eek Laatste Eredivisie toernooi r* VE Vrijdag 15 augustus ÊLm I5augu %CHr MIDDELBURG Dichtbij Thé Lau in de Wegwijzer Krant Diner compleet' VAN 19.00 TOT 24.00 UUR 50% korting op de menuprijs Theaterconcert Van Mahler tot Brahms in Veere Huwelijksoorlog in bunkerlandschap dé Weekkrant De Faam Traditie als basis uoor modern genieten idé EVEN. BUREAU "Z.W.-NED." 0113-220107 Landlust Zomertour Jan Vayne in Vlissingen Woensdag 13 augustus 2008 - Pagina 34 Nieuwdorp, T 0113 61 25 89, www.landlust.nl bruiloften en partijen a la carte lunchen en dineren zakelijke bijeenkomsten WeoeNeR Huis-aan-huisMedia Het laatste Eredivisie toernooi voor het Ne derlandse Kampioen schap wordt door de mannen gespeeld in het Zeeuwse land. De mannen hadden vorige week in Vrouwenpolder een weekend rust en ko men in actie van 16 en 17 augustus in Vlissingen. Vlis- singen staat dit jaar voor het eerst op de kaart en is de laatste stop van het Vi sion Rondje Walcheren. Zaterdag 16 augustus tre den er 16 herenteams aan om deel te nemen aan de Vision Eredivisie Vlissin gen. Op zaterdag wordt er gestreden om een plaats bij de finales op zondag 17 au gustus. Er wordt gestreden om een prijzenpot van maar liefst €1.000 en om plaatsing op de Nederland se Kampioenschappen, die vanaf donderdag 28 augus tus gespeeld worden in Scheveningen. Timko Lokerse en Bart Bol- sterlee zijn een van de 16 deelnemende teams. De mannen hebben het afge lopen jaar ontzettend goed Timko Lokerse en Bart Bolsterlee zijn een van de zestien deelnemende teams. foto ronald mooiman gepresteerd. In Schevenin gen behaalden zij drie we ken geleden nog knap een eerste plaats. De Zeeuw Timko Lokerse en zijn be- achpartner gaan er alles aan doen om op dit laatste 'thuis'-toernooi in Zeeland hun fans te laten zien dat het niet een eenmalige overwinning was. Het wordt een zware strijd in dit laatste weekend, want de concurrentie is weer erg groot. Vlissingen is het laatste, na tionale toernooi waar alle Eredivisie teams punten kunnen halen voor het NK. Nog eenmaal moeten de teams laten zien wie er wer kelijk tot de top van' de Ere divisie behoren. De finales van de Jiba-Eredivisie wor den op zondag 17 augustus gespeeld vanaf 13.00 uur. Om kans te maken op de Ji- ba reischeque van €100,- moet de volgende vraag be antwoord worden. De juis te reclameslogan van eredi visie sponsor Jiba is: Jiba. Meer info hierover is te vin den op www.jiba.nl. U kunt het antwoord sturen naar red.faam@whm.wegener.nl. bruiloften en partijen, la carte lunchen en dineren, zakelijke bijeenkomsten T 0113 61 25 89, Nieuwdorp, www.landlust.nl Iedere zaterdag van 18.30 - 23.00 uur een all-in arrangement, inclusief 4-gangenbuffet, drankenbuffet en live muziek voor 39,50 per couvert VLISSINGEN - Organist Martin Mans en pianist lan Vayne zijn met hun jaarlijkse zomertour wederom in Zeeland te bewonde ren. Het klavierduo staat maandag 18 augustus in de St Jacobs- kerk in Vlissingen. Aanvang: 20.00 uur. www.sintjacobskerk.nl. De zanger Thé Lau treedt op in de Wegwijzer met zijn theater concert Solissimo. foto: michel vuulsteke nu elke 2persoon NIEUW EN STJOOSLAND - De voormalige zanger van de Scene Thé Lau staat za terdag 13 september met zijn theaterconcert Solissi mo in het intieme Theater De Wegwijzer in Nieuw en St Joosland. De kaartver koop is inmiddels van start gegaan. Na de stop met zijn rockband The Scene, toerde Thé Lau de laatste tien jaar met verschil lende bezettingen langs de theaters en festivals van Neder land en Vlaanderen gevolgd VEERE - Het Nederlands Piano kwartet speelt zondag 17 augus tus in de Grote Kerk in Veere werk van Mahler en Brahms met medewerking van cellist Dmitri Ferschtman. Het en semble specialiseert zich vooral in de klassieke en romantische periodes, maar heeft ook mo derner werk op het repertoire staan. De bezetting bestaat uit Jeannette Koekkoek (piano), Ronald Hoogeveen (viool), Francien Schatborn (altviool) en Dmitri Ferschtman (cello). Aanvang: 15.30 uur. Kaartverkoop: 0900-3300033 en www.theaterverkoopzeeland.nl door de langverwachte revival- tournee met The Scene. Daarna volgde het soloprogramma So lissimo. Het leerde hem de meerwaarde van een dergelijke voorstelling. De intimiteit vormt een krachtig bindmiddel tussen zanger en publiek. De set bevat songs, begeleid op gi taar, maar ook gedeclameerd of a capella. Proza en achter grondverhalen zijn een ander, nieuw element. "Naakte' Thé Lau bereikt in zijn eentje grote intensiteit" schreef het Noord hollands Dagblad. Aanvang: 20.30 uur. Entree: 16,00 euro. Kaartverkoop: www.theaterdewegwijzer.nl. De Mit MIDDELBURG - Vijfjaar ge leden won Marike Jager de Grote Prijs van Nederland in de categorie singer/songwri ter. Vorig jaar brak ze defini tief door met een overtui gend concert op Lowlands. Met haar repertoire, geïnspi reerd door het werk van Carole King Joni Mitchell en The Beat les, is Marike Jager woensdag 3 september te zien op het Abdij plein in Middelburg tijdens het Zeeland Nazomerfestival. De in Leusden opgegroeide Marike leerde gitaarspelen tijdens het reizen. Zo trok als backpacker door Australië, Nieuw Zeeland en Azië en schreef uiteindelijk in Zuid Amerika haar eerste liedje Lizzy. Temg in het land loopt ze gewapend met gitaarkoffer en inhoud een open podium op in Maastricht en wint daarmee tot haar eigen verbazing het Stu denten Songfestival Maastricht. De eerste prijzen van de Sky Ra dio Talentenjacht, de Demopoll van Studio Brussel en in 2003 De Grote Prijs van Nederland vol gen in een rap tempo daarna. "De teksten zijn recht uit het hart, grappig en ontwapenend, ze weet herkenbaarheid te com bineren met creativiteit en origi naliteit. En een goeie stem. En goede songs. Meer moet dat niet zijn" schrijft de jury van de Grote Prijs van Nederland in het rap port. Haar debuutalbum The Beauty Around werd door Pop magazine OOR geprezen als "Een heel verrassend en overtui gend album". "Een absoluut droomdebuut!" schrijft ook Mu- sicMaker en Heaven zegt: "Mari ke Jager overstijgt haar genera tiegenoten". De singles Lizzy en Fling Flack Toodah worden al snel opgepikt door diverse lan delijke radiozenders. In 2007 wint Jager de Essent Award. Mo menteel is Jager druk bezig met haar tweede album. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5 euro, inclu sief twee consumpties. Voor kaarten en informatie over het nazomerfestival: www.nazo- merfestival.nl en 0900-3300033. Landlustweg 1 KOUDEKERKE - Een van de theatervoorstellingen op lo catie tijdens het Zeeland Na zomer festival is Dodendans, een huwelijksoorlog in een bunkerlandschap nabij Kou- dekerke. De première is don derdag 28 augustus om 20.00 uur. Dodendans is de bekroning van vijfentwintig jaar huwelijksellende die Ed gar en Alice tegenover de buitenwereld zullen vieren als hun zilveren bruiloft. De le- gerkapitein en de voormalige actrice geven elkaar de schuld van hun mislukte car rière en verloren leven en gaan elkaar te lijf met woor den als gifpijlen. Na drie mis lukte huwelijken schreef de Zweedse auteur August Str- indberg het toneelstuk Do dendans. Een taboedoorbre kende tekst, waarin hij gena deloos afrekent met het hu welijk, hoeksteen van de sa menleving en symbool voor burgerlijk fatsoen. Het meer dan honderd jaar oude stuk is nog altijd actueel. Strindberg isoleert dit koppel van de bui tenwereld bij een quarantai nestation aan de kust. Afge sloten van alie sociale con tacten is hun leven een hel en gevangenis. Voor overige speeldata en kaartverkoop: 0900-3300033 en www.na- zomerfestival.nl.

de Faam | 2008 | | pagina 34