GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN VAKANTIETIJD, I WERK AAN DE WINKEL El T A HOORE? DE ZEEUWSE KLAPBANK IN VLISSINGEN WAT JE MOET WETEN OM VEILIG TE ETEN! GEMEENTE INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 9 JULI 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Normaal gesproken begint ook voor raadsleden in juli de vakantietijd. Toch zijn er de afgelopen maanden I een aantal zaken aan de orde geweest die ook in i> 1|§| deze vakantieperiode de aandacht van de raadsleden vragen. De verhuizing van het HKPD is er zo één. Meerdere collega's hebben er in deze column over geschreven. En gezien de reacties van de insprekers tijdens commissie- en raadsvergaderingen leeft het enorm. Het is van het college wat kort door de bocht om te zeggen dat de communicatie niet de schoonheidsprijs verdient. Reeds eerder hebben raadsleden mogen meedenken over de vestigingsplaats. Het vorige en ik neem aan ook het huidige college wist hoe gevoelig het onderwerp vestiging ligt. We hebben deze maand goed de tijd om daar nog eens over na te denken. Er is een extra commissievergadering afgesproken op donderdag 7 augustus om samen met Emergis en de buurtbewoners het één en ander nog eens te bespreken. Volgens het college is er geen mogelijkheid om Emergis te verbieden aan de Dr. Stavermanstraat een opvang voor drugsverslaafden te vestigen. Als raad hebben we onze eigen verantwoordelijkheid en willen we daar - uitgenodigd door een motie van de LPV - nog eens over nadenken. We hebben nog maar kort tijd, want voor december moeten er alternatieven, zoal die er al zijn, aangedragen worden. De Partij Souburg Ritthem wil daar graag zijn steentje aan bijdragen. In de fractie is al eens geopperd om de opvang via een boot te regelen. Op verschillende plaatsen zijn daar ligplaatsen voor te creëren. En er blijkt op korte termijn ook nog een boot beschikbaar te komen die voor dit doel geschikt is. Dus is er voor de diverse fracties in deze vakantietijd werk aan de winkel om ook eens na te denken over de mogelijkheden die de gemeente Vlissingen nog heeft om te voorkomen dat in de Dr Stavermanstraat een opvang voor drugsverslaafden gehuisvest wordt. Ik wens iedereen die de komende tijd met vakantie gaat een goede tijd toe en hoop dat de andere fracties nog eens willen nadenken over de verhuizing van het HKPD of met andere ideeën komen. Raadslid Lou watermanfractie PSR, Tel. 46 28 50, lfwaterman@zeelandnet.nl, www.partijsouburgritthem.nl Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen, zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. het plaatsen van een dakkapel aan de achterzijde J.I. Sanderse- straat 73 2. het plaatsen van een dakkapel Rossinilaan 37 3. het gedeeltelijk vernieuwen van een dak, het plaatsen van een dakkapel Paul Krugerstraat 296 4. het aanbouwen van een serre Zandweg 7 5. het wijzigen van een kozijn Gravestraat 4 6. het plaatsen van een dakkapel Bizetlaan 11 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. het plaatsen van een woonwa gen Zaaihoekweg 15 2. het uitbreiden van een woning Marnixplein 5 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. het plaatsen van een kweek kast je Vlissingsestraat(K) volks tuincomplex Levenslust tuin 77 26-06-2008 2. het plaatsen van een tuinhuisje Vlissingsestraat(K) volkstuin complex Levenslust tuin 218 26-06-2008 3. het slopen van de gevelbepla ting van de zuidgevels van 5 flats Van Raaltestraat 1 t/m 99, Troelstra weg 201 t/m 299, Ruys de Beerenbrouckstraat 1 t/m 99, de Meesterstraat 1 t/m 99, Colijnstraat 1 t/m 99 (Regen boogflats) 30-06-2008 4. het vernieuwen van een kelder vloer Bellamypark 27 30-06- 2008 5. het verbouwen van een woning Burgemeester Stemerdinglaan 34 01-07-2008 Verleende monumentenvergunning In de afgelopen periode is vergun ning verleend voor het vernieuwen van een keldervloer Bellamypark 27 30-06-2008. Tegen deze besluiten (vergunnin gen) kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de termijn van zes Wéken na de datum van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij burgemeester en wet houders. Tevens kan een voorlo pige voorziening worden gevraagd bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg. Daarvoor is griffierecht verschuldigd. De ver- Van 3 juli tot en met 29 augustus 2008 is in de bibliotheek Vlissin gen 't Spui 'De Zeeuwse Klapbank' te zien en te beluisteren. De Zeeuwse Klapbank is een multime diale presentatie die via een aantal dialectfragmenten de verschillende dialectgroepen van het Zeeuwse taalgebied belicht. 'De Zeeuwse Klapbank' is een reizende, multimediale tentoon stelling met dialectfragmenten uit leende vergunningen met bijbeho rende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118.487339) worden ingezien. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stuk ken ter behandeling moeten uiter lijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behan delde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 24 juli en 28 augustus 2008. Wet milieubeheer Afgegeven beschikking Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen van Administratief Dienstencentrum Zeeland b.v. te Vlissingen. Het betreft een verzoek om een revisie vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor een grafisch bedrijf. In de inrichting is onder meer een drukkerij, grafisch afwerk- centrum, kopieerservice en een afdeling data-entry aanwezig. Aan deze vergunning zijn voor schriften verbonden. Inzage Wij hebben geen reacties ontvan gen op de eerder bekendgemaakte ontwerpbeschikking. De beschik king Wet milieubeheer en alle rele vante stukken liggen van 10 juli tot en met 20 augustus 2008 ter inzage: in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdag avond tussen 19.00 uur en 20.00 uur worden ingezien, telefoon 0118-487339 of 0118-487300 (email whe@vlissingen.nl). Op ver zoek kan er onder kantoortijden door de afdeling Veiligheid, Ver gunningen en Handhaving een mondelinge toelichting worden gegeven op de voornoemde stuk ken. Beroep/voorlopige voorziening Alleen wanneer u belanghebbende bent en tevens zienswijzen hebt ingebracht tegen het ontwerp besluit, kunt u beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest (tijdig) zienswijzen (in de vorm van bezwa ren) in te brengen, of als u bezwa ren hebt tegen afwijkingen van het bekendgemaakte besluit. Informatie Met vragen over de aanvraag en vergunning Wet milieubeheer, de procedure, beroep en voorlopige voorziening, kunt u onder kantoortijd (als regel 09.00-12.00 uur en 14.00 uur-16.00 uur) terecht de jaren zestig en zeventig, verhalen en liederen uit Zeeland en Goeree- Overflakkee. De geluidsfragmenten waarin mensen vertellen over het leven van alledag zijn opgenomen in de jaren zestig en zeventig en zijn afkomstig van het Meertens Insti tuut in Amsterdam en de vakgroep Nederlandse Taalkunde in Gent. In de tentoonstelling wordt aan de hand van taalkaarten en foto's, de structuur van het Zeeuwse dialect bij de afdeling Veiligheid, Vergun ning en Handhaving aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. U kunt daarvoor contact opnemen met onze medewerkers - P.B. Kruit, telefoon 0118-48.7204 (e-mail: pkt@vlissingen.nl) - P. Roelofs, telefoon 0118-487156 (e-mail: prs@vlissingen.nl). Huisvestingsverordening Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij in hun collegevergadering van 24 juni 2008 hebben besloten over te gaan tot toepassing van artikel 2.1.4 lid 2 sub c van de Huisves tingsverordening gemeente Vlis singen op de straten: - Bouwen Ewoutstraat - Callenfelsstraat - Clijverstraat - Glacisstraat - Hobeinstraat - Hobeinsteeg - Hurgronjestraat - Kasteelstraat - Scheldestraat - Verkuijl Quakkelaarstraat - Winkelmanstraat - Van der Manderestraat - De Lannoystraat - Van de Spiegelstraat - Van Nispenplein - Van .der Swalmestraat - Lammensstraat - Van Hoorn Van Burghstraat - Beckerstraat - Nicolaes Honighstraat Het besluit treedt in werking op 15 juli 2008 en geldt tot 15 juli 2009. Met ingang van 10 juli 2008 tot 10 augustus 2008 ligt het besluit voor een ieder, tijdens kantooruren, kos teloos ter inzage in de publiekshal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan op zijn verzoek tegen betaling van de kosten een afschrift krijgen van het besluit. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Publiekszaken is gebleken dat onder staande personen niet meer wonen op het adres waar zij volgens de gemeentelijke basisadministratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bijhouding van de per soonlij sten van deze personen op te schorten. Dit betekent dat zij daar door formeel niet meer op dat adres staan ingeschreven. Bouwen Ewoutstraat 56 F.M. Viergever, geb. 09-02-1954 Grote Markt 10 B.A. Hoogendijk, geb. 03-09-1961 R. Schoonhuydt, geb. 04-10-1955 Hobeinstraat 109 F. He, geb. 03-04-1982 D. Yang, geb. 26-02-1973 van Hogendorpweg 74 V.M.L. Brisson, geb. 12-04-1984 Kleine Markt 7A H.W. Lere, geb. 08-09-1960 Koudekerkseweg 36 D. Charpentier, geb. 13-01-1973 landschap toegelicht. De tentoon stelling bevindt zich in kamer elf in de Vlissingse bibliotheek. De tentoonstelling is samengesteld op initiatief van de consulent streektalen van de Stichting Cultu reel Erfgoed (SCEZ) in 2006 en reist langs verschillende bibliotheken in Zeeland. www.spui.nl Paul Krugerstraat 29 X.A.S. Jonaczyk, geb. 02-04-1984 Paul Krugerstraat 302 J.C. Catsman, geb. 30-10-1987 Winkelmanstraat 21 S. Afkir, geb. 06-04-1979 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belangheb bende tegen dit besluit bezwaar maken bij het College. De termijn voor het indienen van een bezwaar schrift is zes" weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publi catie. Het ondertekende bezwaar- Bij hoge temperaturen kunnen voedselinfecties voorkomen. Nu het zomer is, is de GGD Zeeland daarom een informatiecampagne 'Wat je moet weten om veilig te eten' gestart. Onder andere huisartsen, zorginstel lingen, apotheken, supermarkten en campings hebben voorlichtingsmate riaal ontvangen. In het voorlichtings materiaal staat helder en praktisch hoe u een voedselvergiftiging kunt voorkomen. Hoe krijg je voedselvergiftiging? Veel voedselinfecties ontstaan bij mensen thuis, simpelweg door onvol doende hygiënische maatregelen. Bijvoorbeeld doordat iemand zijn handen niet wast nadat hij naar het toilet is geweest en vervolgens eten klaarmaakt. Rauw vlees en bijvoor beeld salade op dezelfde niet afgewas sen snijplank snijden vormt ook een gevaar. Daarnaast kan het gevaarlijk zijn om producten te lang buiten de koelkast te bewaren, iets wat veel voorkomt bij bijvoorbeeld picknicks en barbeques. Ook voedsel dat niet gaar is, of rauwe schelpproducten zijn risicofactoren. Voorkom een voedselvergiftiging! Zorg voor een goede hygiëne. Was uw handen, zeker na een toiletbe- schrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemotiveerd aangeven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Vlissingen, 9 juli 2008 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN zoek of het verschonen van een luier. Gebruik schoon keukengerij en houd rauwe en bereide producten van elkaar gescheiden. Zorg dat u levens middelen die gekoeld moeten wor den niet langer dan twee uur buiten de koelkast bewaart. Verhit voedsel tot het gaar is en verwarm kliekjes door en door. Ook in vloeistoffen kan gevaar schuilen. Drink geen ongepas- teuriseerde melk en drink geen kraan water wanneer u het niet vertrouwd. Kies in het buitenland voor gebot teld water. Een voedselvergiftiging is besmettelijk. Heeft u een voedsel vergiftiging gehad, wacht dan tot u drie dagen klachtenvrij bent, voor u weer voedsel bereidt. Toch ziek? Een voedselinfectie gaat meestal vanzelf over. Wacht rustig af en eet pas als u trek krijgt. Drinken is wel belangrijk. Door diarree en overgeven kan het lichaam veel vocht verliezen. Wees daarom alert op tekenen van uitdroging, vooral bij kinderen en ouderen. Neem bij de eerste tekenen van uitdroging contact op met de huisarts. www.ggdzeeland.nl www.rivm.nl/infectieziekten

de Faam | 2008 | | pagina 10