f 'tStadthuys Monumentendag 13 september Senioren zijn weer in beweging Luchtmacht oefent boven Zeeland Sportactiviteiten na schooltijd r.nWJJmiillDe Faam Woensdag 10 september 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Leerlingen van de groepen 3 tot en met 8 van het basisonderwijs kun nen vanaf maandag 29 september 2008 na schooltijd weer meedoen met verschillende sportbuurtwerkactiviteiten. De activiteiten vinden iedere schoolweek plaats. Opgeven is niet nodig, je kunt langskomen wanneer jij tijd en zin hebt. De sportactiviteiten vinden plaats in de gymzalen. Deelname kost 0,75 per keer. De eerste keer is gratis. Ook is het mogelijkheid om voor vijf euro een 'sportstrippenkaart' te kopen. Met deze kaart kun je tien keer sporten. Klarenbeek De sportbuurtwerkactiviteiten van 'Middelburg in Beweging' worden uitgebreid. Naast de al bestaande activiteiten in de wij ken Magistraatwijk, Dauwendae- le, Nieuw-Middelburg en Stro- menwijk, starten ook sportbuur- tactiviteiten in de wijk Klaren beek. De activiteiten in Klaren beek vinden plaats in de gym zaal aan de Generaal Hakewill Smithlaan. Klarenbeek, maandag Gymzaal Gen. Hakewill Smithlaan Groep 3 t/m 5: 15.30 - 16.30 uur Groep 6 t/m 8: 16.30- 17.30 uur Dauwendaele, dinsdag Gymzaal Roozenburglaan Groep 3 t/m 5: 15.30- 16.30 uur Groep 6 t/m 8: 16.30 - 17.30 uur Stromenwijk, dinsdag Gymzaal Brede School Keten straat Groep 3 t/m 5: 15.30 - 16.30 uur Groep 6 t/m 8: 16.30 - 17.30 uur Magistraatwijk, woensdag Gymzaal Palet Groep 3 t/m 5: 13.30 - 14.30 uur Groep 6 t/m 8: 14.30 - 15.30 uur Voetbal 15.30 - 16.30 uur Nieuw Middelburg/Centrum, don derdag Gymzaal Rotterdamse Kaai Groep 3 t/m 5: 15.30- 16.30 uur Groep 6 t/m 8: 16.30-17.30 uur Zijn er nog vragen over bepaalde activiteiten in de wijk of ideeën voor een mooie sport/beweegac- tiviteit: laat het ons weten. Christiaan Boon: 67 57 61 of 06 46 40 64 97/ c.boon@middelburg.nl voor de wijken Klarenbeek, Stromenwijk, Nieuw-Middelburg en Magistraat wijk en Patrick de Guchteneire: 67 57 97 of 06 46 40 64 96/ p.de.guchteneire@middelburg.nl voor de wijk Dauwendaele. Het nieuwe sportseizoen is begonnen. Niet alleen voor de sportvere nigingen, maar ook voor de Galm- en sportgroepen voor senioren die Middelburg kent. Niet alleen in de binnenstad van Middelburg zijn de monumen ten tijdens de monumentendag voor het publiek geopend. Ook in Arnemuiden en Kleverskerke worden monumenten openge steld. Deze monumenten zijn gratis te bezoeken. Arnemuiden In Arnemuiden is de scheepswerf C.A. Meerman aan de Zuidwal te bezoeken. De historie van deze werf gaat terug tpt 1763. In 2006 is de gemeente Middel burg met de ingrijpende restau ratie gestart. Vorig jaar werd de restauratie afgerond en is de scheepswerf voor het publiek te bezoeken. Uniek is dat de werf nog beschikt over alle oude gereedschappen en werktuigen. Het is ook de thuishaven van de Stichting Behoud Hoogaars. Tij dens de Open Monumentendag is het mogelijk met een hoogaars een rondje te varen. Aan de Langstraat, in het voor malige gemeentehuis, bevindt zich het Oudheidkundig Museum Arnemuiden. Het gebouw staat bekend als 't Stadthuys. In het oude stadhuis is een fraaie col lectie schilderijen en vele voor werpen over de geschiedenis van Arnemuiden te bewonderen. Te genover het museum staat het 'Uusje van Eine' Dit uit de jaren twintig daterende arbeiderswo ninkje'is ingericht als een vis sershuisje en toont hoe de voor- oorlogse woonsituatie in Arne muiden was. Ook in dit woninkje kunt u een kijkje nemen. De Nederlands Hervormde Kerk aan de Markt is ook dit weer geo pend. Deze recht gesloten zaal kerk uit de tweede helft 19e eeuw is een ontwerp van J. Bourdrez. In het kerkinterieur bevinden zich grafstenen uit de oude kerk uit 1505, welke in 1857 werd gesloopt. Bijzonder is het astronomisch torenuurwerk, dat de opkomst en ondergang van de zon en de maan en de hoog en laag waterstand aan geeft. Het is oorspronkelijk in 1589 vervaardigd voor de oude gesloopte kerk. Kleverskerke De Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat opent op deze mo numentendag voor publiek de deuren. Deze kerk werd in 1862 Foto: Aart van Belzen gebouwd ter vervanging van een eerder kerkgebouw uit 1670. Het is een recht gesloten zaal kerk met rondboogvensters en een houten geveltoren met naaldspits. De bijbehorende pas torie is in traditionele vormen uitgevoerd en dateert uit 1925. Tijdens deze dag zijn er demon straties in klederdracht. Gratis naar Miniatuur Walcheren Op de Monumentendag is er in een Middelburg een speurtocht uitgezet. De ongeveer 1,5 uur durende wandeltocht leidt langs diverse monumenten en langs bouwwerken van de Middelburg se architect Arend Rothuizen (1906-1990). In de speurtocht is Miniatuur Walcheren opgeno men. Miniatuur Walcheren sluit in oktober de poorten en ver huist dan naar de Mortiere. Deel nemers aan de speurtocht krij gen de unieke kans om op deze Monumentendag Miniatuur Wal cheren op de oude lokatie aan het Molenwater, gratis te bezoe ken. Het entreebewijs zit bij het deelnameformulier aan de speur tocht. Er wordt gestart vanaf het Theehuisje achter Huize de Griffioen (Seissingel 100) en van af de Stadsschuur 2. Met de speurtocht zijn prijzen te winnen. De prijswinnaars worden op de gemeentelijke pagina's in de Faam van 17 september, be kendgemaakt. Alle deelnemende monumenten en evenementen op Walcheren tijdens de Open Monumenten dag staan in een brochure. Deze brochure is af te halen op het stadskantoor en bij de Tourist Shop op de Markt. Mocht u vragen en/of opmerkingen hebben over de activiteiten, dan kunt u altijd contact opnemen met Patrick de Guchteneire, telefoon 67 57 97 of Dennis Winne, telefoon 67 56 76, maar u kunt natuurlijk ook zelf een kijkje komen nemen. U bent altijd van harte welkom. In de periode van 16 tot en met 23 september 2008 oefent de Koninklijke Luchtmacht in Zeeland. In de oefening, die de naam "Recovery" draagt, werkt de luchtmacht nauw samen met de land macht. De oefening staat in het teken van het ophalen van eigen eenheden achter vijandelijke linies. Hiermee bereiden ze zich voor op inzet in uitzendgebieden. Zowel Chinook Cougar transporthe likopters en Apache gevechtshelikopters van Vliegbasis Gilze-Rijen worden hierbij ingezet. Eenheden van de Luchtmobiele brigade nemen als grondeenheden deel aan de oefening. De vliegbewegingen concentre ren zich op dinsdag 16, woens dag 17 en dinsdag 23 septem ber boven Walcheren, in het gebied ten zuiden van het Veerse Meer. Donderdag 18 september wordt in Zeeuws Vlaanderen geoefend. Op verschillende tij den ondersteunen F-16 jacht bommenwerpers de acties van de helikopters. De transportheli kopters kunnen voor korte tijd landen om troepen en materieel uit te zetten of in te laden. Tijdens de oefening wordt vol gens het oefendraaiboek regel matig tot middernacht gevlogen. Er wordt geen gebruik gemaakt van oefenmunitie. De geldende minimum vlieghoogten en beperkingen met betrekking tot het vliegen boven aaneengeslo ten bebouwing blijven onverkort van kracht. Met de eigenaren va*i terreinen waar landingen gaan plaatsvinden zijn afspraken gemaakt. Foto: SportZeeland GALM is een sportstimuleringsstra- tegie voor seniören en staat voor Groninger Actief Leven Model. GALM in Middelburg In Middelburg kunnen senioren deel nemen aan activiteiten waarbij ple zier, sport en spel centraal staan. Wilt u dus iets doen aan uw fitheid of aan uw gezondheid en lijkt dit echt iets voor u, kom dan gerust eens kij ken tijdens één van de activiteiten. Deze vinden plaats op: - Woensdagochtend van 09.30 tot 10.30 uur en 10.30 tot 11.30 in sporthal de Kruitmolen, Dauwen daele. - Donderdagochtend van 08.50 tot 09.50 uur en 10.00 tot 11.00 in sporthal de Nassaulaan, Nieuw-Mid delburg. - Donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur in de gymzaal Het Palet, Magistraatwijk. - Vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur in de gymzaal in Sint Lau rens. De contributiekosten voor 40 weken bedragen 90 45 in oktober en 45 in januari).

de Faam | 2008 | | pagina 9