VAN DE M dé Weekkrant De Faam INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG VEERE Woensdag 23 juli 2008 - Pagina 26 INFORMATIE OVERHEID gemeente Middelburg WIJZIGING ALGEMENE PLAAT SELIJKE VERORDENING 1997 Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in de vergadering van 31 maart 2008 heeft besloten tot wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997 (23ste wijziging). Deze wijziging betreft de intrekking van hoofdstuk 4, afdeling 2 en enkele artikelen in hoofdstuk 4, afdeling 4. Deze afdeling en artikelen hebben betrekking op de afvalstoffen en zijn nu opgenomen in de nieuwe Afval- stoffenverordening gemeente Middel burg. Het overblijvende artikel in hoofdstuk 4, afdeling 4 (natuurlijke behoefte doen) is vernummerd. Deze wijziging is inwerkinggetreden op 24 april 2008 en ligt voor een ieder ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen beta ling verkrijgbaar. KENNISGEVING BESLUIT WH MILIEUBEHEER Kennisgeving ontwerp van besluit tot opleggen maatwerkvoorschriften Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij voornemens zijn over te gaan tot het opleggen van maatwerkvoorschriften ten aanzien van Café De Geere, geprojecteerd op het perceel gelegen aan de Langeviele 51 te Middelburg. Inhoud maatwerkvoorschriften Op Café De Geere is het "Besluit algemene regels inrichtingen milieu- beneer (Hierna: Activiteitenbesluit)" van toepassing. De maatwerkvoor schriften zullen worden vastgesteld op grond van artikel 8.42, eerste lid, van ae Wet milieubeheer en artikel 2.20, lid 5 van het Besluit algemene regels inrichtingen milieubeheer. Wij zijn voornemens om middels maatwerk voorschriften, gedragsregels vast te stellen ten aanzien van de geluids grenswaarden, technische voorzienin gen en gedragsvoorschriften, hieron der wordt onder andere verstaan deu ren gesloten houden wanneer er muziek ten gehore wordt gebracht. Ter inzage Het besluit en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf donderdag 24 juli 2008 tot en met woensdag 3 sep tember 2008 elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur ter inzage bij de vakbalie Vergunningverlening en Handhaving, Kanaalweg 3 te Middelburg. Inzage op donderdag avond dient telefonisch te worden aangevraagd (telefoonnummer 0118- 67 52 43). Desgewenst wordt er door de afde ling Vergunningverlening en Hand having een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. ep Vanaf de dag na de terinzagelegging State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Indien u een beroepschrift heeft inge diend en u bent van mening dat de onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist, kunt u tevens op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht-praak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, verzoeken een voorlo pige voorziening te treffen. Voor zowel het indienen van een beroepschrift als voor een verzoek om een voorlopige voorziening wordt griffierecht geneven. Informatie Nadere informatie omtrent het boven staande kan bij de afdeling Ver gunningverlening en Handhaving kregen worden. ver- Beroer: e dag m van dit besluit kan gedurende zes weken beroep worden ingesteld door belanghebbenden die een zienswijze naar voren hebben gebracht over net ontwerpbesluit. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van ONTWERPVERGUNNING WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij hen een aanvraag om een vergun ning als bedoeld in artikel 8.1, lia 1, onder a en c in het kader van de Wet milieubeheer is ingediend door Transportbedrijf Christiaanse V.O.F. voor het oprichten en in werking heb ben van een inrichting bestema voor het transport en het opslaan van afval stoffen van derden bestaande uit hou ten pallets en diverse soorten metaal. De inrichting is gelegen aan de Voltaweg 31 te Middelburg. Zij zijn voornemens de gevraagde milieuvergunning te verlenen. Daartoe hebben zij een ontwerpbesluit opge steld. De aanvraag, de ontwerp-beschik- king en andere relevante stukken lig gen gedurende zes weken, vanaf donderdag 24 juli 2008 tot en met woensdag 3 september 2008 elke werkdag tijdens kantooruren ter inza ge bij ae vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en handhaving, Kanaalweg 3 te Middelburg. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont werpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde peri ode is het noodzakelijk tijdig een afspraak te maken, tel. 0118 (67 52 48). Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ont werpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. WET MILIEUBHEER Ter inzage legging melding artikel 8.40 Wet Milieuben eer Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op 7 juli 2008 is ingekomen de melding van de heer D. de Looff tot het inwer king hebben van een agrarisch loon- werkbedrijf gelegen aan de Vlacke- weg 9, 4339 PE te Nieuw- en St Joosland, voor welke inrichting alge mene voorschriften zijn gestela in net Besluit algemene regels inrichtingen milieubeheer. Ter inzage Het besluit en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf donderdag 24 juli 2008 tot en met woensdag 3 sep tember 2008 elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur ter inzage bij de vakbalie Vergunningverlening en Handhaving, Kanaalweg 3 te Middelburg. Inzage op donderdag avond dient telefonisch te worden aangevraagd (telefoonnummer 0118- 67 52 43). Desgewenst wordt er door de afde ling Vergunningverlening en Hand having een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken VRIJSTELLING EX ARTIKEL 17 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 17 van de (oude) Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan 'Mortiere', ten behoeve van het tijde lijk (tot 1 september 2010) plaatsen van een clubgebouw en driving range gebouw aan de Paukenweg 1 op i sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloop vergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): - Langeviele hoek Been houwerssingel: afvalbak (10-07) - Markt: op 3 locaties een afvalbak (11-07) - Lange Delft: afvalbak (11-07) - Volkerakstraat 83: dakkapel voorzijde(l 1-07) - Veersesingel 90: uitbreiding keu ken (15-07) Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haak jes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Midael- toekomstiqe golfbaan in de zuid oostelijke noek van het bestemmings plan 'Mortiere'. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met de relevante stukken ligt gedurende 6 weken, van 25 juli tot en met 4 sep tember 2008 ter inzage bij de vak- balie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont- werp-besluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzake lijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 675225. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - Noordweg 254: uitbreiden woning. - Vlasakker 8: uitbreiden berging. - Lange weg 5: opslagloods. - Wilgenhoekweg 40: vernieu- wenloods en dak woning. - Fazantenhof: het oprichten van een laad- losvoorziening. - Seisweg 112: dakkapel. - Duke Ellingtonstraat 65: schuur. - Nieuwstraat 44-46: wijzigen souterrain. - Adelaarstraat: oprichten 14 garageboxen - Mortiere: oprichten 117 apparte menten met comm.ruimten - Hoek A58 Schroeweg-Trom- bone-weg: oprichten school voor ROC -Dillenburglaan 12: bouwen woning Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, Kanaalweg 3, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan- vrggen om een bouwvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis- wk 30 brengen tijdelijke stalen ondersteu ningsconstructie. Voor mondelinge zienswijze telefoon nummer (0118) 675 227. Segeerstraat 25/27: wijzigen voordeur en wijzigen indeling bega ne arondvloer en opgang naar eerste verdieping. Voor mondelinge ziens wijze telefoonnummer (0118) 675 279. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ont- nbaari irgen ders van Middelburg, Postbus 6000, werpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wetnou- burg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VERGUNNING NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende Rijksmonumenten vergunning is verleend: - Korendijk 10: verbouw woning. De vergunning en alle relevante stuk ken liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 24 juli 2008 tot en met woensdag 3 september 2008 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het Stads kantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Desgewenst wordt er door de afde ling Vergunningverlening en Hand having een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend (alsmede degene die rede lijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben inge diend) kan vanaf vrijdag 25 juli 2008 tot en met donderdag 4 september 2008 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERP-MONUMENTENVER- GUNNINGEN Gedurende zes weken, van 24 juli 2008 tot en met 3 september 2008 ligt bij de vakbalie in het Stadskantoor het ontwerp van een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: Damplein 35: herstellen dak- en gootconstructie, aanbrengen dakbe schot met isolatie en aanbrengen dak raam. Voor mondelinge zienswijze telefoonnummer (0118) 675 227. Damplein IA, IB en IC: aan- 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde peri ode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het aange geven telefoonnummer. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ont werpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, UD 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te ver lenen van: de bestemmingsplannen Beschermd Stadsgezicht" en "Hofplein-Lange Delft" ten behoeve van Bachten- steene, Koestraat, Bierkaai en Damplein: het plaatsen van (een) ondergrondse afvalcontainer(s). Voor mondelinge zienswijze, telefoon^ nummer (0118)67 52 27; het bestemmingsplan "Hazen- burg eerste herziening" ten behoeve van Hengst 8 te Arnemuiden: uitbreiden woning. Voor mondelinge zienswijze, telefoon nummer (0118) 675 284. De ontwerp-vrijstellingsbesluit(en) met de relevante stukken liggen met ingang van donderdag 24 juli 2008 geduren de zes weken (tot en met 3 september 2008) ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor, Kanaal-weg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ont werpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde perio de is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het aangegeven telefoonnummer. Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoordelijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als redelijker wijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen ziens wijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be-stuursrecht naar nebben gebracht. voren l Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de informatiepagina's elders in deze Faam, www. middel burg.nl en Maximaal Tele tekstpagina 830. EEN NIEUWE WET RUIMTELIJKE ORDENING EN DE GEVOLGEN VOOR UW BOUWPLANNEN Vanaf 1 juli gelden andere regels in de ruimtelijke ordening. Deze nieuwe Wet ruimtelijke ordening moet ervoor zorgen dat de regels eenvoudiger worden. Het bestemmingsplan staat centraal in de nieuwe wet en wordt een nog belangrijker plan. Een bestemmingsplanprocedure duurt dankzij de nieuwe wet ongeveer zes maanden korter. Wat gebleven is, is de mogelijkheid om van het bestem mingsplan af te wijken. Hoe dat kan is op een aantal punten veranderd. De belangrijkste veranderingen zijn: - In plaats van een artikel 19 lid 3- vrijstelling (voor de zogeheten krui- melgevaflen) krijgt u nu te maken met een ontheffing van het bestem mingsplan. De mogelijkheden om af te wijken zijn gewijzigd en soms beperkter dan de ouae regeling. Er is nu bijvoorbeeld een maximale nokhoogte van 5 meter voorge schreven voor een uitbreiding van de woning in de bebouwde kom. In een andere situatie is er sprake van een verruiming, zo kan met een ont heffing medewerking worden ver leend aan een groter bijgebouw bij een woning in het buitengebied. Voor de toepassing van deze ont heffing heeft het Ministerie van VROM een nieuw beleid vastge steld dat het oude vrijstellingenbe- leid vervangt. De bekende artikel 19 lid 1 en lid 2-vrijstellingen van het bestem mingsplan vervallen. Voor bouw plannen die afwijken van het be- Vervolg op pagina 27

de Faam | 2008 | | pagina 26