www.middelburg.nl r W Nieuwe wandeling over bolwerken Werk aan het riool Vergaderingen Middelburg beginnen weer Nieuw fietspad naar de Mortiere Onkruidbestrijding op de openbare weg Hof van Tange afgesloten Open Monumentendag DE GROENE VESTING De Faam dé Weekkrant Woensdag 20 augustus 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Langs de Schroeweg komt een nieuw fietspad naar de Mortiere. Het pad is voor de kerst klaar. Midden november start de aan leg. Het nieuwe tracé loopt parallel aan de Schroeweg, langs de kinderboer derij en vervolgens langs de water loop bij de Zuiderkerk. Tussen de weg en het fietspad komt een groen strook van anderhalve meter. Daar gaan in januari 56 platanen de grond in. Ook in de middenberm en aan de kant van Dauwendaele komen plata nen voor een extra groen uiterlijk. Drie rijen platanen zorgen ervoor dat hetzelfde beeld ontstaat als vanaf de Schroebrug tot aan de Statenlaan. Voor de aanleg van het fietspad moe ten twee essen, drie abelen en 38 populieren verdwijnen. Het weghalen van de bomen is dinsdag begonnen. Naar verwachting duurt het werk drie weken. Vanwege de verkeersdrukte op de Schroeweg wordt er alleen van maandag tot en met woensdag gewerkt. Voor meer informatie kunt bellen met de heer Dick Sakko van het gemeen telijk ingenieursbureau, telefoon 67 53 13. Ongewenst onkruidgroei op de stoep of op straat. Het ziet er niet mooi uit en kan gladheid opleve ren. Maandag begint de gemeente met onkruidbestrijding in de stad. Over drie weken is het meeste onkruid in de stad verdwenen. Wettelijke regelgeving eist zorgvul digheid in het toepassen van onkruid bestrijdingsmiddelen. Het huidige beleid van de gemeente Middelburg is gebaseerd op het zorgvuldig toe passen van chemische onkruidbe strijding en bestrijding van intensief vegen. Het onkruid wordt bestreden met Round-up. Het middel wordt toegepast met klei ne spuitmachines die voorzien zijn van detectieapparatuur. Zodra de detector bladgroen waarneemt wordt een beetje vloeistof gericht op het plantje. Op plaatsen die niet bereik baar zijn voor de machine wordt met de hand gewerkt. Planning Per jaar worden twee spuitrondes uit gevoerd: in mei-juni en in september- oktober. De gemeente start maan dag, dus een weekje eerder dan ge bruikelijk. Naast spuiten wordt ook .een borstelmachine ingezet waar vanwege risico niet gespoten mag worden. Bijvoorbeeld langs de Mid delburgse kaaien. Het middel Round-up Evolution wordt onder de strikte voorwaarden van het DOB principe toegepast. DOB staat voor Duurzaam Onkruid Beheer en richt zich op zorgvuldig gebruik van bestrijdingsmiddelen die het^ milieu minimaal belasten. Dit middel is wet telijk toegelaten voor toepassing in het openbaar. Circus Werona komt naar Middel burg. Van 25 tot en met 31 augustus staat het circus op het parkeerter rein Hof van Tange. Circusvoorstel lingen zijn er van woensdag 27 tot en met zondag 31 augustus. Het parkeerterrein Hof van -Tange is vanwege opbouwtijd, circusvoorstel lingen en opruimtijd afgesloten van maandag 25 augustus tot en met méandag 1 september 10.00 uur. De houders van een parkeervergun- ning voor het Hof van Tange zijn over de tijdelijke afsluiting van het plein door de gemeente ingelicht. Op zaterdag 13 september is het Open Monumentendag. Tussen tien en vijf uur zijn in Middelburg tien tallen monumenten gratis te bezoe ken. Daarnaast kunt u ook mee doen aan een wandeling of fiets tocht. Meer over het programma leest u de komende weken op deze pagina. Begin september verschijnt een Walcherse monumentenfolder met daarin een overzicht van de activiteiten en de opengestelde ge bouwen in Middelburg, Veere en Vlissingen. Met zijn lengte van vier kilometer is het bolwerk van Middelburg een van de langste parken van Nederland. Over deze bijzondere plek in Middelburg is een nieuw boekje verschenen: De Groene Vesting. Het boekje beschrijft een wandeling langs prachtige bomen en opvallende struiken op de bolwerken. Ook bij zondere gebouwen en plekken komen aan bod, zoals de Seismolen, de Joodse begraafplaats en de ijs kelder. De wandeling duurt ongeveer twee uur. De huidige bolwerkstructuur dateert uit de zestiende eeuw en vervulde tot in de negentiende eeuw een militair doel. Nadat deze functie verviel, wer den de wallen omgevormd tot 'stads wandeling'. Tuinarchitect K.G. Zocher veranderde de stadswallen in een stadspark in Engelse landschapsstijl. In 1944 raakte de beplanting door inundatie onherstelbaar beschadigd. Landschapsarchitect C.P. Broerse en de stichting Nieuw Walcheren maak ten herplantplannen in 1946. Duizen den nieuwe bomen en struiken gin gen de grond in. Onlangs is groot schalig onderhoud gepleegd op de bolwerken. Vooral rond de molens is gedund voor een betere windvang. Ook de heestervakken en wandelpa den zijn opgeknapt. De Groene Vesting is een uitgave van het IVN (vereniging voor natuur- en milieueducatie) en gemeente Middel burg. Het zestien pagina's tellende boekje met plattegrond is voor een euro te koop bij de Tourist Shop aan de Middelburgse Markt. Daar is ook het boekje 'De boom die bindf verkrijgbaar met daarin drie wandelingen langs monumentale bomen en andere natuur in de binnenstad van Middelburg. K EEN WANDELING OVER DE BOLWERKEN VAN MIDDELBURG Het boekje 'De Groene Vesting' is verkrijgbaar bij de Tourist Shop. Aan twee riolen in Middelburg wordt de komende tijd gewerkt. Het gaat om de buizen in de Augustijnenstraat en Berkenlaan. Afgelopen maandag is de aannemer begonnen met het vernieuwen van het hoofdriool van de Augustijnenstraat. De klus is 31 oktober klaar. Voor meer informatie over het werk kunt u bellen met de heer Mouthaan van het Ingenieursbureau van de gemeente, telefoon 67 53 91. Berkenlaan Het riool in de Berkenlaan is slecht en daarom wordt er in de laatste week van augustus een kuststofkous in het riool aangebracht. Eerst wordt het gedeelte riool tussen de Abelenlaan en de Olmenlaan voorzien van een kunststofkous. Daarna volgt het stuk tussen de Abelenlaan en de Griffioenstraat Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Gabriëlse van de gemeente, telefoon 67 53 33. Hij begeleidt het werk namens de gemeente. Foto: Mieke Wijnen De zomervakantie is voorbij. Dat betekent dat de maandelijkse commissie- en raadsvergaderin gen weer beginnen. De commis sie Maatschappelijke Zaken bijt de spits af op woensdag 27 au gustus. Op de agenda staat onder andere de deelname aan het Stichting Roosvelt Academy Fonds. De vergadering begint om 19.30 uur in het stadskan toor. Vanaf volgende week heeft gemeen te Middelburg wepr twee pagina's in De Faam. Ook keert de raadsrubriek 'Het woord aan raadslid' terug op de pagina's. Nellie de Bont van de PvdA geeft dan haar mening over ontwik kelingen in de stad.

de Faam | 2008 | | pagina 9