Danceparade trekt door Middelburg Folklore op het Abdijplein Spetterende zomeractiviteiten in wijken Zaterdagmarkt en waren markt naar Damplein dé Weekkrant De Faam Woensdag 23 juli 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Op zaterdag 26 juli is de binnenstad toneel van de Danceparade en Cityparty. Vijftien wagens trekken 's middags stapvoets door het centrum. Aansluitend is er op het Hof van Tange een Cityparty. De danceparade is van 14.00 tot 16.30 uur. De route is: Damplein-zuidzijde Korte Delft Lange Delft Markt Pottenmarkt Langeviele Achter de Houttuinen Seisdam Herengracht (tot Volderijlaagte) Stadhuisstraat Lange Noordstraat Markt (met 'feest- stop')/ Pottenmarkt Langeviele Achter de Houttuinen. Op de Markt is van 12.00 tot 19.00 uur muziek te horen. Wie van kunst houdt, kan terecht op Plein 1940. Daar is van 12.00 tot 18.00 uur het kunstplein 'Creative Garden' te bezoeken. Cityparty De Cityparty op het Hof van Tange is van 16.00 tot 23.30 uur. Toegang tot het feestterrein is alleen mogelijk met een entree- kaart. Maatregelen Voor een goed en veilig verloop van de dag worden maatregelen genomen. De straten op de start locatie en op de route van de parade zijn kort afgesloten voor verkeer. Het parkeergedeelte van Plein 1940 is vanwege opbouw- tijd al afgesloten vanaf vrijdag avond 25 juli om 18.00 uur. Het parkeerterrein Hof van Tange is vanwege opbouwen, de cityparty en opruimen afgesloten van donderdagavond 19 juli tot maandag 23 juli om 12.00 uur. Het fietspad en tunneltje bij het Langevielebolwerk en Baanstraat is tussen 16.00 en 24.00 uur afgesloten voor (brom)fiets- verkeer. Op de Walensingel, ter hoogte van het .Hof van Tange geldt een snelheidsbeperking van 30 kilometer per uur. Kijk voor het programma op www.danceparademiddelburg.nl Genieten van ringrijders in actie. Dat kon vorige week donderdag op en rond het Abdijplein tijdens de eerste folkloristische dag. Donderdag 14 augustus vindt de tweede plaats. Dan strijden de ringrijders op het Molenwater. Foto: Jan Koole Deze zomervakantie zijn de projectmedewerkers van 'Middelburg in Beweging' actief met spetteren de zomeractiviteiten in vijf verschillende Middelburgse wijken. Met deze activiteiten kan jeugd van 4-14 jaar ook in de 'inactieve' zomerperiode aan sport- en spelactiviteiten deelnemen. De zomeractiviteiten zijn op maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 13.00 - 16.00 uur in de wijken Magistraatwijk, Dauwendaele, Stromenwijk, Nieuw-Middelburg en Klarenbeek. Hieronder het programma. schuin gedrukt staan de zomeractiviteiten (tussen haakjes) staat de binnenlocatie bij slecht weer Week 31 (28 juli - 1 augustus 2008) Klauterbaan, zwembad, streetdance en verschillende sportmaterialen Maandag 28 juli Middelburg-Zuid, grasveld 'Spinhuisweg (gymzaal 'Palet') Dinsdag 29 juli Dauwendaele, grasveld 'de drie heuvels' (gymzaal bij 'de Vossenburch') Woensdag 30 juli Nieuw-Middelburg, grasveld 'Koepoortlaan' (gymzaal 'Rotterdamse Kaai') Donderdag 31 juli Stromenwijk, grasveld 'Rijnstraat' (gymzaal 'Baarsjesstraat') Vrijdag 1 augustus Klarenbeek, grasveld 'Generaal Hakewill Smithlaan' (gymzaal 'Gen. H. Smithlaan') Week 33 (11 - 15 augustus 2008) Voorronde Zeeuws-Kampioenschap Panna-knock-out, panna-kooi en een voetbalboarding Maandag 11 augustus Dinsdag 12 augustus Woensdag 13 augustus Donderdag 14 augustus Vrijdag 15 augustus Middelburg-Zuid, grasveld 'Spinhuisweg (gymzaal 'Palet') Dauwendaele, grasveld 'de drie heuvels' (gymzaal bij 'de Vossenburch') Nieuw-Middelburg, grasveld 'Koepoortlaan' (gymzaal 'Rotterdamse Kaai') Stromenwijk, grasveld 'Rijnstraat' (gymzaal 'Baarsjesstraat') Klarenbeek, grasveld 'Generaal Hakewill Smithlaan' (gymzaal 'Gen. H. Smithlaan') Zeeuws kampioenschap Panna In week 33 (11 15 augustus) staan iedere middag van 13.00 - 16.00 uur in de Magistraatwijk, Dauwendaele, Stromenwijk, Nieuw-Middelburg en Klarenbeek de voorrondes voor het Zeeuws Kampioenschap Panna-Knock-Out op het programma. Vanuit iedere wijk kunnen kinderen in verschillende leeftijdscategorieën zich plaatsen voor het Zeeuws Kampioenschap Panna-Knock-Out. Dit Zeeuws Kampioenschap Panna-Knock-Out is op woensdag 20 augustus 2008 van 14.00 - 17.00 uur in sporthal 'de Stenge' in Heinkenszand. Contactpersonen Voor meer informatie kunt u bellen met de sportbuurtmedewerkers van de gemeente Middelburg: Christiaan Boon (67 57 61) en Patriek de Guchteneire (67 57 97). De bestrating van de parkeervak ken en de trottoirtegels van de Hooge Meestraat en Rusten burgstraat liggen scheef. Gemeente Middelburg en een leerlingenploeg van Infra Zeeland gaat de stenen herleggen. Het werk begint op 11 augustus in de Hooge Meestraat. Acht weken later liggen de straten er weer netjes bij. Moerland Ook de bestrating van Moerland wordt in de eerste week van sep tember aangepakt. De klus is in de tweede week van oktober klaar. Voor meer informatie over de werkzaamheden kunt u contact opnemen met Joost Gabriëlse van de gemeente, telefoon 67 53 33. Van vrijdag 1 tot en met donder dag 7 augustus is het kermis op Plein 1940 en de Markt. Daarom verhuizen de zaterdagmarkt van 2 augustus en de donderdagmarkt van 7 augustus naar het Damplein. Foto: Mieke Wijnen

de Faam | 2008 | | pagina 9