Thuis genieten... Gebakken mosselen met Hoegaarden witbier Wist u dat..? festivals irfrielbiii'gs Mosselfestival Folklore en topsport bij ring- en sjezenrijden Ook thuis wilt u natuurlijk wel eens genieten van lekkere mosselen. Om die reden is het project uit de keukens van Middelburg'in het leven geroepen. Koks uit de keukens van voornamelijk Middelburgse restaurants presenteren u op de website www.mosselfeesten.nl vol trots hun recepten. U vindt er uitgebreide recepten van koks met passie en liefde voor het vak. Graag geven ze aan u als liefhebber hun geheim weg. Ook zijn er simpele recepten te vinden die snel klaar zijn. Neem er dus een kijkje en ga aan de slag in uw eigen keuken! 500 gram gekookte mosselen 2 eetlepels bloem 4 kleine sjalotjes 2 teentjes knoflook 3 eetlepels olijf- of zonnebloemolie 15 cl Hoegaarden witbier 2 eetlepels fijngeknipte bieslook peper uit de molen en zout naar smaak Pagina 6 Ingrediënten voor vier personen: Kort en snel koken de mos selen meer smaak geeft? Mosselen eten is niet alleen maar lekker en gezellig. Per 100 gram bevatten ze slechts 1% vet, dat bovendien cho lesterolverlagend is. Mosselen zijn ook rijk aan mineralen zoals fosfor, ijzer, koper en seleen. Mooi mee genomen. Een mossel is net als een druif, de mooiste groeiplek geeft de lekkerste smaak én een hoog vleesgehalte. U openstaande mosselen uit een waterdichte verpakking niet De sjalotjes en knoflook schil len en in stukjes snijden. De mosselen met weinig zout bestrooien en vervolgens gelijkmatig met bloem bestui ven. Olie in een koekenpan met anti-aanbaklaag verwar men en de mosselen roerbak ken. Fijngesneden sjalot en knoflook toevoegen en verder roerbakken. Het bier toevoe gen, de pan goed schudden en www.zeeiandfestivals.nl Theater beleven op bijzondere locaties, in het zonnetje luisteren naar jazz, genieten van klassieke muziek of dansen op de beats van internationale dj's. In Zeeland is voor iedereen wat te beteven. Laat je verassen door de evenementen en festivals die de provincie te bieden heeft. Ga ook naar onze site www.zeelandfestivals.nl en win een van de 100 arrangementen aan de Zeeuwse kust! 3-6 juli STRAAT FESTIVAL ONDERSTROOM. Vtissingen za. 5 ju» NOSTALGISCHE DAG, Goes za. 12 juli BEACHVOLLEY, Middelburg 12+13 juli SCHELDEPOP, Terneuzen 17+19 juli VISSERIJ DAGEN, Bruinisse 17/18/19 juli MOSSELFESTIVAL. Middelburg zo. 20 juli ZEEUWSE KEVERDAG, Middelburg za. 26 juli DANCEPARADE, Middelburg 27 juli DANCETOUR, Goes 31 juli-3 aug. HORSES BY THE SEA weg hoeft te gooien? Deze gaan weer dicht tijdens het koken. Mosselen waarschijnlijk niet lijden tijdens het koken, want ze hebben geen hersenen. De mossel zuivert wel 6 liter water per dag en kan zelfs een kleine parel produceren. U altijd een mosselpan met dunne bodem moet gebruiken? De regel "alleen mosselen in maanden met de R" tegenwoor dig niet meer van toepassing is? Zeeuwse mosselen er ongeveer zijn vanaf juli tot maart? Er door koeltransport en waterdichte verpakkingen het hele jaar door (buiten landse) mosselen zijn? Nederland een marktaandeel van ongeveer 50% heeft op de Belgische mosselmarkt Het zijn ook de Nederlanders die ieder jaar het mosselseizoen openen met een openbare verkoping in Yerseke, waar de prijs meteen vastgelegd wordt De mossel aan de basis staat van een nieuwe superlijm? Een mossel houdt namelijk met zijn plaksel zijn schelp dicht onder water. De lijm werkt dus op droge en natte oppervlakken. nog kort al roerende goed verwarmen. Op smaak bren gen met peper uit de molen en zout en de fijngeknipte bies look erover strooien. Met stok brood of ciabatta serveren, ver gezeld van een goed gekoeld glas Hoegaarden witbier. Han Hidalgo www.biercuisine.nl www.biercuisine.be Dat folklore en topsport samen gaat is op donderdag 17 juli weer te zien tijdens de le fol kloristische dag in Middelburg. Op en om het Abdijplein zullen zo'n 38 sjezencombinaties en 27 ringlijders te paard in twee aparte wedstrijden hun spor tieve prestatie neerzetten door zoveel mogelijk ringen te ste ken. De sjezenrijders strijden om de wisselbeker die gewon nen kan worden door het sje- zenpaar, dat over de gehele dag de meeste ringen van 38 mm doorsnede weet te steken. Naast dit prestatie-element staat de traditie deze dag toch hoog in het vaandel, want alle deelnemers en medewerkers zullen gekleed zijn in Zeeuwse klederdracht. De schitterend versierde sjezencombinaties, de mooi versierde paarden en de klederdracht zorgen voor een uniek folkloristisch schouwspel. Er zijn prijzen beschikbaar gesteld voor de mooist versierde sjezencombi- natie, de meest artistieke sje- zencombinatie en het mooist geklede paar. Daarnaast is er voor het publiek de mogelijk heid om zelf de mooiste sje- zencombinatie te kiezen. Daarvoor dient de bij de geluidswagen op het Abdijplein verkrijgbare bon te worden ingeleverd voor 15.00 uur. Wie meedoet, dingt mee naar een verrassingspakket. Op het Abdijplein strijden ook 27 ringlijders te paard over 30 beurten om de beker van gemeente Middelburg. Deze beker zal worden gewonnen door de ringlijder die de meeste ringen steekt en ook hier zullen na afloop van de wedstrijd omstreeks 16.00 uur de kleinere ringen worden gebruikt om de winnaar aan te wijzen. Ook bij het ringrijden zijn de deelnemers gestokèn in klederdracht. De prijsuitreiking zal omstreeks 17.00 uur plaatsvinden op het Abdijplein en zowel de burge meester van de gemeente Middelburg als de Commissaris van de Koningin zullen aanwe zig zijn om de prijswinnaars te feliciteren. De wedstrijden worden gehouden op en om het Abdijplein van 9.00-17.00 uur en zijn gratis toegankelijk. Meer informatie over het ring rijden op www.ringrijden.nl Niet alleen op donderdag zijn ernaast het Mosselfestival activiteiten in de stad. Op vrij dagavond is er op de markt de jaarlijkse nachtmarkt. Hier kan dus lekker gestruind worden langs de kramen om vervolgens te genieten van diverse muzikanten en straat theater in de Vlasmarkt. Op zaterdagmiddag vindt er op diezelfde markt een snuffel- markt plaats.

de Faam | 2008 | | pagina 26