GRATIS VAATWASSER korting op inbouwapparatuur dé Weekkrant De Faam BUNDENEXCURSIE Veerse Van Loon Platbodemzeildag Gratis pauzeconcert in de Oostkerk in juli en augustus Lezing door Ries van der Zouwen Optreden in de Dorpskerk Oostkapelle www.tulpkeukens.nl KEUKENS' Nobelweg 2-26 Mat/mwo: 10.00- 17.30 uur Vr: 10.00 - 17.30 uur tel. 0113-216230 openingstijden: Do: 10.00- 21.00 uur Za: 10.00 - 17.00 uur Woensdag 9 juli 2008 - Pagina 14 "Heeft de trein ook oren?" door marcel van der voort GOES - "Heeft de trein oren?", vraagt de vijfjarige spraakwaterval Renzo aan hoofdconducteur Kees Broeren. Die heeft wel oor voor de kinderlogica van het ondeugende blinde ventje. Hij heeft de dag van zijn leven, want om de trein en het spoor te leren ken nen treint Renzo met vier blinde of slechtziende vriendjes van dagbehande ling Visio in Goes naar het station van Vlissingen. Het is woensdagochtend en Renzo, Mart, Daniël, Senna en Pieter zitten in een kring bij Vi sio aan het Stationspark in Goes te luisteren. Pieter wijst aan in het boek waaruit wordt voorgelezen. Het verhaal gaat over treinen. Hoe kan het an ders? Alle hoofdpersonen zijn dieren die een spannende GOES - De treinnt voor peu ters was een initiatief van Vi sio. Dit is een landelijke stich ting voor slechtziende en blin de mensen. De stichting biedt mensen met een visuele be perking informatie en advies. Daarnaast zorgt ze voor reva lidatie, begeleiding, onderwijs en wonen. Om het voor de ouders, de verzorgers en de kinderen zelf wat ge- makkelijker te maken kun- nen zij er terecht met al hun vragen. J Slechtziende kinderen van Visio uit Goes gingen met de trein mee. foto: izaak verkeste. treinreis gaan maken. Mart kent het boekje en vertelt aan de andere kleuters wat hij weet. "Is dat een dierentrein? Dat kan toch niet", roept Renzo wijs. Zelf met de trein Als de knaapjes horen dat ze zelf met de trein naar Vlissin gen gaan groeit de spanning. Eerst moeten de mannetjes een plas gaan doen. Bij Pieter komt verdriet. Eerder is hij met de trein meegereisd en de span ning is hem teveel. Hij bedankt deze keer. Aan het kapstokje op kleuterhoogte hangen vijf klei ne jasjes en eronder staan vijf tasjes. Vervolgens wandelen de kleuters richting het station van Goes. Renzo en Senna hebben een stok bij zich en weten die goed te gebruiken. Voorzichtig zwaaiend tasten ze de omge ving af. Senna telt de treden van de trap bij de tunnel van het station. Een voorbijgangster ziet het en kijkt nog even om. Bij de kaartverkoop kruipt het jochie nieuwsgierig onder de balie, klautert er later op en vraagt aan de verkoper: "Mag ik een railrunner?" Hij geeft geld en rekent af. In de trein krijgen de boys snel kaartcontrole en ervaren dat als prachtig. Reizen is stoer De reis naar Vlissingen vinden ze stoer en daar op het station volgt er een privé rondleiding in een stilstaande trein. Conduc teur Kees laat ze zelfs de be stuurdersruimte bezoeken. Dan is er ijs en gaan de jonge ontdekkers terug naar Goes. Daar staat Pieter zijn reislustige vriendjes geduldig op te wach ten. VEERE - Op de Markt in Vee- re is van 8 juli tot en met 2 september iedere dinsdag een historische markt. Deze markt is ook op zaterdag 19 juli tijdens de Van Loon plat bodemzeildag. De histori sche markt is van 10.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - In de maanden juli en augustus worden elke donderdag tus sen 12.30 en 13.00 uur de middagpauzeconcerten ge geven in de Oostkerk in Mid delburg. De concerten zijn gratis toegankelijk. GRIJPSKERKE - Ries van der Zouwen geeft op donderdag 31 juli een lezing in het kader van de expositie Psalmen. Het wordt gegeven in de boerderijgalerie de Osseberg aan de Singel weg 11 in Grijpskerke. Het begint om 20.00 uur en de toegang is 5,00 euro. Meer info: www.deosseberg.nl OOSTKAPELLE - In de Dorpskerk in Oostkapelle is op woensdag 9 juli een op treden van het blaas en piano sextet. Zij spelen Klug- hardt, Poulenc en Ibert. Toe gang is gratis. Vraag nü onze GRATIS brochure aan op TulpKeukens.nl Type Bosch SHV 45M73EU

de Faam | 2008 | | pagina 14