Succesvol jaar De Spot Nieuw gezondheidscentrum Vishoek voor Fish&More Open dag in Belleza Kunstmarkt Vlissingen dé Weekkrant De Faam Cultuurcentrum is tevreden over vorig seizoen Hogeschool Zeeland haalt beste cijfers Fusie KOW en SPV Nieuwe voorzitter Arduin Webportaal Zeeland Woensdag 9 juli 2008 - Pagina 8 Anja, Jarma en Ineke voor Fish More. foto: karin ocké ARNEMUIDEN - Familie bedrijf De Vishoek Fish More, Nieuwlandseweg 6, is de enige originele viszaak in Arnemuiden. Alles is vers: vis, zelfgemaakte sala des, belegde broodjes, Hol landse Nieuwe, visschotels en ook de frites wordt vers gemaakt. Anja van der Weele runt de zaak met Er zijn nog twaalf appartementen beschikbaar. VLISSINGEN - Het Spaans Kwartier, in de naam ligt een hele nieuwe Vlissingse wijk verscholen. Langs de Schuitvaartgracht verrijzen aan het Antoni Gaudiplein twee woontorens met elk 32 appartementen: Belleza en Carino. Belleza wordt medio oktober opgeleverd. Op zaterdag 12 juli van Kunst kopen tijdens de zomer in Vlissingen. foto:pr VLISSINGEN - In het cen trum van Vlissingen zijn er gedurende de weekends van 10.00 tot 17.00 uur kleinschalige kunstmark ten. Kunstenaars uit het he le land stellen er hun kunst werken ten toon. Er zijn aquarellen, olieverfschilde rijen, pentekeningen, kera miek, tuinbeelden en nog Actie Schelde haar dochters, de dochters van haar broer en vriendin Ineke van Belzen. Op het terras kun je terecht voor koffie, een stukje appel taart, een ijsje of een milk shake. Open: maandag 12.00- 9.30 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.30-19.30 uur, zaterdag 9.00-19.30 uur. Tel. 0118 606702 door tara de vriend VLISSINGEN - De actiemid dag van het Scheldemond College in Vlissingen voor het opvanghuis Foyer Mau rice Sixto in Haïti heeft 2560 euro opgebracht. Vier leer lingen mochten kiezen waar dit geld aan besteed gaat worden. De leerlingen Rick van Os, Esma Abarkan, Noor Abdelhussain en Sandra Taher hebben met ini tiatiefneemster M. de Veen be sloten dat het meeste geld naar voedselhulp gaat voor de kind slaven. Ze vinden goede maal tijd belangrijk omdat er zonder eten geen energie is voor een activiteit. De voedselhulp van de Europese Unie alleen is niet voldoende, vandaar deze aan vulling. Ook vonden de leerlin gen de gezondheid en kleding van de kindslaven heel belang rijk, dus ook daar gaat een deel van het bedrag heen. Ook heb ben de kinderen daar regelma tig te maken met gezondheids klachten. Als het nodig is kan een medewerker nu een kind meenemen naar een arts of spe cialist voor een behandeling. Na deze twee belangrijke dingen was er nog geld over. De leerlin gen hebben besloten dat dit ten goede moet komen aan het be kostigen van materiaal dat no dig is bij de lessen van bloemde- coratie. In Haïti worden er voor allerlei gelegenheden kunst bloemen gemaakt en verkocht. Voor jongeren kan dit een mo gelijkheid bieden om ergens Scheldemond zet zich in voor kindslaven. De actie heeft 2.560 euro opgeleverd. foto:PR een baantje in deze tak te vin den. Als laatste hebben de leer lingen nagedacht over hoe ze het contact met het project op zo'n grote afstand wat kunnen verlevendigen. Ze bedachten dat een briefwisseling met een paar jongeren van Foyer Mauri ce Sixto en een video-opname erg leuk zou zijn. Het geld voor Foyer Maurice Sixto is opge haald met voetbalwedstrijden tussen JVOZ leerlingen, trainers en docenten en met een disco voor alle leerlingen. Het Foyer Maurice Sixto is een tehuis dat kinderen tussen de veertien en de achttien jaar opvangt die als kindslaven werken bij families waaraan ze zijn toevertrouwd in Port-au-Prince en andere ste den. Door hun situatie waarin ze worden uitgebuit kennen ze geen normale jeugd en worden ze uitgesloten van de maat schappij. Het Foyer Maurice Sixto zet zich in om deze kinde ren door middel van onderwijs, voeding en een stukje waardig heid toch een iets beter toe komstperspectief te geven. Het tehuis wordt voor een groot ge deelte gefinancierd door Terre des Hommes. 13.00 - 15.00 uur houdt Aerssens Pateer in sa menwerking met Aanne mersbedrijf Van der Poel Temeuzen en de Walcherse Bouw Unie een open dag in het Belleza appartemen tencomplex in Vlissingen. Geïnteresseerden kunnen een modelappartement be zichtigen. MIDDELBURG - Cultuurcen trum de Spot van Stichting Welzijn Middelburg houdt vanaf maandag 14 juli zomer- siësta. Terwijl de voorbereidin gen voor het nieuwe seizoen in volle gang zijn, kijkt het podi um terug op een succesvol jaar. Samen met ruim twintig vrijwilligers heeft het team honderd activiteiten, waaron der concerten, theater en ca baret, workshops en dans avonden georganiseerd. "Ik ben een gelukkig mens" zegt coördinator Tonnie Dieleman. "Na een moeizame start kan dan eindelijk worden gewerkt aan een mooie droom: een di vers, fris en vooruitstrevend podium voor jong en oud. Als basisingrediënt noemt hij een brede programmering. "Of je nu van zwoele luisterliedjes, heftige funk, hip hop of alter- natieve rockmuziek houdt, alle facetten kwamen het afgelo pen jaar aan bod". Daarnaast heeft het cultuurcentrum een begin gemaakt aan het neer zetten van diverse workshops voor talentontwikkeling van jongeren als dans-, dj- en theaterimprovisatieworks- hops. "Alle inspanningen zijn het afgelopen jaar beloond, de bezoekersaantallen nemen zichtbaar toe en de basis voor samenwerkingsverbanden is gelegd" zegt Dieleman trots. Om nog meer bezoekers te ge nereren richt de Spot zich in het nieuwe seizoen wederom op een brede programmering. Dieleman heeft zelf New Cool Collective op zijn wensenlijstje staan, maar ook Zeeuwse bands, dj's en nationale mu- ziekformaties zullen geboekt worden. Zaterdag 13 septem ber opent de Spot wederom haar deuren. Info: www.de- spotmiddelburg.nl. veel meer te vinden. Op de Kleine (Kunst) Markt zijn ook tal van demonstraties te bewonderen en is er schmink voor de kleintjes. Op de Oude Markt vindt er een platen- en cd-beurs plaats in alle muziekgenres. De kunstmarkt is een initia tief van de Ondernemers vereniging Vlissingen. KOUDEKERKE - Het hoogste punt van het Gezondheidscen trum Koudekerke (GCK) aan de Duinstraat is afgelopen zater dag bereikt. Het GCK is het eer ste gezondheidscentrum op Walcheren waarbij artsen, fysi otherapeuten, apothekers en andere disciplines samenwer ken onder één dak, waardoor consult en behandeling op één en dezelfde dag op dezelfde lo catie plaats kunnen vinden. Het GCK voorziet in medische be hoeftes voor Koudekerke en omgeving maar zal zich ook op heel Walcheren richten, wan neer het gaat om bijvoorbeeld diabetes en copd omdat diverse onderzoeksmethodes in het centrum komen. Ook komt er een revalidatie-inrichting en De initiatiefnemers van GCK, in het midden wethouder Melse. worden er tal van lifestyle en trainingsprogramma's, waar onder NFVB ZwangerFit en Me- dicalFitness, opgestart. Het GCK opent in januari 2009 offi cieel zijn deuren. VLISSINGEN - Uit cijfers van de HBO-raad blijkt dat Ho geschool Zeeland zowel bij de vijfjarige meting als bij de achtjarige meting met een percentage van ongeveer ze venenzestig procent het bes te studierendement haalt als brede hogeschool. HZ-stu- denten doen met een ge middelde studieduur van vijfenveertig maanden het kortst over hun studie. VEERE - Kinderopvang Wal cheren (KOW) en Stichting Peuterspeelzalen Veere (SPV) gaan fuseren vanaf 1 januari 2009. Beide partijen zijn werkzaam in de ge meente Veere. De organisa ties denken door de fusie meer peuteropvang te kun nen verzorgen. Ook willen ze brede scholen realiseren. MIDDELBURG - De nieuwe voorzitter van de Raad van Bestuur van Arduin Zeeland wordt Patty van Belle-Kusse. Ze is bij de instelling voor mensen met een verstande lijke beperking per 1 oktober de opvolgster van Piet van den Beemt die met pensioen gaat. Hij was één van de op richters van Arduin en ruim. veertig jaar werkzaam in de gezondheidszorg. MIDDELBURG - De tweede editie van de prijsvraag 'Dat doet de deur dicht' loopt tot en met 31 juli 2008. Lezers wordt gevraagd of zij de fa voriete historische voordeur of toegangspoort van perso nen met een opmerkelijk be roep herkennen. Oud-mo numentenschilder Toon van der Zande presenteert zijn favoriete poort op het web portaal www.geschiedenis- zeeland.nl. Geïnteresseer den kunnen hun antwoord mailen naar prijsvraag@ge- schiedeniszeeland.nl. Onder de goede inzendingen wor de een Zeeuws geschenken pakket verloot van 150,00 euro.

de Faam | 2008 | | pagina 8