestig begonnen ze als jonkies. "Er werd voornamelijk klassikaal les gegeven, nu ge beurt alles in groepjes en dat is goed. Meer afgestemd op hoe alles nu in de maatschappij er aan toe gaat", zegt Liesbeth. "Grappig is wel, dat als je begint met lesgeven de vaders en moe ders ouder zijn, daarna op gelij ke leeftijd zitten terwijl we nu toch stukken ouder zijn dan de door sharon n0tebaart OOSTKAPELLE - De jonge ren van de Jongerenbus van Stichting Welzijn Veere gaan vandaag (17 septem ber) de bus pimpen. Er zijn nieuwe spullen gekocht zo als bijvoorbeeld een play- station drie en sportmate- rialen. De jongerenbus zal opnieuw worden ingericht, schoongemaakt en hier en daar een likje verf krijgen. Dit gebeurt van 16.00 tot 21.00 uur aan de School straat 4 in Oostkapelle. De jongerenbus is een mooie ontmoetingsplek voor Veerse jongeren. De bus wordt be mand door vrijwillige chauffeurs, vrijwilligers en jon gerenwerkers. Tevens wordt de bus ingezet bij evenementen waarbij veel jongeren aanwezig zijn. (Bijvoorbeeld schoolvoet- bal, Summergames en de mo torcross). De jongerenbus be zoekt al sinds 2002 verschillen de kernen in de Gemeente Vee- re en sinds die tijd hebben al meer dan vijfduizend jongeren de weg weten te vinden naar de bus. Nu zijn de materialen ver ouderd en daarom wordt de bus opknapgeknapt. Op zaterdag 20 september wordt de bus feeste lijk geopend in Oostkapelle. door marcel van der voort MIDDELBURG - Eind oktober valt definitief het doek voor Miniatuur Walcheren aan het Middelburgse Molenwater. Alle schaalmodellen van bij zondere Zeeuwse beziens waardigheden en markante gebouwen en het treintje wor den ingepakt voor de verhui zing naar het nieuwe park op De Mortiere. Daar is de bouw begonnen van Vrijetijdscen trum ZEP waarvan Miniatuur Walcheren deel gaat uitma ken. "Miniatuur Walcheren gaat vanaf 13 mei 2009 een week proefdraaien", vertelt Sven van Rijswijk. De officiële opening van de eerste fase van ZEP volgt op 21 mei. Dan gaan ook een fastfood restaurant en de detailhandel open. Sven vertelt over de plannen vanaf Tenerife waar hij samen met medewerkers van Maduro- dam een miniatuurpark be zoekt. "Wij doen hier ideeën op voor de belichting van de miniaturen. Madurodam is overigens betrokken bij ons nieuwe park." Op 19 decem ber volgend jaar opent Voet bal Experience. 22 oktober dit jaar wordt ZEP gepresenteerd. meeste ouders, en dat is bijzon der om mee te maken", vult Mia aan. Veranderd "Ja, de kinderen van toen waren anders dan nu, maar de maat schappij is ook veranderd, en alles verandert mee, en dat is goed", vertellen ze alle twee. Pratend over het verleden en over de toekomst slikken bei den toch even een traantje weg, een brok in de keel hoort er bij. "Het is ook allemaal zo leuk ge weest", lacht Mia. "Wij hebben de vloeistofduplicator nog mee gemaakt", zegt Liesbet. Een tip aan de jonkies: "Wees jezelf, houdt plezier, stel je open voor vernieuwingen en doe je best!" OOST-SOUBURG - Shanty koor Het Veerse Scheepstuig treedt op zondag 21 septem ber op in woonzorgcentrum De Gouwe Tuyn in Oost- Souburg. Dit koor heeft veer tig zangers die muzikaal worden bijgestaan door een muziekduo met accordeon en gitaar-banjo-ukelele. Ze zingen zeemansliederen in verschillende talen vanaf 14.00 uur. Toegang is gratis. OOST-SOUBURG - Voor veel mensen met kanker en hun naasten kan een ont moeting met anderen die hetzelfde hebben doorge maakt een grote steun zijn en daarom start Stichting Palazzoli in oktober een nieuwe reeks bijeenkomsten voor nabestaanden van kan kerpatiënten. Deze groepen komen eens per twee weken bij elkaar onder begeleiding van twee ervaren rouwbege- leiders. Kosten zijn 65 euro voor negen bijeenkomsten. Aanmelden via: 0118-413932. WESTKAPELLE - Een groot aantal vrijwilligers zorgt er voor dat ouderen kunnen meedoen aan de Open Ta fels in de gemeente Veere. In Westkapelle is de Open Tafel in een nieuwe locatie onder gebracht waar de keuken erg klein is. De Stichting Welzijn Veere heeft daarom een bij drage ontvangen van het Oranje Fonds van 2000 euro. OOST-SOUBURG - Basisschool het Kompas in Oost-Souburg zwaait niet één maar twee juffen tege lijk uit. Mia Moeleker en Liesbeth Schot hebben veertig jaar leerlingen les gegeven, foto: bo van scheyen

de Faam | 2008 | | pagina 6