M dé Weekkrant De Faam INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG VEERE Woensdag 10 september 2008 - Pagina 16 INFORMATIE vde OVERHEID GEMEENTE RECTIFICATIE Oostkapelle Het veranderen van een berging tot vakantie appartement Dorpsplein 10, moet Dorpsstraat 10 zijn. ONTHEFFING/VRIJSTELLINGS PROCEDURE Meliskerke - uitoefenen beroep aan huis J. Vaderstraat 30 (art. 3.6 Wro); De (bouw)plannen zijn (gedeeltelijk) in strijd met net ter plaatse geldende be stemmingsplan. Wij hebben het voor nemen ontheffing/vrijstelling te verle nen door toepassing van genoemd arti kel. In verband hiermee liggen de ont- werp-vrijstellingsbesluiten en de rele vante stukken van 11 september t/m 22 oktober 2008 tijdens de openings tijden ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Gedurende ae genoemde periode bestaat voor u de mogelijkheid om mondeling of schriftelijk een ziens wijze tegen een bouwplan bij het col lege in te dienen.' AANLEG/BOUW/SLOOP/AAN VRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun- ning zijn ingekomen voor: Aagtekerke - het gedeeltelijk vergroten van een wo ning Kloosterweg 2; Domburg - het oprichten van een woning en zo merhuis Brouwerijvveg 30c; Koudekerke - het gedeeltelijk vernieuwen van houten- buitenkozijnen Middelburgsestraat 42; Meliskerke - het vergroten van een woning Marie- kerkseweg 19; - het oprichten van een woning Valken burgstraat 13; Oostkapelle - het gedeeltelijk slopen van de woning Noord weg 37; Serooskerke - het geheel plaatsen van een dakkapel Noordweg 13; Vee re - het veranderen van de zolderverdie ping Markt 24; Vrouwenpolder - het slopen van een wagenhuis, Kon. Emmaweg 2A; Westkapelle - het plaatsen van een schutting Ker- keweg 1; - het plaatsen van een dakkapel Koe straat 60; - het vervangen en plaatsen van een buitenberging Joossesweg 173; Wij wijzen u erop dat tegen deze aan vraag om een bouw-/sloopvergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Een bezwaarschrift kan pas worden ingediend nadat op de aan vraag is beslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/ AANL£G)VERGUNNINGEN/ MONUMENTENVERGUNNINGEN De volgende vergunningen zijn ver leend: (tussen haakjes staat de datum van verzending) Oostkapelle - het oprichten van een woning met garage Vroonweg 12;(28-8) - net vernieuwen van de bovenverdie ping Molenweg 9,(28-8) - net wijzigen van een vergunning voor het veranderen van een woning Beu kenlaan 45,(28-8) Serooskerke - het vergroten van een woning Noord- weg 86,(28-8) Vrouwenpolder - het vergroten van een vakantiewo ning Fort den Haakweg 29,(28-08) Westkapelle - het vergroten van een woning Molen weg 24;(28-8) Zoutelande - het pladtsen van een schuur/tuinhuis Molenweg 10;(28-8) Belanghebbenden hebben een wette lijke mogelijkheid om tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum be zwaar te maken tegen de verleende ver gunningen en verleende vrijstellingen. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. INSPRAAK BOUW WONING NIEUWSTRAAT/MAJOORWERF TE ZOUTELANDE Op grond van de Inspraakverordening ligt gedurende 6 weken, van 11 sep tember t/m 22 oktober 2008, ter inza ge de aanvraag voor het bouwen van een woning achter Nieuwstraat 7 en 9 te Zoutelande (op kavel 9). Dit plan past niet in het geldende bestemmings plan Buitengebied Veere 1999. Gedurende deze termijn kunnen inwo ners en natuurlijke- en rechtspersonen die in de gemeente een belang hebben op dit plan inspreken door mondeling of schriftelijk een inspraakreactie bij het college in te dieoen. Afhankelijk van de reacties zal bekeken worden of het plan aangepast moet worden. Indien u uw reactie mondeling wilt geven kunt u hiervoor contact opnemen met de behandelend ambtenaar, dhr. M. Jonker, tel. 0118-555353. De ruimtelijke onderbouwing van het plan is tevens in te zien op de gemeen telijke website, www.veere.nl., onder "visie en beleid, art. 19-procedures". BESTEMMINGSPLAN "BROUWE- RUWEG 2E FASE" ONHERROEPE LIJK Het bestemmingsplan "Brouwerijweg 2e fase" te Domburg, vastgesteld door de gemeenteraad op 27 maart 2008 en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten op 3 juni 2008, heeft van 26 juni t/m 6 augustus 2008 gedurende 6 weken ter inzage gelegen. Tijdens deze periode is geen beroep ingesteld en geen voorlopige voorzie ning gevraagd bij de Raaavan State. Het bestemmingsplan is daardoor onherroepelijk geworden. Het is tevens in te zien op de gemeen telijke website, www.veere.nl., onder "visie.en beleid, bestemmingsplannen". TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tij dens openingstijden inzien bij de cen trale publieksbalie van het gemeente huis, Traverse 1 te Domburg. Wk37 Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op onze website www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/VOORLOPI GE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift woraen inge diend. Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwa ren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: net colle ge van B W, de burgemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de argumenten die in het bezwaarschrift worden genoemd en dan een nieuw besluit nemen. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indienen. Iemand moet rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorziening gevraagd worden bij de Rechtbank. Hiervoor zijn griffierechten verschul digd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor informatie kuntu bel len: (0118)555 444. Domburg, 10 september 2008 Burgemeester en wethouders van Veere JR. Hl gemeente Middelburg AANLEGVERGUNNING Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn een aanlegveraun- ning te verlenen voor het afdekken van de oude gemeentelijke vuilstort aan de Kleverskerkseweg op het perceel kadastraal bekend gemeen te Arnemuiden, sectie L nummer 19. Het perceel zal worden afgedekt met 40 centimeter schone grond en wordt daarna ingericht als gras land. Na ophoging zal op het ter rein vee grazen. De aanvraag voor de aanleavergun- ning en de bijbehorende stukken ligt geaurende zes weken, van 1 2 sep tember tot en met 23 oktober 2008, voor een ieder ter inzage bij de vak balie van de dienst Ruimte, Kanaal- weg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de aanvraag kenbaar maken bij het college van burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mon delinge zienswijze binnen de genoem de periode is net noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via tele foonnummer 67 52 36. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat het stopverboa aan.de noordzijde van de Clasinastraat tussen het winkel en appartementencomplex en de Radermacherstraat, na afronding van de bouwwerkzaamheden in die straat, wordt omgezet in een par keerverbod. De bouwwerkzaamhe den zullen naar verwachting in maart 2010 zijn afgerond. Het par keerverbod wordt aangeduid met een gele onderbroken streep. Dit besluit ligt tot en met 22 oktober 2008 elke werkdag tijdens kantoo ruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Kopieën van dit besluit zijn daar tegen beta ling verkrijgbaar. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met de heerJ.W. Lievense, telefoonnum mer 67 52 91. Bezwaar Belanghebbenden kunnen geduren de zes weken, van 1 1 september tot en met 22 oktober 2008, bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Het bezwaarschrift moet on dertekend zijn en ten minste bevat ten de naam en het adres van de in diener, de dagtekening, een om schrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gron den van het bezwaar. Wie is belanghebbende? Volgens artikel 1:2 van de Algeme ne wet bestuursrecht bent u belang hebbende als uw belang recht streeks bij een besluit betrokken is. Uw belang moet zich dan wel on derscheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eige naar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeuri ge verkeersdeelnemer is dat onder scheid onvoldoende aanwezig. Als u een bezwaarschrift hebt inge diend, kunt u tevens de voorzienin- genrechter bij de rechtbank te Middelburg verzoeken een voorlo pige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed dat, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het verzoek hièrtoe moet gericht wor den aan de Voorzieningenrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk ver zoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 145 voor natuur lijke personen en 288 voor ande re dan natuurlijke personen. Een belanghebbende aan wie rede lijkerwijs verweten kan worden dat hij geen bezwaar gemaakt heeft, kan volgens artikel 6:13 van de Awb geen beroep instellen bij de rechtbank. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - Buitenhoveiaan 185: plaatsen schutting en blokhut. - Domburg Schuitvlot 3: verbou wen woon-/win kei pand. - Dorpsstraat 26, Kleverskerke: bouwen aanbouw. - Eddie Boydstraat 4: plaatsen berging. - Het Groene Woud-Blauwedijk: oprichten 2 fietsbruggen en verho gen keerwand. - Houtkaai 5: veranderen indeling. - Jacob Catsstraat 66: plaatsen nieuwe schuur en erker. - Klein Vlaanderen 60: renove ren/uitbouwen woning. - Klein Vlaanderen 75: plaat sen raam in de voorgevel. - Kotter 3, Arnemuiden: plaat sen prefab zwembad. - Molendijk 19, Nieuw- en Sint Joosland: veranderen ber ging/garage. - Nassaulaan ong.: plaatsen re clamezuil. - Penninghoeksingel 97: ver nieuwen raamkozijnen. - Van Kleffenslaan 251: plaat sen berging, aanbouw en aan passen keukenraam. - Vlissingsestraat 48: renove ren winkel met bovenwoning. - Vlissingsestraat 50: ged. ver anderen van de indeling. -Wielingen 17, Arnemuiden: uitbreiden woning. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, telefoon 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Te gen aanvragen om een bouwver gunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden "ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloop vergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): - Ampèreweg 31: wijziging op eerder verleende bouwvergunning d.d. 28 maart 2008 betreffende hoger uitvoeren van de loods (29-8). - Breestraat 35: plaatsen dakka pel (3-9). - Dillenburglaan 12: bouw wo ning (2-9). - Diodeweg 2/2a: bouw stalling ruimte voor bussen met units, kan toren, was- en tankplaats (2-9). - Diodeweg 47 t/m 55: bouw bedrijfsunit (29-8). - Jazzroute 20: Douwen dubbele garage (1-9). - Jazzroute 36: bouw garage (2-9). - Lammerensteeg 9: verbouwen kantoorruimte naar 6 appartemen ten (2-9). - Langeweg 5, Nieuw- en Sint Joosland: bouw opslagruimte (2-9). - Mortiereboulevard ong.: bouw cascogebogw 9 (2-9). - M. Smallegangehof 22: plaat sen knikarmscherm (2-9). - Pottenmarkt 4-6: voldoet aan brandveiligheidseisen (3-9). - Seisweg 112: vernieuwen dak kapel (3-9). - Stationsstraat 17: vernieuwen vloeren en niet dragende binnen wanden (3-9). - Tuindorp 60, Arnemuiden: plaatsen dakopbouw (29-8). - Wijngaardstraat 1 -5: voldoet aan brandveiligheidseisen (3-9). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor zieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PRO CEDURE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstellingen van het bestemmingsplan en bouwvergun ningen zijn verleend: - Akkerlaan 26, Arnemuiden: bouw woning. - Laurens Stommesweg 51: bouw woning met garage. - Muidenweg 3, Arnemuiden: bouw sanitairgebouw. - Muidenweg 3, Arnemuiden: bouw 31 recreatiewoningen. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes we ken, van 11 september tot en met 22 oktober 2008, elke werkdag tij dens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Des gewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handha ving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stuk ken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende vrij stelling ten behoeve van het uitvoe ren van het desbetreffende bouw plan kan vaqaf 1 2 september tot en met 23 oktober 2008 een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelb urg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voornoemde besluiten komt gedu rende laatstgenoemde periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient onderte kend te zijn en ten minste het vol gende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waarte gen bezwaar wordt gemaakt en de ronden van het bezwaar, egene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mehing is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige Vervolg op pagina 17.

de Faam | 2008 | | pagina 16