Bij uw Escura Apotheek MEDICIJNGEBRUIK m Beroemd in Praag A i Escura Apotheek zorgt ervoor. Officiële Mededelingen Aandacht voer uw eScura milieu dé Weekkrant De Faam Vraag ons apotheekteam naar de gratis leesloep: hulpmiddel bij het lezen van uw etiket. Concert in praag van de Provincie Zeeland Provincie Zeeland nformatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Woensdag 6 augustus 2008 - Pagina 13 nuuu iccrv Escura Apotheek Walcheren Middelburgsestraat 94, 4371 EV Koudekerke, Tel: 0118 - 552 900 www.escuraapotheekwalcheren.nl Escura Apotheek Van de Sande Badhuisstraat 30-36, 4381 LT Vlissingen, Tel: 0118 - 412 066 www.apotheekvandesande.nl DOOR JOSIE KNEEPKENS MIDDELBURG - Stra lende koppies en en thousiaste verhalen. Coenraad Marinissen, Dorrit Smit en Anya Marinissen uit Middel burg, alle drie lid van Het Zeeuws Jeugdor kest, zijn net terug uit Praag en vertellen hon derduit. De jonge ta lenten gaven een week lang concerten tijdens een Internationaal muziekfestival in de Tsjechische hoofdstad. "Het was net of we wereld beroemd waren daar" zegt de vijftienjarige violiste Dorrit Smit. "Mensen kwa men na afloop van een concert naar ons toe en vroegen of we op tournee waren". "En of we al een cd hebben!" roept de twaalfja rige Coenraad er trots ach teraan. Het doel van de reis 'was vooral samen muziek maken. "Dat is zeer gelukt" zegt mevrouw Marinissen, bestuurslid van het orkest. "Behalve drie concerten, werden we uitgenodigd op allerlei feesten waar spon taan vioolkoffers openge trokken werden". Ook in de gang van het hotel werd re gelmatig samen geïmpro viseerd. "Dat vonden-lang niet alle gasten leuk" grin nikt Dorrit. De concerten waren in de openlucht. "In de volle zon van wel zesen dertig graden!" zegt Coen raad. "En wespen!" vult Dorrit hem bij. "Dat was wel moeilijk concentre ren". Ook hebben ze wat gevaren doorstaan voor een concert in een piepk lein dorpje. Daarvoor moesten ze in een dubbel dekker over gevaarlijke smalle weggetjes met haar speldbochten. Eenmaal aangekomen bleek het de dodemanstrip waard. In het dorpje tegen de heuvels speelde het orkest onder prachtige arcadebogen. "De akoestiek, de plek, het publiek, het was allemaal zo prachtig. Het was net of het orkest boven zichzelf uitsteeg" verteld Marinis sen. "Het was het beste concert ooit". Een interna tionale jury die bij alle con certen aanwezig was, prees de jonge talenten en liet weten dat ze met kop en schouders boven de rest uitstaken. Besluit accepteren melding Schelde Marinebouw B.V. en Scheldepoort B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de melding Wet milieubeheer van Schelde Marine- bouw B.V. en Scheldepoort B.V.. De melding heeft betrekking op het ver lengen van Assemblagehal II met 120 meter binnen de inrichting aan de Ritthemsestraat 500 te Ritthem. Het besluit en de melding kunnen wor den ingezien tot en met 10 september 2008: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 8.00- 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 uur en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 1.0 september 2008 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Post bus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben in gediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. P. Beijaard (tel. (0118) 631071). Vergunning voor Thermphos International B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Thermphos Internatio nal B.V. te Vlissingen een vergunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu ver leend voor de Phosphoric Acid Phosphate Plant (PA&PP). De PA&PP omvat de natzuurreinigingsfabriek, de (fosfor)zuurfabrieken en de zoutfa brieken met bijbehorende installaties, werkplaatsen en opslagen. De inrich ting is gelegen op haventerrein 9890 te Vlissingen-Oost. In de vergunning zijn een aantal wijzigingen aange bracht ten opzichte van het ontwerp. De vergunning ligt van 7 augustus 2008 tot en met 17 september 2008 ter inzage bij: - de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8.00- 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren en; - het stadhuis van de gemeente Vlis singen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend over de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp- vergunning, belanghebbenden die zienswijzen hebben over wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van de ontwerp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp- vergunning kunnen tot en met 18 september 2008 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA's Gra- venhage. De vergunning wordt op 19 september 2008 van kracht, tenzij overeenkom stig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot PM. Witkam, tel. (0118) 631749. Vergunning voor Maral B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Maral B.V. een vergun ning Wet milieubeheer met voorschrif ten ter bescherming van het milieu verleend voor het in werking hebben van een flessendoppenrecyclingbe- drijf. Maral B.V. is gelegen aan de Kleverkerkseweg 77a te Middelburg. De vergunning ligt van 7 augustus 2008 tot en met 17 september 2008 ter inzage bij: - de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren en; - de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en hand having, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8.00-15.30 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-675000) op donderdagavond. Belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend over de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp- vergunning en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 18 september 2008 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Grpven- hage. De vergunning wordt op 19 september 2008 van kracht, tenzij overeenkom stig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot E. de Smidt, tel. (0118) 631986. Melding BUS-sanering Oude Veerseweg 114 te Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 28 juli 2008 een 'Melding BUS-sanering' op grond van artikel 6 Besluit uniforme saneringen ontvan gen voor de sanering op de locatie Oude Veerseweg 114 te Middelburg. Tegen de melding of een mededeling van gedeputeerde staten naar aanlei ding van de melding kan door belang hebbenden geen bezwaar of beroep worden aangetekend. Wel is er de mogelijkheid om gedeputeerde staten er op te wijzen dat de verontreiniging of de voorgenomen sanering niet vol doet aan de eisen van het Besluit unk forme saneringen. Voor het inzien, mondelinge toe lichting en kopieën van de 'Melding BUS-sanering' kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer (tel. 0118- 631924). Het is net alsof je in Praag wereldberoemd bent. FOTO: P.R.

de Faam | 2008 | | pagina 13