eek Krant Klik en win ore„ Skuzzie.nl Win één van de 10 festi Dance Parade Middelburg arrangementen! 10X Winnen! Creatmteit NIEUWS AUTO SPORT Schrijf mee aan dé Weekkrant Homeopathie dé Weekkrant De Faam Schrijven is onder veel jongeren populair Genres Panel Bands en artiesten gezocht Succesvolle kilometerzones dé Weekkrant MEER WETEN?WWW.DEWEEKKRANT.NL fdé WONEN "WERKEN overnachting n festivaltickets Hét vrouwenmagazine! Doe mee en maak kans °P een leuk 'v'ervvenarrangemen t Vraag het Marja Smile! Heel veel jurken Uit eten! Woensdag 23 juli 2008 - Pagina 38 Creatieve jongeren door inge cauouw MIDDELBURG - Schrijven is populair onder jongeren. Bijna de helft van de jongeren schrijft in zijn vrije tijd. Vooral omdat ze het leuk vinden. Jongeren die schrijven worden door anderen gezien als interessant. Creatief schrijven heeft een goed imago. Dit blijkt uit het onderzoek 'Jon geren schrijven, creatief schrij ven tussen 12 en 18 jaar' van de Nationale Jeugdraad. Het on derzoek is uitgevoerd in op dracht van Kunstfactor Schrij- ven. Schrijver Khalid Boudou, bekend van Schnitzelparadijs, nam onlangs het rapport in ontvangst: "We moeten jonge ren op een andere manier be naderen, zoals ook het onder zoek laat zien. Koppel schrijven aan andere disciplines zoals muziek en film. Dan kom je dichterbij hun eigen wereld en gevoelens. Er gaat zoveel in ze om. Ze kunnen prachtige ver halen maken." Jongeren die sclirijven, het is een positieve ontwikkeling. Dat hebben ze ook bij de PZC ingezien. De ne gentienjarige student commu nicatie aan de Hogeschool Zee land, Kim van Zweeden, schrijft, net als twee andere jon geren, in de maanden juli en augustus voor de zomerkrant van de PZC. "Als je voor zo'n grote krant mag schrijven, is dat natuurlijk ontzettend leuk. Op MIDDELBURG - De favorie te genres om over te schrij ven van jongeren zijn aller eerst de brief (36%) en het dagboek (36%). Bij de literai re genres staan gedichten (33%), korte verhalen (27%) en songteksten (29%) bo venaan. Meer dan de helft van de jonge schrijvers schrijft over zijn gevoelens, over zichzelf, vrienden of be kenden en het dagelijks le ven. Inspiratie hiervoor ha len ze uit hun emoties, dage lijkse gebeurtenissen en hun fantasie. Ook wisselen jon geren graag ideeën en tek sten uit met vrienden uit hun eigen leeftijdsgroep. Wanneer ze zouden mogen samenwerken met profes sionals zouden zij dit het liefst met zangers of bands doen. het gebied van taalvaardigheid en samenstellen van berichten, leer ik heel wat bij." Christian Kwakkelaar (24) geeft leiding aan zes schrijvende jongeren en één adjunct-hoofdredacteur die namens het Jongerenpersbu- reau van de Provincie Zeeland in Middelburg dagelijks de web site jouwzeeland.nl voorzien van boeiende artikelen. "De jongeren hebben echt talent, daarbij weten ze als geen ander Bij veel jongeren is schrijven een populaire bezigheid geworden, ook Zeeuwse jongeren doen dit graag, foto: izaak verkeste. wat er speelt onder jongeren. Ook om de taalverloedering te gen te gaan, blijft het belangrijk dat jongeren in de pen krui pen", aldus Christian. Eén van de leden van het Jongeren pers bureau, Silvan Licher (17), vindt het belangrijk dat jongeren maatschappelijk actief zijn: "Als journalist kom je op plekken waar je normaal gesproken nooit komt en je betekent daad werkelijk iets voor de maat schappij." Dat Tanja Hannewijk voor het Jongerenpersbureau schrijft is bijzonder. Ga er maar aanstaan: een gescheiden drieëntwintigjarige moeder, die de opleiding communicatie volgt aan de HZ. Levenservaring heeft ze wel. Ze schrijft het alle maal op. "Sinds enige tijd ben ik een boek aan het schrijven over mijn leven. Voordat ik ga afstu deren, hoop ik een uitgever te vinden voor mijn boek." MIDDELBURG - De natio nale Jeugdraad vraagt regel matig de mening van het Jeugdraadpanel, een groep van 1000 scholieren uit het onderwijs. De onderzoeks resultaten zijn te downlo aden via de website: www.jeugdraad.nl. WILHELMINADORP - Café restaurant Het Loze Vissertje uit Wilhelminadorp zoekt bands en artiesten. Zij stel len vanaf oktober elke laatste vrijdag van de maand hun zaal gratis beschikbaar om voor publiek op te treden. De bands moeten wel zelf een PA installatie en instrumen ten meenemen. De optre dens beginnen om 21.00 uur en de entree is gratis. Het eerste concert is al vergeven op vrijdag 31 oktober, dan speelt de band Tubes for granted. Andere data zijn vrijdag 28 november, 30 ja nuari, 27 februari, 27 maart en 24 april. Bands die inte resse hebben kunnen een mail sturen naar info@hetlo- zevissertje.nl Informatie: www.hetlozevissertje.nl. WISSENKERKE - De ver keerspolitie heeft in samen werking met de gemeente Noord-Beveland een jaar ge leden het project Subjectieve Verkeersonveiligheid opge start. De gemeente is toen begonnen met het gefaseerd invoeren van 30 kilometer zones in alle dorpen. Toch klaagde bewoners nog steeds over hoge snelheden in deze gebieden. Gezien het aantal klachten en de aard daarvan, is de situatie aange pakt en met succes. Uit de eindmeting is gebleken dat de snelheden boven de 40 ki lometer per uur in de 30 kilo meterzones van 50 procent is teruggebracht naar onge veer 10 procent. weGeNeR Huis-aan-huisMedia Word ook journalist en schrijf mee met de redacteuren van dé Weekkrant op www.deweekkrant.nl. Onze lezers weten immers het beste wat er leeft in hun buurt. Maar wat is nieuws nu eigen lijk? Nieuws is datgene wat mensen nieuwsgierig maakt. Zo schrijft websitebezoeker theoxwim uit Nijmegen over de Nijmeegse Vier daagse en geeft bezoeker mmschouwink uit Den Haag zijn of haar mening over betaald parkeren in het Valkenboskwartier in Den Haag. Wilt u ook uw ervaringen delen of uw mening geven? Maak dan eerst een gratis account aan en plaats uw artikelen, foto's en video's op de website. Voor het 8e achtereenvolgende jaar wordt Middelburg het middelpunt van de Nederlandse dancewereld. Op zaterdag 26 juli is de Zeeuwse hoofdstad In de ban van de Dance Parade en van de internationaal zeer populaire DJ's. Wat te denken van DJ Jean, Chuckle. Marco V. en Rtv ger Martinez? Maak dit geweldige feest ook mee! Dé Weekkrant geeft in samenwerking met Zeeland Festivals 10 arrangementen weg. In clusief overnachting met ontbijt en tickets voor de Hof van Tange. Ga snei naar www.deweekkraot.nl/actie Word gratis lid van Skuzzie.nl! Als lid profiteer je van de volgende voordelen: Praat mee op het forum Reageer op artikelen Plaats jouw tips op Skuzzie.nl Win leuke prijzen voor twee! Het woord homeopathie is een sa menvoeging van de twee Griekse woorden homoios (gelijksoortig) en pathos (lijden). Dit verwijst naar een therapievorm. Marja is Idassiek ho- meopaat en heeft een eigen prak tijk. Wekelijks informeert zij je over wat homeopathie in het dagelijks leven voor je kan betekenen. Ook vertelt zij over haar ervaringen uit de praktijk. Meer weten? Vraag het Marja! Een stralend wit gebit doet veel! Er zijn verschillende manieren om die fameuze sterrenglimlach te berei ken. Je kunt een (milde) whitening tandpasta gebruiken, maar ook kie zen voor de 'duurdere' methodes als bleken of facings. Een mooie mond maak je helemaal af met wat gloss of lipstick. Meer info en handige tips vind je de ze week op Skuzzie.nl. Stad en land aan het afstruinen op zoek naar de perfecte jurk? Stop je zoektocht en ga direct naar Dress- Mania in Amsterdam! In dit walhal la voor de jurkenliefhebster vind je jurken voor elke gelegenheid en stemming. En of je nu een grote of kleine portemonnee hebt, iedereen kan er terecht: de prijzen liggen tus sen de 60 en 2000 euro. Meer mode weetjes? vvww.skuzzie.nl/jouw-lijf/homeopathie www.skuzzie.nl/jouw-lijf/beauty www.skuzzie.nl/mode/trends Wekelijks zet Skuzzie.nl leuke res taurantjes voor je op een rij. Heb je dus even geen eetinspiratie, neem hier dan eèns een kijkje! Altijd al willen dineren in het don ker? Bij C-taste eet je op de tast. Eten in een kas? Ook dat kan! Deze en meer bijzondere eetgelegenhe- den vind je in de rubriek leuke links. www.skuzzie.nl/leuke links/restaurants

de Faam | 2008 | | pagina 38