dé Weekkrant De Faam INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG VEERE Woensdag 3 september 2008 - Pagin-a 30 INFORMATIEF OVERHEID wk 36 gemeente Middelburg VERLEENDE KAPVERGUNNING De volgende kapvergunning is ver leend: Papisland, voor 7 bomen. De kapvergunning is aangevraagd in verband met de bouw van 41 woningen. De vergunning ligt met ingang van 3 september tot en met 4 oktober 2008 voor een ieder ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie van de dienst Ruimte. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de datum van ver zending van het besluit een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Het besluit is verzonden op 22 augustus 2008. De bezwarenter- mijn loopt van 23 augustus tot en met 4 oktober 2008. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorzie ning vragen aan de Voorzienin- genrechter bij de Rechtbank Mid delburg, sector Bestuursrecht, Post bus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat in de Sportlaan, bij de aansluiting met de Nassaulaan, een voetgan gersoversteekplaats in de vorm van een zebra wordt aangelegd. Dit wordt aangeduid met zebra markering op het wegdek en met borden L2 (voetgangersoversteek plaats) vóór de zebra. Dit besluit ligt tot en met 15 oktober 2008 elke werkdag tijdens kantoor uren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Ko pieën van deze besluiten zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact op nemen met de heer J.W. Liëvense, telefoonnummer 67 52 91. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedu rende zes weken, van 4 september tot en met 15 oktober 2008, bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Het bezwaarschrift moet ondertekend zijn en ten min ste bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Wie is belanghebbende? Volgens artikel 1:2 van de Al gemene wet bestuursrecht bent u belanghebbende als uw belang rechtstreeks bij een besluit betrok ken is. Uw belang moet zich dan wel onderscheiden van de belan gen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvoldoende aan wezig. Als u een bezwaarschrift hebt in gediend, kunt u tevens de Voor- zieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg verzoeken een voorlo pige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed dat, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het verzoek hiertoe moet gericht wor den aan de Voorzieningenrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het be handelen van een dergelijk ver zoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 145 voor na tuurlijke personen en 288 voor andere dan natuurlijke personen. Een belanghebbende aan wie re delijkerwijs verweten kan worden dat hij geen bezwaar gemaakt heeft, kan volgens artikel 6:13 van de Awb geen beroep instellen bij dé~ rechtbank. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - Buitenhovelaan 1: aanbrengen reclamebord. - Dwarskaai 2a: aanbrengen lad- derhaken-en ogen. - Kinderdijk 68-70: gedeeltelijk vernieuwen keldervloer onder- slagconstructie. - Klein Vlaanderen 62: vergroten bovenverdieping. - Jazzroute 31: bouw garage. - Langeviele 59: plaatsen hekwerk. - Langeviele 59: bestaande schuur vervangen door stenen schuur. - Van Cittersweg 2°, Arnemuiden: bouw nieuw clubgebouw. - Zaagmolenpolder 1, Nieuw- en Sint Joosland: bouw garage. Informatie over deze bouwplan nen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, Kanaalweg 3, telefoon 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouw vergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kun nen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): - Elektraweg 1: slopen inrichting uit gebouw MQ en MC (22-8). - Gortstraat 55: intern verbou wen en dichte achterdeur (22-8). - Hofplein 7: gedeeltelijk slopen aanbouw achterzijde (22-8). - Oranje Nassaustraat 3, Arne muiden: bouw bijkeuken (22-8). - Spanjaardstraat 5: sloop inte rieurgedeelten (25-8). - Spanjaardstraat 5: intern verbou wen en bouwen berging (22-8). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopi ge voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PROCEDU RE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstellingen van het bestemmingsplan en bouwvergun ningen zijn verleend: - Bessie Smithstraat 2: bouwen garage. - Hammarskjöldlaan 9: uitbrei den woning. - Muidenweg 3, Arnemuiden: bouw 39 vakantiewoningen. - Willem Arondeusstraat 59: bouw 2 schuurtjes. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 4 september tot en met 15 oktober 2008, elke werk-, dag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor, Kanaalweg 3. Desgewenst wordt er door de.afdeling Vergunning verlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende vrijstelling ten behoeve van het uitvoeren van het desbetreffende bouwplan kan vanaf 5 september tot en met 16 oktober 2008 een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voornoemd(e) besluit(en) komt gedurende laatstgenoemde periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient onderte kend te zijn en ten minste het vol gende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopi ge voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. De volgende rijksmonumentenver gunning is verleend: - Reigerstraat 5: aanbrengen lad der- of veiligheidshaken. De vergunning en alle relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 4 september tot en met 15 oktober 2008, elke werkdag tij dens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor, Kanaalweg 3. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunning verlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend) kan vanaf 5 september tot en met 16 oktober 2008 een gemotiveerd beroep schrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Degene die een beroep schrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. ONTWERPBESLUITEN WAARTE GEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inzake de onderstaande ontwerp besluiten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswij zen naar voren zijn gebracht. Voor verlenen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 - Dam 57: vervangen kelderlui ken, vervangen voorzetraam en repareren metselwerk. - Molenwater 105: renoveren van de begane grond. - Noordbolwerk: plaatsen onder grondse afvalcontainer. - Reigerstraat 3: verbouwen re staurant met bovenwoning tot frituurverkooppunt. - Seisdam 34: intern verbouwen en herstellen dakgoten. - Singelstraat 27: plaatsen velux dakraam voorgevel en plaatsen dakkapel achtergevel. - Singelstraat 29: plaatsen lad- derhaken, ventilatievoorzieningen voor kelder, plaatsen velux dak venster en wijzigen schoorsteen kap. - Veersesingel (4x): plaatsen on dergrondse afvalcontainer Voor verlenen van vrijstelling op grond van artikel 19, derde lid van de Wet op de ruimtelijke ordening - Achter de Houttuinen (2x), Achter het Hofplein, Bachten- steene (2x), Beenhouwerssin gel, Bodenplaats, Bogardstraat, Branderijmolengartg, Bree, Dam (2x), Dwarskaai, Eigenhaard- straat (2x), Geerepad, Haring plaats, Herengracht (2x), Hof plein, Kalverstraat, Kinderdijk (2x), Klein Vlaanderen (2x), Kousteensedijk (2x), Molenberg (2x), Molenwater, Nieuwe Burg, Nieuwe Wal, Nieuwstraat (2x), Noordbolwerk, Penninghoek- singel (4x) Plein 1940, Rouaan- sekaai, Schuiffelstraat, Segeers- straat. Sint Jorisstraat, Turfkaai, Varkensmarkt, Veersesingel (2x) Volderijlaagte. Zuidsingel (2x), Zusterstraat: plaatsen onder grondse afvalcontainer(s). - Kerklaan 2: uitbreiden van de woning. - Molenweg 53, Arnemuiden: uitbreiden woning. - Noordweg 117: bouwen kap op bestaande uitbouw. - Oosterscheldestraat 132: bou wen aanbouw. - IJsselstraat 7A: uitbreiden wo ning. - Zuidwal 23, Arnemuiden: uit breiden woning. ONTWERP MONUMENTENVER GUNNING Gedurende zes weken, van 4 sep tember tot en met 15 oktober 2008, ligt bij de vakbalie in het stadskantoor het ontwerp van een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: - Loskade 43: aanbrengen loggia op zolderverdieping en isoleren kap. - Vlasmarkt 14: plaatsen reclame. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelin ge zienswijze binnen de genoem de periode is het noodzakelijk tij dig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer 67 52 84. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden ver klaard in hun beroep bij de admi nistratieve rechter als redelijker wijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. VRIJSTELLINGEN EX ARTIKEL 19, LID 2 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van de bestemmings plan 'Klarenbeek III', ten behoe ve van de bouw van een drietal woningen op de percelen (ka dastraal bekend onder T1349 en T1507) tussen de Noordweg en de Willem Arondeusstraat (ook bekend als Noordweg 128). Het ontwerpvrijstellingsbesluit met de relevante stukken, waaronder de ruimtelijke onderbouwing, ligt gedurende zes weken, van 4 sep tember tot en met 16 oktober 2008 ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Ruimte. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de ge noemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer 67 52 85. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van: - het bestemmingsplan "Buiten gebied Middelburg 2e herzie ning" ten behoeve van Quarles- havenstraat 33, Nieuw- en Sint Joosland: bouwen volière. Het ontwerpvrijstellingsbesluit met de relevante stukken ligt met ingang van donderdag 4 septem ber 2008 gedurende zes weken tot en met 15 oktober 2008 ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelin ge zienswijze binnen de genoem de periode is het noodzakelijk tij dig vooraf een afspraak te maken op telefoonnummer 67 52 41. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden ver klaard in hun bezwaren bij het ver antwoordelijk bestuursorgaan en/ of in beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij te gen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be stuursrecht naar voren hebben gebracht. VRUSTELUNG EX ARTIKEL 17 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 17 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan 'Rijksweg N57 2003' ten behoeve van het tijdelijk inrichten van een werkterrein en het plaat sen van 12 bouwketen op een per ceel aan de Weg door de Oude Haven te Nieuw- en Sint Joosland. De vrijstelling wordt verleend voor de duur van drie jaar. Het ontwerp van het vrijstellings- besluit met relevante stukken ligt gedurende zes weken, 4 septem ber tot en met 15 oktober 2008, ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn zienswijze omtrent het ont werpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Lees verder op pagina 31

de Faam | 2008 | | pagina 30