Schilderijen over het Zeeuwse landschap Politie(geweld) of niet? eek Concert Volksmuziek in de Alpen Krant Feel Good Friday Zeeuwse mosseCen MedCiterraanse mosseCen MÉDITERRANEO 15,50 Ter Reede dé Weekkrant De Faam Klankconcert Een zee van klank RESTAURANT 16,50 rdé Woensdag 23 juli 2008 - Pagina 31 hoven in de Pianist Ronals Brautigam geeft aanstaande zondag een concert in de Grote Kerk in Veere. Hij speelt dan diverse sonates van Beethoven, foto: marco borggreve MIDDELBURG - De expositie aan de waterkant met schilde rijen van de Middelburgse Elly Brinkman is tot en met 6 sep tember te zien in het Zeeuws Documentatiecentrum van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Elly Brinkman (1939) is op latere leeftijd begonnen met te kenen err schilderen. Vooral schilderen is een ware passie geworden. De Utrechtse beeld houwer Amiran Djanasvili sti muleerde haar met zijn advie zen om op de ingeslagen weg voort te gaan. Zij heeft in de loop der jaren een eigen, her kenbare stijl ontwikkeld. Het fi guratieve gaat vaak soepel over in het non-figuratieve. Op deze manier bouwt zij haar eigen we reld op, die soms afwijkt van het gangbare. Beelden worden te ruggebracht tot hun meest es sentiële vormen en roepen daarmee een bepaalde sfeer op. Brinkman schildert hoofdzake lijk met acrylverf. Haar onder werpskeuze varieert van een bloemkool tot een zeegezicht. Vooral de zee en paalhoofden zijn terugkerende thema's. Haar eerste zelfstandige exposi tie had zij in 2003-2004 in de Sanguin Bloedbank in Middel burg. De expositie Aan de wa terkant is het resultaat van haar zwerftochten door het Zeeuwse land. Meer informatie: www.ze- bi.nl. VLISSINGEN - Onlangs sloeg een regionaal dag blad in Zeeland alarm over politiegeweld. Districts chef Walcheren, johan Kasse, spreekt in de digita le nieuwsbrief van de poli tie Zeeland van 19 juli te gen dat dit voorkomt. Hij stelt dat kranten vaak nog al eenzijdig verslag doen en dat daardoor een ver keerde indruk over politie optredens ontstaat. Aanleiding voor het artikel over politiegeweld waren vol gens Kasse enkele incidenten waarbij Zeeuwse politiemen sen waren betrokken. In ver band hiermee had een verslag gever enkele Zeeuwse advoca ten benaderd met de vraag hoe erg het nu toch wel gesteld was met het geweld door Zeeuwse dienders. Een lid van de Zeeuwse balie gaf als ant woord dat het hem ook was opgevallen dat de politie nogal eens te snel naar het gewelds middel grijpt en dat dit voor hem reden was om het in zijn geregelde overleg met de pre sident van rechtbank op de agenda te zetten. Kasse vindt dat er juist al verschillende ja ren sprake is van een daling van de criminaliteit. Helaas geldt dit niet voor geweldscri minaliteit, zo schrijft hij in zijn nieuwsbrief. Steeds vaker richt dit geweld, met of zonder wa pens, zich ook tegen publieke dienstverleners zoals ambu lancepersoneel, brandweer mensen, medewerkers van so ciale diensten en natuurlijk ook politiemensen. De mon digheid van veel burgers slaat geregeld door in ongeremde grofheid en hardhandigheid. Politiemensen worden daar, als handhavers van de open bare orde, onevenredig vaak mee geconfronteerd. Lezers van De Faam kunnen regeren als zij iets over politie optredens kwijt willen: red.Faam@whm.wegener.nl of via de website www.deweek- krant.nl. VLISSINGEN - Aanstaande vrijdag 25 juli is het weer zover: Feel Good Friday. Een avond van gezellig bijkletsen met vrien den, een drankje drinken met collega's of een dansje wagen op de dansvloer. Feel Good Friday is elke laatste vrijdag van de maand in het Arsenaalcafé in Vlissingen. Het is van 22:00 tot 02:00 uur. In een relaxte sfeer en in een stijlvolle omgeving ga je op in de klanken van heerlijke funky house, disco, latin en clas sics. Een perfecte start van het weekend. Entree is 5 euro. SEROOSKERKE - In verenigingsgebouw de Zandput in Serooskerke is zaterdag 26 juli van 19.30 tot 22.00 uur een concert met klankscha len, gongen, trommels, bellen en zang. Deelna me is 10 euro en aanmelden kan via 0118- 591796. met frietsaCacCe en 3 soorten saus in 'UapoCitanasaus met friet, saCacCe en 3 soorten saus Vlasmarkt 17-19 - Middelburg 0118-634100 WGGGNGR Huis-aan-huisMedia VLISSINGEN - De gitarist Igor Presnyakov bespeelt de tradi tionele Russische zevensnarige gitaar op zondag 27 juli in Ter Reede in Vlissingen. Hij brengt muziek uit alle windstreken. Muziekstijlen als jazz, klassiek, fusion, flamenco, bossa nova en pop, zijn geen geheimen voor Igor. De gitaar die hij bespeelt is speciaal voor hem gemaakt door de Zeeuwse gitaarbouwer Sjak Zwier uit Vlissingen. In 2002 won Igor De Grote Prijs van Nederland. Het concert is georganiseerd door de Stichting Werkt voor Ouderen. Het con cert begint om 14.30 uur. De toegang is gratis. Info: www.werktvoorouderen.nl. 6-daagse More Inclusive Alpenlandische Musikherbst, €425,- p.p. Wegens overdonderend succes dit jaar opnieuw: met Pharos Reizen van ANWB naar de Alpenlandi sche Musikherbst! Genie ten van natuur en muziek van hoog niveau. Tijdens deze vakantie zult u ervaren wat muziek in de bergen te weeg kan brengen. En bui ten het muziekprogramma om heeft u alle tijd om dit schitterende stukje Oosten rijk te ontdekken! Eén ding is zeker: dit is Tirol op zijn aller-gezelligst! Uw verblijf U verblijft in een comforta bele tweepersoonskamer in het traditionele familieho tel Kitzbühler Alpen of in het in traditionele stijl ge bouwde Hotel Gasthof Neuwirt. Beide hotels lig gen in het plaatsje Obemdorf. Inbegrepen -5x overnachting inclusief ontbijtbuffet: De absolute sterren van het genre komen samen in Ellmau, één van de mooiste dorpen van Tirol. Prijzen Tweepersoonskamer Eenpersoonskamer 23-09 - 28-09 30-09 - 05-10 425,00 425,00 475,00 475,00 Prijzen in p.p. per arrangement. Niet inbegrepen: reserveringskosten, kosten calamiteitenfonds. Op www.pharosreizen.nl/weekkrant vindt u uitgebreide informatie over hotels en programma. -5x diner; -4x entree in de feesttent in Ellmau: -4x transfer van hotel naar feesttent en terug: -lx tocht met de Hartkaiserbahn; -lx'Frühshoppen' incl. drankjes en hapjes; - lx toegang tot de boerenmarkt in Ellmau. Info Reserveringen: pharosreizen.nl/weekkrant of via 0900-3656565 (20 cpm) of via uwANWB-win- kel met zoek boekcode 14650.

de Faam | 2008 | | pagina 31