Walcheren Walcheren gepromoot Nieuw wereldrecord in Zeeland? Geschiedeniszeeland.nl Maritieme objecten Schildersbedrijf Kleur Uit het Zakenhart van... dé Weekkrant De Faam Woensdag 20 augustus 2008r Pagina 20 Promotie op de beurs Bus Idee voor Walcheren Rust vinden met Tai Chi Oigong Domburg Classic De Boekenboog bestaat één jaar Programma SWM ZIERIKZEE - Arinda Lind- hout uit Poortvliet is de winnares van de tweede editie van Dat doet de deur dicht!, de geschiedenis prijsvraag van het webpor taal www.geschiedeniszee- land.nl. Zij wist welke voor deur de favoriet is van oud- monumentenschilder Toon van der Zande uit Zierikzee, namelijk het poortje aan de Grachtweg zijde bij de Noordhaven poort in Zierikzee. De op lossing was niet eenvoudig, veel inzenders dachten dat het de Nobelpoort of de Zuidhavenpoort was. Het webportaal is de toegang tot collecties van Zeeuwse erfgoedinstellingen. Arinda Lindhout uit Poortvliet won. foto: p.r. door tara de vriend WESTKAPELLE - De VW Walcheren promoot de provincie op de beurs Busidee op 4 november. De VW doet dit samen met het Polderhuis in Westkapelle, het Mu- ZEEum in Vlissingen, Zee land Attracties en het Mid delburgse Zeeuws Muse um. Zeeland wordt daarmee on der de aandacht gebracht van de verschillende bedrijven die uitstapjes organiseren en af nemen. Al eerder was er een samenwerking met de musea in Veeré. Het arrangement voor groepen is inmiddels een aantal keer geboekt. Samen met de Nederlandse Spoorwegen gaan de Zeeu wen dit najaar en in 2009 ar rangementen opzetten. De N.S. wil graag meer reizigers hebben op de Zeeuwse lijn en de VW ontvangt graag meer bezoekers. Binnenkort komt er een dagarrangement om met een voordelig treintarief en een entreekaartje voor één van de musea naar Zeeland te komen. Ook komt er een ver- blijfsarrangement met ver schillende hotel in Zoutelan- de. Hiervoor geldt hetzelfde: een aantrekkelijk treintarief en een hotelovernachting voor een leuke prijs. Op de website www.vwzee- land.nl staan diverse leuke ar rangementen: ter land, ter zee en in de Zeeuwse buitenlucht; op stap met Michiel; groot- en klein verleden; rondleiding abdijcomplex Middelburg en allerlei culinaire- en culturele wandelingen. HendrickVroomlaan in Vlis singen en is open op woens dagmiddag en op zaterdag. MIDDELBURG - Het Chi nees Gezondheidscentrum Rep Lentze begint na de zomer weer met nieuwe cur sussen Tai Chi Oigong in Middelburg en Goes. Ook dit jaar weer de cursus Taiji Bailong Ball. Dit is een nieu we Chinese bewegingsvorm die zich onderscheidt van westerse bal- en racketspor ten door vloeiende bewegin gen. Alle cursussen hebben gratis introductielessen in Goes op 26 en Middelburg op 28 augustus. Aanmelden via 0118-636054. Expositie van Margit Moehlen. foto: p.r. VLISSINGEN - Margrit Moehlen exposeert in Gale rie Hannelore Meyaard Westerfeld' aan de Hend rikstraat 8 in Vlissingen. Margrit Moehlen is een uit Hamburg afkomstige kun stenares. Haar werk bestaat uit de samenvoeging van bestaande objecten (veelal tuigage) afkomstig van ou de vaak historische zeil schepen, met klassieke olieverfschilderijen. Hier door ontstaan unieke drie dimensionale maritieme kunstwerken. Haar werk is van 24 augustus t/m 14 september te zien. De ex positie wordt door mari tiem historicus Doeke Roos geopend. Alles David Beunis, eigenaar schildersbedrijf Kleur. door marina meijers VLISSINGEN - Het cen trum van Vlissingen wordt in een nieuw jasje gesto ken, dus waarom dan ook niet de bezoekers? Dat was het idee van kunstenares Carina Dumais. En zo krij gen negen inwoners van Vlissingen én twee hondjes bij de officiële opening van winkelcentrum De Fontey- ne een complete metamor fose aangeboden door de Vlissingse middenstand. Uiteraard wordt het resul taat geshowd op de cat walk. culieren en doen twintig procent andere werkzaam heden", zegt Beunis. "In de ze regio zijn veel oude pan den. Wij bedrijven dit am bacht zoals het hoort." Hou- trotrenovatie, bladgoud aanbrengen, letters met de hand beschilderen en meer specialistisch werk. Tel: 0118-593876. Carina Dumais vond dat het na de bouw van De Fonteyne tijd .was voor een feestje. Zo ging zij bij winkeliers de reacties peilen voor het organiseren van een echte metamorfosedag. Een goede zet, want in korte tijd bo den twintig winkeliers spon taan aan om mee te doen en gratis hun kleding, knipbeur ten, brillen en schoenen be schikbaar te stellen. De deelne mers gaan dus volledig in het nieuw gestoken naar huis. Deelneemster Rebecca Kil uit Vlissingen bekent dat ze het best spannend vindt. "Ik ben opgegeven door een oud-colle ga. Ik heb al jaren hetzelfde kapsel en hoewel ik wel even wil overleggen met de kapsters van kapsalon Kis, sta ik in prin cipe overal voor open. Ook wat de kleding betreft, ben ik be nieuwd wat mij geadviseerd wordt." Rebecca wordt onder handen genomen in Schoonheidssalon Hardy, foto: jaap wolterbeek Hond Anita Schuilwerve doet samen met haar hond Pipi, een Malte zer Leeuwtje, mee aan de meta morfose. Ook zij is, zonder dat zij een flauw vermoeden had, door iemand anders opgege ven. "Mijn zus heeft mij opge geven en eerlijk gezegd was ik hier in het begin niet blij mee maar ik heb me toch over laten halen. Nu heb ik er echt hart stikke veel zin in", aldus de ze venenveertigjarige Vlissingse. "Ik heb al jaren kort blond haar, maar nu ga ik voor extensions. Ik hoop wel dat mijn haar blond blijft, want mijn man valt op blond!" lasje Ook hond Pipi wordt letterlijk in een nieuw jasje gestoken. Anita is wel enigszins nerveus voor de catwalk: "Als ik maar niet over mijn eigen hond strui kel". Het resultaat is zaterdag 23 augustus te bewonderen op de Oude Markt om 13.30 en 15.30 uur. DJ DeBard zorgt voor live muziek. Enthousiaste bezoe kers kunnen zich ter plaatse een nieuwe look aan laten me ten door de kapper. VLISSINGEN - De Boeken boog in Vlissingen bestaat één jaar. Om dit te vieren is vandaag tot en met 20 sep tember elk derde boek gratis. De Boekenboog verkoopt gebruikte boeken tegen een voordelige prijs. De op brengst is voor de Tibetaan se vluchtelingen in India. Er zijn ongeveer vijfenvijftig honderd boeken verkocht en daarmee is 6700,00 euro ver diend. De winkel is aan de SEROOSKERKE - Een vak man, dat is meesterschilder David Beunis, van Schil dersbedrijf Kleur aan de Luijksberglaan in Seroos- kerke. Het bedrijf bestaat twaalf en een half jaar. "Het is toegespitst op monumen tengebouwen, oude wonin gen en panden. Wij werken tachtig procent voor parti- DOMBURG - Voor de vijf tiende keer wordt het Sportshop Domburg Classic gehouden op het strand Noordduine in Domburg in het weekend van 30 en 31 augustus in samenwer king met O'Neill en Red Buil. Het is een internatio naal golfsurfevenement met DJ's, bands en surfers. MIDDELBURG -Het nieuwe programmaboekje van de Stichting Welzijn Middel burg is verkrijgbaar bij het cursusbureau. Hierin staat het hele aanbod van cursus sen, activiteiten en dienst verlening voor het komende seizoen. Dit boekje is gratis af te halen aan de Sint Sebas- tiaanstraat 12 in Middelburg of te bestellen via 0118- 751435. door tara de vriend VLISSINGEN - Vereni ging Winkelcentrum Vlissingen zoekt in sa menwerking met de dierenspeciaalzaak Pet's Place huis dieren die met el kaar willen trou wen. Dat kan op de groot ste huisdierenmarkt van Zeeland, die op Dierendag oktober is. Pet's Place wil een wereldrecordpoging doen om in het Guinness Book of Re cords te komen. De huisdieren mogen van dezelfde soort zijn, maar het mag ook een parkiet zijn die verliefd is op de poes. Mensen mogen zoveel mogelijk huisdieren meenemen die een soort en leeftijd van de huisdie- koppel kunnen vormen. Aan- ren via w.c.vlissingen@zeeland- melden kan voor 21 september net.nl. Meer informatie via met naam, adresgegevens, 0118-415879. Dieren kunnen met elkaar trouwen in Goes, foto: tara de vriend

de Faam | 2008 | | pagina 20