Exotische dans op het mosselfestival Zeeuwse talenten ^Vl^iririeltmrqs Mosselfestival Smout Ocean's Edge Pagina 7 Op het Mosselfestival staan niet alleen de muzikanten in de spotlights. Ook diverse straatartiesten en dansgroepen komen hun kunsten vertonen. Een daarvan is buikdanseres Majidah. Sinds kort verzorgt Majidah workshops en optredens in heel Zeeland. Tevens is zij afge lopen voorjaar begonnen met het geven van buikdanslessen in Middelburg en Vlissingen. Aan een aantal groepen enthousiaste dames leert zij hier de mooie bewegingen van het buikdansen. Buikdansen wordt door steeds meer vrou wen in Nederland gedaan. Het is een mooie dans die je als vrouw meer zelfvertrouwen geeft over je lichaam. Buikdansen is zo leuk omdat het een vrolijke, spirituele en sensuele dans is. Het (herontdekken van het vrouw zijn! Het is niet alleen mooi om te zien en leuk om te doen, want het is nog gezond ook! Het verstevigt de spieren, houdt u soepel en het geeft u energie. En iedereen kan mee doen, ongeacht leeftijd en danservaring. Begin september begint Majidah weer met nieuwe les sen voor beginners en begin ners met ervaring! Kom dus kijken op het Mosselfestival of dit wellicht ook iets is voor u! Meer informatie over de lessen of optredens is te vinden op www.majidah.nl. Podium voor jong muzikaal talent op Mosselfeesten Middelburg! Tijdens de Mosselfeesten in Middelburg staat ook dit jaar het podium op de Vlasmarkt, tegenover café Bommel, geheel in het teken van jong muzikaal talent. Evenals voorgaande jaren kan het publiek weer drie dagen lang genieten van bands en singer-songwriters. De bands en singer-songwri ters komen hoofdzakelijk van Zeeuwse bodem. Gedurende de Mosselfeesten brengen zij elke dag van 17.00 tot 21.00 een repertoire van 45 minuten ten gehore. Op deze manier krijgen zij de kans om zichzelf in de picture te spelen bij het publiek. De programmering op donder dag bestaat vooralsnog uit sin- ger-songwriter Roman Huijbreghs en de band One Dollar. Op vrijdag bestaat het programma uit de bands Marsha Blues Sessie, Ocean's Edge en Eva Auad. Op zaterdag brengen in ieder geval de bands Smout, The Artemis en Destine hun muziek ten gehore. Wie bekend is met bovenge noemde namen, zal erkennen dat de muziek behoorlijk gevari eerd is. Dat is ook de kracht van dit podium: meerdere muziek stijlen passeren de revue. Van Amerikaanse rock tot aan Nederlandstalige pop en U2- vergelijkbare muziek. De over eenkomst van de muzikanten zit hem in het feit dat zij allen jong en talentvol zijn. En dat maakt het de moeite waard om dit podium aan de Vlasmarkt te bezoeken! In onderstaande tekst worden twee bands uit het totale pro gramma uitgelicht. "Smout, dat is toch die band die met Koninginnedag op de Markt in Middelburg speel de?" Dat klopt, en met de Mosselfeesten staan ze daar weer! Vier Middelburgse jon gens van begin twintig die sinds een jaar onder de naam 'Smout' zelfgeschreven Nederlandstalige nummers spelen. De muziek van Smout laat zich het best beschrijven als 'poprock'. Tijdens een optre den van deze band passeren stevigere nummers de revue, afgewisseld met gevoelige ballads en nummers die het publiek vaak bestempelt als 'luistermuziek'. Dit laatste wordt door de jongens van Smout als een groot compli ment opgevat. Zij maken graag liedjes die prettig in het gehoor liggen en een groot publiek aanspreken. Om die reden doen ze hun best wat extra aandacht te geven aan deze zogenoemde luistermu ziek: zo zijn ze onlangs live op Radio Bandwidth te horen geweest, waar ze een akoestische set hebben gespeeld. Ook zullen ze in september een akoestische set spelen in de Drukkerij in Middelburg. Tijdens de Mosselfeesten zul len ze naast hun bestaande set een aantal nieuwe num mers spelen. De teksten hier voor komen uit de pen van zanger en slaggitarist Dylan den Hartog. Samen met gita rist Niels Hariot werkt hij het basisidee uit, waarna met bassist Jaimy Goetheër en drummer Roderik Wijkstra net zo lang gesleuteld wordt tot het nummer klaar is voor het publiek. Deze zomer gaan de jongens met hun bus langs campings en zaaltjes in Frankrijk om daar te spelen. De verwachting is dat eind augustus hun eerste demo-cd uit komt. Op zaterdag 19 juli speelt Smout van 17.00 tot 17.45 uur. Meer informatie: www.smoutband.nl Sommige muzikanten komen bij elkaar om beroemd te worden, ande ren om rijk te worden. Weer anderen komen bij elkaar om de verveling te verdrij ven en gewoon mooie pop liedjes te schrijven. Liedjes waarin het gevoel van ein deloze zondagmiddagen in 'the-middle-of-nowhere' wordt vastgelegd. Liedjes waarin je wordt onderge dompeld in een warm bad van geluid, gemaakt met slechts een minimum aan muzikale middelen: zwe vende gitaarpartijen, een rotsvaste ritmesectie en songteksten die de tijd even stil laten staan. Dat is Ocean's Edge! Door buitenstaanders wordt er, voor het omschrijven van de muziek van Ocean's Edge, vaak gerefereerd aan U2, Placebo en The Cure. Voor de band ging het bal letje rollen na de release van de Spirit Link EP eind 2004. Steeds meer naamsbekend heid en optredens met eigen werk resulteerden in het topjaar 2006: tientallen optredens in Zeeland en Noord-Brabant, opnames voor het televisieprogramma "Klipzz", plaatsen op festi vals als "Alive" en "Mosselrock" en de gewon nen finale van de talenten jacht "Hooiikoorts". Daarnaast werd in singer- songwriter Danny Vera een muzikale bondgenoot gevonden voor het opnemen van de tweede EP. Toekomstplannen? Een pro motietour voor de Forever Seventeen EP vindt plaats en de band staat te springen om de rest van Nederland kennis te laten maken met de muziek van Ocean's Edge! Ocean's Edge staat - onder voorbehoud van datum en tijd - gepland op vrijdag 18 juli van 18.00 tot 18.45 uur. Meer informatie: www.oceansedge.nl Kijk voor de laatste informa tie van het programma: www.mosselfeesten.nl

de Faam | 2008 | | pagina 27