Afspraken voor aanpak kinderarmoede Summer School voor muziekstudenten Wateronderhoud in stad en dorp Folkloristische dag op Abdijplein Mededeling voor oud-cliënten Jeremiasse Care2move Eerste overbodige verkeersborden verwijderd dé Weekkrant De Faam Woensdag 9 juli 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Het ring- en sjezenrijden ter gelegenheid van de eerste folkloristische dag op het Abdijplein en omgeving is een traditie. Het evenement is dit jaar op donderdag 17 juli. Op het Abdijplein wordt op een ringrijbaan zonder sjees de ring gestoken. De paarden met sjezen rijden het rondje Abdijplein, Balans, Korte Burg, Groenmarkt, Onder den Toren, Koorkerkhof, Abdijplein. De genoemde straten worden voor het verkeer afgesloten. De afsluiting heeft verder tot gevolg dat de volgende straten voor (door gaand) verkeer gestremd zijn: Balans, Bogardstraat, Bachtensteene, Walplein, Nieuwe Kerkgang, Koorkerkstraat, Reigerstraat en Korte Giststraat. De Bleek wordt openge steld voor eenrichtingsverkeer vanaf de Zuidsingel. Parkeren is niet mogelijk langs de sjezenroute vanaf woensdag 16 juli 18.00 uur tot donderdag 17 juli 19.00 uur. Op het Koorkerkplein en het Walplein is parkéren niet mogelijk op donderdag 17 juli tot 19.00 uur. De tweede folkloristische dag, de grote ringrijwedstrijd op het Molenwater, wordt op donderdag 14 augustus gehouden. Vorige week zijn met ruim honderd gemeenten in Utrecht afspraken gemaakt over extra ondersteuning voor kinderen uit arme gezinnen. Namens gemeente Middelburg was wethouder Albert de Vries aanwezig om samen met staatssecretaris Aboutaieb van Sociale Zaken en Werkgelegenheid een convenant te ondertekenen. Gemeente Middelburg en de staatssecretaris hebben de gezamenlijke ambitie om het aantal kinderen dat om financiële redenen niet maatschappelijk kan mee doen, met de helft terug te brengen. Om die ambitie waar te maken zijn afspraken gemaakt die vastliggen in het convenant. Daarin staat onder andere dat Middelburg een actief beleid voert om alles in het werk te stellen om armoe de onder gezinnen met kinderen te voorkomen danwel te bestrijden. Financiële redenen mogen geen belem mering zijn voor kinderen om volwaardig mee te doen in de Middelburgse samenleving. Onlangs heeft de gemeente twee nieuwe leveranciers gecontracteerd voor dé hulpmiddelen Wmo (rolstoelen, scootmobielen en dergelijke). Jeremiasse Care2move is sinds 1 juni geen leverancier meer. De nieuwe leveranciers zijn het Thuiszorgcentrum Zeeland en Beenhakker Revacore.- Eén groot aantal cliënten heeft in het verleden een hulpmiddel verstrekt gekregen van Jeremiasse. Deze hulpmiddelen worden overgedragen aan een van deze twee nieuwe leveranciers. U zult middels een brief van een van deze twee leveranciers geïnfor meerd worden bij wie u voortaan terecht kunt voor onderhoud en repa raties. Het verzenden van deze brief zal nog enige tijd duren. Tot die tijd kunt u voor spoedeisende reparaties aan uw hulpmiddel con tact opnemen met een van de twee leveranciers: Beenhakker Revacore: (0113) 34 10 49 of Thuiszorgcentrum Zeeland: (0118) 41 04 01 Cliënten die onlangs een hulpmiddel van Beenhakker of Thuiszorgcen trum hebben gekregen, kunnen gewoon terecht bij de leverancier die het hulpmiddel geleverd heeft. In Middelburg staat een aantal overbodige verkeersborden en borden waarvan de betekenis niet duidelijk is voor de weggebruiker. Die borden haalt de gemeente weg. Afgelopen vrijdag gaf wethouder Frank Streng het startsein door de eerste overbodige borden te verwijderen. Dit gebeurde in Arnemuiden aan de Van Cittersweg. De gemeente Middel burg wil het aantal ver keersborden verminde ren. Eerst wordt ge scand welke borden, binnen de juridische mogelijkheden, kun nen worden wegge haald. d'Haens Advies, Bureau voor Ruimte Mobiliteit voert de scans uit in opdracht van de gemeente Mid delburg. Na de Van Cittersweg in Arnemuiden wordt vervolgens een scan uitgevoerd voor Sint Laurens, Kleverskerke, Nieuw- en Sint Joos- land en de rest van Arnemuiden. Gemeente Middelburg haalt overbodige ver keersborden weg. Wet houder Frank Streng ver wijderde het eerste bord in de Van Citters-weg in Arnemuiden. Wethouder Albert de Vries en staatssecretaris Aboutaieb hebben afgesproken kinderarmoede te bestrijden. Foto: ministerie SZW De Roosvelt Academy houdt een Summer School voor internationale muziekstudenten. Talentrijke studenten uit de hele wereld zijn in Zeeland en krijgen intensief les van topmusici. De studenten oefenen deze week ook op het carillon van de Lange Jan. In het kader van de Summer School zijn er concerten, van de deelnemende studenten maar ook van gast docenten, onder wie Malcolm Bilson en beiaardier Geert D'hollander. Concerten Middelburg 9 juli: Ann Barnes (fortepiano), Kloveniersdoelen, 20.00 uur 10 juli: Bernard Winsemius (carillon), Lange Jan, 18.30 uur 10 juli: Malcolm Bilson (fortepiano), Kloveniersdoelen, 20.00 uur 11 juli: Studenten carillon, Lange Jan, 19.00 uur 11 juli: Studenten fortepiano, Kloveniersdoelen, 20.00 uur foto: Aart van Belzen Sloten en vijvers maken uw omgeving aantrekkelijk. Maar er is meer. Ze zorgen ook voor de opvang en afvoer van regenwa ter. Zeker nu ons klimaat verandert en er steeds vaker hevige buien met veel neerslag vallen, is het belangrijk dat ze goed onderhouden worden. We willen immers niet dat al die regendruppels nergens heen kunnen. De gemeente en het waterschap voeren het onder houd langs en in sloten, vijvers en andere waterpartij en voortaan samen uit. Voorbeelden van onderhouds taken zijn het maaien van de waterkant, het opruimen van zwerfvuil, het baggeren van sloten en vijvers en het onderhoud van natuurvriendelijke oevers. De gemeen te Middelburg en waterschap Zeeuwse Eilanden gaan hard aan de slag om het onderhoud overal op het juiste niveau te brengen. En te houden. Bijkomend voordeel van de samenwerking is ook nog eens dat het onderhoud er goedkoper op wordt. Grote klus De kans is groot dat u in de tweede helft van 2008 maaimachines ziet in de buurt van sloten, vijvers en grachten. Het maaien is namelijk een van de grote klussen waar we volop mee aan de gang gaan. De gemeente voert vrijwel al het maaiwerk uit. Het kan zijn dat u een maaimachine ziet op plekken waar het gras nooit eerder gemaaid werd. Dat heeft te maken met het wegwerken van achterstallig onderhoud, zodat alles er straks spie en span uitziet. Waterkanten en sloten zelf worden meestal een keer per jaar gemaaid. Als de oever bijvoorbeeld ook gebruikt wordt om te recreëren of om op te wandelen, komt de maaimachine vaker langs. Vragen? Klachten? Heeft u een vraag over de werkzaamheden in uw buurt? Of wellicht een klacht over de uitvoering ervan? Voor deze zaken kunt u terecht bij uw gemeente. Algemene en actuele informatie over werkzaamheden aan, op en in het water is ook te vinden op de websi te van het waterschap: www.wze.nl. Wilt u meer weten over het onderhoud van water in stad en dorp? Vraag dan de speciale folder aan bij het waterschap via communicatie@wze.nl.

de Faam | 2008 | | pagina 9