Walcheren Lekker loungen bij SES Startersprijs Van Gelder Perry Sport heeft alles Actief bewegen moét! Uit het Zakenhart van... dé Weekkrant De Faam Goede service nummer één Wie krijgt Leen van Gelder startersprijs? Heerema schenkt 15000 euro GLB-Shipping opent in Vlissingen Het is tijd voor vis op de barbecue Woensdag 10 september 2008 - Pagina 27 MIDDELBURG - Eind juni opende Perry Sport aan de Mortiereboulevard in Mid delburg. Store manager Bas van Boven: "Perry Sport biedt een groot as sortiment aan sport- en outdoorartikelen. Outdoor is in door de vele mogelijk heden. Wij verkopen veel kampeerartikelen, tenten, gasflessen, sneldrogende kleding en accessoires. Wij richten ons nu op het com pleter skigebeuren." Sport- kleding, sportattributen, fitness apparatuur en aero bics items, Perry Sport heeft alles in huis. Alle ge- renommerde merken zijn aanwezig plus de eigen merken Spex, Wildbeast en Le Coq Sportif. Telefoon: 0118-606694. Perry Sport aan de Mortiereboulevard Middelburg schrijven. Het insturen van het ondernemingsplan betekent deelname. Alle plannen moe ten voor vrijdag 3 oktober bin nen zijn. Een deskundige jury buigt zich over de haalbaar heid van het ondernemings plan. Uit alle inzendingen worden drie finalisten bekend gemaakt. Tijdens de starters- dag op 1 november lichten de genomineerden hun plannen kort toe aan de jury. Daarna wordt de winnaar bekend ge maakt. Vorig jaar won de com binatiezaak HoneyPie en Rok& Rol uit Middelburg. Het wedstrijdreglement is te vin den op www.kvk.nl/starters- prijs. SES Sandwich Expresso Shake Vlissingen. foto: leon janssens alleen frisdrank, geen alco- tendeur en via CineCity. Tele- hol." SES is rolstoelvriendelijk, foon 06-13757432 en email en heeft een ingang via de bui- ses@aol.nl Patrick Tijhuis en Raymond Ram (links) MIDDELBURG - Sinds april runnen Patrick Tijhuis en Raymond Ram Autoser vice van Liere, Bosch Car Service en Hella Service punt. Zij doen onderhoud en reparatie voor alle auto merken, banden- en airco service. Altijd open voor APK: "De hele dag door, wij keuren er rond de 2.500 au to's per jaar", weet Tijhuis, "Wij werken met een team van vier man en hebben geavanceerde moderne apparatuur om diagnose te stellen." Ook voor aan- en verkoop van nieuwe of ge bruikte auto's. Voltaweg 33, Telefoon 0118-627680 en www.auto- servicevanliere. door bo van scheyen MIDDELBURG - Net als vorig jaar wordt er door de Kamer van Koophandel ook dit jaar weer een ondernemingsplan wedstrijd uitgeschreven. Elke startende Zeeuwse onderne mer maakt kans, ongeacht de branche waarin hij zijn bedrijf heeft, op 1000 euro. De Leen van Gelder-startersprijs is be doeld om de kersverse Zeeuw se ondernemers aan te moedi gen hun ondernemingsplan serieus op papier te zetten. Het starten van een bedrijf blijft populair. In Zuidwest- Nederland zijn er dit jaar al 3100 jonge ondernemers een eigen zaak begonnen, waar van ruim duizend in Zeeland. Dat is vijf procent hoger dan vorig jaar. Van alle startende ondernemers moet ongeveer zeventig procent binnen vijf jaar alweer sluiten. De KvK wil met de wedstrijd het belang aantonen van een goed onder bouwd ondernemingsplan. Elke Zeeuwse ondernemer die vanaf 1 juli 2007 met een eigen bedrijf is gestart kan zich in- d00r leon janssens VLISSINGEN - SES, Sand wich Expresso Shake, werd vrijdag in bioscoop CineCi ty in Vussingen geopend. Eigenaar, en barista (Italiaans voor koffiemeester) Marvin Fi scher vertelt beknopt waar zijn zaak voor staat: "Lekker uitge breid koffie drinken, met sandwiches, van broodje ham/kaas tot luxe belegde broodjes, waaronder ook ve getarische. Dit is een gat in de markt, het hele koffiegebeuren groeit, dé trend in Nederland. Het unieke van mijn eigen for mule is de combinatie, sand wich, expresso, ijssalon, milk shake en softijs. Wij verkopen Apotheek De Smgel geeft beweegmformatie. VUSSINGEN - Een fiets tocht of wandeling... of alle bei. Het maakt niet uit wat je doet, als je maar beweegt. Dat is belangrijk voor ieder een en zeker voor vijftig plussers. Onder het motto Beweeg Actief is ook in Zeeland de aftrap gegeven voor een intensieve cam pagne om senioren in be weging te krijgen. Het is een initiatief van de Service Apotheken samen met een aantal andere organisaties. Service Apotheek De Singel in Vlissingen is er een van. Mensen die nog niet weten wat zij willen doen, kunnen bij Service Apotheek De Singel terecht voor een Be weeg Actief-pakket. "Dat er op De Mortiere twee sportzaken zijn is niet goed voor de binnenstad. De winkeliers daar houden zich niet aan het bestemmingsplan door vooral de sportartikelen te verkopen die wij ook in onze winkel hebben", stelt Sjoerd Jongepier van Jonge pier Sporthuis aan de Langevie- le. Lukt het gemeente Middel burg om de Mortiere winkeliers aan de afspraken te houden, zo dat ze vooral grotere sport en outdoor artikelen gaan verko pen? "Eerst zien en dan geloven. Voor mij is het lastig omdat mijn zaak bij Sport2000 hoort, net als één van de Mortiere zaken. Voor mij hoeven de zaken daar niet te blijven. Mortiere is immers een woonboulevard. Nog een derde sportzaak er vlakbij? Helemaal belachelijk", benadrukt Sjoerd. Hij doelt op het te bouwen ZEP Vrijetijdscentrum Middelburg. Daar komt een sportwinkel voor Sjoerd Jongepier is niet blij met sportwinkels op de Mortiere. Maar blijft sportief, foto: izaak verkeste outdoor spullen. Benjamin de Koning van Sportdirect.com, aan de Markt, heeft het druk met een bestelling. Toch wil hij graag zijn woordje doen. "De Mortiere is geen geschikte plaats voor twee sportzaken. VOM moet verder onderhandelen, zodat de sportzaken hun assortiment aanpassen", vertelt hij. Bij Aktie- sport aan de Lange Delft fronst bedrijfsleider Leen Boogert de wenkbrauwen als de twee spor twinkels van De Mortiere ter sprake komen. "Er zijn duidelij ke afspraken gemaakt en daar moeten dé ondernemers zich aan houden", vindt Leen. Bij Perry Sport aan de Mortieren boulevard staat Sharon Burke bij de kassa: "Wij voldoen aan alle eisen. En hadden al veel grote ar tikelen, zoals ski's en apparaten, staan. Ik denk dat de winkeliers in de binnenstad onvoldoende op de hoogte zijn", aldus Sharon. "Gelukkig is het overleg met VOM hervat. Deze organisatie verschilt niet zoveel van mening met de gemeente over wat voor assortiment de Mortiere sport zaken mogen voeren", verldaart Cor Helmendach van de ge meente. VLISSINGEN - Heerema Vlissingen schenkt 15.000 euro aan Stichting Sailing Kids. Door deze bijdrage is het mogelijk om twee zeil tochten aan te bieden en zie ke kinderen, hun ouders, broertjes en zusjes een on vergetelijke zeilweek te be zorgen aan boord van de tweemastklipper De Meridi aan. Zij varen op het IJssel- meer en als het weer het toe laat naar één van de Wad deneilanden. De schenking is voortgekomen uit het fonds Veilig Werken Voor Goede Doelen. door marcel van der voort MIDDELBURG - De eige naars van Middelburgse sportwinkels zijn teleurge steld omdat de gemeente ge maakte afspraken over het te voeren assortiment van sportzaken op De Mortiere in hun ogen niet nakomt. Vereniging Ondernemers Middelburg (VOM) heeft tot afgelopen donderdag het overleg gestaakt. Veel veran dering is er echter niet. Er is zelfs een derde winkel met sportieve artikelen op komst. VLISSINGEN - Gerlé en Jaco- bine Blaak hebben op de be gane grond van hun woon- werkvüla op het Edisonpark in Vlissingen het bedrijf GLB-Shipping gevestigd. De reder heeft één schip en is bezig om twee nieuwe sche pen in de vaart te brengen, het bedrijf verzorgt financie ringstrajecten, plaatsing van het eigen vermogen en het management van de nieuwe schepen. Ook is Gerlé samen met Sebastian Nijssen het maritiem uitzendbureau Delta Marine Crewing be gonnen. MIDDELBURG - Afgelopen weekend is A. van Tongeren uit Middelburg de gelukkige winnares geworden van een originele Weber barbecue. Zij deed mee aan een prijs vraag van Visgilde visspecia list Bruinvis aan de Markt 39 in Middelburg. Visgilde legt nadruk op het barbecueën. De tijd van verbrande ham burgers en kip op de barbe cue is geweest. Het is nu tijd voor vis op de barbecue. Vis gilde geeft maandelijks een Weber barbecue weg.

de Faam | 2008 | | pagina 35