Ze hadden een superactie vnor ons!! Dé Voordeligste Keukenspecidlistl Samenkomst voor mantelzorg Minder rode cijfers A compleet^ zoals afgebeeld! EIGEN MONTAGETEAM AFSPRAAK IS AFSPRAAK dé Weekkrant De Faam ALTI1D ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL kregeo de ^cxskookplaa-^ nie+ uokbrander G£.4T(&( fc Excellent topmerk! PELMA^Ï KEUKENS Amundsenweg 47 GOES Tel. 0113-219770 Donderdag koopavond tot 21.00 uur Tevens 's avonds geopend op afspraak KIJK OP WWW.PELMAKEUKENS.NL www.peit*takeakens. ui Afspraak is afspraak. De Voordeligste keukenspecialist! MAATSCHAPPELIJKE STAGE ZIEKENHUIS onthuld Woensdag 17 september 2008 - Pagina 37 Sfeervolle keuken waarin de sfeer van vroeger gecombineerd wordt met de gemakken van nu! Voorzien van koeler, vaatwasser en een set sfeervolle nostalgische apparatuur, waaronder een oven, schouwkap, gaskookplaat en mengkraan. Een toonaangevende Duitse fabrikant vervaardigt nu exclusief voor De Voordeligste Keukenspecialisten een topkeuken van excellente kwaliteit en pure klasse tegen messcherpe prijzen! Move Your Credits door tara de vriend VLISSINGEN - Weten jonge ren hoe een vereniging kan bestaan? Hoe het komt dat er een buurtcentrum aller lei activiteiten kan aanbie den? Wat er allemaal bij komt kijken om een festival tot een groot succes te ma ken? Ruim 61.000 scholieren gaan dit schooljaar op maat schappelijke stage van minimaal dertig 275 scholen in Neder land doen aan het pilot- project mee. De pilots zijn bedoeld om scho len en stageverleners te laten wennen aan het fenomeen. In het schooljaar 2011-2012 wordt de maatschappelijke stage voor iedereen verplicht. Scholieren moeten dan minimaal tweeën zeventig uur stage lopen. Er zijn in Nederland ruim zeshonderd zestig scholen met meer dan 900.000 leerlingen. Op Walche ren doen Nehalennia, het Schel- demond College, de Christelijke scholengemeenschap Walche ren en het Calvijn College mee aan de pilot. In het totaal gaan eenentwintighonderd leerlin gen dit schooljaar vrijwilligers werk doen in de provincie. Wan neer het begint is nog niet pre cies bekend. Wat de jongeren precies gaan doen staat op de website www.movejourcredits.nl. Daar op staat dat de scouting jonge- Jongeren van de CSW in Middelburg gaan binnenkort aan een maatschappelijke stage beginnen. foto: izaak verkeste ren zoekt om groepjes te bege leiden en Omroep Zeeland kan wel een studioassistent gebrui ken. Dat zijn een paar voorbeel den van de website die nog niet helemaal naar behoren werkt. Move Your Credits krijgt van de provincie Zeeland de komende drie jaar een aanjaagsubsidie van 250.000 euro om dit school jaar al aan de slag te gaan met de digitale omgeving voor de maat schappelijke stages. De overige scholen in Zeeland krijgen de komende drie jaar de kans gelei delijk aan te haken. Door het aanbieden van een maatschappelijke stage en de jongeren hierdoor te laten ken nismaken met de samenleving om hen heen, is het mogelijk om maatschappelijke betrokken heid bij hun aan te leren. Het ministerie wil het komend jaar experimenteren met maat schappelijke stages in de vorm van pilots. Move Your Credits Zeeland is uitgekozen tot een van deze landelijke pilots. Voor jongeren wordt het komend jaar een groot gevarieerd aanbod ge creëerd in de eigen steden, wij ken, dorpen en kernen. Maat schappelijke stages zijn een MIDDELBURG - Steunpunt Mantelzorg in Zeeland en de landelijke vereniging voor man- telzorgers Mezzo werken sa men om de mantelzorgers een ontmoetingsdag te geven. Op 3 oktober is de samenkomst in Huys ter Schelde in Koudeker- ke. Er is een kleine informatie markt, een uitgebreide lunch en workshops. Er kan gekozen worden voor: ontspannings massage, workshop creativiteit of levensliederen maken en zin gen. Aanmelden voor 22 sep tember via 0118-553530. In- kans om het vrijwilligerstekort of vergrijzing bij vrijwilligersor ganisaties terug te dringen. Mo ve Your Credits is een digitale omgeving gebaseerd op gaming waarbij ze jongeren stimuleren met een positieve waardering als er een prestatie is verricht. Ze krijgen na een goede beoorde ling van de maatschappelijke stage een aantal credits. Met het doen van één of meerdere maat schappelijke stages kun je zo meerdere credits verdienen. De landelijk startbijeenkomst is op 1 oktober in Utrecht. Meer informatie via 0118-751441. VLISSINGEN Een kunst werk van 170 hoog en 140 breed is vorige week onthuld in het atrium van de Hogeschool Zeeland. Het is gemaakt door de Vlissingse kunstenares Carina Dumais 0 en afgedrukt op geborsteld aluminium, foto: p.r. VLISSINGEN - Het heeft even geduurd voordat de cij fers over het boekjaar 2007 van Stichting Oosterschelde ziekenhuizen (OZ) en Zie kenhuis Walcheren (ZW) be kend werden. Op 1 septem ber zijn ze gepubliceerd. Er is financieel herstel ingezet. Het jaar wordt afgesloten met een negatief resultaat van 3,3 miljoen. Het OZ boekt een verlies van 2,5 mil joen, ZW een verlies van 0,8 miljoen en Servizz (stichting van ondersteunende dien- nul uit.

de Faam | 2008 | | pagina 37