A A Officiële Mededelingen natuur en landschap milieu van de Provincie Zeeland Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl MfWT^ j11 Vergunning Natuurbeschermingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 35 in het kader van artikel 19d, eerste lid. van de Natuurbeschermingswet 1998 vergunning hebben verleend aan Rijkswaterstaat Zeeland Waterdistrict Zeeuwse Delta. Voor het suppleren van circa 425.000 m3 zand op het strand nabij Oranjezon ter plaatse van het Natura 2000-gebied Voordelta. Ter inzage De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1. Middel burg. werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw M. Pross (tel. 0118-631988) of de heer B. Bouwman (tel. 0118-631795). Bezwaar Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van het besluit tot verlenen van de vergunning bezwaar tegen de vergunning indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001. 4330 LA Middelburg Wij wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzen ding of uitreiking van het besluit aan de aanvrager, die mogelijk niet samen valt met de termijn van terinzageleg- ging. Op bovenstaande telefoonnum mers kan informatie worden ingewon nen over de exacte verzenddatum van het besluit. Voor de goede orde wijzen wij erop dat het bezwaar niet de werking van het besluit schorst. Op grond van art. 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuurs recht kan de indiener van een bezwaarschrift bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening indienen, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Vergunning Natuurbeschermingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 35 in het kader van artikel 19d, eerste lid, van de Natuurbeschermingswet 1998 vergunning hebben verleend aan Rijkswaterstaat Zeeland Waterdistrict Zeeuwse Delta. Voor het suppleren van circa 530.000 m3 op het strand nabij de Onrustpolder ter plaatse van het Natura 2000-gebied Voordelta. Ter inzage De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw M. Pross (tel. 0118-631988) of de heer B. Bouwman (tel. 0118-631795). Bezwaar Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van het besluit tot verlenen van de vergunning bezwaar tegen de vergunning indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Wij wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzen ding of uitreiking van het besluit aan de aanvrager, die mogelijk niet samen valt met de termijn van terinzageleg- ging. Op bovenstaande telefoonnum mers kan informatie worden ingewon nen over de exacte verzenddatum van het besluit. Voor de goede orde wijzen wij erop dat het bezwaar niet de werking van het besluit schorst. Op grond van art. 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuurs recht kan de indiener van een bezwaarschrift bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening indienen, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Kennisgeving planMER watergebonden bedrijventerrein Midden-Zeeland De provincie Zeeland laat een planMER (Milieu-Effect-Rapport) op stellen ten behoeve van de locatiekeu ze voor een watergebonden bedrijven terrein in Midden-Zeeland. De locatie keuze zal worden neergelegd in een aanpassing van de provinciale struc tuurvisie, het Omgevingsplan Zeeland 2006-2012. Provinciale Staten hebben op 27 juni j.l. daartoe besloten. Het planMER is gekoppeld aan deze voor genomen aanpassing en zal de milieu- informatie bevatten op grond waarvan tot een verantwoorde locatiekeuze gekomen kan worden. Ter voldoening aan artikel7.11c van de Wet milieubeheer wordt een ieder via deze kennisgeving op de hoogte gesteld van de start van beide, gekop pelde, procedures. De kennisgeving geeft kort de achtergronden weer en beschrijft de procedurestappen, die zullen worden doorlopen. Achtergronden In (Midden-) Zeeland is een tekort aan natte bedrijventerreinen voor de bin nenvaart. In het Omgevingsplan Zee land is daarom de ambitie geformu leerd om een onderzoek naar een nieuwe binnenvaartlocatie in Midden- Zeeland uit te voeren. Er is een tiental locaties in beeld voor de realisatie van een watergebonden bedrijventerrein. Onafhankelijk van deze ambitie wil de gemeende Goes een verouderd bedrij venterrein, Havengebied Goes, de komende jaren- herontwikkelen. Om deze ontwikkeling te kunnen realise ren, dienen de daar momenteel geves tigde bedrijven te worden verplaatst naar een nieuwe locatie in de nabijheid van water. Omdat naar verwachting concrete onderdelen van de ontwikkeling van een watergebonden bedrijventerrein m.e.r.-(beoordelings)plichtig zijn, dient een PlanMER te worden opgesteld. Daarnaast is er in enkele gevallen mogelijk sprake van beïnvloeding van Natura 2000-gebieden, waarvoor een passende beoordeling zal moeten worden uitgevoerd. Ook in verband daarmee geldt een plan-m.e.r.-plicht. Procedure Als eerste stap in de procedure is een notitie Reikwijdte en Detailniveau opgesteld. Zoals de naam al aangeeft, beschrijft deze notitie de reikwijdte van de te onderzoeken alternatieven en effecten en het detailniveau, waarop alternatieven worden uitgewerkt en effecten worden beschreven. De notitie Reikwijdte en Detailniveau zal aan de betrokken bestuursorganen in de regio worden voorgelegd, zijnde: - Gemeenten Reimerswaal, Kapelle, Goes, Vlissingen, Middelburg, Bors- sele, Noord-Beveland, Woensdrecht en Bergen op Zoom - Rijkswaterstaat Zeeland; - Waterschap Zeeuwse Eilanden; - Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselkwaliteit; - Ministerie van Volkshuisvesting. Ruimtelijke Ordening en Milieube heer; - Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen; - Ministerie van Economische Zaken. De betrokken bestuursorganen wor den in de gelegenheid gesteld hun reacties ten aanzien van de reikwijdte en het detailniveau van het PlanMER aan te geven, zodat deze betrokken kunnen worden bij het opstellen van het PlanMER. De Commissie voor de m.e.r. wordt in deze fase alleen geïn formeerd. De stukken liggen van 1 september 2008 tot en met 1 oktober ter inzage op provinciehuis van 'de provincie Zee land, Abdijplein 1 Middelburg, het ge meentehuis van Reimerswaal, Oude plein 1. Kruiningen en het gemeente huis van Goes, M.A. de Ruijterlaan 2 Goes. De reacties op de notitie Reikwijdte en Detailniveau zullen, betrokken worden bij het opstellen van het planMER. waaraan momenteel reeds wordt gewerkt. Om stapeling te voorkomen is ervoor gekozen de formele inspraak te houden na het gereed komen van het planMER. Naar verwachting zijn in november 2008 zowel het planMER als de aanpassing op de provinciale struc tuurvisie in ontwerp gereed. Beide stukken zullen dan voor een periode van zes weken ter inzage liggen. De ter inzage legging wordt bekend gemaakt in deze krant. Iedereen heeft dan de gelegenheid inspraakreacties in te dienen. De provincie zal de reacties in de verdere planprocedure meenemen. De commissie voor de milieueffectrap: portage adviseert de provincie ook over het planMER. Voor meer informatie over het planMER-traject kunt u contact opne men met mevrouw ir. E.A. Dekker, telefoon 0118 631922 of de heer J.A. van der Vet, telefoon 0118 631935, bei den zijn werkzaam op directie Ruimte. Milieu en Water de afdeling Ruimte van de Provincie Zeeland. Ontheffing zorgplicht riolering gemeente Vlissingen Gedeputeerde staten van Zeeland heb ben de gemeente Vlissingen tot uiter lijk 1 januari 2010 ontheffing verleend van de zorgplicht riolering ex artikel 10.33 van de Wet milieubeheer voor een aantal in het buitengebied van de gemeente gelegen strandhuisjes. Het betreft hier een verlenging van de bij besluit van 10 juni 2005, nr. 0505959, verleende ontheffing. Het besluit tot verlening van de gevraagde ontheffing en de aanvraag om ontheffing liggen van 4 september tot en met 15 oktober 2008 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middel burg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantooruren, mon delinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot G. Beckers, tel. 0118- 631786) alsmede in het gemeentehuis van Vlissingen, afdeling Publieks- zaken, Paul Krügerstraat 1 te Vlissin gen, maandag t/m woensdag van 9-16 uur, donderdag van 9-19 uur en vrijdag van 9-12 uur (van 12-16 uur op afspraak). Tot en met 16 oktober 2008 kunnen belanghebbenden tegen de verleende ontheffing beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Vergunning voor B.V. Sorteerbedrijf voor Grint en Zand "Vlissingen" Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan B.V. Sorteerbedrijf voor Grint en Zand "Vlissingen" een ver gunning Wet milieubeheer met voor schriften ter bescherming van het milieu verleend. Het sorteerbedrijf voor grint en zand is gelegen aan de Westerhavenweg 14 te Vlissingen. De vergunning ligt van 4 september 2008 tot en met 15 oktober 2008 ter inzage bij: de Directie ruimte, milieu en water. Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren en; het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend over de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp- vergunning en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp-vergunning kunnen tot en met 16 oktober 2008 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 17 oktober 2008 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot E. de Smidt, tel. 0118- 631986. Besluit accepteren melding Mercuria Terminals Flushing B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de melding Wet milieubeheer van Mercuria Terminals Flushing B.V. te Vlissingen. De mel ding heeft betrekking op het verplaat sen van de onderhoudsactiviteiten en de uitbreiding van de kantoorruimte. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 15 oktober 2008 bij: - de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren en; - het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 15 oktober 2008 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben inge diend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot E. de Smidt. tel. 0118- 631986. Vergunning voor Van der Valk De Groot B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Van der Valk De Groot B.V. te Poeldijk een vergunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor het in werking hebben van een inrichting voor de acceptatie van veegvuil en afvalwater, gelegen aan de Poortersweg 32 te Vlissingen. De vergunning ligt van 4 september 2008 tot en met 15 oktober 2008 ter inzage bij: de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren en; het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend over de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp- vergunning en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp-vergunning kunnen tot en met 16 oktober 2008 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 17 oktober 2008 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot E. de Smidt, tel. 0118- 631986.

de Faam | 2008 | | pagina 13