A A Officiële Mededelingen diversen natuur en landschap milieu dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Cursussen, exposities Zo op Walcheren De Faam Woensdag 17 september 2008 - Pagina 13 JL Informatiebijeenkomst Stimulering Voordelta recreatie en toerisme De provincies Zeeland en Zuid-Holland zijn uitvoerder van de Verordening sti mulering Voordelta voor recreatie en toerisme. Er is negen miljoen euro beschikbaar binnen de Voordeltaregio voor projecten die aan de opgestelde criteria voldoen. De 1e tenderperio de start 15 september en sluit 15 okto ber. Om u meer te vertellen over deze subsidie en hoe u hiervoor in aanmer king kunt komen organiseren de pro vincies een informatiebijeenkomst. Belangstellenden zijn van harte wel kom om deze tweede informatiebij eenkomst over de stimulering Voor delta bij te wonen op 29 september as. vanaf 18.00 uur in Brasserie Le Bateau bij Marina Port Zelande in Ouddorp. De zaal opent om 17.30 uur. Zowel gedeputeerde Hamelink (Zee land) als gedeputeerde Van Engels hoven-Huls (Zuid-Holland) zijn aanwe zig bij de bijeenkomst. Programma Opening Uitleg verordening Aanvraag procedure Informatie tenderperiode Sluiting officiële deel Borrel met mogelijkheden om vragen te stellen en andere projectaanvragers te ontmoeten. Aanmelden kan via stimuleringvoordeltafazeeland.nl. Informatie over de stimulering Voor delta is ook te vinden op www.zeeland.nl/stimuleringvoordelta De informatiebijeenkomst over visserij zal op een later tijdstip in het jaar wor den georganiseerd. delen mede dat zij in week 37 in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing heeft .verleend. Ter voorkoming van belangrijke scha de aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan Ter Linde Akkerbouw CV te Oostkapelle voor het doden van damhert met het geweer en kunstlicht van 2 uur voor zonsopkomst tot 2 uur na zonsondergang voor de periode van 10 september 2008 tot en met 30 november 2008. De ontheffing heeft betrekking op een percelen pas- tinaak. knolselderij, pompoen en gras klaver gelegen aan de Munnikweg te Oostkapelle. gemeente Veere, zoals op de bij het besluit behorende kaart aan gegeven. Bezwaar De ontheffing ligt 6 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middel burg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mon delinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631986) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na de dag van verzending van de ontheffing bezwaar tegen de ont heffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 6330 LA te Middelburg. Tevens bestaat op grond van artikel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijkheid om. indien -gelet op de betrokken belan gen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015. 6330 KA Middelburg. Ontheffing Flora- en faunawet Gedeputeerde Staten van Zeeland Besluit accepteren melding Sloecentrale B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de melding Wet milieubeheer van Sloecentrale B.V. De melding heeft betrekking op het chemisch reinigingsproces van de afgassenketel (HRSG) en water-stoom cyclus binnen de inrichting aan de Albaniëweg 10 te Ritthem Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 22 oktober 2008: - bij de Directie ruimte, milieu en water. Het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 8.00- 17.00 uur en desgevraagd büiten kantooruren; - bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 uur en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 22 oktober 2008 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, .6330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben inge diend künnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van.de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. P. Beijaard (tel. (0118) 631071). Besluit gedeeltelijk intrekken De Jonge Sebra B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geveh kennis van hun besluit tot gedeeltelijk intrekken van de vergun ning ingevolge de Wet milieubeheer van De Jonge Sebra B.V. van 25 november 2003, kenmerk 0310787/ 29/61 voor de inrichting aan de Uyter- schootweg 8 te Middelburg. Omdat een deel van het terrein van de inrichting (ca. 6000 m2 wordt ver huurd en er andere activiteiten op zul len gaan plaatsvinden dan nu vergund zijn, heeft De Jonge Sebra B.V. het ver zoek tot intrekking ingediend. Bij het verzoek is een tekening gevoegd, waarop is aangegeven welk deel van de inrichting uit de vergunning gehaald kan worden. Het besluit ligt van 18 september 2008 tot en met 29 oktober 2008 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg. op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren; bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afdeling vergunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werk dagen van 8.00-15.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675000) in de avonduren. Belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend over het ontwerp besluit, de adviseurs die advies uitge bracht hebben over het ontwerp besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verwe ten geen zienswijzen te hebben inge diend over het ontwerp-besluit kunnen tot en met 30 oktober 2008 tegen het besluit beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gra- venhage. Het besluit wordt op 31 oktober 2008 van kracht, tenzij overeenkomstig arti kel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. P. Beijaard (tel. (0118) 631071). Melding BUS-bodemsanering Scheldekwartier (Bouwblok B Dok van Perry) te Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 2 september 2008 een 'Melding BUS-bodemsanering' op grond van artikel 6 Besluit uniforme saneringen ontvangen voor de bodem sanering op de locatie Scheldekwar tier (Bouwblok B Dok van Perry) te Vlissingen Tegen de melding of een mededeling van gedeputeerde staten naar aanlei ding van de melding kan door belang hebbenden geen bezwaar of beroep worden aangetekend. Wel is er de mogelijkheid om gedeputeerde staten er op te wijzen dat de bodemverontrei niging of de voorgenomen bodemsa nering niet voldoet aan de eisen van het Besluit uniforme saneringen. Voor het inzien, mondelinge toelich ting en kopieën van de 'Melding BUS bodemsanering' kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer (tel. 0118 63 1926). Vergunning grondwateronttrek king ten behoeve van het verleg gen van een waterleiding nabij Westduin/Nollebos te Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Delta Infra B.V. te Middelburg een vergunning Grond waterwet met voorschriften ter be scherming van de bij het grondwater- beheer betrokken belangen verleend voor het onttrekken van grondwater ten behoeve van het verleggen van een waterleiding ter plaatse van Westduin/ Nollebos in de gemeente Vlissingen. De vergunning is gewijzigd ten opzich te van de ontwerpvergunning. De vergunning ligt van 18 september tot en met 30 oktober 2008 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water. Het Groene Woud 1 te Middel burg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het stadhuis van de gemeente Vlis singen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00- 16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen de ontwerpvergun ning, de adviseurs die advies uitge bracht hebben over de ontwerpver gunning en be-langhebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verwe ten geen ziens-wijzen te hebben inge bracht tegen de ontwerpvergunning kunnen tot en met 30 oktober 2008 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuurs-rechtspraak van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 31 oktober van kracht, tenzij overeenkomstig arti-kel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tót W. Buizer (tel. 0118- 631168). Provincie Zeeland MUN nieuws: DOOR KARIN OCKÉ Zichtbaar geloven MIDDELBURG - In de aula van de Zeeuwse Bibliotheek is tot en met 11 oktober de dubbelten toonstelling Zichtbaar geloven: '400 jaar Nadere Reformatie in Zeeland' en 'De Gereformeerde Gezindte in Zeeland anno 2008' te bezichtigen. In het kader van de herdenking van 400 jaar Na dere reformatie is ook een les pakket voor het onderwijs ont- wikkeld. Expositie De Schotse Huizen VEERE - Drie kunstenaars, Mi- chiel Paalvast, Erica Mohrmann en Luc ten Klooster exposeren Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27. Openingstijden: da gelijks van 13.00 -17.00 uur. Tentoonstelling Sela verlengd MIDDELBURG - De tentoon stelling van Sela - De brede en smalle weg in De Kabinetten van De Vleeshal is tot en met 21 september verlengd. De IKON wijdt op zondag 21 september om 23.30 uur op Nederland 2 in het programma LUX een repor tage aan Sela en deze tentoon stelling. Schilderijen Weyevliet VLISSINGEN - In Weyevliet ex poseert de Dordtse kunstenaar Arie de lager en de eveneens uit Dordrecht afkomstige kunste naar Anky Fokkema. Beide col lecties schilderijen zijn tot eind november dagelijks te zien van 09.00 - 17.00 uur, weyevliet- plein 5. Foto-expositie Ter Reede VLISSINGEN - Fotograaf Hans Hamers exposeert in de maan den september en oktober in het Atrium en de Passage van Ter Reede. De foto's zijn dage lijks te bezichtigen van 09.00 - 17.00 uur, Vredehoflaan 370. Alpha-cursus MIDDELBURG - In deze cursus wordt een groot aantaal uit gangspunten van het Christelijk geloof besproken. Duur: onge veer tien weken, één avond per week en een weekend. Plaats: wijkgemeente De Ontmoeting. Informatie via 0118-639181. Aanmelden: alphaontmoetingskerk middel- burg@gmail.com Cursussen Engels ouderen MIDDELBURG - De ZVU ver zorgt cursussen Engels, op ver schillende niveaus, voor oude ren. Donderdag 18 september zijn er om 9.30 en 10.30 uur vrij blijvende kennismakingsbij eenkomsten bij de ZVU, Span jaardstraat 51. Informatie: 0118 634800 en via zeeland@volks- universiteit.nl Lezing van Ko Vos MIDDELBURG - Drs. Ko Vos houdt op zondag 21 september om 10.15 uur in de kantine van Zorgstroom, Breestraat 15 een lezing over Jung en het indivi dualisatieproces. De zaal is open vanaf 09.30 uur. Expositie Rondom de kerk MIDDELBURG - De expositie Rondom de kerk in Zeeland is tot en met 29 november te be zichtigen in het Zeeuws Docu mentatiecentrum van de Zeeuwse Bibliotheek. Opening stijden: dinsdag tot en met vrij dag van 10.00-21.00 uur en op zaterdag van 10.00-16.00 uur. Alle gepresenteerde foto's zijn ook via www.zeeuwsebiblio- theek in Beeldbank Zeeland te bekijken. MIJN NIEUWS: WWW.DEWEEKKRANT.NL

de Faam | 2008 | | pagina 13