EXCLUSIEVE WEEKKRANT KORTING OP 2500 HORLOGES ftö% Spot opent deuren met drie acts J Amuse Wandeling Kortgene r/m PMi Akoestiek Concertzaal verbeterd Wereldhorloges.nl heeft keuze uit meer dan 2500 modellen Rebellen te horen in 't Beest Goes V Watersportcafé BooT 1 Nieuw seizoen Bewust foute noten spelen door Willem Breuker Kollektief dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Vrijdag 19 september 2008. Aanvang 17.00 uur. Bij -S f Zondagmorgen Concert in de Muziektent op het Molenwater EXTRA LEZERS KORTING Voer de actiecode WHK in en u ontvangt 10% lezersvoordeel op het gehele assortiment van Wereidhorloges.nl BESTEL ONLINE WWW.whk.nl Cabaretière kachelt door Woensdag 17 september 2008 - Pagina 30 p/a Veerdam 7, havenzijde Jachthaven Delta Marina Kortgene .Prijs per persoon per Amuse 3,50 Vlasmarkt 17-19 - Middelburg 0118-634100 Zondag 21 September zal het Middelburgs Muziekkorps in samenwerking met de Stichting Evenementen Middelburg en de wijkbeheergroep binnen stad een koffieconcert verzorgen in de Muziektent op het Molenwater in Middelburg. Naast diverse populaire muziekstukken, bewerkt door de dirigent van het Middelburgs muziekkorps, de heer Richard Vrijhoef, zal ook de Kleppermars gespeeld worden. En is er ook een oproep voor onze Middelburgse muziekliefhebber. Zoals u wellicht weet begon Jan Morks als dirigent bij het Schutterskorps in 1891, wat in 1907 het Middelburgs Muziekkorps werd. Morks heeft vanwege zijn slechte gezichtsvermogen in 1925 ontslag genomen en overleed in 1926 op 61-jarige leeftijd. En hij was ook de componist van o.a. de melodie van het Zeeuws Volkslied, maar ook van de Kleppermars (Marcia Castagnole). De ouderen onder ons zullen zich ongetwijfeld nog wel herinneren dat er op vrijdagavond altijd een concert was van het MMK in de Muziektent en waar dan het hoogtepunt de Kleppermars was. Dan werden door de aanwezigen de kleppers uit de zak of de tas gehaald en klepperde jong en oud naar har telust mee en werd het zelfs een rage. Nu roepen wij dus iedereen op om op zondagmorgen om 11.30 uur aanwe zig te zijn op net Molenwater bij de Muziektent om te klepperen en uiteraard ook om naar de prachtige muziek te komen luisteren onder het genot van een heerlijk kopje koffie. Als u nog kleppers hebt neem die dan mee, en heeft u ze niet meer, geen ramp, er zullen ook een aantal kleppers aanwezig zijn. Tot zondag 21 september 11.30 uur. MIDDELBURG - Een klein jaar na de heropening van de Zeeuwse Concertzaal is de alom geprezen akoestiek van de zaal terug op het oude, hoge niveau van voor de verbouwing. Er wordt zelfs gezegd; beter. De zaal staat bekend om haar fan tastische klank. Na een jaar van luisteren, meten, testen en ma teriaalonderzoek tijdens zeven tig concerten, tal van cd-opna- mes en vele repetities, is deze laatste inrichtingsfase van de zaal nu afgerond. Door nieuwe gordijnen is de akoestiek nu nog beter dan vóór de verbouwing. Q Gant Time herenhorloge Type: W10001, Quartz uurwerk, analoog, lederen band, mineraal glas Garantie:24 maanden Van voor 122,00, extra lezersvoordeel 12,20 Q Esprit dameshorloge Type 4325923, Quartz uurwerk, mineraal glas, prachtige band. Garantie: 24 maanden Van §9retfvoor 77,50 extra lezersvoordeel 7,75 Deze actie is geldig tot 10 oktober 2008 wooewpp Voor meer productinformatie kijk op www.whk.nl Voor 16:00 uur besteld en betaald? De volgende werkdag geleverd! KRABBENDIJKE - Ze begon met erotische liefdesgedichten aan docenten. Nu is Katinka Polderman befaamd cabaretière, vrij dag 26 september te zien in De Meiboom in Krabbendijke. Aan vang: 20.00 uur. www.podiumreimerswaal.nl. foto: willem de roon Arts The Beat Doctor, foto: jordi huisman MIDDELBURG - Podium De Spot in Middelburg opent zaterdag 20 septem ber het nieuwe seizoen met drie acts: Arts the Beatdoc- tor, dj Solo Modema en De Hampelemanne. Arts The Beat Doctor is een pro ducer/beatmaker uit de buurt van Hilversum. Na her en der beats voor andere artiesten ge leverd te hebben kwam vorig jaar zijn eerste plaat Transitions uit, vol met atmosferische hip hop en 'gastbijdragen van ar tiest Pete Philly. Live speelt hij GOES - "Zet je schrap, want het rebellenkamp van DJ Lady Aïda komt naar Goes!" waarschuwt het Goese pop- en theaterpodi um aan de Beestenmarkt. Op deze eerste Rebelbass editie is ultieme acid house én oldskool techno en electro te vinden. Li ve gebracht en van vinyl ge draaid door de True rebels uit de Haarlemse en Groningse un derground, De Schijfrijders en Krause en Eindhoven's First La dy of Techno, DJ Lady Aïda. Een avond met techno en electro doordrenkt met acid en een vleugje Detroit, pompende bas sen en vuige beats. Aanvang: 21.00 uur. www.tbeest.nl. met een volledige band be staande uit Niek Woesthuis (drums), Tomas Delfgaauw (sax, EWI Keys), Kees Dijkstra (bas, Pax en vocals) en Arts The Beat doctor (beats FX). De groep brengt hiphopbeats, jazz, funk, film noir en raps. Daarna is Dj Solo Moderna aan de beurt. Hij brengt een opzwe pende mix van onder meer la- tin house, jazz en balkan. De achtkoppige band De Hampe lemanne uit Venlo brengen een aanstekelijke mix van funk, soul, hiphop en dance. De op tredens beginnen om 21.00 uur. Voor meer informatie, zie de website: www.despotmid- delburg.nl. Cultu breed VLISSINGEN - De losse kaartverkoop voor het nieu we theaterseizoen is van start gegaan. Ook De Cul- tuurwerf afdeling Podium kunsten, voorheen Uit in Vlissingen, biedt weer een breed programma voor lief hebbers van theater, mu ziek, cabaret, dans en fami lievoorstellingen in 't Arse naaltheater, Vestzak99 en de Stjacobskerk in Vlissingen. De Werf noemt als bijzonder muziektheater Rood the Nighthawks at the Diner, Leon Giessen met Mondo Leone en de punkband De Heideroosjes, dat dit theaterseizoen te zien is met het cabaretprogramma Manie! Manie! Op zondagmiddag zijn er weer een aantal folkconcerten waaronder het eerste concert op 5 oktober van de band No Blues. Maar ook is folk op de zaterdag avond te zien zoals 13 december de Fribo-band. Familievoorstel lingen zijn er weer van Beumer en Drost, Theater Kwark en De band krijgt kinderen. Het initia tief van de serie Jonge Theater makers gaat dit jaar verder gedu rende het hele seizoen onder de noemer Up Coming, waarin vernieuwende theatermakers te zien zijn als Ulrike Quade, Laura van Dolron en Jakob Ahlbom. Zondag 11 januari is er een gratis presentatiemiddag, waarbij ver schillende artiesten previews ge ven van hun werk. Ook kunnen bezoekers de makers ontmoe ten. Voor de echte toneelliefheb ber brengt Theater Nomade weer een historische klassieker: Gijsbreght van Aemstel. Verder is er toneel van Isa Hoes, Hel- mert Woudenberg, Josine van Dalsum en anderen en zijn er ar tiesten te zien als Vincent Bijlo en Rieks Zwarte, Micha Wert- heim, van Houts en de Ket, Dan ce Works Rotterdam, Tygo Ger- nandt, De Bloeiende Maagden en d'Electrique. Kaartverkoop via de theaters boven de Wester- schefde, telefonisch 0118- 416662 of via www.cultuur- werf.nl. VEERE - Het Willem Breuker Kollektief staat zondag 21 september in De Grote Kerk in Veere. Het werk van de Ne- derlandse componist Willem Breuker houdt het midden tussen klassiek en jazz. De stijl van Breuker en zijn or kest is eclectisch: er worden elementen van onder meer klassieke muziek, jazz. pop muziek en wereldmuziek in vermengd tot een geheel waarin iedere speler zijn stem heeft. Onvoorspelbaar heid staat hoog in het vaan del en Breuker laat graag be wust foute noten in zijn stuk ken voorkomen, waarop de solisten dan weer kunnen voortborduren. De spelers zijn er niet om een opgelegd werk uit te voeren, maar creëren het in hoge mate zelf. De muzikale basis is ge legen in het spelen van de ei gen, hoogst kenmerkende, muziek van Willem Breuker en werk van overige leden van het kollektief. WBK kop^ pelt uitzinnige free jazz aan sombere, theatrale en ironi sche muziek in de stijl van Kurt Weill. Maar er valt ook altijd wel iets te lachen bij circus Breuker. Aanvang: 15.30 uur. Kaartverkoop via 0900-3300033 en www.theaterverkoopzee- land.ni.

de Faam | 2008 | | pagina 30