Roeien voor goud rijzen Dixhoorn kans op boot Stadspark Molenwater I Ir# yA I de Weekkrant Roeier Matthijs Vellen Film by (he Sea Film and Literature Award 2007 WOONOMGEVING extra service Vrijwillige Zorg Walcheren Appelsientje sinaasappelsap Hamlappen We hebben er zin in. |De Faam De roeifietssport is een ontmoetingspunt voor (top) sporters van diverse afkomst. Roeifietsen is firn en kan (lood)zwaar zijn. Hier vinden diehards een nieuwe kick: je volkomen leeg en gek trap pen en trekken aan een fitnessapparaat dat laag over de weg vliegt. FOTO: BARTEL LAMERS Tien films en boektitels en een winnaar DOOR BO VAN SCHEYEN VUSSINGEN - Tijdens Film by the Sea in Vlissingen wordt de komende week gestreden om de Film- en literatuurprijs. Bri- deshead Revisited, naar het gelijknamige boek van Evelyn Waugh, van julian Jarrold opent 15 september de com petitie. De film zelf strijdt niet mee om de Award. Juryvoorzitter Rinus Ferdinan- dusse buigt zich samen met Maria Goos, Thekla Reuten, Christine Otten, Gerbrand Bakker en Ben Verbong over de vraag welke op een boek gebaseerde film de beste is. Discussiepunt is vaak of de film het boek in feiten bena dert. Elk jaar wordt uitgelegd dat de film eigenlijk weer een nieuw kunstwerk is en los van het boek moet gezien worden. Het festival onderscheidt zich internationaal met deze com petitie. De films die meedin gen zijn: All God's Children Can Dance, And When Did You Last See Your Father, Blindness, Eden, Entre Les MIDDELBURG - De Middel burgse reddingsbrigade, de Van Dixhoombrigade, is in de race voor een adoptieboot. Dit is een gloednieuwe reddingsboot die voortkomt uit een schenking. Tot twee jaar terug had de Van Dixhoombrigade twee red- dingsvletten, die konden wor den ingezet bij bewakingen of bijoverstromingen zoals in 1993 en 1995 in Limburg. Door een aanvaring raakte één van deze boten total loss. Een nieu we boot is welkom. Binnenkort weet de brigade of ze de adop tieboot, die op basis van een af schrijvingsschema tien jaar gra tis in de vaart kan worden ge houden, krijgt. Murs, Fugitive Pieces, Love Comes Lately, Un Sécret, Star ting Out In The Evening en Ver Van Familie. Deze laatste film is een Nederlandse productie van Marion Bloem en gaat op 14 september in première. Cast en crew zijn daarbij aan wezig. De Award bestaat uit een geldprijs van 1000 euro en een beeldje. MIDDELBURG - Door zes inwoners van Mid delburg is de vereniging Stadspark Molenwater opgericht. Het doel is om een serieuze gesprekspartner te zijn van de gemeente bij het reali seren van een volwaardig stadspark in het Molenwa tergebied in Middelburg na het vertrek van Miniatuur Walcheren. Inmiddels heb ben de eerste leden zich al aangemeld. DOOR PETER VRANCKEN VROUWENPOLDER - Het kunstmatige eiland Neel- tje Jans staat komende za terdag en zondag in het te ken van de tiende Open Europese kampioen schappen roetsen, een sa- menvoegsel van roetfiet- sen. Op het programma staan de wedstrijdklasse, die onderverdeeld is in vier onderdelen en de tourklasse. Zo'n zestig roeifietsers, afkomstig uit zes verschillende landen, hebben ingeschreven. In de wedstrijdklasse staan een criterium over veertien ki lometer, sprints (333 meter), een uurrace en een duurrace over tachtig kilometer op het programma. "Door deze unieke combinatie van afstanden wordt zowel het sprint als lange afstandvermo gen van de roeiers beproefd", zegt Wim Thijs uit Middel burg, chairman van de Inter national Rowingbike Federa tion. Toproeiers Voormalig Olympisch roei- kampioen Nico Rienks is een van de aansprekende deelne mers. Hij weet zich in gezel schap van toproeiers als voor malige kampioenen, zoals Martijn Mateman, Theo Ho- man, Derk Thijs en Beb Thijs. MIDDELBURG - Iedere donderdag is er inloop van het Steun punt Mantelzorg in Middelburg. Bij het zorgloket Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12 is het spreekuur van 11.00 tot 17.00 uur. En in de Zeeuwse bibliotheek is het van 17.15 tot 20.00 uur. Al weer een paar jaar is Vrijwillige Zorg Walcheren met het Steunpunt Mantelzorg gehuisvest aan de Laurens Stommesweg. Informatie: 0118-553530. kléin® *pr5zeïl 4 PAKKEN normaal of light 4 pakken a 1 liter naar keuze varkensvlees kilo Jo** Aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 13 september 2008. Prijswijzigingen, drukfouten én uitverkocht voorbehouden.

de Faam | 2008 | | pagina 7