EEN IJZERSTERKE FORMULE aVnorfose Fortis 1 zet door I I VI Fortis TOPKORFBAL mk Q sJ» Oefendag zaterdag 23 augustus POWERED BY DELTA NV Haal eruit wat erin zit De Fortis vrijwilliger, een onmisbare Schakel 15e editie Fortis Schoolkorfbaltoernooi Na een aanzienlijke gedaantewisseling van For tis 1 vorig jaar, zet ook komend seizoen de me- jtamorfose door. Met het afscheid van een aantal en/aren krachten levert deze spelersgroep rou tine in en zet de verdere verjonging door. Een uitzondering daarop is de switch tussen Wander en Chaïm Koole. Een beetje rekenmeester komt al gauw tot de conclusie dat in Fortis 1 in totaal vier plaatsen met andere spelers ingevuld moe ten worden. En dat terwijl vorig jaar de selectie al op vier plaatsen was gewijzigd. De trainers, Aarnout Crucq en Ad Vos, denken zich met deze ploeg op het veld te kunnen handhaven en de eerste helft van het veld zodanig te kunnen ont wikkelen dat Fortis 1 ook in de overgangsklas in beeld blijven voor een nieuwe ronde in het sei zoen 2009-2010. Belangrijk is echter de blik te richten op de nabije toekomst. Te voorspellen is dat het scorend vermogen een sterk punt van Fortis 1 zal zijn. Mogelijk wordt dit de gemakke lijkst scorende Fortis 1 sinds het 10 jarige be staan van Fortis. Maar bij korfbal zijn andere aspecten net zo belangrijk. Fortis 1 heeft de af gelopen twee jaar veel lengte ingeleverd en zal daarom de aandacht sterk moeten richten op de organisatie van de rebound. Ook de ontwikke ling van de verdedigende capaciteiten vergt bij een jonge ploeg altijd extra aandacht. Een be langrijk kenmerk van teamsport is dat de pres tatie ook afhankelijk is van de tegenstander. Opmerkelijk aan de naderende competitie is dat vier van de zeven tegenstanders van Zeeuwse bodem zijn. Of dat sportief gunstig is, zal de toe komst leren. Naar verluid heeft het 'Zeeuwse on deronsje' Rob Sanderse (Swift) en Dennis Voshardt (All Ready) ertoe gebracht nog een jaar door te gaan. Zeker is deze Zeeuwse com- Wie topkorfbal wil zien doet er goed aan om zaterdag 23 augustus een bezoeK te brengen aan de Forf'svelden aan het Koopmansvoetpad te Oost-Souburg. De organisatie is er m geslaagd om met PKC-Lukassen8oer. Fortuna-Tempus Koog Zaandijk en Deetos Volhuis het allerhoog ste niveau van Nederland binnen te halen. d; Het programma: 12.30 Koog Zaand;k 2 12.30 Fofis 1 12.30 Deetos "Volhuis 2 13.50 PKClukaSsenB.i 13.50 Deetos Vofhuts 1 15 !0PKOlukasseaB 2 PKC LukassenB. 2 FortunaTempus 2 Forts 2 FodunaTempus t Kooo Zaandiik i Fortis 1Trainer/coach Ad Vos, Chaïm Koole, Remi vd Broeke, Remco Crucq, Niels Bebelaar en trainer/coach Aarnout Crucq. Chantal Caljouw, Chalana Janise, Jessica de Boeren Joyce Schoonaard. petitie op voorhand reeds één winnaar kent: het publiek. In derby's speelt de 'mentale hardheid' een belangrijke rol. De veldcompetitie is voor het jonge Fortis 1 een belangrijke uitdaging om zich juist daarin verder te ontwikkelen. In de gedach ten van onze tegenstanders zal Fortis 1 de te kloppen ploeg zijn. Immers Fortis heeft een lange tijd op eenzame hoogte gestaan in het Zeeuwse korfbal, met als absolute hoogtepunt het (eenjarige) hoofdklasserschap. Op het veld heeft Fortis deze begerenswaardige koppositie niet meer, maar als het even kan is Fortis 1 niet te beroerd deze sportieve kloof opnieuw aan te brengen. ROUTEBESCHRIJVING: Autosnelweg A58 Bergen op ZoorvViissmgen. af slag 'Middelburg Bovenaan het v aduct rechtsa' Bij de rotonde rechtdoor en vervolgens bij de eer ste verkee-s chten (bij Mac Donaas; linksaf Hiema inciusie1 'verboden ir. te rijden") de acht ste straat rechts (D.ezestraat/. Bij de speeltuin kunt u niet langer rechtdoor en gaat u rechts. Aan de linkerkant liggen het veld en de parkeerplaats. Lid worden Fortis is altijd op zoek naar nieuwe en enthousi aste leden. Een leuke kennismakingsmogeKjkheid is het bijwonen van een training van je eigen leef tijdscategorie. Maar misschien is het meedoen aan het schoolkorfbai-toemool (24 september) nog wel een beter idee! Meer mto: www.kvfortis.nl Haal er uit wat er in zit... is het motto voor de werkwijze van Fortis voor de komende jaren. In de vereniging zit veel talent, bij spelers en bij trainers. Reden dus om samen het maximale eruit te halen. Talent en talentontwikkeling In het seizoen 2006-2007 is een grote groep trainers een aantal keren bijeen geweest om gezamenlijk een plan voor talentontwikkeling voor te bereiden. Het plan bestaat uit twee pijlers: 1. Investeren in de ontwikkeling van (talentvolle) trainers. Het aantal vrijwillige jeugd en senioren trainers bij Fortis is groot. Elk jeugdteam heeft minimaal twee jeugdtrainers. Elk jaar komen er weer nieuwe trainers bij: jeugdleden, seniorenleden, en ouders van jeugdleden. Fortis biedt al deze trai ners hulp bij het trainen en coachen, in de vorm van bijvoorbeeld een handleiding, begeleiding en scholing. Veel van de trai ners vinden het leuk om zichzelf als trai ner verder te ontwikkelen. Op deze manier ontstaat een win-win situatie: de trainers krijgen de gelegenheid te leren en het niveau van de trainers binnen de vereniging stijgt. Hier profiteren alle leden van: van recreatief tot topkorfbal. 2. ledereen heeft talenten Mede door kwalitatief goed kader wil Fortis alle leden, ongeacht het niveau helpen zijn of haar talent te ontwikke ien en zo goed mogelijk leren korfbal len. Om als club op een hoger niveau te blijven spelen wordt daarnaast extra aandacht besteed aan toptalenten: spelers en speelsters die boven ge middeld presteren. Met name door het herkennen van talenten, mentale be geleiding van de talenten en extra trai ning wil Fortis de talenten extra stimuleren. Als vervolg op de bijeenkomsten is in het seizoen 2007-2008 gestart met de volgende acties: Opstellen van een beleidsplan tech nische zaken. Ontwikkelen handboek voor trainers. Uitwerken leerlijnen aanvalsspel. Start opleiding trainers (zowel basis vaardigheden als m.b.t. talentbege leiding) opstellen opleidingsplan. Start begeleiding talenten (waaronder ook de ontwikkelingen rondom een korfbalklas op Scheldemond, nadere uitwerking van talentbegeleiding bij Fortis en aanpassen van de structuur van de TC's). Fortis beschikt over vele vrijwilligers en daarom lukt het gelukkig om alle func ties ieder jaar ingevuld te krijgen. Zon der vrijwilligers is immers het runnen van een korfbalvereniging onmogelijk. Enige kopzorg geven de 'supervrijwilli- gers' die meer dan één functie bekle den. Het is mooi om te zien dat veel oudere jeugdleden bereid zijn iets voor de vereniging te gaan doen. Ook steeds meer ouders van jeugdleden zetten zich in voor activiteiten in en rondom het korfbalveld. Deze trend is ongetwijfeld gestimuleerd door het pro ject 'ouders graag gezien'. Nieuwe vrij willigers kunnen echter niet altijd voldoende worden begeleid door erva ren vrijwilligers. Dat is een belangrijke reden dat op een brainstormsessie met de leden de coördinatie van het vrijwil- ligersbeleid als speerpunt is aange merkt. De vrijwilligers coördinator Om het huidige korps van vrijwilligers met plezier te laten werken en nieuwe vrijwilligers te binden, gaat vanaf sep tember 2008 een vrijwiiligerscoördinator aan de slag. De coördinator wordt de spin in het Fortis vrijwilligersweb. Hij vervult de rol van vraagbaak, coördi nator en Haarlemmerolie ineen. Ook vanuit het project 'ouders graag ge zien' komer» ideeën los over de werving en het behoud van vrijwilligers. Volop mooie acties dus om die onmis bare schakel, de vrijwilliger, aan Fortis te binden. )<^uriu» rm In 1993 werd door Animo en Zuidwes ters het eerste schoolkorfbaltoernooi ge organiseerd voor de basisscholieren uit de groepen 4, 5, 6 en 7. Het was met een "een schot in de roos". Van de 7 ba sisscholen die Souburg toen rijk was, deden ongeveer 170 kinderen mee. In de afgelopen jaren is er aan het concept van dit toernooi weinig veranderd. Op het toernooi wordt het zogenaamde "mono-korfbal" gespeeld. In één vak met 2 korven spelen 2 teams van 2 meisjes en 2 jongens tegen elkaar. Naast de wedstrijdjes worden er ook ne venactiviteiten georganiseerd op het toernooi, zoals een springkussen, spij kerbroek hangen en schutterskoning (in). Ook aan de voorbereiding is ge dacht: de kinderen uit de laagste 2 groe pen krijgen de vrijdag vóór het toernooi een training aangeboden. Vaste prik is het gezamenlijk afsluiten van de training met pannenkoeken eten! Na de fusie van Animo en Zuidwesters, heeft Fortis dit succesvolle evenement voortgezet. Aangezien Fortis op het toernooi ook de begeleiding van de teams en de scheidsrechters voor de wedstrijdjes verzorgt, hoeven de scho len zelf niets te regelen! De laatste jaren schommelt de deel name tussen de 35 en 40 teams (200 tot 240 kinderen) en zijn naast de Souburgse scholen, ook de scholen uit Ritthem en Middelburg-Zuid welkom. Aan het 15 jarig jubileum zal de nodige aandacht gegeven worden. Op woensdag middag 24 september starten de eerste wedstrijdjes rond 13.30 uur. Rond 16.30 zal de finale wedstrijden gespeeld worden. De kampioenen in de beide categorieën (groep 4-5 en 6-7) mogen naar de Zeeuwse Kampioenschappen. De hoofdsponsor van het schoolkorfbaltoernooi is: DELTA NV. IN IAÏAMS I Totaal overzicht sponsoren: Aannemingsbedrijf Fraanje BV; Aanne mersbedrijf Duvekot; Aannemersbedrijf KikkertAd Jan de Klérk Makelaardij; Al- bert Slinger Lederwaren; AliaVita Waste Solutions; Arkema; Autorijschool San- dee; AVA Electro; Bakkerij Steketee; Bar de Belt; Bison-Boltongroup; Bison Tours; Brasser dienstverlening; Bruijnzeels kunststof kozijnen; Bruna Souburg; Car lo's Corner; Cegelec; Chinees Restaurant Da-Xin; Coach/lntersport; De Drukwerk winkel; De Faam Woninginrichting; De Kapper; De Notariswinkei; De Rijke van der Meer verzekeringen en hypotheken; De Vriend's kaasshop; De Vrijbuiter; Delta NV; Dijkpaviljoen.'t Puntje; Dijkwel Auto Shopping Centre; Eastman Chemi cal Middelburg BV; Envosmart Technolo gies; Euro-Mit Staal BV; Fast World Computers; Floors Koi Shop; Fun on Wheels; Good Sound Showproductions; Hoveniersbedrijf Dirk Wielemaker; Hove niersbedrijf Walcheren; HUBO de Bezige Hand; Imtech; Jeans Centre; Jeans-Inn; Keukenstudio de Loof; Kojo Enginee ring; Letter Studio Lamar; Lia Bakker voetverzorgingspraktijk; Loodgietersbe- drijf Dellebeke; Loodgietersbedrijf Wal- hout; Luyten - VVZ; Medium Burgum; Melse Tweewielers; Meteo Zeeland; Olie handel Dekker; Onderhouds- en klussen bedrijf Van Damme; Paramedisch Centrum In Balans; Partners en Advies; Praxis Doet-het-zelf centrum; Qurius; Raab Karcher bouwstoffen; Rabobank Walcheren/Noord-Beveland; Rijbewijs team; Schinkel Assurantiën; Schinkel de Weerd Makelaardij; Schoonmaakbedrijf Jansma Dik; Schoonmaakbedrijf Si mons; Slagerij Ad de Jager; Slagerij Blankenburg; Slijterij Souburg; Smith kaas BV; Sporthuis Jan Jongepier; Super de Boer; Teka reclame; Terra reizen; Total Raffinaderij Nederland NV; Transport- en containerbedrijf Wielemaker; United Soft drinks BV; Van Belle Baby; Verfmarkt Boogaard; Vergo Sport; Weekkrant de Faam; ZOS Zonwering en Garagedeuren. Meer weten over spcnsor/adverteermogelijkheden bij korfbalvereniging Fortis? Mail: Fondswenring@kvfortis.nl f»£M

de Faam | 2008 | | pagina 32