Provincie investeert in pieken in de Delta A Offic iële Mededelingen milieu natuur en landschap dé Weekkrant van de F 'rovincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl De Faam Woensdag 23 juli 2008 - Pagina 13 DOOR KARIN OCKE MIDDELBURG - Gedepu teerde Staten van Zeeland hebben vijftien van de twin tig projecten die in het kader van het programma Pieken in de Delta Zuidwest-Neder land zijn ingediend, gehono reerd. De provincie stelt in 2008 ruim één miljoen euro ter beschikking aan projec ten die een bijdrage leveren aan de versterking van de sectoren Kusttoerisme, Lo gistiek, Bio-energie en Main tenance. Deze vijftien projecten ontvan gen naast de subsidie van de Provincie Zeeland een subsidie van het Rijk en van de Provincie Noord-Brabant van ruim vier miljoen euro. De provinciale subsidies zijn afhankelijk van de bijdrage die de projecten leveren aan de economische ontwikke ling in beide provincies. Zuidwest-Nederland kan hier door meer profiteren van haar strategische ligging in het hart van de Rijn-Schelde-Delta, tus sen de havens Rotterdam en Antwerpen/Gent. In de aanpak wordt ingezet op technologische ontwikkeling, innovatie en nau we samenwerking tussen bedrij ven, onderwijs en overheid. De vijftien gehonoreerde projec ten met tussen haakjes de indie ner van het project: Voor het Toerisme zijn dat: Toe ristische Zeeland Portal (Promo tie Zeeland Delta), Zeeuwse Lagune Vrouwe in den Polder) en Uitgelezen! Ge voel wordt wetenschap (Schou- wen-Duiveland Pas). Voor Logistiek de projecten Con sortium logistiek onderwijs Zuidwest-Nederland (ROC West-Brabant), Vitale Logistiek (NHTV), Brabacon (MCA) en Flexwarehouse (TIG). De bio-energie projecten: Ken niscentrum duurzame techno logie Zuidwest-Nederland (Zee land Seaports) en Expertise- en voorlichtingscentrum voor Bio- energie en Industriële Technie ken (ROC Westerschelde). De Maintenance projecten Maintenance Valuepark (Valu- epark Terneuzen), Oprichten Maintenance Competence Cen ter Zuidwest-Nederland (RE- WIN), Auto Generation Wiring Diagrams (Fokker Elmoo), Best in Class Human Capital aanpak voor World Class Maintenance (Ardee), World Class Mainte nance Consortium (BOM) en Pro-Maintenance (ROC West- Brabant). Na een aantal albums dat door de kritiek minder positief ontvangen werd, is Aimee Mann met haar nieuwe Smilers weer helemaal het mid delpunt van de aandacht. De nummers op de cd lijken stuk voor stuk een verhaal te vertellen; ze geven een beschrijving van een bepaald moment of een bepaalde omgeving. Aimee Mann schrijft in feite korte verhalen op muziek. En voert ze uit natuurlijk. Prachtige liedjes over verloren liefdes en buurten die hun beste tijd allang hebben gehad. Als ex-zanger van de rockgroep Bush verkocht Gavin Rossdale zo'n 15 miljoen cd's. Daarna volgde de band Institute, die slechts een kort leven beschoren was. Met Wanderlust doet Rossdale het nu solo met transpa rante gitaarrock. Op de cd een aantal sterke songs met goede refreinen. Of Rossdale met de nieuwe cd weer helemaal terug is moet de toekomst leren maar het is nog veel te vroeg om de veertigjarige muzikant af te schrijven. In het Nederlandse jazzcircuit hebben de heren ruimschoots hun sporen verdiend. Gezamenlijk maar zeker ook ieder afzonderlijk. Out of Office laat zien en horen dat New Cool Collective van alle (of in ieder geval veel) jazzmarkten thuis is. Als nadeel zou je kunnen zeggen dat de cd daarmee veel minder een echt 'album' geworden is. Zonder die samenhang is er op Out of Office voor de liefhebber van heel veel verschillende soorten jazz genoeg te beluisteren. Het historische centrum van de oude Maltezer hoofdstad Mdina is zondermeer schitterend gerestaureerd. Maar als je er rondloopt weet je dat de bijna steriele schoonheid ver verwijderd is van de historie die men heeft willen bewaren. Meer dan met een wandeling door Mdina komt die geschiedenis tot leven bij het lezen van De orde. Als middelpunt van de Heilige Oorlog tussen christenen en moslims is Malta vooral een centrum van onnodig bloedvergieten geweest. Tim Willocks koos in zijn omgangrijke boek voor een hoofdfiguur, die niet echt bij een van de partijen hoort. Of tot allebei. Mattias Tannhauser heeft ook zelf al heel wat bloedvergieten op zijn conto maar komt nu met heel andere redenen naar Malta. Tim Willocks, De orde, De Fontein, 19,95 euro (paperback), 24,95 euro (gebonden). De aankondiging luidde simpelweg 'Willie Nelson Sings the Blues'. De tweedaagse gebeurtenis op 12 en 13 januari 2007, tijdens jazz at Lincoln Centre was echter veel meer dan dat. Het werd een ontmoeting tussen twee iconen uit de hedendaagse Amerikaanse muziekwereld. Willie Nels on en Wynton Marsalis deelden er hun liefde voor jazz en blues. Wie bij dit eenmalige optreden was heeft veel geluk gehad. Voor alle ande ren is er nu de cd, want gelukkig werd het concert geregistreerd. Na een 7 inch en een EP is er nu het debuutalbum van The Blakes. Drum mer Bob Husak en de broers Garnet en Snow Keim brengen een dertiental overtuigende rocknummers. Aan de ene kant met een beetje retrogeluid maar tegelijkertijd helemaal van deze tijd. En dat sluit helemaal aan bij de woorden van Bob Husak op de site van de platenmaatschappij: "We volgen de retrotrend niet in het extreme. We zijn beïnvloed door the Everly Brothers en the Kinksmaar we zijn Andy Partridge niet!" Al met al toch een kritiekpunt. De cd is een beetje kort. Ontheffing Flora- en faunawet Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 28 in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing heeft verleend. Ter voorkoming van belangrijke scha de aan gewassen, vee, bossen, be drijfsmatige visserij en wateren is ont heffing verleend aan C.J. Flipse te Domburg voor het doden van damhert met het geweer voor de periode van 11 juli 2008 tot en met 15 augustus 2008. De ontheffing heeft betrekking op een perceel suikerbieten gelegen aan het Zandwegje te Domburg, gemeente Veere, zoals op de bij het besluit beho rende kaart aangegeven. Bezwaar De ontheffing ligt 6 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middel burg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mon delinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na de dag van verzending van de ontheffing bezwaar tegen de ont heffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Tevens'bestaat op grond van artikel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijkheid om. indien -gelet op de betrokken belan gen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Besluit accepteren melding ARKEMA Vlissingen B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de melding Wet milieubeheer van Arkema Vlissingen B.V.. De melding heeft betrekking op het in gebruik nemen van een tweede verwerkingsmethode voor afvalwater, waarbij het afvalwater uit de Tin- fabriek wordt gesplitst in twee stromen, namelijk tinhoudend en niet- tinhoudend. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 26 augustus 2008: bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 8.00 1.7-00 uur en desgevraagd buiten kantooruren. - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 26 augustus 2008 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben inge diend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. P Beijaard (tel. (0118) 631071). Melding BUS-sanering Looierssingel Middelburg (voor malige brandweerkazerne) Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 9 juli 2008 een 'Melding BUS-sanering' op grond van artikel 6 Besluit uniforme saneringen ontvan gen voor de sanering op de locatie Looierssingel te Middelburg (voorma lige brandweerkazerne). Tegen de melding of een mededeling van gedeputeerde staten naar aanlei ding van de melding kan door belang hebbenden geen bezwaar of beroep worden aangetekend. Wel is er de mogelijkheid om gedeputeerde staten er op te wijzen dat de verontreiniging of de voorgenomen sanering niet vol doet aan de eisen van het Besluit uni forme saneringen. Voor het inzien, mondelinge toelich ting en kopieën van de 'Melding BUS- sanering' kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer (tel. 0118- 631924). Ontwerp-vergunning De Jonge Sebra B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een verzoek ontvangen tot gedeeltelijk intrekken van de vergun ning ingevolge de Wet milieubeheer van 25 november 2003, kenmerk 0310787/29/61 voor de inrichting aan de Uyterschootweg 8 te Middelburg. Omdat een deel van het terrein van de inrichting (ca. 4000 m2 wordt ver huurd én er andere activiteiten op zul len gaan plaatsvinden dan nu vergund zijn, heeft De Jonge Sebra B.V. het ver zoek tot intrekking ingediend. Bij het verzoek is een tekening gevoegd, waarop is aangegeven welk deel van de inrichting uit de vergunning ge haald kan worden. Gedeputeerde Staten willen gevolg geven aan het verzoek door het ge deelte van de vergunning van 25 no vember 2003, kenmerk 0310787/29/61' en de daarbij behorende verande- ringsvergunningen en meldingen in te trekken overeenkomstig het verzoek. Het ontwerp-besluit ligt van 24 juli 2008 tot en met 3 september 2008 ter inzage: bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 8.00 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afdeling vergunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werk dagen van 8.00-15.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675000) in de avonduren. Een ieder kan tot en met 4 september 2008, bij voorkeur schriftelijk, ziens wijzen over de ontwerp-vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Enkel belanghebbenden die zienswij zen hebben ingediend of belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp- vergunning en de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp- vergunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. R Beijaard, (tel. 0118-631071). Provincie Zeeland wmi mm muis Ittt llMtft

de Faam | 2008 | | pagina 13