Symposium armoede rfu éx£t(X VeeJ Voo^d&eJ Alles in de etalage minimaal 25% korting OP=OP WEG=WEG wm vim Maanddiner in Het Palet - Klokken tot 50% - Horloges tot 50% - Sieraden tot 60% Defensie en armoedebestrijding Maak kennis met de buren tijdens de Burendag Op voeten en fietsen naar school dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Paul Groenenberg exposeert Tango salon Taiji voor senioren in de zorgcentra en VeJe andere /nerven Ruil uw oud goud in WK1 Woensdag 17 september 2008 - Pagina 23 Groene stappen door peter vrancken OOST SOUBURG - Het Zeeuws Sociaal-ethisch beraad organi seert volgende week woensdag (24 september) onder auspiciën van de Raad van Kerken Zee land in het kerkgebouw Open Haven aan het Oranjeplein een symposium onder de titel De fensie en armoedebestrijding in balans? Sprekers zijn oud-in dustrie- en arbeidspastor Jan Scheffers, het CDA-kamerlid Ad Koppejan uit Zoutelande, Kees Tingma van het dienstencen trum van de PKN en de Oost Souburgse predikant Aamoud van Deijl. De basis van de ge spreksstof wordt gevonden in een door de Verenigde Naties geformuleerde doelstelling om in 2015 de armoede mondiaal te halveren ten opzichte van 1990. De Nederlandse kerken onder steunen dat doel. Het symposi um is in de vredesweek. Daar naast heeft koningin Beatrix gi steren de kabinetsplannen voor 2009 openbaar gemaakt. CDA- kamerlid Ad Koppejan wordt ongetwijfeld aan de tand ge voeld over de plannen die de Christendemocraten hebben met defensie. Want CDA-minis- ter Maxime Verhagen pleitte enkele weken geleden voor ver hoging van het defensiebudget. Het begint om 19.30 uur en is gratis. VLISSINGEN - Activiteiten centrum 't Trefpunt van Emergis in Vlissingen doet 20 september mee aan de Burendag. Van 14.00 tot 18.00 uur mogen omwonenden van de Minister Lelystraat 4 onder het motto: 'Maak kennis met uw buren' meedoen aan verschillende activitei ten. Er is koffie, thee en oliebollen. Verder is er een workshop, springkussen, Rad van Fortuin en een rom melmarkt. Kinderen moeten zo veilig mogelijk op school komen, foto: karin ocké VLISSINGEN - Stichting Palladium houdt iedere maand in wijkcentrum Het Palet in Vlissingen een di ner. Door een gastkok wordt een driegangen diner gemaakt. Het eerstvolgende maanddiner is op woensdag 24 september om 17.30 uur. Het kost 5,00 euro. En opgeven kan morgen (18 september) bij het wijkcen trum. door karin ocké VLISSINGEN - In deze week, de Week van de Vooruitgang, zijn door het hele land acties om het au togebruik terug te dringen. MICMEC Walcheren houdt voor de basisscholen de ac tie Groene Voetstappen. Kinderen verzamelen Groene Voetstappen door een voet stapsticker te verdienen als ze lopend of met de fiets naar school komen. De scholen die op Walcheren meedoen zijn De Oleanderhof in Arnemui- den, De Dolfijnenburch in Middelburg, De Eben Haëzer- school in Oostkapelle en de Schüte in Biggekerke. Door niet met de auto naar school te komen ontstaat geen verkeer schaos bij de school, dus is het veiliger. Kinderen en ouders bewegen meer en het is beter voor het milieu. De Theo Thijssen-Paauwen- burgschool uit Vlissingen doet mee aan de landelijke actiedag van WN om fietsend of lopend naar school te gaan. "Er zijn kinderen die alleen maar met de auto naar school gebracht kunnen worden. Dan krijgen ze geen sticker en ervaren dat als een straf," vertelt directeur Wim Meulmeester. Lijda Den Toonder van de ouderraad voegt eraan toe: "Een dag later houden we een ludieke actie. Kom je die dag met de auto, dan krijg je een briefje en een hartje waarop we vragen de kinderen toch zoveel mogelijk op de fiets of te voet naar school te laten gaan." De kin deren besteden er van tevoren klassikaal aandacht aan. VLISSINGEN - De Vlissingse kunstenaar Paul Groenenberg exposeert vanaf deze week in het restaurant van Culi Con sult Kookstudio in Vlissingen met zijn expositie Realistisch Naakt. Op 21 september is de opening van zijn expositie om 14.00 uur. GOES - In de Goederenloods van de stoomtram in Goes is zondag 21 september een Ar gentijnse tangosalon en workshops van Equinox Tan go. Esther Heizer en Bennie Bartels geven de workshops Contact in richtingwisselin gen met veel improvisaties vanaf 13.00 uur. En een workshop Dynamiek en con nectie in Ochos vanaf 14.45 uur. Beide workshops kosten 15 euro per persoon. Van 16.30 tot 21.30 uur is er een Tangosalon met dj Arnoud. Entree is 5 euro. Meer infor matie: 0118-633595. VLISSINGEN - In Zorgcen trum Weyevliet, Wijkcentrum De Kwikstaart en in het Theo van Doesburgcentrum zijn vanaf deze week Taiji lessen. Het is een Chinese bewegings leer die bestaat uit langzame en sierlijke bewegingen. De oefeningen zijn veilig en rustig en zeer geschikt voor vijfenze stig^ plussers. In Weyevliet is het'op maandag van 13.30 tot 14.30 uur, in De Kwikstaart is het op maandag van 15.00 tot 16.00 uur en in het Theo van Doesburgcentrum is het op vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur. collectie OPHEFFINGSUITVERKOOP 1 Lapponia Diamonde 1 Jacob Jensen Pulsar Prisma Hermie Danish Design Bonard [•[•[- •1U? r - Gecertificeerd diamantair - Eigen atelier - Antieke Zeeuwse sieraden m.u.v. nw. coll. Seiko, Pulsar en Lapponia, reparaties, Pandora, trouwringen en antiek.

de Faam | 2008 | | pagina 23