Moordmysterie 78 leerlingen MiWffllHiUPeFaam Granaten U: Opbrengst collecte Handicap.nl Stay Clean Rommelland Krimpende Franciscusschool wil tij kereruJ Promotiefilm Terugloop Het Kompas loopt voor Nurses on Tour Zomeravond concert Woensdag 9 juli 2008 - Pagina 7 Geheimen in Klein Valkenis door marcel van der voort KLEIN VALKENISSE - Ge heimen in Klein Valkenis- se? Jazeker! Iets verderop is zestien jaar geleden de notaris in zijn boswoning vermoord. De moord is nooit opgelost. "Ik heb mijn vermoedens", ont hult I. Tiethof. Ze woont acht jaar met haar man in het gehucht van de ge meente Veere aan de rand van het bos. De lugubere dood kent ze van de verhalen, het echtpaar is acht jaar geleden in een knusse boerenwoning neergestreken. Meneer Tiethof is een begenadigd tuinman en krijgt vaak complimentjes van voorbijgangers voor de uitno digende bloemenzee. "Ons buurtschap is leuker en mooi er dan Groot Valkenisse. Daar overheerst de camping en een parkeerterrein", vertelt Tiet Even was het gedaan met de rust in Klein Valkenis se. De Explosieven Oprui mingsdienst is dinsdag 1 en woensdag 2 juli bezig ge weest met het tot ontploffing brengen van granaten en munitie uit de Tweede We reldoorlog. Het gevaarlijke oorlogstuig zou zijn blootgelegd door "schatzoekers", hobbyisten die op zoek zijn naar aan trekkelijke oorlogsrelik wieën, zoals medailles. hof. De vrouw kent inmiddels ook de nadelen van het wonen in een bosrijke omgeving op Walcheren: "Wij zijn gekomen voor het natuurgebied, maar soms is het één grote ergernis. Ze fietsen waar ze niet mogen rijden, wandelen waar ze niet mogen lopen en paarden ge bruiken paden die helemaal geen ruiterpaden zijn. Ook staan er auto's illegaal gepar Mevrouw Tiethof en hond Snoet raken niet uitgekeken in de bloemrijke tuin. foto: izaak verkeste keerd." Is haar leven dan kom mer en kwel? "Toch genieten wij elke dag. Ons huis staat op een mooie plaats. Gekocht van een oud boertje. Hij zei: 'Je gaat wonen op de mooiste plek van de wereld.' En dat is zo", voegt Tiethof toe. Gelijk heeft ze. Haar huis is door een kun stenaar geschilderd en eigen lijk is het gehucht één schilde rij. Vlak achter de duinen met de zee op loopafstand. De ge schiedenis van Klein Valkenis se is er één met veel agrarische en ook heftige oorlogsinvloe den. Op een steenworp af stand zijn bunkers en er zijn fundamenten van oude boer derijen. Tiethof s buurman C. de Wolf is geboren en getogen in "het straatje", zoals hij zijn buurtschap noemt. In de voet sporen van zijn overleden va der zit hij in de bloemen. Re gelmatig weten de klanten hem te vinden voor een fleurig bosje, terwijl de meeste boe ketten via de veiling belanden in binnen- en buitenlandse va zen. "Ik woon op een prachtig plekje. Jammer dat de moord nooit is opgelost. Peter R. de Vries mag morgen van mij in Klein Valkenisse aan de slag", laat hij weten. MIDDELBURG - Handi- cap.nl hield in de week van 2 tot en met 7 juni haar jaar lijkse nationale collecte voor mensen met een handicap of chronische ziekte. De op brengst in Middelburg was 4.119,28 euro, in Veere was het 6.465,40 euro en in Vliss- ingen was het 3.280,18 euro. Met dit geld worden mensen met een functiebeperking die speciale voorzieningen nodig hebben geholpen. Handicap.nl bedankt haar collectanten voor al hun hulp. VLISSINGEN - Stay Clean is een christelijke organisatie die in samenwerking met Sta op Zorg op donderdag 10 ju li een praatavond houdt. Het is voor ex-verslaafden die willen strijden voor een le ven zonder drugs of andere verslavende middelen. Cen traal staat daarom deze avond het voorkomen van terugval. Het is bij Stichting Sta op Zorg aan de Badhuis straat 101 en het begint om 19.30 uur. Meer informatie via telefoonnummer 0118- 411193. VLISSINGEN - Spelen, dan sen, lopen over de hinder- nisbaan en snorkelen. Dit kan allemaal iedere week in het Vrijburgbad vanaf maan dag 14 juli. Kinderen tot en met twaalf jaar kunnen van af 13.00 uur voor 3,80 euro meedoen aan deze activitei ten. Meer informatie is te verkrijgen via 0118-486820. NoodkloluEDor door marcel van der voort VLISSINGEN - "De afgelo pen jaren is het leerlingen aantal van de Franciscus school in Vlissingen gezakt. Daarom willen wij alle zei len bijzetten", zegt directeur Giel de Troije. Die eraan toe voegt voordelen aan de kleinschaligheid te zien. In het lokaal van groep vijf én zes staan drie zeilboten op de kast, verder veel lesmethodes, werkstukken van leerlingen en een stoplicht dat de kinderen aangeeft bij rood stil te werken en bij groen vragen te stellen aan juf of klasgenootjes. Juf Carolina Simpelaar wacht de kinderen voor schooltijd op. Ze heeft snel alle veertien leerlin gen in de rij en het gezelschap gaat richting de klas. Daar leest ze een stukje voor over een meisje dat van diefstal is be schuldigd. Ze wordt in de klas gepest en ge negeerd. Een jochie kijkt ondeu gend naar de tekening van een zware jongen uit Donald Duck achter zich. David zegt niet te weten wat hij zou doen als hij in dezelfde situatie verkeert. "La ten doen", "naar een andere school gaan", of "een goede ad vocaat nemen", suggereren zijn medescholieren. "We gaan een stukje rekenen", kondigt de juf frouw aan. "Nee", klinkt er "Wij zijn een kleinschalige school met aandacht voor het kind en bieden kwali- teitsonderwijs, zegt direc teur Giel de Troije over de Vlissingse Franciscusschool, aan de Flamingoweg 51. "Als de school verdwijnt zou ik dat een enorme verarming vinden van het onderwijs aanbod. Zolang de situatie werkbaar is gaan we door. En zullen altijd het school jaar afmaken Wij kunnen als kleine school veel voor de kinderen en wijk beteke nen", benadrukt hij. "Er is een promotiefilm gemaakt. Ouders krijgen die na de zo mervakantie. Ik hoop dat ze ermee de buurt in gaan en er meer kinderen naar de Fran ciscusschool komen. Verder komt er een taalklas", aldus Giel. meerstemmig. De rest knikt in stemmend. Jesper vult gedreven de sommen in. Na de achtste stopt het gastje even en denkt na. Hij is snel klaar en ontvang van de onderwijzeres een ge baar van bewondering. Jesper slaakt een zucht van verlichting. In zijn kleine klas krijgen alle leerlingen veel aandacht. Caro lina loopt regelmatig rond en helpt de kinderen. De voordelen van een kleine klas zijn duidelijk De kinderen van groep vijf en zes zijn geconcentreerd aan het rekenen, foto: izaak verkeste merkbaar. De ramen staan open. Op de achtergrond klin ken geluiden van vogels en een passerende brommer. Nie mand laat zich afleiden. "Jullie zijn erg snel vandaag", zegt de juf. Altijd goed gedaan In zijn kantoor zit directeur Giel. "Deze school heeft het altijd goed gedaan. Na de fusie met de voormalige Goudeamusschool in Middelburg had die het moeilijk. Nu floreert het daar en hebben wij in Vlissingen een si tuatie dat van de bovenbouw dit jaar vijftien leerlingen vertrek ken en het gelijke aantal niet te rugkomt aan nieuwe leerlingen. Franciscuschool Vlissingen krimpt per jaar met tien leerlin gen. Momenteel zijn het er ach tenzeventig. Wij doen er met ons kleine team alles aan om het tij te keren", verklaart hij. Minder belangstelling voor katholiek onderwijs, ouders sturen hun kind naar dezelf de populaire school van het buurjongetje en het naast gelegen woonwagenkampje zouden redenen zijn van de terugloop in leerlingen bij de Vlissingse Franciscusschool. OOST - SOUBURG - Drie vierdejaars HBO-Verpleeg kunde studenten van de Hogeschool Zeeland heb ben in samenwerking met basisschool Het Kompas en stichting Nurses on Tour op donderdag 17 april een sponsorloop georganiseerd. Een gedeelte van het opge haalde bedrag werd aan de school geschonken en het andere deel komt ten goede aan stichting Nurses on Tour. De cheque werd vrij dag 20 juni overhandigd en bedroeg maar liefst 2.500,00 euro. Hiermee kan de stichting vijfhonderd klamboes uitdelen in Ghana, om zo het aan tal malariazieken te re duceren. ZOUTELEANDE - Donderdagavond 10 juli is er een zomeravondconcert in Zoutelande. op deze avond geven Everhard Zwart en zijn zoon Hidde een concert van orgel en trompet. Organist Everhard Zwart is nationaal en inter nationaal bekend. Als be kroning op zijn werk als musicus en zijn bekendheid als organist in binnen -en buitenland ontving hij op 29 april 2008 de Koniklijke on derscheiding in de Orde van Oranje Nassau. Deze avond wordt gehouden in de Cat- harinakerk aan het Willi- brordursplein te Zoutelan- de. De avond begint om 20.30 uur. Toegangsprijs is 5.00.

de Faam | 2008 | | pagina 7