dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG VEERE Woensdag 17 september 2008 - Pagina 26 INFORMATIEF OVERHEID ONTWERPVERGUNNING WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij hen een aanvraag om een vergun ning in het kader van de Wet milieubeheer is ingediend door Zeevisgroothandel G. van de Gruiter voor het veranderen van een inrichting bestemd ten behoe ve van Zeevisgroothandel. De ver andering betreft een revisiever gunning. De inrichting is gelegen aan de Nieuwe Kleverskerkseweg 19. Zij zijn voornemens de ge vraagde milieuvergunning te ver lenen. Daartoe hebben zij een ont werpbesluit opgesteld. De aanvraag, de ontwerpbeschik king en andere relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 18 september tot en met 29 okto ber 2008 elke werkdag tijdens kan tooruren ter inzage bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverle ning en Handhaving in het stads kantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het geven van een mondelin ge zienswijze binnen de genoem de periode is het noodzakelijk tij dig een afspraak te maken op tele foonnummer 67 52 42. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden ver klaard in hun beroep bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswij zen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - Baaijenompad volkstuincom plex: plaatsen schuurtje. - Cassinstraat 45: uitbreiden wo ning. - Fazantenhof ong.: plaatsen re clamevoorzieningen. - Grote Sternstraat 79 en 81: ged. veranderen binnenmuur; realise ren doorgang. - Jazzroute 24 en 26: bouw ber ging/schuur. - Johan van Reigersbergstraat 3- 5: aanbrengen zonwering. - Korendijk 38: bouw balkon. - Langstraat 35, Arnemuiden: aanpassen aan brandveiligheids eisen. - Molenwater 29: intern verbou wen pand. - Oostgat 15, Arnemuiden: uit breiden basisschool. - Park de Moucheron 36: bouw berging. - Steigerweg 1, Arnemuiden: bouw carport. Informatie over deze bouwplan nen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, Ka naai weg 3, telefoon 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouw vergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kun nen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeente lijke) monumenten-, gebruiks- en/ of sloopvergunningen zijn ver leend (tussen haakjes staat de datum van verzending): - Baljuwlaan 63: plaatsen dakka pel voorzijde (4-9). - Hertzweg 22: plaatsen 2 kozij nen 1e verdieping (5-9). - Kasteelstraat 1, 3 en 5: vervan gen kozijnen, ramen en deuren (5-9). - Lange Noordstraat 16: aan brengen gevelreclame (8-9). - Latijnse Schoolstraat 10-12: wijziging op eerder verleende bouw- en monumentenvergun ning d.d. 14 december 2007 voor verbouwen onderwijsgebouw tot woning met kantoor (5-9). - Mortiereboulevard 22: aan brengen reclame (8-9). - Mortiereboulevard 22: veran deren inrichting (10-9). - Nadorstweg 36: uitbreiden woning (10-9). - Noordweg 319: vernieuwen kozijnen (10-9). - Noordweg 361, 363 en 365: vervangen kozijnen, ramen en deuren (5-9). - Sint Pieterstraat 29: verbreden dakkapel (8-9). - Stationsstraat 17: vernieuwen vloeren, verplaatsen binnenwan den en openen van 2 dichtge metselde deurkozijnen (8-9). - Tuindorp 11, Arnemuiden: uit breiden woning (4-9). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopi ge voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PROCE DURE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstellingen van het bestemmingsplan en bouwvergun ningen zijn verleend: - Noordweg 117: bouw kap op de bestaande uitbouw. - Oosterscheldestraat 132: bouw aanbouw. - IJsselstraat 7A: uitbreiden wo ning. - Zuidwal 23, Arnemuiden: ver bouwen woning. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf 18 september tot en met 29 oktober 2008 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor, Ka naai weg 3. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunning verlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende vrijstelling ten behoeve van het uitvoeren van het desbetreffende bouwplan kan vanaf vrijdag 19 september 2008 tot en met donderdag 30 oktober 2008 een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voornoemde besluiten komt gedurende laatstgenoemde perio de een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient onderte kend te zijn en ten minste het vol gende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van me ning is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor zieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. De volgende rijksmonumentenver gunningen zijn verleend: - Dam 57: vervangen kelderlui ken, voorzetraam en herstellen pleisterwerk zijgevel. - Molenwater 105: intern re noveren twee bestaande kan toorruimten. - Noordbolwerk ong.: plaatsen ondergrondse afvalcontainer. - Reigerstraat 3: verbouw voor malig restaurant met bovenwo ning tot frituurverkoopruimte met bovenwoning. - Seisdam 34: vernieuwen badka mer en 2 toiletten, opsplitsen slaapkamer, vernieuwen balkon, herstellen dakgoten en balkonre ling en injecteren kelder. - Singelstraat 27: plaatsen dak kapel achtergevel en dakraam voorgevel. - Singelstraat 29: plaatsen dak venster, ladderhaken en dak werkzaamheden. - Veersesingel ong.: plaatsen on dergrondse afvalcontainer. - Veersesingel ong.: plaatsen on dergrondse afvalcontainer. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 18 september tot en met 29 oktober 2008 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toe lichting gegeven op de voornoem de stukken. De belanghebbende die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend) kan vanaf 19 september tot en met 30 oktober 2008 een gemotiveerd beroep schrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Degene die een beroep schrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. ONTWERPBESLUITEN WAARTE GEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inzake de onderstaande ontwerp besluiten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswij zen naar voren zijn gebracht: - Damplein 1a,b en c: verlenen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor het aanbrengen tijdelijke stalen ondersteuningsconstructie. - Damplein 35: herstellen dak- en gootconstructie, aanbrengen dak beschot met isolatie en aanbren gen dakraam. Bachtensteene, Koestraat, Bierkaai en Damplein: verle nen van vrijstelling op grond van artikel 19, derde lid van de Wet op de ruimtelijke ordening voor het plaatsen van ondergrondse afvalcontainers. - Hengst 8, Arnemuiden: verle nen van vrijstelling op grond van artikel 19, derde lid van de Wet op de ruimtelijke ordening voor het uitbreiden van de woning. ONTWERP MONUMENTENVER GUNNING Gedurende zes weken, van 18 sep tember tot en met 29 oktober 2008 ligt bij de vakbalie in het stadskantoor het ontwerp van een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: - Vlasmarkt 6-8: aanbrengen ge velreclame. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelin ge zienswijze binnen de genoem de periode is het noodzakelijk tij dig vooraf een afspraak te maken op telefoonnummer 67 52 84. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankeljjk te worden ver klaard in hun beroep bij de admi nistratieve rechter als redelijker wijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. VERZOEK OM (BINNENPLANSE) VRIJSTELLING EX ARTIKEL 15 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat er een aanvraag om bouwvergun ning is ingekomen ten behoeve van het vergroten van de woning met een aanbouw in één bouw laag onder plat dak, op het perceel Molendijk 60, Nieuw- en Sint Joosland. Het bouwplan voldoet niet (ge heel) aan het ter plaatse vigerende bestemmingsplan "Buitengebied Middelburg 2e Herziening". Het college is voornemens om vrij stelling te verlenen van het be stemmingsplan met gebruikma king van de van de daartoe in het bestemmingsplan opgenomen mo gelijkheid. In verband hiermee ligt het bouwplan gedurende twee weken, van 18 september tot en met 3 oktober 2008, voor een ie der ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswij ze omtrent de bouwaanvraag ken baar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. RIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 3 (OUDE) WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de (oude) Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan 'Hofplein- Lange Delft' ten behoeve van het vestigen van een hotel met winkel in het pand Lange Noordstraat 60. De vestiging van detailhandel (winkel) past wél, de vestiging van een horecabedrijf (hotel) past niet binnen de voorschriften van ge noemd bestemmingsplan. Het ontwerpvrijstellingsbesluit met de relevante stukken ligt geduren de zes weken, van 19 september tot en met 30 oktober 2008, ter inzage bij de vakbalie in het stads kantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het Wk 38 ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodza kelijk vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer 67 52 25. VOORBEREIDINGSBESLUITEN De burgemeester van Middelburg maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.7 lid 7 van de Wet ruimtelijke ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn ver gadering van 8 september 2008 heeft verklaard dat een herziening wordt voorbereid van: - het bestemmingsplan "Buiten gebied Arnemuiden" -voor de percelen kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie I de nummers 00300, 00309, 00360, 00361, 00376, 00451, 00484, 00506, 00507 zoals weergegeven op tekening nr. S- 257-13. De gemeenteraad heeft tevens besloten dat de voorbereidingsbe- sluiten in werking treden op 12 september 2008. De besluiten liggen met bijbeho rende tekeningen, waarop de per celen zijn aangegeven waarvoor het betreffende besluit geldt, met ingang van 18 september 2008 tij dens kantooruren voor een ieder ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte in het stadskantoor. Tegen dit besluit kan geen be zwaar en/of beroep ingesteld wor den. BUITENPLANSE ONTHEFFING EX ARTIKEL 3.23 Wro Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruim telijke ordening ontheffing te ver lenen van het bestemmingsplan 'Breeweg', ten behoeve van het vestigen van een patisserie in het gedeelte van het pand Langevie- leweg 68. Het starten van een patisserie past niet binnen de voorschriften van genoemd bestemmingsplan. Het ontwerpontheffingsbesluit met de relevante stukken ligt geduren de zes weken, van 19 september tot en met 30 oktober, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerp-ontheffingsbesluit ken baar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodza kelijk vooraf een afspraak te ma ken via telefoonnummer 67 52 25. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden ver klaard in hun bezwaren bij het ver antwoordelijk bestuursorgaan en/ of in beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswij zen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be-stuursrecht naar voren hebben ge-bracht. AANVRAAG DRANK- EN HORE- CAVERGUNNING Ter voorbereiding op een beslis sing van de aanvraag van de Mid delburgse Lawn Tennis Club (M.L.T.C.) tot verlening van een Drank- en horecavergunning op grond van artikel 3 van de Drank en horecawet voor een horecabe drijf, te weten het clubhuis van de vereniging, gevestigd aan 't Lees verder op pagina 27

de Faam | 2008 | | pagina 26