Extra banen stadhuis CigJ y0| gW Iuuok Gewonden Souburg winckelaer Laat ze niet lopen die mega aanbiedingen 12% splm mgsSBSt AUTOSTOELEN Jeroen Castel is tien jaar strandwacht van 1249,- deweekkrant.nl dé Weekkrant De Faam Zeeuwse Keverdag in Middelburg Speuren naar oude Vlissingse sporen Cursus praktische psychologie INTERIEUR LIFESTYLE KORTING Buffetkast Cote d'Azur 2 schuifdeuren, 3 deuren, 3 laden, in antiek creme, H220xB175xD50 cm van 4£49r voor 1099,- Als een varken kon kiezen, kocht hij zijn vlees bij slagerij Brouwer Varkens afkomstig van een Walcherse boerderij (op stro en met liefde afgemest). Volop voorradig vers Zeeuws lamsvlees, en uit eigen keuken lamsstoofpot Cabriofix vanaf 109,- Tobi 219,- Bestel via www.allesvoorbaby.nl StiehtingWelzijnMiddelburg De SWM verhuist deze zomer! SWM „Porthos" „één voor allen, allen voor één" Tel. 0118 - 75 14 00 Fax 018 - 75 14 10 Woensdag 16 juli 2008 - Pagina 7 MIDDELBURG - Via een motie heeft de Christenu nie het initiatief genomen om meer banen te creëren bij de gemeente Middel burg voor mensen met een handicap. Hierdoor is het mogelijk gemaakt dat er vier mensen meer dan voorheen het geval was, komen te werken bij de ge meente. Het gaat dan vooral om banen op het stadskantoor. Ook wil de Christenunie meer stage plekken beschikbaar maken voor leerlingen vanuit het spe ciaal onderwijs. Omdat men sen met een beperking moei lijker aan een gewone baan kunnen komen, is de Chris tenunie van mening dat hier voor extra inspanningen gele verd moeten worden.'Boven dien is het voor de betrokken werknemer belangrijk om zin vol werk te doen in een reële baan. Het huidige traject via re-integratie en arbeidsprojec ten gaat moeizaam en levert te weinig op. De gemeente Mid delburg gaat nu zelf het goede voorbeeld geven door vier ba nen extra open te stellen voor deze doelgroep. Mensen die voor deze banen in aanmer king komen zijn bijvoorbeeld Wajongers en mensen met een verstandelijke of lichame lijke beperking. VUSSINGEN - Jeroen Castel is tien jaar strandwacht. Op 13 juli was het precies tien jaar geleden dat hij in dienst kwam als strand- wachter bij de gemeente Vlissingen. Dit is een zeer uitzonderlijke prestatie, strandwachters zijn name lijk betaalde vakantiekrach ten en tien jaar vakantie werk bij dezelfde werkgever komt dan ook niet zo heel vaak voor. het heugelijke feit werd met gebak en ca deautjes gevierd. Kevers kijken, rijden en verbouwen....het kan allemaal op de Markt in Middelburg, foto: p.r. OOST-SOUBURG - Op de Mid delburgsestraat in Oost Sou burg zijn 9 juli, rond 14.30 uur, twee personen gewond geraakt. Een vrouw (88) uit Goes en een man (bestuurder) (55) uit die zelfde plaats stapten beiden uit de auto. Omdat de automaat van de auto in zijn achteruit te rechtkwam kwamen beiden ten val. De vrouw klaagde over haar heup en was erg geschrokken, de man liep letsel aan zijn schouder op. door tara de vriend MIDDELBURG - De Zeeuw se Keverdag op de Markt in Middelburg is al acht jaar een enorm succes. 20 juli is het weer tijd voor al dat luchtgekoeld moois van 10.00 tot 17.00 uur. De dag wordt georganiseerd door het Regioteam Zeeland Michel van Loon van het regio team verwacht ongeveer twee honderdvijftig Volkswagens. "Luchtgekoelde VW's", bena drukt hij "want tussen alle au to's bevinden zich ook altijd de verschillende afgeleiden van de alom bekende Kever. Je moet dan denken aan bijvoorbeeld Bussen, Karmann Ghia's, Bug gy's en ga zo maar verder. Van de standaard uitvoeringen tot de 'aangepaste versies' (ver laagd en opgevoerd) zijn ze de ze dag allemaal op rij te bewon deren." Op het mèetingterrein is er de hele dag een onderde- lenmarkt met zowel nieuwe als tweedehands onderdelen voor de Kevers. Daarnaast staan er kramen met leuke Kever-heb bedingetjes. De Volkswagen-DJ draait zijn plaatjes in stijl vanuit een oude Bus. Om 13.00 uur staat de vertrouwde rondrit door het Zeeuwse landschap op het programma. Deze rit duurt ongeveer één uur. Ook is er een concours d'élégance met in to taal tien winnaars, waarvan er zich één Best of Show mag noe men. De toegang van de Zeeuwse Keverdag is voor zowel leden als niet-leden gratis. De website van Keverclub Ne derland is http://www.kever- club.nl VLISSINGEN - Studenten van de Hogeschool Zeeland gaan, in samenwerking met de Universiteit Leiden, meewerken aan het ar cheologisch DNA-onder- zoek De Vlissinger in de Gouden Eeuw. Tijdens op gravingen in Vlissingen bij de oude scheepswerf werd een begraafplaats ontdekt die in de zestiende en ze ventiende eeuw werd ge bruikt. Studenten van de studierichting Life Sciences gaan het DNA-materiaal van de gevonden skeletten onderzoeken. De bedoeling is erachter te komen hoe de mensen destijds leefden en hoe de bevolking was opge bouwd. MIDDELBURG - Vrouwen die meer inzicht in het menselijk denken en han delen willen verkrijgen kunnen in oktober weer deelnemen aan de cursus Praktisch Psychologie. De ze nieuwe en exclusieve cursus wordt gegeven door drs. Maja Jeffkins. De cur sus geeft een heleboel ach tergrondinformatie over het gedrag van mensen. Waarom doet iemand iets en hoe kun je er het beste mee omgaan. Zelfvertrou wen, handige en praktische tips, leerzaam en gezellig zijn kernwoorden tijdens de cursus. Start woensdag 8 oktober in het Ameville Ho tel te Middelburg. Meer in fo: 010-2344554 of www.PraktischePsycholo- gie.nl Showroom Strijen, Chr. Huygensstraat 3, 3291 CN Strijen Showroom Breda, Kruisvoort 22, 4814 RZ Breda (Langs de Ettensebaan op de woonboulevard Breda) www.winckelaer.nl i Tel. 078 674 30 00 De boer brengt met eigen vervoer de varkens weg. Geen stress tijdens vervoer. Vakkundig geslacht en klaargemaakt. U proeft het verschil. Helaas, een varken kan niet kiezen, u wel!!! 1 Slagerij Brouwer Dam 79, Middelburg, 0118-612289 *omaa' nieuw*. M,jn n.omvsj Op 11 juli is het zover, dan gaan het hoofdkantoor Vrijlandstraat en het kantoor van de Molstraat over naar Porthos. Op 16 juli verhuist het kantoor van deVlasmarkt en vanaf maandag 21 juli is Porthos toegankelijk voor het publiek. Het adres is: Sint-Sebastiaanstraat 12,4331 PL Middelburg Vanaf 10 juli t/m 20 juli is het hoofdkantoor voor bezoekers gesloten. Wij zijn telefonisch bereikbaar vanaf 14 juli onder het nieuwe telefoonnummer:

de Faam | 2008 | | pagina 7