f Extra parkeerplaatsen aan Oude Veerseweg Spetterende zomeractiviteiten in wijken Vogels kritisch op nestkasten Folkloristische dag op Abdijplein Winnaar ballonnenwedstrijd website bekend Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Typische holenbroeders als mezen, spechten en boomkruipers, die van nature in boomholten en spleten broeden, maken graag gebruik van nestkasten. De gemeente Middelburg heeft door heel de stad heen heel wat nestkasten hangen, die overigens niet alle maal bewoond zijn. Vogels zijn al net zo kieskeurig als mensen bij het kiezen van hun stek. Hangt de nestkast wel op een goede locatie? Is er in de directe omgeving genoeg schuil- gelegenheid? Moeten vader en moeder vogel niet te ver vliegen om voedsel voor hun jongen te vergaren? Wordt het in de nest kast niet te warm als die pal op het zuiden hangt. Hebben regen en wind niet te veel vat op de kast als die op het westen of zuidwesten hangt? Hangt de kast hoog genoeg, zodat rovers er niet gemakkelijk bij kunnen? Kortom, er zijn allerlei voor waarden waaraan een kast moet voldoen om gekozen te worden. De belangrijkste is misschien nog wel het vlieggat, de grootte van het gat waardoor vogels in en uit kunnen vliegen. Wanneer die te groot is, kunnen immers andere soorten de kast 'kraken'. En dat gebeurt regelmatig. Met name spechten hebben er een handje van een mezen- of spreeuwenkast te gebruiken als oefenmateriaal voor hun snavel. Al trommelend wordt de nest kast verbouwd, het vlieggat gro ter gemaakt, zodat de familie specht er zelf zijn intrek in nemen kan. Dat kun je voorko men door langs het vlieggat een ring van metaal aan te brengen, maar of daarmee de rest van de nestkast veilig is? Het zijn trouwens niet alleen nestkasten of struiken en bo men waarin vogels broeden. Onder uw dakpannen of in uw schoorsteen hoor je jonge mus sen en spreeuwen. De oude vogels vliegen af en aan om de honger van die schreeuwlelijken te stillen. Ondertussen hangen er ook al groepen uitgevlogen jonge vogels in pubergroepen rond op grasvelden, in plant soenen en 's avonds in bomen waar gezamenlijk overnacht wordt. Kortom, overal in de stad zijn jonge vogels te vinden en dat bewijst maar weer eens hoe belangrijk een stadse omgeving kan zijn voor vogels. Daarvoor zijn in de stad wel wat groene ruimtes nodig, want hoe stads- vogels ook zijn, er moet wel vol doende schuilgelegenheid en eten te vinden zijn. Kast bewoond? Als u dit jaar of vorig jaar in het kader van het Stadsvogelpro- ject Middelburg een nestkast tegen de gereduceerde prijs gekocht heeft, is MICMEC Wal cheren erg geïnteresseerd in het resultaat. Geef uw bevindin gen door aan de MilieuWinkel. Vraag daar om een inventarisa tieformulier of kijk op www.micmec.nl Het ring- en sjezenrijden ter ge legenheid van de eerste folklo ristische dag op het Abdijplein en omgeving is een traditie. Het evenement is dit jaar op donder dag 17 juli. Op het Abdijplein wordt op een ringrijbaan zonder sjees de ring gestoken. De paarden met sjezen rijden het rondje Abdijplein, Ba lans, Korte Burg, Groenmarkt, Onder den Toren, Koorkerkhof, Abdijplein. De straten worden afgesloten voor verkeer. De afsluiting heeft verder tot gevolg dat de volgende straten voor (doorgaand) verkeer ge stremd zijn: Balans, Bogardstraat, Bachten- steene, Walplein, Nieuwe Kerk gang, Koorkerkstraat, Reiger straat en Korte Giststraat. De Bleek wordt opengesteld voor eenrichtingsverkeer vanaf de Zuidsingel. Parkeren is niet mogelijk langs de sjezenroute vanaf woensdag 16 juli 18.00 uur tot donderdag 17 juli 19.00 uur. Op het Koorkerk plein en het Walplein is parkeren niet mogelijk op donderdag 17 juli tot 19.00 uur. De tweede folkloristischè dag, de grote ringrijwedstrijd op het Mo lenwater, is op donderdag 14 au gustus. Sinds juli 2007 kunnen er tijdelijk 230 auto's parkeren aan de Oude Veerseweg. De aanne mer heeft het bestaande overloopterreintje uit gebreid, opgeruimd en voorzien van witte belij ning. Het parkeerterrein aan de Oude Veerseweg is een aanvulling op de par- keermogelijkheden in het centrum. Bezoe kers kunnen er gratis hun auto stallen. Via een zebrapad kunnen voetgangers de Oost- perkweg oversteken en hun weg vervolgen naar de binnenstad. Deze zomervakantie zijn de projectmedewerkers van 'Middelburg in Beweging' drie weken actief met spetterende zomeractiviteiten in vijf verschillende Middelburgse wijken. Met deze activiteiten kan jeugd van 4-14 jaar ook in de 'inactieve' zomerperiode aan sport- en spelactiviteiten deelnemen. De zomeractiviteiten zijn in week 29, 31 en 33 op maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 13.00 - 16.00 uur in de wijken Magistraatwijk, Dauwendaele, Stromenwijk, Nieuw-Middelburg en Klarenbeek. Hieronder het programma. - schuin gedrukt staan de zomeractiviteiten - (tussen haakjes) staat de binnenlocatie bij slecht weer Week 29 (14-18 juli 2008) Bungee-run, superhindernisbaan, zwembaden verschillendesportmaterialen Maandag 14 juli Middelburg-Zuid, grasveld 'Spinhuisweg (gymzaal 'Palet') Dinsdag 15 juli Dauwendaele, grasveld 'de drie heuvels' (gymzaal bij 'de Vossenburch') Woensdag 16 juli Nieuw-Middelburg, grasveld 'Koepoortlaan' (gymzaal 'Rotterdamse Kaai') Donderdag 17 juli Stromenwijk, grasveld 'Rijnstraat' (gymzaal 'Baarsjesstraat') Vrijdag 18 juli Klarenbeek, grasveld 'Generaal Hakewill Smithlaan' (gymzaal 'Gen. H. Smithlaan') Week 31 (28 juli - 1 augustus 2008) Klauterbaan, zwembad, streetdance en verschillende sportmaterialen Maandag 28 juli Middelburg-Zuid, grasveld 'Spinhuisweg (gymzaal 'Palet') Dinsdag 29 juli Dauwendaele, grasveld 'de drie heuvels' (gymzaal bij 'de Vossenburch') Woensdag 30 juli Nieuw-Middelburg, grasveld 'Koepoortlaan' (gymzaal 'Rotterdamse Kaai') Donderdag 31 juli Stromenwijk, grasveld 'Rijnstraat' (gymzaal 'Baarsjesstraat') Vrijdag 1 augustus Klarenbeek, grasveld 'Generaal Hakewill Smithlaan' (gymzaal 'Gen. H. Smithlaan') Week 33 (11 - 15 augustus 2008) Voorronde Zeeuws-Kampioenschap Panna-knock-out, panna-kooi en een voetbal boarding Maandag 11 augustus Middelburg-Zuid, grasveld 'Spinhuisweg (gymzaal 'Palet') Dinsdag 12 augustus Dauwendaele, grasveld 'de drie heuvels' (gymzaal bij 'de Vossenburch') Woensdag 13 augustus Nieuw-Middelburg, grasveld 'Koepoortlaan' (gymzaal 'Rotterdamse Kaai') Donderdag 14 augustus Stromenwijk, grasveld 'Rijnstraat' (gymzaal 'Baarsjesstraat') Vrijdag 15 augustus Klarenbeek, grasveld 'Generaal Hakewill Smithlaan' (gymzaal 'Gen. H. Smithlaan') De heer of mevrouw K. de Kievid uit Veenendaal is winnaar van de wed strijd die gemeente Middelburg heeft gehouden ter gelegenheid van de lancering van de nieuwe website. Met 194 kilometer is de ballon een heel eind van Middelburg terecht gekomen. Door het aangeknoopte wedstrijdkaartje terug te sturen wint De Kievid vier entreekaartjes voor zowel de Lange Jan als Miniatuur Walcheren en een tegoedbon voor kof fie met gebak. De nieuwe website is donderdag 26 juni 'gelanceerd' door.medewerkers van Gemeente Middelburg in de vorm van helium- ballonnen met de tekst 'www.middelburg.nl'. Gratis parkeren op het terrein aan de Oude Veerseweg. foto: Jan Koole Zeeuws kampioenschap Panna In week 33 (11 - 15 augustus) staan iedere middag van 13.00 - 16.00 uur in de Magistraatwijk, Dauwendaele, Stromenwijk, Nieuw-Middelburg en Klarenbeek de voorrondes voor het Zeeuws Kampioen schap Panna-Knock-Out op het programma. Vanuit iedere wijk kunnen kinde ren in verschillende leeftijdsca tegorieën zich plaatsen voor het Zeeuws Kampioenschap Panna- Knock-Out. Dit Zeeuws Kampioenschap Pan- na-Knock-Out is op woensdag 20 augustus 2008 van 14.00 - 17.00 uur in sporthal 'de Stenge' in Heinkenszand. Contactpersonen Voor meer informatie kunt u bellen met de sportbuurtmede- werkers van de gemeente Middelburg: Christiaan Boon (67 57 61) en Patrick de Guchteneire (67 57 97). Foto: Dennis Winne

de Faam | 2008 | | pagina 9