Als we maar aan 't werk gaan! dé Weekkrant De Faam Woensdag 23 juli 2008 - Pagina 27 Vervolg van pagina 26 stemmingsplan, maar die niet val len onder de ontheffingsmogelijk heid, is een herziening van het be stemmingsplan mogeli|K. - De tijd die een bestemmingsplanpro cedure in beslag neemt wordt korter. De goedkeuring van de provincie is niet langer nodig. Dat scheelt in ieder geval maanden. Een bestem mingsplanprocedure duurt met de voorbereiding erbij gemiddeld toch nog wel één tot anderhalf jaar. - Maakt de gemeente kosten voor uw bouwplan (dat afwijkt van het bestemmingsplan) dan moet de gemeente aeze kosten volgens de nieuwe wet bij u in rekening bren gen. Dat kunnen kosten zijn voor aanpassing van het bestemmings plan, maar ook kosten voor de aan leg van riolering of straatverlich ting. Voordat het bestemmingsplan in procedure gaat maken we met u afspraken over deze kosten. Deze worden in een overeenkomst vast gelegd, zodat iedereen weet waar aan nij toe is. Is er geen overeen komst dan moet de gemeente een exploitatieplan vaststellen en de kosten via een voorwaarde aan de bouwvergunning op u verhalen. Als u voor 1 juli een bouwaanvraag of een vrijstel li ngsverzoek heeft inge diend dan geldt de oude regeling. Met vragen kunt u bellen naar de publieksbalie (01 18) 555447 of kij ken op de website van het ministerie van VROM: www.vrom.nl. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN Veere - Op 27 mei 2008 hebben wij beslo ten vrijstelling ex. artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening te verlenen voor het realise ren van een theeschenkerij en be zoekerscentrum aan de Zanddijk- seweq 12a te Veere in het kader van de nieuwe economische dra gers. Vrouwenpolder - Op 1 april 2008 hebben wij beslo ten vrijstelling ex. artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening te verlenen voor het realise ren van een hofstedencamping en 2 appartementen in het kader van het project Plattelandstoerisme, Kon. Emmaweg 2/2a te Vrouwenpolder. Deze besluiten met bijbehorende stukken liggen in het gemeentehuis van 24 juli t/m 3 september ter inza ge. Belanghebbenden kunnen gedu rende deze termijn bezwaar maken bij het college. Als er sprake is van spoed, kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorlo pige voorziening gevraagd worden bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Hiervoor zijn griffie rechten verschuldigd. VRIJSTELLINGSPROCEDURES Domburg - van 24 juli t/m 3 september 2008 ligt het plan voor de herbouw van appartementencomplex 't Groentje, gelegen tussen de Wijngaardstraat /'t Groentje, de Badstraat en de Voorschoten straat te Domburg ter inzage. Dit bouwplan is in strijd met het gel dende bestemmingsplan Kom Dom burg. Wij willen, met toepassing van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling ver lenen nadat van Gedeputeerde Staten van Zeeland, de verklaring van geen bezwaar is ontvangen. Naast de bestaande locatie van het appartementencomplex worden ook de percelen van de woningen aan de Badstraat 5 en Wijngaardstraat 13 te Domburg bij de ontwikkeling betrokken. De bestaande panden op deze percelen zullen worden gesloopt. Het plan voorziet in de rea lisatie van 22 appartementen, enke le winkels, een verhuurkantoor, een restaurant/lunchcafé en een onder grondse parkeergarage met 38 par keerplaatsen en 24 bergingen. Tijdens deze periode kan iedereen mondeling of schriftelijk een ziens wijze bij net college indienen. Als u mondeling een zienswijze wilt indie nen kunt u hiervoor contact opnemen met de behandelend ambtenaar, mevr. D. Nuhaan-van Amelsfoort, tel. 0118-555415. De ruimtelijke onder bouwing van het plan is tevens in te zien op de gemeentelijke website, www.veere.nl., onder "visie en be leid, art. 19-procedures". Veere - Er is een verzoek ingediend voor het bouwen van een woning met schuur/garage op het perceel Oude Bosweg 3 te Zanddijk. De aanvraag is in strijd met het gel dende bestemmingsplan Kern Zanddijk. Wij willen, met toepassing van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling verlenen nadat van Gedeputeerde Staten van Zeeland de verklaring van geen bezwaar is ontvangen. In verband hiermee ligt het plan van 24 juli t/m 3 september 2008 ter inza- ge. Gedurende deze periode kan ieder een mondeling of schriftelijk een zienswijze bij net college indienen. Als u mondeling een zienswijze wilt indienen kunt u hiervoor contact opnemen met de behandelend amb tenaar, dhr. M. Jonker, tel. 0118- 555353. De ruimtelijke onderbou wing van het plan is tevens in te zien op de gemeentelijke website, www.veere.nl., onder "visie en be leid, art. 19 procedures". Oostkapel Ie - het vergroten van een recreatiewo ning Oosterpark 45 (art. 19, lid 3 Wet RO); Westkapelle - het vergroten van èen woning en plaatsen van een serre A. Viruly- straat 32 (artikel 19, lid 3 Wet RO); Deze (bouw)plannen zijn (gedeelte lijk) in strijd met het geldende bestem mingsplan. Wij zijn van plan vrijstel ling te verlenen door toepassing van genoemd artikel. In verband hiermee liggen de ontwerp vrijstellingsbeslui- ten en de relevante stukken van 24 juli t/m 3 september 2008 ter inza ge. Gedurende de genoemde perio de kunt u mondeling of schriftelijk een zienswijze tegen een bouwplan bij het college indienen. AANVRAAG MONUMENTEN VERGUNNING Er is een aanvraag binnengekomen om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor: Veere - het veranderen van een tuinmuur Markt 41 De aanvraag ligt van 24 juli t/m 6 augustus 2008 voor iedereen ter inzage. Tijdens deze periode kunt u schriftelijke zienswijzen over het plan indienen bij het college. AANLEG/BOUW/SLOOP/ AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge arti kel 41 Woningwet) Aanvragen om douw-/sloopvergun ning zijn ingekomen voor: Biggelcerke - het realiseren van een dakterras Vliedberg 51 - het plaatsen van een berging Zuid weg 1 1 Gapinge - het plaatsen van een sanitairunit Meiwerfweg 3; Grijpskerke - het slopen van voormalige peuter speelzaal/brandweer Mariekerk- seweg 48; Koudekerke - het slopen van asbesthoudende dakbedekking Braamweg 10A; - het vergroten van een woning Big- gekerksestraat 15; Oostkapel Ie - het plaatsen van een berging aan de achterzijde van het pand Dom- burgsewea 75; - het veranderen van kozijnen in de voorgevel Boshoekweg 3; Serooskerke - het slopen van een schuur Vlas straat 13; Veere - het slopen van tuinmuren Markt 41 - het veranderen van een tuinmuur Markt 41 - het veranderen/vergroten van een woning Kaai 73; Westkapelle - het vergroten van een woning Molenweg 24; - het vergroten van een stalberging Korte Wegel ing; Zoutelanae - het gedeeltelijk slopen van hotel Zomerlust Duinweg 44; Wij wijzen u erop aat tegen aanvra gen géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Dat kan pas nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/ AANLEG)VERGUNNINGEN/ MONUMENTENVERGUNNIN GEN De volgende vergunningen zijn ver leend: (tussen haakjes staat de datum van verzending.) Biggekerke - het tijdelijk plaatsen van een unit voor maximaal 5 jaar Schuitvlot- straat 10; (10-7) Domburg - het vernieuwen van een berging/ schuur Zuidstraat 15; (10-7) Grijpskerke - het uitbreiden van een ligboxenstal Zwanenburgseweg 1; (10-7) Koudekerke - het slopen van een woning en schuur Dorpsplein 23; (10-7) - het vergroten van een woning Dis- hoekseweg 34; (10-7) Meliskerke - het slopen van een woning Valken burgstraat 13; (10-7) Oostkapelle - het veranderen van een woning Domburgseweg 52,(1 e fase)( 10-7) - het vergroten van een zomerhuis Dunopark 24;(2e fase)(10-7) Veere - het herbouwen van een historische schuur Kraaienestweg l;(2e fa- se) (9-7) - het plaatsen van 2 dakkapellen Valeriusstraat 14;( 10-7) - het plaatsen van een nieuw hek werk aan Kreekweg 9 te Veere (uit rit aan Landschuurweg); (10-7) Westkapelle - het vernieuwen dakkapellen De Baan 3; (10-7) - het veranderen van de indeling van de voorgevel Markt 102; (10-7) Zoutelande - het veranderen van een loods Boudewijnskerke 5; (10-7) - het vergroten van een zomerwo ning Golfslag 12; (10-7) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken tegen de ver leende vergunningen en verleende vrijstellingen. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeente huis te Domburg. AANVRAAG KAPVERGUNNING Oostkapelle - Ambacntstraat 5, één boom. Belanghebbenden kunnen van 23 juli tot 6 augustus 2008 een zienswij ze indienen bii de gemeente Veere, afdeling Openbare Ruimte, postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Voor meer informatie kunt u terecht bij de balie Grondgebied, tel. (0118) 555447. KINDEROPVANG De afgelopen jaren is als gevolg van enkele financieel gunstige kabinets beslissingen en de nieuwe verplich ting voor basisscholen om voor bui tenschoolse opvang te zorgen, de vraag naar kinderopvang fors geste gen. Meer inzicht in de knelpunten bij de uitvoering van de wettelijke taken en de recente ontwikkelingen in het beleidsterrein zijn aanleiding de handreiking "Kwaliteit handhaven in de kinderopvang" van 2005 aan te passen. De nieuwe beleidsregels zijn van kracht vanaf 1 april 2008. Op 15 juli heeft net college het beleidskader voor het sanctioneren van overtredingen conform het Af wegingsmodel Handhaving Kinder opvang van de VNG vastgesteld. Eventuele handhavinasacties worden uitgevoerd conform net stappenplan "handhaven" en de handreiking toe passing sancties wet kinderopvang van de VNG (Op weg naar een transparant handhavingsbeleid). U kunt deze modellen raadplegen via www.veere.nl onder Loket - Produc ten en diensten - Kinderopvang, toe zicht. INSPRAAK VERORDENINGEN Wij zijn van plan de gemeenteraad het voorstel te doen de huidige Verordening stimuleringsregeling particuliere woningverbetering en opplussen in te trekken en twee nieu we verordeningen vast te stellen: 1 .Verordening stimuleringsregeling opplussen Gemeente Veere en 2.Verordening stimuleringsregeling particuliere woningverbetering Gemeente Veere Reden voor het vaststellen van een nieuwe verordening voor het opplus sen is dat deze regeling ook van toe passing zal worden voor huurwonin gen van de Woning Stichting Walcheren. De nieuwe Verordening stimuleringsregeling particuliere woningverbetering Gemeente Veere is inhoudelijk ongewijzigd. De ont werpverordeningen liggen op grond van de Algemene wet bestuursrecht en de gemeentelijke Inspraak verordening ter inzage t/m 3 septem ber 2008. Gedurende deze termijn kan iedereen zijn/haar zienswijze mondeling of schriftelijk indienen bij het college. Als u uw reactie monde ling wilt geven kunt u hiervoor contact opnemen met de behandelend amb tenaar, Mw. M. van Kempen tel. 0118-555333. De reacties die wij ontvangen betrekken wij bij het defini tieve voorstel aan de gemeenteraad. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Dom burg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dage lijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uit zondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op onze web site www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk, ge motiveerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwa ren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de argumenten die in het bezwaarschrift worden ge noemd en dan een nieuw besluit nemen. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift inaienen. Iemand moet rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorziening gevraagd worden bij de Rechtbank. Hiervoor zijn grif fierechten verschuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor informatie kunt u bellen: (0118) 555 444. Domburg, 23 juli 2008 Buraemeester en wethouders van Veere stekend bij aan. 'Naar een toe komst die werkt' is de titel van de voorgestelde plannen. Een andere kijk op werk staat daar in centraal: meer nadruk op het investeren in mensen, hun mo gelijkheden en vernieuwing. Daarvoor zijn maatregelen no dig om snel meer mensen aan de slag te helpen die nu langs de kant staan, voor meer werk zekerheid en investeringen in inzetbaarheid door zowel werkgevers als werknemers. Daarvoor wil het kabinet het zogenaamde werkbudget in troduceren voor iedereen, evenals het beter van werk naar werk helpen van mensen die hun baan verliezen. Op korte termijn gaat de regering stimu leren dat werknemers tot hun 65-ste doorwerken; langer hoeft vooralsnog niet. Werkge vers krijgen korting op sociale premies als ze oudere werklo zen in dienst nemen en werk nemers tussen de 62 en 65 jaar in dienst hebben. Ook wordt nadacht over mogelijkheden om werklozen te dwingen een baan te accepteren en er ko men maatregelen om de schooluitval te verminderen.1 Bovendien worden werkgevers verplicht om jongeren die ze in dienst nemen zonder diploma, de zogenaamde groenpluk, op te leiden tot een startkwalifica tie. De babybomers gaan met pensioen en de vergrijzen de bevolking vraagt steeds meer dure zorg. Wie gaat dat allemaal betalen? Zijn er straks nog wel voldoen de werkende mensen om de ouderen te verzorgen en jongeren les te geven? Het kabinet kijkt vooruit en be- reidt tal van maatregelen voor j om echte problemen te voor komen. Heel kort samengevat is het beleid: Alle hens aan dek en iedereen betaalt mee. Het I advies van de commissie Bak ker, ingesteld na de ruzie over i het ontslagrecht, sluit daar uit-

de Faam | 2008 | | pagina 27