Koninklijke onderscheidingen Start uitbreiding begraafplaats Veerseweg in Arnemuiden A Geen raadsrubriek in de zomer Promotieteam Gewoon 30 bezocht South parkfestival Het woord aan raadslid Arnold Rots Maandag 7 juli start aannemer de Feijter Groep uit Biervliet met de uitbreiding van de begraafplaats aan de Veerseweg in Arnemuiden. Het plangebied (totaal ca. 10.000 m2) is begrensd door de Veerseweg in het westen en de Steigerweg in het zui den. De raadsrubriek 'Het woord aan raadslid vindt u de komende weken niet op deze pagina. Op 27 augustus keert de rubriek terug. De Middelburgse gemeenteraad is met zomerreces. De eerstvolgen de raadsvergadering is op maan dag 8 september. Voor de raads vergadering komen nog eerst de commissie Maatschappelijke Za ken op 27 augustus, gevolgd door commissie Ruimte op 1 septem ber en commissie Algemeen Be stuur op 2 september bij elkaar. Op de huidige begraafplaats lig gen twee rondgangen waaraan grafkamers liggen. De nieuwe uitbreiding wordt hieraan gekop peld ter hoogte van de drie dwarspaden. In het midden van de uitbreiding komt een rust punt, dit is deels een open groe ne ruimte met gazon en bomen en deels verharde ruimte. Langs de rand komen banken. Rond de uitbreiding komt een nieuwe, hoge beplanting en een sloot. De sloot aan de westzijde van de huidige begraafplaats wordt gedempt. Op de huidige be graafplaats zal een klein strooi- veld en een columbarium wor den ingericht. Bij de ingebruikname van de uit breiding in 2010 zal er in twee- lagen worden begraven. Op de huidige begraafplaats blijft het begraven in één laag bestaan. Voor vragen kunt u terecht bij Dick Sakko van het Ingenieurs bureau van de gemeente Mid delburg, telefoonnummer is 67 53 13. De gemeente Middelburg vraagt begrip voor de eventuele over last tijdens deze werkzaamhe den. Tijdens rouwplechtigheden worden er geen werkzaamheden uitgevoerd. De lintjesregen op Koninginnedag 2009 is nog ver weg. De aan vraag voor de onderscheiding moet echter wel voor 1 augustus bij de gemeente binnen zijn. Hoe gaat de aanvraag van een koninklijke onderscheiding in zijn werk? Hoeveel meter scheelt het in remweg wanneer een bestuurder 30 in plaats van 50 kilometer per uur rijdt? Dit was een van de vragen die bezoekers van het zaterdag 28 juni gehouden Southparkfestival kregen voorge schoteld door het promotieteam Gewoon 30. Velen antwoordden 5 of 9 meter en waren verrast dat dit toch echt 14 meter is. Vakantiestress Bij vele huishoudens geeft het na deren van de vertrekdatum voor vakantie een verhoging van de stressfactor. Soms onnodig deze vakantiestress. Bij het college van de stad Middelburg doet zich iets dergelijks voor. Ik stel me voor dat u zich niet zo sterk in de lijst van beslisstukken van de gemeenteraad verdiept, dus kunt u - beste lezer - ook niet weten dat we al maanden lang in de raad nauwelijks voor stellen van enige discussie kre gen. Korte agenda's dus. Maar zo'n laatste vergadering voor de vakantie is alles ineens tegelijk klaar en moet de raad direct besluiten. Alsof het voort bestaan van Middelburg ervan afhangt. Zo ook gisteren Het voorstel om een theater te bouwen op de plek van Minia tuur Walcheren. De meeste lezers zijn op de hoogte van het bouwput debacle, daarover nu even niets. Maar wel over het Molenwater. Dit komt straks -2010- geheel vrij. Voor de Christenunie is dit een prachtige kans om als stadsbe stuur met de omwonenden en Met de aanwezigheid van een campagnekraam en rondlopen de promotieteams tijdens de Braderie en Southparkfestival wil gemeente Middelburg een breed publiek bewust maken van de gevaren van het harder dan 30 rijden in woonwijken. Ook de voorrangsregels kwa men aan bod, omdat daar nog steeds onduidelijkheid over Foto: Mieke Wijnen alle Middelburgers uitvoerig te gaan praten over de invulling van deze ruimte in de binnenstad. Zo niet het college Wanter ligt een coalitieafspraak om het uitgekochte Miniatuur Wal cheren te vervangen door een theater. Er is volgens de aflaat van ene partij maar één juiste plek en dat is hier. Zij kan daarmee een stukje van het moeilijke verleden goedma ken. Een tweede partij was al leen tegen een theater aan de Zuidsingel en kan tevreden zijn en hoeft niks meer te krijgen... en houdt nog steeds een andere locatie achter de hand. Let maar bestaat met name de attentie cirkels op de weg. Attentiecir kels op het wegdek benadruk ken de aanwezigheid van gelijk waardige, bijzondere kruispun ten waar de verkeersveilig heid om vraagt of waar onlangs de voorrangsregeling is gewij zigd. Voor 2008 en 2009, staan nog verschillende andere acties gepland. eens op dat konijn en die hoed. Een derde regeringspartij is tegen theaters in het algemeen, dit natuurlijk incluis. Maar het kwaad is toch niet tegen te hou den, dus... vanwege het stoelen- pluche stemmen ze voor. Een vierde partij zweeft. Tussen de collegeafspraken en de im mense tegenstand van de omwo nenden. De sleutel voor de oplossing is nog niet gevonden. Heel slim om dit zo te spelen van de wethouder. Maar wel een schertsvertoning in dualistisch bestuur. De Christenunie doet niet mee aan deze stresssoap. En aan dit theater. Wij laten ons niet voor verkeerde en opgedrongen keuzes zetten; want er is tijd genoeg om alle opties af te wegen en echt met bewoners en belanghebbenden te spreken. Het opgeknapte thea ter kan zeker nog acht jaar mee. Geen stress. Geniet van uw vakantie. Om te denken, uit te rusten, en op adem te komen. Een goede tijd toegewenst. En U weet: verkeerde besluiten kunnen altijd herroepen worden. Met vriendelijke groet, Arnold Rots, ChristenUnie rots(5)zeelandnet.nl Een koninklijke onderscheiding ontvang je niet zo maar. Mensen die een lintje krijgen, hebben zich op een bijzondere manier verdienstelijk gemaakt tegenover het koninklijk huis of de samen leving. Het is belangrijk dat die inzet van recente aard is. Van bijzondere verdiensten is sprake wanneer iemand zich geruime tijd zodanig voor de samenleving heeft ingespannen, dat deze inspanning uitgaat boven hetgeen van hem of haar verwacht mag worden. Dit is misschien wat omslachtig om schreven. Enkele voorbeelden zijn verhelderend. Iemand die bijvoorbeeld twintig jaar vrijwilligerswerk heeft ge daan en zich daarvoor met hart en ziel heeft ingezet. Iemand die zich geruime tijd belangeloos heeft ingezet voor de kerk. Een medewerker van een oranjevere niging die er na 25 jaar mee ophoudt. Ook iemand die in zijn werk bij zondere prestaties levert kan worden onderscheiden. Het gaat dus om persoonlijke inzet, visie en kwaliteiten waar de samenle ving baat bij heeft. De aanvraag In de aanvraag vermeldt u de naam en adresgegevens van de persoon voor wie de aanvraag van toepassing is. Een motiva tie mag uiteraard niet ontbre ken. Het adres van de aanvra ger moet ook worden vermeld. Op die manier blijft de aan vraag en eventuele toekenning van de onderscheiding een ver rassing. De lintjes worden altijd door de burgemeester uitge reikt. Een aanvraag wordt niet ber definitie gehonoreerd. Bii de beoordeling van een aan vraag wordt ook bekeken of de maatschappelijke waardering voor deze bijzondere verdienste al op een andere manier tot uit drukking is gekomen. Het is niet mogelijk om voor jezelf een koninklijke onderscheiding aan te vragen. Hoe aanvragen? Misschien vindt u dat iemand in uw omgeving in aanmerking komt voor een koninklijke onder scheiding. U kunt dan een voor dracht indienen bij de burge meester. Het aanvraagtraject neemt enige maanden in beslag. Dit komt doordat de voordrach ten eerste door de gemeente in behandeling worden genomen, daarna door de provincie en ten slotte door het Kapittel voor de Civiele Orden in Den Haag. Voordrachten voor een koninklij ke onderscheiding met de bedoeling de uitreiking te laten plaatsvinden ter gelegenheid van Koninginnedag dienen jaar lijks voor 1 augustus bij de bur gemeester ingediend te zijn. Voor de overige voordrachten - dus voor uitreiking van het lintje niet op Koninginnedag - -geldt een aanvraagtermijn van onge veer vijf maanden. Zo'n aan vraag kan het hele jaar door wor den ingediend bij de burge meester. Informatie Wanneer u overweegt een aan vraag voor een koninklijke on derscheiding in te dienen, is het aan te bevelen voor meer infor matie eerst contact op te nemen met Els Verhage van de gemeente Middelburg. Zij is telefonisch bereikbaar op nummer 67 54 38. Foto: Mieke Wijnen

de Faam | 2008 | | pagina 8