r Julianabad Arnemuiden Gemeente past de VROM Starterslening aan Sporten in de zomervakantie De formulierenbrigade gaat tijdens de vakantie verhuizen Bijeenkomst klankbordgroep Baarsjesstraat Inloopspreekuur Sociale Cliëntenraad dé Weekkrant |De Faam Woensdag 2 juli 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze zomer is er op sportief gebied veel te doen in Middelburg. Alle jongens en meiden die een actieve vakantie willen moeten zeker langskomen bij de zomeractiviteiten van Middelburg in Beweging. Middelburgse jongeren van 4 tot 14 jaar kunnen van 14 juli tot en met 1 augustus meedoen aan allerlei leuke spor ten en spelletjes. Tussen 13.00 en 16.00 uur zijn de jongeren welkom voor onder andere bubgee-run en hindernis- baan. maandag 14 juli Grasveld aan de Spinhuisweg (Magistraatwijk) dinsdag 15 juli Grasveld 'de Drie Heuvels' (Dauwendaele) woensdag 16 juli Grasveld Koepoortlaan (Nieuw Middelburg/Binnenstad) donderdag 17 juli Grasveld 'Woelige Werf" (Stromenwijk) vrijdag 18 juli Grasveld Gen. H. Smithlaan (Klarenbeek) Alle activiteiten zullen buiten plaatsvinden, maar bij slecht weer verhuizen de activiteiten naar een in de buurt zijnde gym nastieklokaal. Deelnemen is gratis. Informatie Kijk voor meer informatie op www.middelburginbeweging.nl of bel met Christiaan Boon 06 464 06 497 of Patrick de Guchteneire 06 464 06 496. Het is nog net geen strandweer, maar wel goed weer voor het zwembad. In Arnemuiden is het ge zellig druk in het buitenbad aan de Koningin Julianastraat. Foto: Aart van Belzen Van maandag tot en met zaterdag kan er vrijge- zwommen worden van 13.15 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met telefoon nummer 60 13 99. Al bijna twee jaar lang biedt de gemeente Middelburg starters op de koopwoningmarkt de kans om gebruik te maken van de Startersregeling %van het Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (SVN). De formulierenbrigade is in het leven geroepen door de ge meente Middelburg om er voor te zorgen dat inwoners met een minimum inkomen, ouderen en anderen die ondersteuning no dig hebben zoveel mogelijk gebruik kunnen maken van soci ale regelingen die de gemeente kent. De formulierenbrigade on dersteunt bij het invullen van allerlei formulieren. De formu lierenbrigade is een samenwer king tussen SWM en Sociaal raadsliedenwerk. Vanaf 1 juli tot en met 1 septem ber zijn er geen inloopspreekuren Het kantoor van de Sociale Cliëntenraad Walcheren is tij dens de zomervakantie elke maandagochtend tussen 10:00 en 12.00 uur open voor het in loopspreekuur. Voor spoedgeval len kan eventueel een afspraak gemaakt worden op een andere dag. Voor het maken van een in Grand Café Buitenrust, Het Palet en de Oranjelaan. In deze periode kunt u voor het invullen van formulieren en/of vragen terecht tijdens de inloopspreeku ren van het sociaal raadslieden- werk in de Breestraat. Nieuw adres Vanaf 21 juli kunt u voor het in vullen van formulieren terecht in de St. Sebastiaanstraat 12. Vanaf deze datum is de formu lierenbrigade tevens telefonisch te bereiken voor het aanvragen van een huisbezoek of informa tie onder het nieuwe telefoon nummer 75 14 25. afspraak, of om een bericht ach ter te laten, kunt u bellen naar telefoonnummer 61 42 99. U kunt ook een e-mail sturen naar scw-middelburg@xs4all.nl Vanaf 18 augustus kunt u weer, zowel op de maandag als de don derdag, zonder afspraak binnen lopen op het adres Nieuwstraat 36b. Deze regeling overbrugt in de vorm van een goedkope hypo theek het verschil tussen de aan- koopkosten van een woning en het bedrag dat de starter maximaal kan lenen volgens de normen van de Nationale Hypotheekgarantie (NHG). Het gaat om het goedkoop lenen van een extra bedrag tegen een zeer lage vergoeding aan rente en aflossing, afhankelijk van de loonontwikkeling van de star ter. Van de regeling wordt tot nu toe maar beperkt gebruik gemaakt. Daarom past de gemeente de regeling aan. Uit een evaluatie is gebleken dat voor de groep (veelal Walcherse) woningzoekende koop- starters die van de ene naar de andere gemeente willen verhuizen er tot nu toe geen mogelijkheden waren om gebruik te maken van de regeling, aangezien de drie Walcherse gemeenten de regeling uitsluitend voor eigen inwoners beschikbaar stelden. De gemeen te Middelburg heeft daarom de eis dat de aanvrager in Middel burg woonachtig moet zijn laten vervallen. Hierdoor wordt het ook voor nieuwe inwoners van de ge meente mogelijk om een starters lening aan te vragen. Daarnaast is besloten om de maximale aankoopkostengrens van de regeling te verhogen tot 200.000. Dit is het maximale aankoopbedrag van de woning, inclusief alle kosten van de aan koop volgens de regels van de NHG. Dat betekent dat van een bestaande woning de kale koop som niet hoger mag zijn dan 178.500 en dat de VON-prijs van een nieuwbouwwoning niet hoger mag zijn dan 185.000. De maximale hoogte van de lening is vastgesteld op 20% van de totale aankoopkosten van de woning. De gemeenteraad heeft aanvul lend budget beschikbaar gesteld, zodat nu bijna drie ton beschik baar is voor de uitvoering van de regeling. Ongeveer de helft van dit budget is momenteel in de vorm van startersleningen uitgeleend. Het resterende bedrag is nog beschikbaar en wordt door het ministerie van VROM verdubbeld, zolang er voldoende budget in het VROM Startersfonds aanwezig is. In enkele nieuwbouwprojecten zijn woningen gepland met een verkoopprijs onder de grens van 185.000. Het project Boekweit straat in Arnemuiden dat binnen kort in de verkoop gaat is hiervan een voorbeeld. Hierdoor wordt het voor een aantal starters ook mogelijk om met ondersteuning een nieuwbouwwoning te kopen. Wie komt voor de regeling in aan merking? De volgende voorwaarden zijn van toepassing om voor een goedkope lening in aanmerking te komen. - Aanvrager is meerderjarig, maar niet ouder dan 34 jaar; - aanvrager is op het moment van de aanvraag minimaal een jaar inwonend; - of aanvrager woont minimaal een jaar zelfstandig in een huur woning; - of aanvrager woont minder dan een jaar zelfstandig in een huur woning en daarvoor minimaal een jaar inwonend geweest. In het geval de aanvrager in een huurwoning woont en voor de regeling in aanmerking wil komen, moet de huurwoning ook daad werkelijk vrij worden gemaakt voor nieuwe verhuur. De regeling is dus niet bedoeld voor de aan koop van de huidige huurwoning. Hoe kan de lening worden aange vraagd? Om in aanmerking te komen voor een lening moet de aanvrager uiteraard voldoen aan bovenstaan de criteria. Op het stadskantoor zijn formulieren beschikbaar om een lening aan te vragen bij het SVn. Dit kan zodra er een voorlo pig koopcontract is ondertekend. De gemeente toetst of je voor een lening in aanmerking komt en de SVn verzorgt de verdere afhande ling van de procedure. De aanvragen worden in volgorde van binnenkomst behandeld en zodra de grens van het beschikba re budget is bereikt worden geen nieuwe leningen meer verstrekt. Aanvullende informatie is beschik baar op het stadskantoor. U kunt hiervoor contact opnemen met de vakbalie van Vergunningverlening en Handhaving of de website van de gemeente raadplegen: www.middelburg.nl. Ook op de web site van de SVn is veel informatie over de starterslening beschikbaar. In het artikel over de planvorming voor de schoollocaties aan de Baarsjesstraat, Trompstraat en De Ruyterstraat in de Faam van 25 juni is per vergissing niet Wouter de Gaaij, maar Taco Tuinhof als architect genoemd. Wouter de Gaaij is de architect voor de plannen op deze locaties. Daarom zal hij aanwezig zijn bij de klankbord groepbijeenkomst op maandag 7 juli om een presentatie te verzor gen. De bijeenkomst is in de Morgenster, Adriaen Lauwerijszstraat en begint om 19.30 uur. Taco Tuinhof werkt de plannen uit voor nieuwbouw op de schoollocatie aan de Mastgatstraat.

de Faam | 2008 | | pagina 9