Maak het de fietsendief moeilijk Sneller en 1,5 miljard goedkoper 4' Rood staan en toch kopen dé Weekkrant De Faam Steun SAEP! 8 Woensdag 16 juli 2008 - Pagina 33 ar Vervolg van pagina 32. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelijke) mo numenten-, gebruiks- en/of sloopver gunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): - Kruisweg 2: ged. slopen, renove ren en uitbreiden schoolgebouw (3-7). - Gervinsland 16: plaatsen muur achter woning (07-07). - Amnestylaan 121: uitbreiden wo ning (07-07) - Lange Noordstraat 39B: vernieu wen deuren (09-07) - Potten markt 7: trapopgang (09-07) - Bluesroute 22: garage/berging (09-07) - Langeviele 77: ged.slopen en ver hogen aanbouw/uitbr. Ie verd.(09- 07T - Langeviele 48: ged.veranderen win kei indeling (09-07) Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haak jes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. COLLECTIEVE ONTHEFFING SLUI TINGSUUR HORECABEDRIJVEN BINNENSTAD MIDDELBURG VOOR DANCEPARADE/OTYRARTY De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij in verband met het houden van de Danceparade en Cityparty op grond van artikel 2.3.1.5, lid 1, van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997 heeft besloten voor de nacht van zaterdag 26 juli op zondag 27 juli 2008 voor alle horecabedrijven in de binnenstad (binnen de Vesten) van Middelburg een collectieve ontheffing van het sluitingsuur te verlenen tot 04.00 uur. Deze ont heffing geldt niet voor de para- commerciële horecabedrijven (sportkantines, dorpshuizen, sociaal- culturele instellingen e.d.). Ter verduidelijking willen wij u erop wijzen dat ae geluidsnormen deze nacht normaal van kracht blijven. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatie pagina's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekst pagina 830 Je auto is niet door de APK ge komen en nu begeeft de was machine het ook nog. De bank kan je redden, maar het Nibud ziet een 'buffer' toch als een be tere oplossing. 90 procent van de Nederlanders is dat met hen eens en wil ook graag wat geld achter de hand te hebben. Men wil toch zo snel mogelijk die nieuwe wasmachine of televisie in huis hebben. Post blijft De papieren post verdwijnt nog lang niet, zo blijkt uit een onder zoek van TNT Post bij bedrijven en particulieren. 77 procent van de bedrijven bleek facturen nog gewoon per post te versturen. Inflatie loopt op De inflatie in Nederland loopt in de tweede helft van dit jaar op tot ruim boven de 3 procent, al dus de Nederlandsche Bank. DNB verwacht dat de inflatie volgend jaar gemiddeld uitkomt op 3,4 procent. Personeelszaken samen Alle ministeries (op Defensie na) krijgen in 2011 één gemeen schappelijk servicecentrum voor personeelsregistratie en salarisadministratie. Dat levert een besparing op van 280 mil joen euro. Caravans sneller Per 1 mei 2009 mogen perso nenauto's en bestelauto's met aanhangers, dus ook caravans, op autowegen 90 in plaats van 80 kilometer per uur rijden. ICT-ers in Amsterdam Amsterdam is de thuisbasis van 10 procent van de ICT -banen in Nederland: 44.000 van de 441.582. Het grootste deel van de Am sterdamse ICT-ers is werkzaam in de deelsectoren content of diensten. Lintje zoekt vrouw! Vrouwelijke professionals ko men onvoldoende in aanmer king voor een Koninklijke on derscheidingen. Tijdens het se minar 'Lintje zoekt vrouw' werd de richting aangegeven om dat te veranderen. Het Nibud (Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting) heeft ook onderzoek gedaan naar de omvang van die financiële 'buffer', dus hoeveel geld geser veerd zou moeten zijn voor het vervangen van inventaris en on derhoud van de woning of de auto. In het onderzoek 'Achter de hand' komt het Nibud met richtbedragen. Een alleenstaande met een koopwoning en een netto maandinkomen van 1.800 euro moet 11.100 euro achter de hand hebben, adviseert het Ni bud. Een echtpaar met een koopwoning en een gezamen lijk netto maandinkomen van 2.800 euro heeft 13.200 euro op zijn-spaarrekening nodig. Bij het berekenen van de buffer is onder andere gekeken naar de kosten van apparaten en on derhoud. Daarnaast heeft het Nibud rekening gehouden met de gegevens die bekend zijn over het vermogen van huis houdens in Nederland. Het is voor het eerst dat er in Neder land een dergelijke berekening gemaakt is. Op www.nibud.nl/bufferbere- kenaar kan iedereen uitrekenen hoeveel geld wenselijk is om achter de hand te hebben. Het gilde van de fietsendieven is nog steeds succesvol. Jaarlijks worden er 750 duizend fietsen gestolen en is slechts een op de zes gedupeerden doet daarvan aangifte. Het moet maar een s afgelo pen zijn met de illegale inkomsten van de dieven: De overheid heeft een afspraak gemaakt met de fietsenbranche, gemeenten, politie, OM, verzekeraars, RDW en enkele andere organisaties om gezamenlijk de strijd tegen fietsdiefstal te voeren. Zet je fiets goed op slot, noteer frame- of chipnummer en doe al tijd aangifte bij diefstal, is de boodschap die met een publieks campagne wordt uitgedragen. SILO Soms is de oplossing simpel. Als de aanleg van wegen, tunnels en spoorlijnen te duur wordt en te lang op zich laat wachten, moet je de financiering aan particuliere instellingen (banken, pensioen fondsen e.d.) overlaten, aldus de commissie Ruding. De kosten gaan door toepassing van private financiering minstens 10 pro cent omlaag, de aanleg kan jaren sneller en bedrijven voeren het onderhoud van de nieuwe infrastructuur efficiënter uit. De besparing van 1,5 miljard euro kan vervolgens besteed worden aan de eerdere aanleg van wegen en spoorlijnen, die nu nog ver weg in de planning staan. SAEP (South African Educa tion and Environment Pro ject) is een non-profitorgani- satie die natuur- en milieu educatie biedt aan jongeren in townships (sloppenwij ken). Geef kinderen en jonge ren in Zuid-Afrika een kans en steun SAEP op giro 9560579 t.n.v. Stichting Com- mundo in Amersfoort o.v.v. Donatie SAEP - Impulsis. Waarom ga je vrijwilligerswerk doen in Zuid-Afrika? "Voor mijn studie Interculturele Communicatie ben ik in Zuid- Afrika geweest. Via de Universi teit van Kaapstad maakte ik tij dens deze onderzoeksstage kennis met de organisatie SAEP. Ik wilde graag een keer terug om een bijdrage te leveren." Hoe ben je bij dit project te rechtgekomen? "Ik zag dat de Stichting Com- mundo een reis organiseerde naar Kaapstad, waarbij je je als vrijwilliger kon inzetten voor SAEP. Je kon solliciteren op de ze door Xplore gesubsidieerde reis. Xplore is een programma van het Ministerie van Buiten landse Zaken en probeert jon geren in Nederland bij ontwik kelingssamenwerking te betrek ken." Wat ga je precies doen? "Met negen andere Nederland se meiden ga ik excursies naar natuurgebieden rond Kaapstad Rood staan is in deze tijd een normaal verschijnsel gewor den, maar ook de oorzaak van veel problemen. Met de cam pagne 'Blijf positief wil de over heid de Nederlanders wakker schudden en bewust maken van het feit dat teveel rood staan, lenen, kopen op krediet of afbetaling niet zonder risico is. Voordat je het weet zit je diep in de schulden. Als je rood staat koop je geen nieuw mobieltje, flat screen of merkkleding. Driekwart van de Nederlanders is het daarmee eens ongeacht hun inkomen. Toch staat wel een derde van alle mensen rood of heeft een lening bij de bank. Opvallend is dat bijna de helft w van de mensen met het laagste inkomen er voor zorgen niet rood te staan, terwijl de men sen met een modaal inkomen vaker rood staan. Suzanne Karsmakers (27) uit Tilburg vertrekt eind juli naar Kaapstad om vrijwilligerswerk te doen bij SAEP. organiseren en uitvoeren voor middelbare scholieren uit een township. Aan de hand daarvan gaan we met de jongeren praten over de mogelijkheden van een baan in de natuur. Samen met hen geven we vervolgens lessen aan hun medescholieren en vertellen we over het duurzaam omgaan met de natuur. De jon geren krijgen zelf niet de kans om zo'n excursie te maken." Alles kan stuk gaan. FOTO: ED DEWAERHELff

de Faam | 2008 | | pagina 33