BLAUW GERUITE KIEL 13 SEPTEMBER: OPEN MONUMENTENDAG VLISSINGEN NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN MORGENRAAD ACTUEEL VLISSINGEN.NL/STRAND HOOGSTE PUNT ALEGRIA VRAAGBAAK GEMEENTE WOENSDAG 10 SEPTEMBER 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel WERK IN UITVOERING Deze week beginnen de her- bestratingswerkzaamheden in de Gravestraat. Ook in de Chopinlaan wordt de rijbaan en het trottoir opnieuw bestraat. Beide straten wor den niet afgesloten. Er wordt gewerkt per rijbaan, zodat het verkeer om de werkzaam heden heen kan rijden. Het is mogelijk dat hierdoor enige verkeershinder ontstaat. De werkzaamheden duren ca. 2 weken. Deze week en volgende week worden de afvoerleidingen van de straatkolken in de Nieuwe Vlissingseweg door gespoten en/of gerepareerd. In de parkeerstrook worden de werkvakken fasegewijs aangegeven met parkeerver boden. De gemeente ver zoekt u uw auto niet te parke ren nabij straatkolken en rioolputten. In Schoonenburg-Oost, het gedeelte ten oosten van het Oranjeplein en de Vlissingse- straat wordt de riolering gereinigd. Gelijktijdig vindt inspectie plaats door middel van een videocamera. Het is mogelijk dat in de woningen tijdelijk enige stankoverlast ontstaat. Dit komt door het vacuüm trekken van de riole ring. U kunt dit verhelpen door alle kranen even open te draaien. Hoewel het zel den voorkomt is het niet uit gesloten dat in het riool over druk ontstaat, waardoor water terugvloeit. Dit kan lei den tot verontreiniging van uw toilet. Verstandig is het om uw toilet gedurende de reinigingswerkzaamheden af te sluiten met het deksel. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Ferry Kramer van de afdeling Beheer Leefomgeving, tel. 487415. www.vtissingen.nl/ werkinuitvoering SPORTRAAD De Sportraad Vlissingen vergadert op maandag 15 september 2008 om 19.45 uur aan de Vredehoflaan 950. U bent van harte welkom. KALENDER Vrijdag 12 t/m zondag 21 september 10e internationale Filmfesti val Film by the Sea Met ca. 90 films, talkshows, cursussen, muziek, educatie en lezingen Cinecity Zaterdag 13 september 22.00 uur Kiss On The Rocks Concert door de Haagse Kiss tribute band De Piek www.vlissingen.nl/uit Op zaterdag 13 september 2008 vindt Open Monumentendag plaats. Dit jaar is het thema 'Sporen'. Vlissingen, Middel burg en Veere doen samen mee aan de Open Monumentendag op Walcheren. Monumenten zijn er in vele soorten en maten. Veel panden zijn nu in gebruik als woon huis, in andere monumenten zijn bedrijven of organisaties gevestigd. Verder zijn er monu menten als kerken, molens en noem maar op. De deuren van een groot aantal monumen ten zijn tussen 10.00 en 17.00 uur geopend. Iedereen kan op de Open Monumentendag een kijkje nemen in de opengestelde monumenten en vaak wordt er ook nog iets extra's georgani- seerdr een tentoonstelling of een rondleiding. Aanraders Wegens groot succes gaat de garnizoensbakkerij in de kaze matten van het Keizersbolwerk onder de boulevard van Vlissin gen dit jaar opnieuw open. Ook een echte aanrader is de rond wandeling die om 10.00 uur start bij het Gemeentearchief aan de Hellebardierstraat in Vlissingen. Onder leiding van de heer R.J.W. den Broeder voert de tocht langs diverse monumenten en interes sante plekjes, waarbij verschil lende aspecten uit de geschiede nis van Vlissingen aan de orde komen. Na de rondwandeling kijkt u met heel andere ogen naar de gebouwen in de .bin nenstad. Fietstocht en rondleiding Fort Op de zwart/wit pagina hiernaast vindt u meer informatie over extra rondleidingen door Fort Rammekens en een fietstocht langs Vlissingse monumenten. www.gemeentearchiefvlissin- gen.nl Brochure Speciaal voor de Open Monu mentendag op Walcheren is een brochure samengesteld met informatie over de monumen ten en een praktisch kaartje om uw eigen monumentenroute uit te stippelen. U kunt de brochure downloaden van www.vlissin- gen.nl/folders. De brochure is o.a. verkrijgbaar in het stadhuis, bibliotheek en in het Gemeente archief Vlissingen. Morgen, donderdag 11 septem ber 2008 vergadert in het stad huis de commissie Financiën en algemene zaken om 19.30 uur. De vergadering is openbaar en er is spreekrecht voor bezoe kers. Op de agenda staat onder andere een raadsvoorstel over de bevoegdheidsverdeling tus sen de gemeenteraad en het col lege van B&W voor wanneer er besluiten genomen moeten wor den m.b.t. DELTA N.V. De volle dige agenda kunt u lezen op de zwart/wit informatiepagina van de gemeente Vlissingen elders in dit blad. www.vllssingen.nl/ gemeenteraad De gemeente Vlissingen heeft voor de gebieden Scheldekwar- tier en Kenniswerf een energievisie laten opstellen. Daarin wor den vier energiezuinige varianten beschreven. Burgemeester en wethouders laten voor het Scheldekwartier geen verder onderzoek uitvoeren naar deze verschillende varianten omdat hiervoor geld en menskracht ontbreekt. B&W kiezen voor de 'energiezuinige variant'. Die omvat de keuze voor het gebruik van HR-ketels en het toepassen van zon necollectoren. Deze variant voldoet aan de energie-eisen uit o.a. de milieunota van de gemeente. De ontwikkelaars van de diverse plandelen van het Scheldekwartier krijgen de minimaal te realiseren ambities op het gebied van energie opgelegd. Per deelplan kunnen de ontwikkelaars kiezen voor verdergaande vormen van energiebesparing. www.vlissingen.nl/college Einde van het strandseizoen Sinds begin mei houdt strandwacht Albert weer een strandlogboek bij op de website. De hele zomer doet hij wekelijks verslag van bijzondere gebeurtenissen op het strand. Op 15 september eindigt het strandseizoen 2008, dat volgens het KNMI weer warmer maar daarbij helaas ook weer natter was dan normaal. De voorberei dingen voor de aankomende winterperiode zijn dan ook alweer in volle gang: afvalbak ken, borden, vlaggenmasten, boeien, loopvlonders, strandstoe len en zitbankjes worden schoon gemaakt en opgeborgen tot het volgend voorjaar, strandposten Westduin en Nollestrand worden weer weggehaald en de badac- commodatie aan het Badstrand zal door middel van schotbalken stormdicht worden afgesloten. Na 15 september zullen de stran den weer laag frequent worden gereinigd. Dit houdt in dat zwerf afval aan het begin van herfst- en kerstvakantie van het strand wordt verwijderd. Op meldingen van ernstigere vervuilingen zoals aangespoelde dubieuze stoffen of dode dieren zal direct worden gereageerd. Goed nieuws voor de hondenbezitters: vanaf 15 sep tember zijn viervoeters weer wel kom op alle stranden! www.vllssingen.nl/strand 'Hoe groot wordt de jachthaven in het Scheldekwartier? Voor zover ik weet is er een tekort aan jachthavencapaciteit in Zeeland. Waarom niet een grotere jachthaven en minder andere dure infrastructuur zodat het verwachte tekort ook afneemt?' De jachthaven in het Scheldekwartier wordt een middelgrote zeezeiljachthaven in een uniek woongebied. Het is niet ons doel er het tekort aan jachthavencapaciteit in Zeeland mee op te los sen. Het gemeentebestuur ontwikkelt de haven als uniek onder deel van het nieuwe stadsdeel Scheldekwartier. Dit project omvat woningbouw met, naast de jachthaven, ook detailhandel, een theater, horecavoorzieningen, een hotel en een centrum voor hedendaagse kunst en cultuur. De juiste 'mix' van al deze voorzie ningen en bijzondere infrastructuur zal de unieke maritieme sfeer van dit toekomstige woongebied benadrukken. Wethouder Piet Polderman Heeft u ook een vraag? Ga dan snel naar www.vlissingen.nl/vraagbaak jl Morgen, donderdag 11 september 2008, wordt in het Spaans Kwar tier het hoogste punt van Alegria bereikt. De zestien eengezinswonin gen zijn eenvoudig te herkennen aan het opvallende ellipsvormige dak. Belangstellenden kunnen er die dag van 17.00 tot 19.30 uur een kijkje nemen op de bouwplaats en in en rondom de woningen. Het bouwterrein is bereikbaar via de ingang aan de Pr. Rooseveltlaan. www.spaanskwartier.nl

de Faam | 2008 | | pagina 11