VAN DE M dé Weekkrant |De Faam INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG VEERE Woensdag 16 juli 2008 - Pagina 32 INFORMATIE OVERHEID VRUSTELLINGSPROCEDURE Aagtekerke - het uitbreiden van een woning en garage Waterlooze Werve 20 (art. 19, lid 3 Wet RO); Het (bouw)plan is (gedeeltelijk) in strijd met het geldende bestemmings plan. Wij zijn van plan vrijstelling te verlenen door toepassing van ge noemd artikel. In verband hiermee nat het ontwerp vrijstellingsbesluit en de relevante stukken van 17 juli t/m 27 augustus 2008 ter inzage. Gedu rende de genoemde periode kunt u mondeling of schriftelijk een zienswij ze tegen net bouwplan bij het college indienen. VERLEENDE VRIJSTELLING Zoutelande - Op 8 juli 2008 hebben wij besloten om vrijstelling ex artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te verlenen voor het realiseren van een landgoed te Zoutelande ("Land goed Kustlicht"). Het plangebied is gelegen ten noor den van het Bos Zoutelande en ten noordoosten van het zomerhuizenter- rein Kustlicht I. Aan de zuidkant wordt het plangebied begrenst door de Thijsweg en aan de noordwestkant door de Houtenburgseweg. Dit besluit ligt, met bijbehorende stukken, van 17 juli t/m 27 augustus 2008 ter in zage. Tijdens deze termijn kunnen belanghebbenden tegen dit besluit bezwaar maken. VOORBEREIDINGSBESLUIT T.B.V. HERBOUW COMPLEX T GROENTJE TE DOMBURG De gemeenteraad heeft op 26 juni 2008 een voorbereidingsbesluit ge nomen voor de percelen kadastraal bekend gemeente Domburg, sectie F, nrs. 801, 2233 en 2234, plaatselijk bekend Badstraat 1 en 5 en Wijn gaardstraat 13 te Domburg. Dit be sluit is nodig i.v.m. de uitvoering van het plan voor herbouw van het com plex "'t Groentje", aan de Bad- straat/Wijngaarastraat/Voorschotens traat. Het voorbereidingsbesluit ligt van 16 juli t/m 27 augustus 2008 ter inzage. Tijdens deze termijn kunnen belanghebbenden hiertegen bezwaar maken. Het besluit treedt in werking op 16 juli 2008. BOUW/SLOOP/ AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge arti kel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun ning zijn ingekomen voor: Domburg - het vergroten van een woning Prin- sejDark 12; Grijpskerke - het bouwen van een kantoor met op slagruimte en recreatieruimte Marie- kerkseweg 48; - het gedeeltelijk slopen van dak lig- boxenstal Zwanenburgseweg 1 Koudekerke - het plaatsen van 2 dakkapellen Blin- kertlaan 8; - het wijzigen voor vergroten van een woning Middelburgsestraat 63; Oostkapelle - het bouwen van een woning Mar grietenlaan 4; Serooskerke - het slopen van een gedeelte van een woning VrouwenpoTderseweg 3; - het bouwen van een bedrijfsgebouw met kantoor De Padweie; Vee re - het plaatsen van 2 prefab toiletten in de kelder Kaai 1 - het slopen van 40 m2 asbesthouden de plafondplaten Oude bosweg 2; Vrouwenpolder - het vergroten van een vakantiewo ning Fort den Haakweg 29; Zoutelande - het plaatsen van een veranda in de tuin Sloestraat 21; - het slopen van een vakantiewoning Golfslag 13; - het geheel vernieuwen van een vakantiewoning Golfslag 13; Wij wijzen u erop dat tegen aanvra gen géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Dat kan pas nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken). AANVRAAG MONUMENTEN VERGUNNING Er is een aanvraag binnengekomen om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor: Vee re - het vergroten van de kerk met een aanbouw Kapellestraat 27. De aanvraag ligt van 17 t/m 30 juli 2008 voor iedereen ter inzage. VERLEENDE (BOUW/SLOOP /AAN- LEG)VERGUNNINGEN/MONU- MENTENVERGUNNINGEN De volgende vergunningen zijn ver leend: (tussen haakjes staat de datum van verzending.) Koudekerke - het plaatsen van een dakkapel Kerkhoflaan 14,(3-7) - het wijzigen voor vergroten van een woning Middelburgsestraat 63; (10- 4) Westkapel Ie - het slopen van een woning Pape straat 10;(3-7) Belanghebbenden kunnen tot 6 we ken na de tussen haakjes staande da tum bezwaar maken tegen de verleen de vergunningen en verleende vrijstel lingen. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. AANVRAAG KAPVERGUNNING Domburg - J.W. Schuurmanstraat 63, één kas tanjeboom. Belanghebbenden kunnen van 16 juli tot 30 juli 2008 een zienswijze indie nen bij de gemeente Veere, afdeling Openbare Ruimte, postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Voor meer infor matie kunt u terecht bij de balie Grondgebied, tel. (0118) 555 447. VERLEENDE KAPVERGUNNING Koudekerke - Aan de provincie Zeeland is kapver- aunning verleend voor tien bomen langs de Middelburgsestraat ter hoogte van de Kriekeweg, ten be hoeve van reconstructie N660. Belanghebbenden kunnen tot 27 au gustus 2008 bezwaar maken tegen ae verleende kapvergunning. Voor meer informatie kunt u terecht bij de balie Grondgebied, tel.(0118) 555 447. KLANTTEVREDENHEID WMO De Wet maatschappelijke ondersteu ning verplicht gemeenten elk jaar een tevredenheidsonderzoek onder de aanvragers en ontvangers van een Wmo-voorziening uit te voeren. Daarnaast moet inzicht worden gege ven in prestatiegegevens op verschil lende onderdelen van het Wmo-be- leid. Begin 2008 is door Scoop onder een aantal cliënten een enquête uitge zet. De uitkomsten van het onderzoek en de prestatiegegevens zijn gebun deld in "Wmo monitor Veere". Alle uitkomsten worden daarnaast ook ver geleken met het Zeeuws gemiddelde. De "Wmo monitor Veere" ligt ter inza ge- TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de cen trale publieksbalie van het gemeente huis, Traverse 1 te Domburg. Ope ningstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op onze website www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwa ren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de argumenten aie in het bezwaarschrift worden genoemd en dan een nieuw besluit nemen. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indienen. Iemand moet rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorzie ning gevraagd worden bij de Rechtbank. Hiervoor zijn griffierech ten verschuldigd. Rechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor informatie kunt u bellen: (01 18) 555 444. Domburg, 16 juli 2008 Buraemeester en wetnouders van Veere gemeente Middelburg VERORDENING LEERLINGEN VERVOER Burgemeester en wethpuders van Mid delburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in de vergaderingen van 30 juni en 1 juli 2008 heeft besloten tot wijziging van de 'Verordening leerlingenvervoer gemeente Middelburg'. Het besluit ligt voor een ieder ter inzage bij de infor- matiehoek van het stadskantoor, Kanaalweg 3. De gewijzigde Veror dening leerlingenvervoer gemeente Middelburg is tevens op de gemeente lijke internetpagina www.middelburg.nl te raadplegen onder de rubriek Bestuur en Organisatie/Verordeningen. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de voet; aansl de ver- faangersoversteekplaats bij sluiting met de Noordsingef wijderd wordt. Dit besluit ligt tot en met 27 augustus fen belanghebbende aan wie redelij- n i i i N~/ 1/qfm/ur v/ar\a/otqo \sr~\r\ v»/nrHf»r\ Hnf r\n Wie is belanghebbende? Volgens artikel 1:2 van de Algemene wet bestuursrecht bent u belangheb bende als uw belang rechtstreeks bij een besluit betrokken is. Uw belang moet zich dan wel onderscheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of ge bruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvoldoende aanwezig. Als u een bezwaarschrift hebt inge diend, kunt u tevens de voorzieningen- rechter bij de rechtbank te Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed dat, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het verzoek hiertoe moet gericht worden aan de Voorzieningen- rechter, Sector Bestuursrecht, Postbus 50,15, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 145,- voor natuurlijke per sonen en 288,- voor andere aan natuurlijke personen. 2008 elke werkdag tijdens kantooru- bij de tooi °P'€ zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. ren ter inzage bij ae vakbalie Ruimte in het stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Kopieën van dit besluit Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.W. Lievense, telefoonnummer (0118) 67 52 91 Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 17 juli tot en met 27 augustus 2008, bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Het bezwaarschrift moet onder tekend zijn en ten minste bevatten de "naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is ge- r richt en de gronden van het bezwaar. kerwijs verweten kan worden dat hij geen bezwaar gemaakt heeft, kan vol gens artikel 6:13 van de Awb geen Beroep instellen bij de rechtbank. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 2 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te ver lenen van het bestemmingsplan 'Be schermd Stadsgezicht', ten behoeve van het veranderen/vergroten van een steiger alsmede het plaatsen van een berging op deze steiger. De (nieuwe) steiger is gesitueerd op dezelfde plaats als de huidige steiger, derhalve in de Buitenhaven ter hoogte van het perceel Punt 8. Het bouwplan is in strijd met de voor schriften 'terreinen voor openbare- en bijzondere doeleinden' en 'water' van genoemd bestemmingsplan. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met de relevante stukken, waaronder de ruim telijke onderbouwing en het bouw plan, ligt gedurende 6 weken, van 18 juli tot en met 28 augustus 2008 ter inzage bij de vakbalie aan de Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont- werp-besluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de ge noemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 675285. WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging definitieve beschik king Total Neaerland NV Aanvraag en beschikking Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend, dat zij een vergunning in het kader van de Wet milieubeheer hebben verleend aan TOTAL Nederland voor het verande ren van een inrichting bestemd voor een tankstation met LPG en shop. De inrichting is gelegen aan de Schroe- weg 80 te Middelburg. Inzage De beschikking en andere relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 1 T^juli 2008 tot en met woensdag 27 augustus 2008 elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur ter inzage bij de vakbalie van de Afdeling Vergunning verlening en Handhaving, Kanaalweg 3 te Middelburg. Inzage op donderdag avond dient vooraf telefonisch bij ae afdeling te worden aangevraagd (tel. 0118-67 52 43). Desgevraagd wordt er door de afde ling Vergunningverlening en Hand having een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De beschikking is ten opzichte van de ontwerpbeschikking gewijzigd. Beroep Vanaf vrijdag 18 juli 2008 tot en met donderdag 28 augustus 2008 kan beroep worden ingesteld door be langhebbenden die een zienswijze naar voren hebben gebracht over de ontwerpbeschikking (aan wel aan wie redelijkerwijs niet kan worden verwe- daartegen ingebracht), h moet worden gericht aan de Afdeling ten daartegen geen zienswijzen te hebben ingebracht). Het beroepschrift bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Indien u een beroepschrift heeft inge diend en u bent van mening dat de onverwijlde spoed, gelet op de be trokken belangen, dat vereist, kunt u tevens op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, •stbus 20019, 2500 EA 's-Graven- age, verzoeken een voorlopige voor ziening te treffen. po: ha< Voor zowel het indienen van een beroepschrift als voor een verzoek om een voorlopige voorziening wordt griffierecht geheven. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - Veerseweg: bouwen fiets- en voet gangerstunnel. - Veerseweg: bouwen autotunnel. - Prooijenseweg: bouwen fiets- en voetgangerstunnel. - Prooijenseweg 4: bouwen carport. - Arnestein: oprichten geluidsscherm. - Kleverskerkseweg: bouwen via duct over aquaduct. /ea: I een spoor- en fietsviaauct over aqua duct. - A58 (Nieuw- en Sint Joosland): oprichten geluidscherm. - A58 (Nieuw- Sint Joosland): vergro ten viaduct. - A58 (Nieuw-en Sint Joosland): bou wen viaduct. - Nieuwlandseweq: bouw viaduct en aanbrengen verdiepte ligging. - Torenweg: vergroten viaduct. - Eendrachtsweg: bouw fietsviaduct. - Van 't Hoffweg: oprichten onder doorgang. - Golsteinseweg: bouw fietstunnel. - Arnestein: oprichten viaductaan sluiting. - Hoogaars 13: plaatsen blokhut. - Kanaalweg: bouw woongebouw. - Briljant 9: vervangen kozijnen. - Noordweg 209: uitbreiden wo ning, bouwen berging. - Noordweg 493-495: wijzigen achtergevel. - Francois Rijckhalspad 2: bouw berging. - Kuipers-Rietbergkwartier 33: bouwen twee vluchttrappen. - Amesteinweg 50: vernieuwen ge velbeplating. - Van Cittersweg: bouwen loods. - Noordweg 300: plaatsen blokhut. - Molendijk 34: wijzigen gevel. - Zuidsingel 124: verbouwen zolder verdieping. - Sint Pieterstraat 29: het verbre den van de dakkapel. - Noordweg 319: vernieuwen kozijnen. - Hengst 8: plaatsen kap op garage. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het Stadskantoor, Kanaalweg 3, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een bouwvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden in gediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden in gezien. Vervolg op pagina 33.

de Faam | 2008 | | pagina 32